Čekejte prosím
Čekejte, prosím...
Logo sekce

>> Klub záhad <<

08.08.10, 20:58, autor: Toku301, vyšlo v blogu: Vitek301
Tento článek popisuje serii knih Klubu záhad, která se skládá z 22 knih od Thomase Breziny. Prosím o ohodnocení článku po pravdě. Přeji hezké čtení :)

Klub Záhad

 

Je série povídek která se v dnešní době skládá z 22 dílu které jsou o Klubu záhad který se zaobírá různými strašidelnými záhadami. Tato polodetektivka je určena pro děti okolo 12 let ale i pro starší.

 Bedřich Smetana - Vltava

 

Autor: Thomas Brezina

 

Thomas Brezina (* 30. ledna 1963 (ve druhé hodině), Vídeň) je rakouský spisovatel a televizní moderátor programů pro mládež. Narodil se ve Vídni, v současnosti však bydlí a pracuje v Londýně.Už v osmi letech se pokusil napsat knížku (30 stránek), v patnácti napsal 5 televizních scénářů a vyhrál s nimi Velkou rakouskou cenu pro mládež, po maturitě na gymnáziu začal studovat zvěrolékářství a vědu a velmi pracoval pro televizi, od roku 1989 píše knížky (napsal jich více jako sto a byly přeloženy do dvacetiosmi jazyků), píše také pro divadlo, vymýšlí hry na CD-ROMy a jako vyslanec UNICEF se zasazuje o práva mládeže. Je ho nejoblíbenější strašidelná postava je Upír. Je specialista na psaní: strašidelných příběhů (To sám o sobě tvrdí). Dále také napsal knihy (série) Máma, mistr trapasů, Klub Tygrů, Princezna Viktorie, Dračí srdce, Čtyři kamarádi v akci, atd…

 

Thomas Brezina

Ilustrátoři: Wolfram Nowatzyk a Nora Nowatzyková

 

Prvním ilustrátorem Klubu záhady byl Wolfram Nowatzyk. Poprvé na scénu místo něho nastoupila Nora Nowatzyková v díle Tajemství stříbrných vlků.

  

 


 

 

Hlavní postavy

 

Jupiter Katz

 

Jupiter Katz není jen tak obyčejný 13letý kluk. Je to člen Klubu záhad který se schází na hradě SOKOLÍ SKÁLA v bývalé mučírně. Tento hrad vlastní Erasmus Katz který je otec Jupitera. Erasmus Katz je specialista na nadpřirozené jevy, duchy a přízraky. Jupiterova zvláštní znamení jsou: rozježené vlasy, všude sebou nosí notýsek a má ochočeného havrana kterého pojmenoval Kox. Tento člen klubu záhad je specialista na přízraky, vaření a chaos. Jupiterovo heslo zní : Kdo uklízí, je jenom líný hledat!

 

Vicky Schneiderová

 

Této dívce je skoro 13 let. Je druhá nejstarší členka klubu záhad. Vicky vyřešila kde jakou záhadu. Vickiiny zvláštní znamení jsou: brýle, tužka za uchem, nesnáší matiku,atd… Je specialistkou na: koně, řešení hádanek a staré stavby, ve kterých se skrývají různá tajemství. Vickiino heslo zní: Proč na konci kapesného zbývá ještě tolik měsíce?

 

Nick Schneider

 

Je to 11letý kluk a bratr Vicky. Je nejmladší člen klubu záhad, ale také nejkomičtějším, protože si pořád dělá srandu ze svojí starší sestry. Nickovi zvláštní znamení jsou: červené vlasy, pořád má na hlavě kapuci nebo kšiltovku kterých má celou sbírku a na každých kalhotách má svoje speciální kapsy. Nick je specialista na: legrácky, bláznivé nápady,sport,atd… Nickovo heslo zní: Kdo se směje naposled, ten má dlouhé vedení!

 

Díly(od prvního do nejnovějšího)

 

- Pomsta hraběte Gundolfa

- Muž s ledovýma očima

- Neviditelná bestie

- Démon ticha

- Upíří rakev

- Loď duchů

- Ostrov náhrobků

- Úkryt posledního vlkodlaka

- Škola hrůzy

- Noc oživlých mumií

- Město přízraků

- Dům příšer

- Zombie z jeskyně

- Zloděj mrtvol

- Zámek přízraků

- Tajemství stříbrných vlků

- Kluk ze záhrobí

- Přízraky bez tváře

- Děsivé tajemství

- Smrtící souboj

- Úkryt hraběte Drákuly

- Nestvůra z dračího jezera

 

 

      

 

     

 

      

 

     

 

  

 

 


 

 

 

Popis o díle Nestvůra z dračího jezera

 

Tento díl začíná tak že Jupiter se svým otcem vyrazí do penzionu U dračího jezera které je vedle stejnojmenného jezera, ale majitel penzionu má podmínku. Jupiter musí v určitý den, hodinu a minutu zazvonit na zvon. Později za Jupiterem přijedou další dva členové klubu záhad. V jezeře se začíná dít něco divného a proto Klub Záhad vyráží zjistit do města něco o dračím jezeře. Klub záhad zjistí, že v tomto jezeře žije bájný drak který se občas probudí a že  když Jupiter zazvonil na zvon tak to bylo přesně 3 dny 3 hodiny a 3 minuty do úplňku během kterého se má drak probudit. Drak půjde po Jupiterovi, protože podle kletby čaroděje který poslal na tuto vesničku kletbu může vesnici od útoku zachránit mladý muž (kluk), který zazvoní 3 dny,3 hodiny a 3 minuty před úplňkem a tím pádem se kluk obětuje pro vesnici. Bohužel tento děsivý úplněk přišel a Drak se probudil. Pomocí Klubu záhad se podaří Draka zneškodnit tak, že už nikdy nebude terorizovat vesnici. Jupiter to přežil a všechno dobře dopadlo.

Zdroje: Literatura (Klub záhad). vlastní názor a http://cs.wikipedia.org (částečná kopie o T.Brezinovi)

 

Další články z této sekce...

ANKETA

Četli jste nějaký z těchto dílů???

Ano
Ne

Celkem: 354 hlasů

V této anketě jste již hlasovali.

Buď jste v této anketě již hlasovali, nebo hlasoval někdo se stejnou IP adresou. Pokud chcete hlasovat, zaregistrujte se prosím.

SDÍLET

Hodnocení

OHODNOŤTE ČLÁNEK

Kliknutím na hvězdičku vložíte své hodnocení
Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé. Děkujeme za Váš hlas.

BlogyProfil blogu
* Založen: 29.5.2010 7:40:00
* BlogRank: 1,23
* Přístupů: 45 193
* RSS: RSS zdroj
Redakce blogu

REDAKCE BLOGU

Celkem redaktorů: 1
Toplist