Čekejte prosím
Čekejte, prosím...
Logo sekce

Legia Varšava

21.09.16, 09:10, autor: Stahler, vyšlo v blogu: Fotbalové stadiony očima fanouška

Legia Varšava: Několikanásobný mistr polské ligy z hlavního města Polska, Varšavy. Relativně nedávno za peníze daňových poplatníků krásně zrekonstruovali stadion pro 30805 diváků. Všechna místa na stadionu jsou k sezení. Stadion má dvě patra a horní patro je určitě celé kryté. U toho dolního to kryté bude na každé straně tribuny asi jenom částečně, střecha mi ze všech stran přišla nějaká kratší. Typologicky je stadion celkem podobný Edenu, domovu Slavie v Praze. Jen hlavně díky kapacitě ve větším provedení. Sedačky na stadionu jsou v barvách místní Legie, tedy zelené a bílé a je to celé vkusně udělané. Dolní sektory mají převážně zelené sedačky a z bílých je udělaný nápis klubu, což vypadá pěkně. V horních ochozech naopak převažují sedačky bílé barvy, které jsou vkusně promíchané s menšinou zelených, což opticky vypadá docela hezky. Kotel pro aktivní fanoušky domácích je za jednou z branek a hosté jsou přímo naproti nim v rohu stadionu, nicméně jejich sektor mi přijde na výhled na fotbal docela dobrý, akorát tam mají vysokou síť. Ale tu mají i domácí, nic hrozného.

 Doprava na stadion je možná hned několika způsoby. Přímo u stadionu je několik parkovišť, která pojmou myslím slušný počet aut nebo autobusů a jedno z nich je přímo pod stadionem. Další možnost je různými autobusovými spoji, které mají zastávku v okolí stadionu snad ve všech směrech. Dobrá možnost je i jízda metrem nebo tramvají a zbytek cesty dojít přes park.

 Občerstvení na stadionu patří k těm nadprůměrnějším, zklamáním je ale absence jakéhokoliv piva. Co se týče jídla, určitě bych doporučil velké stany, které jsou ještě před vstupy na ochozy stadionu. Tam mají jídlo už na první pohled lepší, než jsou ty klasická občerstvení běžná na stadionech moderního typu, což známe i u nás doma...Je totiž docela běžné, že na stadionech v nižších soutěžích mají lepší i levnější klobásy než na těch stadionech, kde se hraje profesionální fotbal. Ve stanu nabízí klobásy za 12 zlotých, ke kterým Vám dají nějaké opékané zelí a pečiva i okurek si můžete vzít, kolik chcete. V nabídce měli ještě nějaké maso za 15 zlotých, pravděpodobně šlo o vepřové steaky. K tomu bylo možné zakoupit i různé nealkoholické nápoje nebo teplý čaj. Ve stánkách po obvodu stadionu měli v nabídce hamburgery nebo klobásy za 12 zlotých, hot-dog stál myslím 10 zlotých a zapékanka 8 zlotých. Z pochutin měli za 10 zlotých popcorn a z pití se decka různého nealka nalévala za 5 zlotých. Velký kelímek horkého čaje stál 7 zlotých, malý kelímek 5 zlotých.

 Za zmínku ještě stojí, že na stadionu je kromě klasického klubového fanshopu i fanshop aktivních fanoušků, kteří mají v mnohém lepší a levnější sortiment než klub, což je na pováženou...

 Vstupenky na Legii patří k nejdražším v celém Polsku, je to zkrátka velkoklub, který letos dokonce hraje i slavnou LM. Mají určitě nejdražší kartu kibica, která byla až donedávna povinná, ale už tomu tak není. Stojí 15 zlotých, nicméně s ní máte lístek na zápas levnější o 5 zlotých, což není špatné. Za tři návštěvy se Vám investice do karty vrátí a zbyde Vám hezký malý plastový suvenýr. Karta platí na pět let, takže se to dá stihnout. Osobně mám v plánu se na Legii někdy určitě vrátit. Ceny vstupného s kartou kibica jsou pro dospělého diváka v cenových relacích 40, 50 a 65 zlotých podle toho, na jakou tribunu jdete. Bez karty kibica si připočítejte k ceně ještě 5 zlotých. Děti a senioři mají vstupné v průměru zhruba o třetinu levnější. Programy k zápasům vyrábí klub nepravidelně.

 

Další články z této sekce...

ANKETA

Navštívili jste někdy tento stadion ?

Ano
Ne

Celkem: 22 hlasů

V této anketě jste již hlasovali.

Buď jste v této anketě již hlasovali, nebo hlasoval někdo se stejnou IP adresou. Pokud chcete hlasovat, zaregistrujte se prosím.

SDÍLET

Hodnocení

OHODNOŤTE ČLÁNEK

Kliknutím na hvězdičku vložíte své hodnocení
Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé. Děkujeme za Váš hlas.

* Založen: 6.2.2010 20:51:03
* BlogRank: 1,37
* Přístupů: 115 672
* RSS: RSS zdroj
Redakce blogu

REDAKCE BLOGU

Celkem redaktorů: 1
Toplist