Čekejte prosím
Čekejte, prosím...
Logo sekce

Korona Kielce

08.06.17, 08:58, autor: Stahler, vyšlo v blogu: Fotbalové stadiony očima fanouška

Korona Kielce: Polský klub, který má aktuálně poměrně dobrou sezonu bez starostí se záchranou v nejvyšší soutěži. Kdo sleduje naše krajánky v zahraničních soutěžích, možná ví, že v klubu již několik let působí odchovanec pražské Slavie Radek Dejmek, který v klubu dokonce obléká kapitánskou pásku. Což je poměrně čest, když takovou funkci vykonává zahraniční fotbalista. Klub hraje na poměrně novém stadionu s kapacitou 15550 diváků, všechny místa na stadionu jsou k sezení a celý stadion je krytý. Stadion má dvě patra, něco jako u nás mají třeba Slavie v Edenu západní část tribuny a Sparta Letnou kromě hlavní tribuny, jen tak pro představu. V Polsku patří stadion Korony mezi ty lepší, ale je škoda, že působí tak nějak smutně, omšele, jelikož výrazně převládají sedačky šedivé barvy. Klub přitom vyznává červenou a žlutou barvu a tak být sedačky v červeném a žlutém provedení, vypadá to hned lépe a každému návštěvníkovi by bylo hned jasné, který tým je na něm doma. Sektor pro aktivní domácí fanoušky se nachází za bránou na horním patře, hosté jsou v protilehlém rohu a mohou využít dolní i horní část svého rohu. Výhled na hřiště mají všichni slušný. Stadion je kompletně krytý pod střechou a zvenčí vypadá docela moderně.

 Dopravu na stadion autem bych úplně nedoporučoval, parkovací kapacity mi nepřijdou nějak velké, zvlášť při velkých návštěvách nemusí ta parkoviště stačit ani všechna dohromady. Přímo u stadionu staví několik autobusových linek, tak bych asi doporučil tuhle možnost. Vlakové i centrální autobusové nádraží, které jsou vedle sebe, jsou od stadionu vzdáleny nějakých 20-25 minut chůze, což není ani blízko, ani daleko.

 Občerstvení na stadionu mi přišlo trochu nadprůměrné z toho co jsem zatím v Polsku viděl. Klobásu Vám prodají jak na tácek, tak i v bulce, obě varianty stojí 10 zlotých. Velké hranolky stojí 7 zlotých, malé 5 zlotých. Hamburger je k mání za 8 zlotých. čerstvý pražený popcorn vyjde na 10 zlotých velký sáček a 5 zlotých dáte za malý sáček. Pytlík chipsů je za 6 zlotých. Z teplých nápojů je kelímek čaje za 3 zloté, kávy za 4 zloté. Pivo tyskie stojí klasický kelímek o obsahu 0,5l 6 zlotých, nealkoholické nápoje o stejném objemu 0,5l jako cola, fanta, nestea a další vyjdou na 5 zlotých.

 Vstupenky na stadion jsou vždy levnější, pokud máte kartu kibica. Na Koroně díky tomu ušetříte celých 10 zlotých, což je cca 65 korun českých. A když si lístek koupíte předem, ušetříte další peníze, protože za nákup lístku až v den zápasu je lístek dražší o 2 zloté a je úplně jedno, do jakého sektoru ho chcete. Vydání karty kibica stojí 10 zlotých, jak je v Polsku tak nějak obvyklé. Cenové rozpětí vstupného na Koronu Kielce je  28, 28, 32 zlotých za jakákoliv místa v dolním prstenci stadionu. Za místa v horním prstenci stadionu zaplatíte 34, 34, 40 zlotých. Pozor, s kartou kibica si z jakékoliv vstupenky odečtěte celých  10 zlotých, což jde. Ceny pro důchodce a studenty jsou ještě o něco příznivější. Klub vydává programy k zápasům zcela zdarma a jsou velmi kvalitní, z tvrdého křídového papíru. Za tohle určitě chválím.

 

Další články z této sekce...

ANKETA

Navštívili jste někdy tento stadion ?

Ano
Ne

Celkem: 17 hlasů

V této anketě jste již hlasovali.

Buď jste v této anketě již hlasovali, nebo hlasoval někdo se stejnou IP adresou. Pokud chcete hlasovat, zaregistrujte se prosím.

SDÍLET

Hodnocení

OHODNOŤTE ČLÁNEK

Kliknutím na hvězdičku vložíte své hodnocení
Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé. Děkujeme za Váš hlas.

* Založen: 6.2.2010 20:51:03
* BlogRank: 1,37
* Přístupů: 112 633
* RSS: RSS zdroj
Redakce blogu

REDAKCE BLOGU

Celkem redaktorů: 1
Toplist