Čekejte prosím
Čekejte, prosím...
Logo sekce

Jak na PC 1 - v podání Reguluspedie

22.02.12, 23:20, autor: kosaron, vyšlo v blogu: Jak na PC
1. článek Jak na PC v podání Reguluspedie. Je to takový zahřívací článek, jen na vyzkoušení, dále už budou o něco lepší ;)

Přeinstalování monitoru

Jak na to


Toto přeinstalování funguje pouze u LCD monitorů a starých monitorů, nikoli u 3D, dotykových nebo Plazma monitorů. Dále je zapotřebí si dostatečně uvědomit, jestli to doopravdy chceme udělat. Do zcela stejného stavu, jako před přeinstalací se monitor už nebude moci vrátit.

Monitor deska

Jako uplně první krok musíme monitor vypnout, otevřít a vyčistit. Dále ho nechat odležet asi 15 minut vypojený z elektrické sítě, aby se správně po načtení nakonfiguroval do základního tvaru. Musíme počítat také se stářím monitor. Pokud se bude jednat o starší typ, je dobré ho nechat odležet více jak 30 minut. Pokud se ale jedná o nový (případně jen pár let starý) LCD monitor, stačí mu ani ne 10 minut. Dobré je nechat jej odležet vždy alespoň o 5 minut déle než je nejkratší termín.

Nejdříve si musíte stáhnout/koupit licenci na přeinstalování monitoru. Ta se dá sehnat v různých obchodech. Až budete mít licenci, zálohujte si ji ještě jednou do PC a poté si ji stáhněte na flashdisk. Flashdisk vložte do USB 2 (musí být pouze USB 2). Dále restartujte PC a dostaťe se do BIOSu. Tam otevřte BOOT menu, kde nastavte prioritní načtení z již zapojeného flashdisku. Jako druhou prioritu nastavte Harddisk, na kterém je nainstalovaný systém (Windows, Mac, Linux). Poté stačí nastavení uložit a restartovat PC. Hned jak se načtou základní služby, spustí se přeinstalace monitoru.

Vyberte si značku, kterou chcete nainstalovat (BenQ, LG…..) a rozlišení, které chcete na monitoru používat (1280×1024….). Poté vše potvrďte a čekejte až instalace skončí. Teď jen zapnětě počítač, potvrďte všechny vyskakjující okna a máte vyhráno.

 

Výhody, nevýhody


Výhody – Nastavení jakéhokoli rozlišení, nastavení své oblíbené značky, lepší grafika u her, zlepšení výkonu PC

Nevýhody – Nenávratnost do původního stavu

 

Proč přeinstalovat


Ptáte se, proč si vlastně přeinstalovat monitor? No, toť otázka. Každý to dělá kvůli něčemu jinému. Já ho přeinstaloval kvůli lepší grafice a hlavně kvůli zlepšení výkonu PC. Nyní mi šlape jako hodinky a grafika je také o poznání lepší.

Další důvod bych viděl jako renovace starého monitoru na vytuningovaný. Když budete mít na starém monitoru rozlišení pouze 800×600, dá se to vytuningovat až na jedno z největších rozlišení vůbec. Můžeme také přeinstalovat monitor z estetických důvodů. Třeba že máme celou soupravu od jedné značky a jen monitor nám z toho vyčnívá, tak si změníme značku, kterou chceme a máme vystaráno.

 

 

 

Operační systémy

Windows


Windows je nejlepší systém na světě. Tvrdí to i známý Bill Gates, který patří mezi přední techniky u raketových pohonů NASA. Windows je nejrozšířenější systém na světě. Používá se úplně na všechno, od špendlíku po lokomotivu.

Verze (od nejhoršího k nejlepšímu):

1) Vista – perfektní systém bez bugů

2) Win 98, XP, Win 7, DOS – skvělá generace systémů

Podrobně:

Vista – Jak jsem již řekl, je to perfektní systém. Nevyužívá skoro žádné RAM a CPU, pouze 90% od každého. Pokud chcete na Vistě provozovat nějaké více zatěžující aplikace, stačí mít RAM – 8 GB a CPU 4 jádrový s taktem 3.2 GHz. Dále je také vynikající její stálost zapnutí. Padá přiměřeně 12× za 6 minut. Skvělé skóre, přihlásit ji na Olympiádu, vyhraje i běh na 100m.Ostatní systémy – Skvělé propracování, ovládání a vůbec vše.

 

Linux


Linux je systém pouze na 2 věci. Mezi jeho hlavní prioritu patří servery. A to jak herní tak servery sloužící pro jakékoli účely. Linux již používá hodně uživatelů i pro normální práci s PC. Je vidět, že se Linux šíří pořád dál a dál.

Používání Linuxu je dobré také ještě k jedné věci a to pro programování. Ať už jsou to webové stránky nebo různé aplikace.

Linux

 

Mac


Totální nesmysl bez podnětu na spuštění.

 

Použití


Aby to vypadalo „vědovsky“.

 

________________________________________________________________________________________________

 

 

 !!! Chtěl bych upozornit, že tento článek není nějaká kopie. Sám jsem ho napsal a je také uveřejněný na mé stránce Reguluspedie - takže neporušuji žádná pravidla !!!


Další články můžete nalézt na stránce Reguluspedie. Je to náš výtvor, zpracovaný mnou a kamaráda. Koupili jsme si doménu a provozujeme tyto stránky k pobavení, počtení a hlavně natruc naší nejhorší hodiny ELEKTROTECHNIKY!

Pokud byste mělli zájem, můžete přispět nějaký svým vtipným článkem z oboru Elektrotechnika. Na naší stránce naleznete návod, jak na to ;) Také nám můžete poslat malý obnos, který použijeme na různé vytuningování, jak by řekl náš učitel :D

Další články z této sekce...

ANKETA

Líbil se vám tento článek?

Celkem: 119 hlasů

V této anketě jste již hlasovali.

Buď jste v této anketě již hlasovali, nebo hlasoval někdo se stejnou IP adresou. Pokud chcete hlasovat, zaregistrujte se prosím.

SDÍLET

Hodnocení

OHODNOŤTE ČLÁNEK

Kliknutím na hvězdičku vložíte své hodnocení
Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé. Děkujeme za Váš hlas.

BlogyProfil blogu
* Založen: 22.2.2012 22:45:41
* BlogRank: 0,87
* Přístupů: 7 037
* RSS: RSS zdroj
Redakce blogu

REDAKCE BLOGU

Celkem redaktorů: 1
Toplist