Čekejte prosím
Čekejte, prosím...

Vydání Kingdom Come:Deliverance se nevyhnutelně blíží. Do středověké české krajiny se vydáme už 13. února a tak informace od vývojářů pomalu začínají houstnout. Po videu, o kterém jsme už psali, mohli hráči položit na Redditu spoustu otázek i komunitním manažerům Warhorse Studios. Takže co je nového?

 

Asi nejlepší zprávou je, že vývojáři odhadují herní dobu na přibližně 50 hodin, pokud půjdeme jen po linii hlavního příběhu. Pokud ale budeme plnit všechny úkoly, herní doba se vyšplhá na dokonce více než 100 hodin. Hra bude koneckonců obsahovat téměř 100 úkolů a aktivit - z toho 30 hlavních a více než 60 vedlejších. Kingdom Come bude mít sice jen jeden konec, ale povedou k němu různé cesty, při čemž některé úkoly budou mít až pět možných řešení. Dokonce je možné zmeškat některé úkoly včetně těch hlavních, protože budou časově omezené. To nebude znamenat přímo konec hry, ale možná budeme muset čelit nepříjemným následkům. 

 

Do budoucna se navíc máme těšit na různá DLC a Warhorse Studios plánuje o hru dlouhodobě pečovat (ačkoliv už plánuje nový projekt). Teď se samozřejmě soustředí na finální vydání a Day One Patch, se kterým se už počítá, ale až se práce okolo hry zklidní, budou uvažovat o podpoře módů či nějaké formě fotografického módu, který by hra díky nádhernému prostředí potřebovala jako sůl. Naopak se nepočítá s podporou virtuální reality, protože by prý mohla způsobovat nevolnost (kinetóza). A co se týče českého dabingu, nejde o ztracenou věc - stále existuje naděje, že se časem ve hře objeví. Zatím jsou ale potvrzeny "jen" české titulky.

 

Dozvěděli jsme se i různé detaily z gameplaye. Hra například nebude mít volbu obtížnosti - místo toho nabídne různé herní styly, které budou odlišně obtížné. Všechny postavy budou mít rovněž stejný počet bodů zdraví, takže bude opravdu záležet především na jejich šermířském umu. Hra bude celkově obtížnější než Skyrim, ale nepůjde o žádnou hard core záležitost typu Dark Souls. Postup nepůjde uložit kdykoliv se nám zachce - k tomu je totiž nutné vypít speciální "ukládací" lektvar. Samozřejmě ale ve hře budou i automatická ukládání či ukládání pomocí spánku. Pamatovat budeme muset i na naše zbraně, které bude možné nejen poškodit, ale i úplně zničit. Co se finální hře ovšem neuvidíme, bude například původně plánovaný turnajový mód. Nenajdeme tu ani typické středověké turnajové souboje dvou jezdců s dřevci. Během průchodu hrou ale narazíme na možnost zúčastnit se jakéhosi miniturnaje. Doufat nemáme ani ve vlastní dům, který by šel různě upravovat. Spokojit se budeme muset s vyspáváním po krčmách.

 

Na závěr ještě jedna zajímavost - jakými hrami se vývojáři během své dlouholeté práce inspirovali nejvíc? Byly to hry Oblivion, Ishar, Fallout, Darklands, Skyrim, Witcher a Dark Souls.

 

Kingdom Come: Deliverance vychází 13. února 2018 na PC, Mac, PS4 a Xbox One.

 

 

Další články z této sekce...

SDÍLET

Hodnocení

OHODNOŤTE ČLÁNEK

Kliknutím na hvězdičku vložíte své hodnocení
Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé. Děkujeme za Váš hlas.

IKONKA

Ikonka GP
GamePark.cz
Toplist