Čekejte prosím
Čekejte, prosím...
Logo sekce

M4rty09 a jeho cesta za smrtí :(

03.03.13, 13:09, autor: unihax., vyšlo v blogu: R.I.P M4RTY09
Přečti si to :)

Všichni asi už víte, co se stalo. Pokud ne, nabídnu vám teď můj pohled na věc.
Márty byl rozmazlenej. Ano, to byl, ale nic nemění na tom, že to byl super člověk.
To, že měl vše co chtěl jen značilo to, že si dokázal vydobít svého. Byl chytrej, hezkej, rozumnej, ale byl to nezastavitelnej tvrdohlavej puberťák.
Podobně jako já, byl nepřizpůsobivý, jediná pravda byla ta jeho a nikoho nechtěl poslouchat.
To se přestalo líbit rodině. Přestalo se to líbit i ve škole.
Márty byl poslední dobou pořád pryč. Doma snad nějakou dobu ani neměl internet. Rodina se ho snažila znormálnit. Podobně jak se to teď děje doma u nás.
Samozřejmě, že byl nenapravitelnej a na všechno sral. Ve čtvrtek ráno to vyústilo další hádkou u nich doma, počemž znovu sebral otcovo auto a jel do školy.
Ve škole ho nečekalo nic příjemnějšího. Vyrazili ho. Byli jsme si s Mártym ve spoustě věcí podobní. V hudebním vkusu, líbily se nám stejný holky, stejný auta,
řešily jsme stejný pičoviny a stejně jsme taky mysleli. Právě tendle týden jsem byl na Lyžáku. Márty mi ve čtvrtek odpoledne volal, sháněl číslo na PeŤana.
Nakonec si ani nepamatuju, jestli jsem mu ho poslal, protože jsem byl na sračky jak slon. Netušil jsem ale, že je na cestě za PeŤanem už teď.
Je mi jasný, že Márty si myslel, že mu všechno projde, že nějak se to dá dohromady, že mu rodiče prominou a nebo, že se na všecko prostě vysere a nějak to skončí.
Na Nově říkali, že Márty měl ze života počítačovou hru. To jediný jim uznám. Užíval si od začátku do konce. Jeho život byla směska předskriptovaných událostí,
které byly úžasnější než to, co jsme zažili my všichni dohromady za celej život. Každá hra má svůj konec. Když odjel ráno od Peťana, myslím že ani netušil kam pojede.
Vzhledem k tomu, že ho policejní hlídka zahlédla u Vyškova, mám divnej pocit, že chtěl jet za Braienem, nebo hůř, za mnou. Jenže mne se nemohl celej den dovolat.
Měl jsem vybitej telefon a léčil svoji vysnowboardovanou nožku vedle jedné super holčiny v teple postýlky. Začal ujíždět, zpátky po dálnici na Prahu. Chtěl domů.
Už si uvědomoval, že dělá obrovskou pičovinu a chtěl to vrátit. Restartovat od checkpointu. Ale nedařilo se mu to. Nešlo to. Neodvážil se zastavit.
Věřil si, že to dokáže, že té policii ujede a vše bude fajn. Nechtěl se ponížit natolik, aby se musel navlíknout do želízek.
Tak na to pořádně šlápnul. Věřím tomu, že ten blbeček i nad hlavou viděl ty pouta z mafie a pod nimi měřič pátrání. Viděl, že to nemá cenu.
Už to prostě nešlo. Myslím, že si tu poslední jízdu už opravdu jen chtěl užít a skončit to. Nakonec si myslím, že to byla sebevražda.
Jen doufám, že ho sundal ten náraz a nemusel trpět hořením v autě. To by si totiž ani on, nezasloužil.
Když jsem se vrátil z lyžáku, první co vidím je novinka o vybouraném autě, co mi posílal Peťan. Myslel jsem, že si ze mne dělal prdel, protože článek psal nějaký Kořínek.
Všichni víte, jak mi Peťan rád říkává. Jenže ne, nevěřil jsem mu to. Ale po tom, co jsem si začal dávat dvě a dvě dohromady jsem si uvědomil, že šance toho,
že víc sedmnáctiletejch kluků krade tátům auta, jezdí po dálnici k Peťanům a pak se vrací zpátky je minimální. Ještě teď mi tečou slzy po tváři.
Martin byl pro mne úžasný přítel, ať už jen internetový a vzdálený odemne přes celou republiku. Vážil jsem si ho mnohem víc než spousty lidí, které znám osobně.
Měl jsem ho strašně moc rád. Mrzí mne, že nám už nevyjdou všechny ty plány, co jsme do budoucna měli. Užil jsem si s ním kupu zábavy a strašně moc mi bude chybět.
Ještě teď bych byl rád, aby vyskočil online na facebooku a my si mohli znovu psát čistě hláškama z mafie. Opravdu upřímnou soustrast celé rodině a všem blízkým.
Odpočívej v Boltu, kamaráde...

 

 

 

Další články z této sekce...

SDÍLET

Hodnocení

OHODNOŤTE ČLÁNEK

Kliknutím na hvězdičku vložíte své hodnocení
Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé. Děkujeme za Váš hlas.

BlogyProfil blogu
* Založen: 3.3.2013 13:08:14
* BlogRank: 0,6
* Přístupů: 12 315
* RSS: RSS zdroj
Redakce blogu

REDAKCE BLOGU

Celkem redaktorů: 1
Toplist