Čekejte prosím
Čekejte, prosím...
Logo sekce

Jurassic World: Evolution

06.05.18, 20:00, autor: Jezkovotykadlo, rubrika: Herní sekce - Preview
Interakce s prehistorickou minulostí se může stát „skutečností“ díky skvělé budovatelské strategii Jurassic Word: Evolution. Staňte se součástí velkolepého parku plného obřích monster, pošťourejte se v jejich DNA a vyvíjejte vlastní živočišné druhy. Dokážete přilákat návštěvníky a zároveň je uchránit před ostrými zuby zuřivých dinosaurů?

Fanoušci pravěkých monster se letos mají opravdu na co těšit. Tvůrci herního trháku roku 2018 a zároveň hry inspirované slavnou filmovou předlohou předčasně odhalili datum jejího vydání. Načasování na 12. června rozhodně není náhodné a již několik dní po vydání hry můžeme vyrazit do kin i na zbrusu nový film Jurassic World: Fallen Kingdom (u nás známý pod názvem Jurský svět: Zánik říše), který režíroval J. A. Bayony. Produkční společnost Universal Pictures oznámila, že se film objeví v kinech 21. června.

 

 

I zde se stejně jako ve filmu ocitnete na legendárním fiktivním kostarickém souostroví Las Cinco Muertes („Pět smrtí"), které je tvořené pěti ostrovy - Isla Matanceros, Isla Muerta, Isla Sorna, Isla Tacano a Isla Pena a v závěru hry by se měl také zpřístupnit ostrov Isla Nublar („Mlžný ostrov"), který byl dějištěm filmu Jurský park (1993). Ostrovy budou nabízet rozdílné výzvy, které budou souviset s jejich odlišnými klimatickými podmínkami a velikostí. Každého fanouška filmové série jistě také zaujme, že vás celou hrou bude provázet známý hlas herce Jeffa Goldbluma, který ve filmu ztvárnil postavu doktora Iana Malcolma.

 

 

Cílem hry je na každém z těchto tropických ostrovů vybudovat unikátní profitující zábavní park plný dinosaurů a vypořádat se s řadou katastrof, které nás během hraní budou potkávat. K vytvoření takového parku bude zapotřebí zaměřit na jeden ze základních pilířů - vědu, bezpečnost, zábavu, případně je mezi sebou vhodně zkombinovat. Pro každý z těchto pilířů budeme mít svého poradce, který nás bude touto oblastí provázet. Každý z těchto poradců nám bude dávat úkoly, za jejichž splnění získáme odměnu a prestiž a postupně se nám začnou odemykat určitě oblasti výzkumu, vylepšování budov a zařízení.

 

 

Pokud se zaměříme na vědu, budeme budovat výzkumná centra, vysílat odborníky do celého světa zkoumat dinosauří fosílie, sbírat jejich DNA a na jeho základě pak vyvíjet skutečné žijící dinosaury. Dinosauři mají rozdílné hodnoty jednotlivých znaků genomu (útok, obrana, životnost, odolnost, životaschopnost) a odlišnou modifikaci pokožky. V laboratoři proto bude možné pozměňovat jejich genom například za použití genu aligátora, žáby nebo třeba pštrosa a provádět inkubaci jejich vajec. K tomu, abychom mohli dinosaura vůbec vytvořit, bude zapotřebí, aby růst genomu daného jedince dosáhl alespoň 50%. Čím více procent to bude, tím bude i větší šance, že daný jedinec nebude trpět zdravotními problémy a nebude tolik agresivní. Navyšování genomu bude možné prostřednictvím získaných fosílií rozdílné kvality, ze kterých budete moci dinosauří genom extrahovat. Objevené fosílie budou přehledně znázorněny na expediční mapě světa, jenž bude k dispozici v expedičním centru.

 

 

Z hlediska bezpečnosti bude potřebné řešit především zabezpečení agresivních a nebezpečných dinosaurů. Může se stát, že někteří z nich uniknou dírou v plotě, a tak budeme nuceni vyslat helikoptéru se sniperem jedince uspat a transportovat na bezpečné místo. Důležité je tedy předcházet jejich útěkům a snažit se minimalizovat ohrožení návštěvníků budováním nových účinnějších plotů. Větší a silnější dinosauři pochopitelně potřebují odolnější elektrické ploty, ale i u nich musíme počítat s výpadky elektřiny. Dále mohou být postaveny nouzové úkryty, které chrání hosty, stejně jako další bezpečnostní struktury, jako jsou například varovná centra před bouří. Mnoho z těchto bezpečnostních zařízení může být vylepšeno, aby se zvýšila jejich účinnost při řešení mimořádných událostí. Vzhledem k tomu, že se budeme nacházet na tropických ostrovech, neminou nás ani nepříjemnosti způsobené nepřející matkou přírodou a mnoho škod dokáží napáchat i silné tropické bouře, tornáda, záplavy či sopky.  

 

 

Jestliže budete preferovat cestu zábavy, bude se vaše pozornost upírat k budování atrakcí, různých galerií, restaurací, obchodů, návštěvnických tras a dalších lákadel. Návštěvníci budou moci využít průhledné transportní koule - gyrosféry nebo jednokolejky k pozorování masožravých i býložravých dinosaurů a jejich přátelských potyček ve výbězích. Podle dostupných informací bude hra z počátku obsahovat 40 odlišných druhů dinosaurů. V průběhu času však můžeme očekávat, že se toto číslo zvýší se zavedením různých DLC. Prozatím byly představeny nejznámější druhy jako například Tyrannosaurus, Velociraptor, Triceratops, Stegosaurus, Pachycephalosaurus a Apatosaurus. Z méně známých druhů Ceratosaurus, Tsintaosaurus, Metriacanthosaurus a spousty dalších. Více informací o jednotlivých druzích se můžete dozvědět zde. U všech těchto dinosaurů budeme sledovat několik dynamicky se měnících hodnot, které budou odrážet jejich spokojenost s habitatem, socializací, dostupností potravy a vody a celkový zdravotní stav. Vzhledem k tomu, že výstavba a rozšiřování parku a inkubace dinosaurů vyžadují velkou částku peněz, je oblast zábavy hlavním zdrojem příjmu parku. Každé zábavní zařízení přichází s vlastním systémem řízení, přičemž je možné nastavit a upravovat vstupní poplatky a také množství zaměstnanců, kteří jsou přítomni v každém zařízení. Na celý park budeme nahlížet z ptačí perspektivy, ale jakmile budeme mít všechno postavené, můžeme se jít projít do parku a kochat se vší tou krásou pěkně zblízka.

 

 

Britské studio Frontier Developments, které má na kontě už některé proslulé budovatelské simulace jako jsou Zoo Tycoon či Planet Coaster, se i pro tentokrát rozhodlo vydat po stopách strategických kořenů a zároveň vytvořilo hru, která se pyšní krásnou grafikou a vskutku zdařilými animacemi. Na hře Jurassic World Evolution, stejně jako na filmech, pracovalo několik odborníků, kteří radili vývojářům, jak dinosauři vypadali a jak se hýbali. Dinosauři jsou tedy ztvárněni věrohodně a jsou věrni své filmové předloze.

 

 

Hra je pro hráče prozatím nedostupná, nicméně je možné si ji předobjednat za 54,99€ ve standardní edici nebo za 59,99€ v deluxe edici. Za předobjednání v deluxe edici dostaneme ke hře i skin na helikoptéru a džíp a pět nových dinosaurů, které v základní hře rozhodně nikde neuvidíme. Jedná se o Styracosaura, Crichtonsaura, Majungasaura, Archaeornithomima a Suchomima. Hra vyjde na platformách PC, PS4 a Xbox One.

Další články z této sekce...

SDÍLET

Hodnocení

OHODNOŤTE ČLÁNEK

Kliknutím na hvězdičku vložíte své hodnocení
Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé. Děkujeme za Váš hlas.

IKONKA

Ikonka GP
GamePark.cz
Toplist