Čekejte prosím
Čekejte, prosím...
Logo sekce

Klap, klapy, klap

20.11.13, 13:11, autor: L.T.Sm(@)sh, vyšlo v blogu: Sm(@)shulínovo nekonečno

Volné pokračování Downerovy povídky PORANIL SE ČÁP.


Mohutnými bíločernými křídly rozráží noční oblohu a rozhýbává špičky smrků, rostoucích v lese pod ním. Vznáší se do větší výšky, aby nabral dostatečnou rychlost pro včasné dokončení svého poslání, které mu bylo od počátku věků předurčeno. Podívá se na konec svých dlouhých červených nohou, aby zkontroloval, jestli je vše v pořádku. Zobákem poodkryje bílou látku a slabé zakňourání mu potvrzuje, že jeho mise pokračuje bez obtíží.


Krouží podél silnice a pomalu ho začínají obklopovat pocity strachu z přítomnosti smrti. Ví, že by měl pokračovat dále v letu, aby neohrozil svého pasažéra, ale začíná cítit i něco jiného, co mu nedovoluje odletět a mávnout nad tím křídlem. Klesá blíže k zemi a všudy přítomnou pachuť smrti stále intenzivněji nahrazuje příchuť života. Věří, že jeho instinkty mu radí správně a rozhodne se přistát.


Dosedá na krajnici vozovky, pasažéra opatrně pokládá do vysoké trávy, zabalí ho od hlavy až k patě do hebké bílé látky a opatrně se přibližuje k protějšímu příkopu. Při každém došlápnutí se mu lehce, ze strany na stranu, rozhupuje jeho dlouhý krk. „Klap, klapy, klap” zaťuká o sebe svým zobákem a v momentě, kdy dojde na druhý konec silnice, zaslechne, jak se mu zpoza nohou ozývá nezřetelné mlaskání. Podívá se pod sebe a zjišťuje, že povrch silnice začíná měnit svoji podobu. Doposud suchá místa se mění v mokrá, na kterých zůstávají obtisknuté stopy jeho nohou a vzorky pneumatik. Podívá se do příkopu a spatří v něm černý stín, kolem kterého je spousta orvaného peří, krve a roztroušených střev. Dlouhým krkem se nakloní hlouběji do příkopu a černý stín začíná odhalovat svoji skutečnou podobu... vránu. Zobákem ji otáčí na záda, doufajíc, že se pohne a ukáže známky života, ale snaha je marná. Vrána zůstává nehybně ležet, je mrtvá.


Stále však věří, že se tu nachází život, který ucítil z oblohy, a který cítí i nyní. Přeci ho nešálí jeho smysly, na něž se mohl vždycky spolehnout. Chodí sem a tam, z místa na místo, až v jednu chvíli ze křoví zaslechne kňourání a vřískot. Levou nohou rozhrne pichlavé větve a konečně ji spatří. Je zdravá, krásná, malinkatá a zabalená v černé peřince. Vyzvedává ji z trnů, levou nohou ji opatrně chňapne za límec a poskakuje s ní na druhou stranu silnice, kde pravou nohou čapne i jeho. Protáhne křídla, zaklape zobákem a vzlétává k nebesům.


Vítr nabírá na síle, první dešťové kapky padají z nebe, blesky z dálky osvětlují nekonečnou temnotu a hromy se snaží svým burácením vzbuzovat respekt a strach. On ale neohroženě letí dále. Přestane mávat svými křídly, natáhne je do celé jejich šířky, aby dvěma cestujícím vytvořil střechu před sílícím deštěm a plachtí dokončit svůj úkol. Čas se krátí.


~~~~~~~~~~~ 


Už druhý den zvrací. Své dlouhé zrzavé vlasy si jednou rukou přidržuje stočené nad hlavou a druhou si drží přiloženou na podbřišku. Jakmile se nevolnost vytratí, spláchne zašpiněnou toaletu, umyje svá ústa od vyzvracených žaludečních šťáv a jde si znovu lehnout. Cestou otevírá okno, aby se k ní dostal čerstvý vzduch. Ulehá do postele, snaží se usnout a doufá, že jen něco špatného snědla. 


~~~~~~~~~~~ 


Již je v dohledu a vše sleduje oknem z té výše. Krouží. Pak se strmě snese a podél cesty se blíží ke svému cíly. Nakonec tu je včas. Ještě není nic ztraceno. „Klap, klapy, klap.”
„Když ženy rodí, zaříkávají se, že už nikdy nebudou spát s mužem. A než se nadějeme, už jsou zase těhotné.” Johann Wolfgang Goethe 

Další články z této sekce...

ANKETA

Prochází se po rybníku, proměřuje tůňku, o vodu si brousí dýku, na žabičku kuňku.

Celkem: 29 hlasů

V této anketě jste již hlasovali.

Buď jste v této anketě již hlasovali, nebo hlasoval někdo se stejnou IP adresou. Pokud chcete hlasovat, zaregistrujte se prosím.

SDÍLET

Hodnocení

OHODNOŤTE ČLÁNEK

Kliknutím na hvězdičku vložíte své hodnocení
Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé. Děkujeme za Váš hlas.

Zážitky, důležitá sdělení a blboviny. Prostě můj deníček všehochuti.
* Založen: 20.8.2010 21:10:31
* BlogRank: 1,18
* Přístupů: 19 607
* RSS: RSS zdroj
Redakce blogu

REDAKCE BLOGU

Celkem redaktorů: 2
Toplist