Čekejte prosím
Čekejte, prosím...
Logo sekce

Lukáš Bauer

07.03.17, 13:47, autor: Jermaine_Easter, vyšlo v blogu: Jermaine_Easter
Český reprezentant v klasickém lyžování

Lukáš se narodil 18. srpna 1977 (39let) v Karlovarském kraji ve městě Ostrov. Momentálně ale společně se svou manželkou Kateřinou Bauerovou, synem Matyášem a dceru Anetou bydlí v Božím Daru kde může trénovat skoro celý rok v kuse. Lukáš je pracovitý a neboji se skoro žádné práce na zahradě a vše kolem ní. Lukáš měři 181cm a váží 70 kg a je ve znamení lva. V dětství bylo jeho snem být popelářem, kosmonautem a nebo prezidentem. Vystudoval střední průmyslovou školu. Mezi jeho zájmy při volném čase je rodina, příroda a také kanoistika. 

                 


Lukáš začal běhat na lyžích  v devíti letech, později se také k běhaní přidala cyklistika a biatlon a musel se rozhodnout v čem chce déle pokračovat. Naštestí zvolil klasické lyžování. Většinou své bohaté kariéry závodil za klub Dukla Liberec. Do světové poháru naskočil poprvé jako mladíček roku 1997. Jezdí na lyžích značky Fischer. Jak jistě každej ví v klasickém lyžování jsou dva běžecké styly klasika a bruslení (skate) podle mě Lukášovi vždy více vyhovovala klasická technika. Lukáš také nikdy nebyl moc kvalitním sprinter o proti jiným mu vždy chyběla ta pravá výbušnost ale za to byl jeden z nejlepších "tempařů„ a vždy se moc dobře vypořádavál s těžkými podmínky (vítr, padání sněhu....). Jak on sám přiznal v jednom rozhovoru natrénuje zhruba 900 hodin čistého času tréninku za rok. Kam se započítává i regenerace typu sauna či masáže. Nejvíc k treninku využívá běh, kolo, kolečkové lyže a klasické lyže.

                    

Skoro celou jeho dlouho kariéru měl problémy se zdravím a jak je známo ve sportu je zdraví skoro nejdůležitější. Často ho provázelo nachlazení, zánět krčních mandlí, zánět průdušek, zánět nosohltanu, astma, poraněná žebra a také se podrobil operaci krčních mandlí a artroskopii kolene.

           


Největší úspěchy 

Stříbrná medaile na 15 klasicky na OH 2006 v Turíně (Itálie)

Bronzová medaile na 15 volně na OH 2010 ve Vancouveru (Kanada) 

Bronzová medaile ve štafetě společně s Martinem Jakšem, Jiřím Magálem, Martinem Koukalem na OH 2010 ve Vancouveru (Kanada) 

Stříbrná medaile na 15 klasicky na MS 2009 v Liberci 

Stříbrná medaile na 50 volně na MS 2015 ve Falunu (Švédsko) 

2x první místo v prestižním seriálu Tour de Ski v sezonách 2007-2008, 2009-2010 

1x třetí místo v prestižním seriálu Tour de Ski v sezoně 2010-2011 

První místo v konečném pořadí SP v sezoně 2007-2008 

Druhé místo v konečném pořadí SP v sezoně 2009-2010

Své první umístění do TOP 10 se dočkal v roce 2001 a své první umístění na stupních vítězů se dočkal o rok později.

8x umístění do TOP 10 na OH (1x páté místo, 1x šesté místo, 2x sedmé místo, 2x osmé místo, 1x deváté místo, 1x desáté místo)

5x umístěni do TOP 10 na MS (2x páté místo, 3x sedmé místo)

Na stupních vítězů ve SP se umístil celkem 40x (17x první místo, 13x druhé místo, 10x třetí místo)

 

Po letošním MS v Lahti oznámil, že to byly jeho poslední velké závody za ČR. Teď se chce věnovat dálkovým běhům SkiClassics kde je majitel a zároveň závodník stáje Team Pioneer Investments - CRAFT.

Lukáš během své velké kariéry byl velký pracant, stále motivovaný, stále nastartovaný nezůstat stát na místě, reagovat na nové trendy, vylepšovat realizační týmy, nikdy se nevzdávat, mít vysoké cíle. A hlavně dřít, obětovat se a stále bojovat proti nastupující nové generaci! Díky za krásné zážitky Lukáši!!

Další články z této sekce...

SDÍLET

Hodnocení

OHODNOŤTE ČLÁNEK

Kliknutím na hvězdičku vložíte své hodnocení
Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé. Děkujeme za Váš hlas.

BlogyProfil blogu
* Založen: 8.4.2010 9:12:10
* BlogRank: 4,51
* Přístupů: 1 714 930
* RSS: RSS zdroj
Redakce blogu

REDAKCE BLOGU

Celkem redaktorů: 1
Toplist