Čekejte prosím
Čekejte, prosím...
...v budoucnu čeká nás všechny něco neskutečného...

Budoucnost, konkrétně 21. století, vstoupí do povědomí jako doba virtuální reality. Kino, televize, internet a PC hry se sloučí v jednu pospolitou konzistentní strukturu zvanou virtuální svět(y). Při sledování Nicholase Cage ve Skále už nebudeme pouhými statisty, diváky. Ne. Dokonce ani nebudeme říkat Cagovi, co má dělat, jako třeba v PC hrách. Budeme dělat něco mnohem víc. My sami se staneme takovým Cagem, Frodem ze Společenstva Prstenu, Sigourney Weaver v boji s vetřelci, Tomem Hanksem při vylodění v Normandii, Johnem Connorem z Temrinátora.

Zapomeňte na WoW, CoD2, Deus-ex nebo Oblivion. Těmto hrám se budeme v budoucnu smát. Zapomeňte na klávesnici, myš nebo monitor. Komunikovat se bude po vzoru Matrixu skrz elektrické kabely připojené do mozku a páteře, a jelikož realističnost a hodnověrnost bude díky těmto komunikačním rozhraním stokrát silnější než dnes, virtuální světy pohltí úplně každého. Budeme v podstatě jakoby ve snu, v bezvědomí, až na to, že zatímco sny jsou matné a zastřené, virtuální světy přetažené do našich hlav budou plně ovladatelné a skutečnější než realita, respektive, náš mozek ten rozdíl nepozná. Otevře se nám nádherná brána, nirvána neskutečných rozměrů.

Ovšem je tady takový dost velký problém. I když svět počítačů roste ohromnou rychlostí, obávám se, jestli současnou generaci výše popsaná budoucnost nemine.

Taky byste někdy chtěli vycestovat časem o pár x-desítek let dopředu a zažít ono opojení, o kterém zde píšu?

Děkuji za pozornost, virtuální dobrodruzi.

Další články z této sekce...

SDÍLET

Hodnocení

OHODNOŤTE ČLÁNEK

Kliknutím na hvězdičku vložíte své hodnocení
Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé. Děkujeme za Váš hlas.

* Založen: 13.10.2006 16:46:18
* BlogRank: 1,47
* Přístupů: 127 476
* RSS: RSS zdroj
Redakce blogu

REDAKCE BLOGU

Celkem redaktorů: 1
Toplist