Čekejte prosím
Čekejte, prosím...
Logo sekce

Liberland

20.04.15, 15:50, autor: nevimjmeno2, vyšlo v blogu: nevimjmeno2
Nový evropský stát založený českým podnikatelem

Liberland

 

Pokud sledujete internetovou scénu tak jistě víte, že Evropa už má pár dní nový stát. Liberland, neboli v češtině Svobodná republika Liberland. Liberland založil 13.4.2015 český podnikatel Mgr. Vít Jedlička. Jeho přítelkyně je nyní první dáma. Liberland má velikost 650 hektarů (7 km2) a nachází se na území nikoho mezi Srbskem a Chorvatskem a právě díky tomu, že území si nikdo nenárokuje, má mezinárodní právo si území přivlastnit. Musíme ale podotknout, že Chorvatsko se Srbskem ještě nemá vyřešené územní spory. Pan Jedlička už při zakládání tuto novinku oznámil sousednícím státům a OSN. Liberland už uznala jedna země a to Království Severního Súdánu. Teď si asi říkáte co je sakra Království Severního Súdánu. Království Severního Súdánu je země založená 16.6.2014 američanem jménem Jeremiah Heaton. 


Území mezi Egyptem a Súdánem o velikosti 2000 km2 si ani jeden stát nenárokoval a tímto způsobem splnil jeho dceři přání stát se princeznou. Podle dostupných informací Království Severního Súdánu uznal Egypt i Súdan. Jenže Království Severního Súdánu je pouze suchá poušt na neobyvatelné části prázdné afriky, kdežto Liberland se nachází na velmi dostupném místě na jihu Evropy. Liberland je z většiny území pokryt lesy a navíc má u sebe dokonce i Dunaj. Tudíž by pro začátek mohl území odlesnit a za prodané stromy prodané po Dunaji by mohl mít docela pěkný začáteční kapitál. Pan Jedlička říká, že v jeho státě se nebudou platit daně, ty budou pouze dobrovolné. Ovšem jaká společnost se bude chtít nastěhovat na místo, které je uznané jen jedním státem a to navíc státem, který sám sotva obhajuje svojí právoplatnost. Navíc toto území si kdykoliv bude moci nárokovat jak Srbsko, nebo Chorvatsko a tuším, že to určitě udělají pokud místo bude vzkvétat.


Liberland je po Monaku a Vatikánu třetí nejmenší stát v Evropě, ale má velkou šanci se stát dalším ekonomicky neutrálním státem. Ovšem dle mého názoru se sídlo může stát jedině místo pro servery torrentových společností, které by mohli mít servery na území Evropy bez toho, aby čelili mezinárodním trestům. Je nutno dodat, že facebooková stánka Liberlandu má už 95 000 fanoušků a stovku pokoří určitě během nekolika dní. Navíc přes 200 000 lidí ze 190 zemí se chce stát občanem Liberlandu. Liberland se těší velkým zájmem médií. Kromě Českého rozhlasu, televize Nova a několik desítek českých webů o něm už napsali například britský The Independent, americký Time a další desítky zahraničních médií. Liberland najdete už i na Google mapách.

 

 

Informace:


Úřední název: Svobodná republika Liberland

Krátký název: Liberland

Motto: Žít a nechat žít

Rozloha: 7 km2

Státní zřízení: Ústavní republika s prvky přímé demokracie

Úřední jazyky: Čeština, angličtina

Prezident: Vít Jedlička


Odkazy:


http://liberland.org/cz/main

http://cs.wikipedia.org/wiki/Liberland

http://en.wikipedia.org/wiki/Liberland


 

Vlajka

 

 

Znak

 

 

Umístění na mapě

 

   

 

 

 

Další články z této sekce...

ANKETA

Chtěli byste se přestěhovat do Liberlandu?

Ano
Ne

Celkem: 58 hlasů

V této anketě jste již hlasovali.

Buď jste v této anketě již hlasovali, nebo hlasoval někdo se stejnou IP adresou. Pokud chcete hlasovat, zaregistrujte se prosím.

SDÍLET

Hodnocení

OHODNOŤTE ČLÁNEK

Kliknutím na hvězdičku vložíte své hodnocení
Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé. Děkujeme za Váš hlas.

BlogyProfil blogu
* Založen: 27.3.2011 12:21:04
* BlogRank: 2,5
* Přístupů: 614 514
* RSS: RSS zdroj
Redakce blogu

REDAKCE BLOGU

Celkem redaktorů: 1
Toplist