Čekejte prosím
Čekejte, prosím...

Vývojáři z polského studia CD Projek Red ohlásili svůj nový projekt Gwent Homecoming. Kdo by se domníval, že jde o nové DLC pro karetní hru ze světa Zaklínače Gwent nebo snad o nový díl, pletl by se. Homecoming bude v podstatě úplné znovuzrození. Série změn tak velkých a významných, že si prostě zaslouží vlastní název. 

 

To je pro mnoho fanoušků série dobrá zpráva, protože i sami vývojáři přiznávají, že každodenní práce na updatech a eventech způsobila, že se nepříjemně odchýlili od původní podoby hry a od toho, co ji činilo výjimečnou. Projektem Homecoming chtějí opět nakopnout vášeň hráčů pro Gwent. Tou špatnou zprávou ovšem je, že se tvůrci chtějí následujících 6 měsíců plně zaměřit na vývoj a během celé této doby nás čekají jen dva menší updaty (dubnový přidá nové prémiové karty či skiny a květnový se zase zaměří na vybalancování hry).

 

Vývojáři prosí o trpělivost a důvěru a na oplátku slibují opravdu významné změny. Mělo by být více cítit, že Gwent je bojiště. Toho chtějí vývojáři dosáhnout pomocí lepších vizuálních efektů a nových vlastností jednotlivých řad. Změní se i podoba hrací plochy tak, aby poskytla působivější vizuální zážitek. Tvůrcům vadí například to, že některé karty nejsou dostatečně vidět, takže dokonce uvažují i o tom, že by jednu z řad úplně vypustili. I celková atmosféra hry by se měla posunout k ponurejšímu zaklínačskému stylu. Autory trápí také určitá nevyváženost hry, především  fakt, že hráč, který hraje druhý, má příliš velkou výhodu. Zatím sice nevíme nic konkrétního, ale údajně se už uvažuje hned nad několika možnostmi. Vyváženosti se týká i opatrné přehodnocení Create mechaniky hry. Pokud Gwent hrajete, rozhodně berte v potaz i to, že velkému množství karet se změní statistiky. Jako nejspravedlivější řešení vidí vývojáři možnost si po omezenou dobu karty rozebrat za plnou cenu. Kromě toho nás čeká i nový level systém, přepracované žebříčky a větší přístupnost novým hráčům třeba pomocí propracovaného tutorialu. 

 

To nejlepší jsme si nechali na konec. Společně s dokončením projektu Homecoming vývojáři konečně vydají i Thronebreaker, tedy singleplayerovou kampaň s novým příběhem ze světa Zaklínače. Ta mimo jiné nabídne sadu unikátních karet a především ukáže místa z fantasy světa Zaklínače, která jsme dosud neviděli. 

 

Další články z této sekce...

SDÍLET

Hodnocení

OHODNOŤTE ČLÁNEK

Kliknutím na hvězdičku vložíte své hodnocení
Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé. Děkujeme za Váš hlas.

IKONKA

Ikonka GP
GamePark.cz
Toplist