Čekejte prosím
Čekejte, prosím...
Logo sekce

Já zelinář

23.04.14, 01:03, autor: Alexandr!®, vyšlo v blogu: Alexandr!
Já zelinář

Já zelinář

 


Tak jako asi každý dospělý mám svojí práci. Moje práce je momentálně na postu zelináře v obchodní síti Kaufland. Popíšu vám jak asi takový den zelináře v Kauflandu vypadá. Takže jelikož první co vidíte když vejdete do jakéhokoliv supermarketu či hypermarketu je ovoce a zelenina a ta musí vypadat nejen lákavě či čerstvě,ale hlavně pestře a urovnaně. A proto každý vedoucí takového obchodu lpí na tom aby ovoce a zelenina opravdu vypadala lákavě. Můj normální pracovní den když jdu na ranní směnu začíná budíčkem v 3.45. Vstanu proběhne ranní hygiena,záchod atd a upaluji na noční linku číslo N91 která projíždí místem mého současného bydliště (Brno Řečkovice nachová 10) A to je balkon vlevo dole .

 

 

 až na konečnou což je ulice Labská kde jsme mimochodem bydleli když jsme se poprvé s přítelkyní nastěhovali do Brna.(balkon v 6 patře napravo).

 

 

Na mé zastavce je autobus v 4.08 a jede po trase šaliny čislo 1. V 4.25 autobus dojede na hlavní nadraží v Brně.

 


Kde se čeká na ostatní přípoje do 4.30 a pak dál pokračuje po své trase. 4.40 jsem na zastávce Uzbetská kde vystupuji a pokračuji asi 2 minuty pěšky do Kauflandu. Odemknu si zadní vchod pro personál zadáním číselného kódu. Převléknu se dam si kafíčko z automatu cigárko a v 5.00 musím být na svém úseku. Než dorazí kamion s čerstvou zeleninou musí být úsek zbaven zboží z předešlého dne(jedná se pouze o jedno denní artikly či o artikly a datem spotřeby). Takže přebereme to co zákazníci předešlí den nevykoupili. Bud je zboží ještě prodejné nebo se sleví a při nejhorším odepíše a vyhodí. Když máme přebráno což většinou trvá asi 30-45 minut začnou skladníci navážet čerstvé zboží na úsek. My jelikož jsme vždy na ranní minimálně dva v akční dny což jsou čtvrtek a pondělí tak minimálně tři se musíme snažit naházet čerstvou zeleninu nejpozději do 7.00 kdy náš obchod otevíra. Pokud nestíháme rozhlasem se vyhlásí aby nám ostatní zaměstnanci přišli pomoc do zelky. samozřejmě ze nám nepomáhají s naházením zeleniny, ale spíš se starají o úklid krabic atd. Když se v 7.00 obchod otevře a my máme vše jak má být jdeme s kolegy na kafčo a cigárko a při té příležitosti už rovnou vypisujeme do sentimentálního papíru artikly které objednáváme na příští den. po kafíčku a cigárku nabalíme zboží co se předešlí den neprodalo a tudíž musí jít do slevy nebo popřípadě odepsat a vyhodit protože Kaufland si na čerstvosti opravdu hodně nechá záležet.Když máme nabalené slevy a odepsané a vyhozené zboží co už by si nikdo nekoupil věnujeme se úseku protože lidi jsou takový že muší dostat nejlepší kvalitu a jsou schopní vám rozjebat celou paletu například jablek aby dostali to nejlepší a jdou až do . Už několikrát jsem zákazníkům řekl,, co tam hledáte ananas ještě po Hitlerovi :D ? Nevěřili by jste co jsou kolikrát zákazníci zač. Jsou schopní pro čerstvé a jako malované jablko podělat mi celý den pač já tam po nich musím jak blb urovnat,doplňovat a upravovat to co oni rozjebou. kolikrát nemám ani čas se nasvačit protože v akční dny už třeba v 6.30 stojí dav lidí před Kauflandem a čekají až se otevře těm říkám totální pakárny :D a to jsou většinou důchodci. Můj pracovní den když jdu na ranní končí v 13.30 ale když jdu na odpolední tak končím ve 22.00 a chodím na 13.30. Odpolední směna samozřejmě zahrnuje jiné povinnosti a jinou práci ale o tom snad až příště.Ještě pár (exotů) jak já říkám co u nás běžně najdete v prodeji  

 

 

                              meloun Galia

 

 

                        meloun  Piel de sapo

 

 

 

 

                                  Physalis

 

 

 

                           Phytaya

 

 

 

 

                       meloun Gandaloup

 

 

 

                     mango                

 

 Děkuji všem čtenářum za hodnocení a kritiku.. S pozdravem váš zelinář kaufland Brno bohunice.

¨

 

Ještě doplním tržby za posledích 6 měsícu aby jste měli přehled kolik tak vyděláme kauflandu. A není to zrovna málo :D

Další články z této sekce...

ANKETA

Líbí?

ano
ne

Celkem: 53 hlasů

V této anketě jste již hlasovali.

Buď jste v této anketě již hlasovali, nebo hlasoval někdo se stejnou IP adresou. Pokud chcete hlasovat, zaregistrujte se prosím.

SDÍLET

Hodnocení

OHODNOŤTE ČLÁNEK

Kliknutím na hvězdičku vložíte své hodnocení
Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé. Děkujeme za Váš hlas.

BlogyProfil blogu
* Založen: 19.10.2013 11:45:08
* BlogRank: 1,74
* Přístupů: 258 708
* RSS: RSS zdroj
Redakce blogu

REDAKCE BLOGU

Celkem redaktorů: 1
Toplist