OHODNOŤTE ČLÁNEK
Kliknutím na hvězdičku vložíte své hodnocení
Dnes je 23.5.2012 | svátek má Vladimír | právě hraje 116 hráčů (GamePark hry: 0, Online hry: 103, Flash hry: 13) | celkový počet registrací: 1 265 189

Nudíte se v pozdní hodinu nedělního večera? Chcete se chvíli zabavit něčím jiným než otevíráním stále stejných stránek, jen abyste zjistili, že nový obsah ještě nedorazil? Pakliže ano, je zde pro vás nedělní Kenobiho gramofon. Takže si sedněte do gauče, nalejte skleničku své oblíbené whisky, zapalte doutník a zaposlouchejte se. Dnes v duchu 30. a 40. let.
1. Harry Richman - Puttin´ on the Ritz
Puttin´ on the Ritz je skladba z pera amerického skladatele Irvinga Berlina, poprvé představené Harrym Richmanem ve stejnojmenném filmu v roce 1930. Stala se velice populární a hraje se (ostatně jako většina dobrých věcí) dodnes. V roce 1946 ji uvedl Fred Astaire ve filmu the Blue Skies, kde byla přímo Berlinem mírně upravena slova (jo, Gary Cooper), a v tomto podání se hraje dodnes. Slova existují i v češtině, zážitek je zejména poslouchat tuto skladbu (v češtině Hotel Ritz) v podání 4Tetu.
2. Glenn Miller Orchestra - Blueberry Hill
Skladba pochází z roku 1940 z pera Vincenta Rosse a Ala Lewise (první jmenovaný hudbu, druhý slova), kdy byla nahrána šesti různými soubory, zde přítomná verze patří Big Bandu Glenna Millera. Popularitu pak definitivně zajistilo zpracování skladby Lousiem Armstrongem v roce 1949 a rock´n´rollová verze, o kterou se v roce 1956 postaral americký pianista Fats Domino.
3. Duke Ellington - Take the "A" Train
Tak jako má orchestr Glenna Millera Moonlight Serenade, má Duke Ellington Take the "A" Train. Take the "A" Train (podle nově dostavěné linky metra) vzniklo v roce 1939 díky skladateli Billy Strayhornovi, ve finální verzi potom měla jiná slova, než s jakými přišel přímo její tvůrce.
OHODNOŤTE ČLÁNEK
Kliknutím na hvězdičku vložíte své hodnoceníPOSLEDNÍ KOMENTÁŘE
Celkem komentářů: 4 downer666 ![]()
![]()
![]()
![]()
06.02.12, 01:24
1. Myslím si, že Ondřej Havelka je taky dobrej borec!
:-D Příliš dlouhohrající tvá deska není, spíše taková singlovka a co se ukrývá na druhé straně?
L.T.Sm@sh ![]()
![]()
![]()
![]()
06.02.12, 13:47
2. re
Ačkoli se může zpracování blogu v jistém pohledu zdát jednoduché, nikdo ti nemůže upřít zajímavý nápad. Není to jen hudba zakamuflovaná do blogu, je to radio s psaným komentářem.
Kubiii[CZ]ek ![]()
![]()
![]()
![]()
06.02.12, 14:41
3. =))
Jednoduché, stručné a přesto výstižné. Pěkné.
BenKenobi 08.02.12, 12:17
4. Díky, díky
Hmmm...delší by to být mohlo, to je fakt. A Ondřej je samozřejmě hudebník a šoumen první kategorie. Třeba příště ![]()
| 27.3.2011 20:07:52 | |
| 1,17 | |
| 6 556 | |
| RSS zdroj |
REDAKCE BLOGU
Celkem redaktorů: 1