Čekejte prosím
Čekejte, prosím...
Logo sekce

Imperion - Dotkni se hvězd!

24.04.10, 14:03, autor: Santiel, vyšlo v blogu: Blog
Píše se rok 2137. Tři rasy bojují o nadvládu ve vesmíru. Po velkých bitvách naděje spočívá na Tvých bedrech. Rozsáhlé, neprozkoumané galaxie čekají pouze na Tebe. Vyvíjej nové technologie, vesmírné lodě a budovy. Založ si vlastní mezigalaktickou říši teď hned.

Imperion

 

 

Co je to "Imperion"?

 

Jedná se o webovou strategickou hru, ve které je vaším úkolem rozvíjet své imperium. Jde o velmi propracovanou webovou hru, a to jak hratelností, tak i po grafické stránce. Ze začátku nemáte téměř nic. Máte jen jednu planetu, ze které ale časem pomocí vašeho rádce můžete udělat prosperující imperium a dobývat vesmír. Postupem času budete mít stále více planet, a je jen na vás, jak s nimi naložíte. Můžete bojovat s jinými hráči, recyklovat komety, účastnit se obrovských bytev a mnohem víc. V tomto obrovském propracovaném světě máte téměř absolutní volnost.

 

 

Rasy

 

V imperionu máte na výběr ze tří ras. Každá rasa se od sebe nějak liší, a to jak v budovách, které jdou na planetách stavět, tak i ve vesmírných lodích, pomocí kterých můžete útočit na ostatní hráče, drancovat neobydlené planety, nebo recyklovat komety.

 

Pozemšťané

Tato rasa je nám asi nejblýž. Jsme to my - lidé. Do roku 2113 si žili normálně, jako každý jiný den, ale 9. října 2113 proběhlo první setkání s jinou rasou - titány. Ti dali pozemšťanům jejich technologie, mezi nimy byla i technologie vytváření pozemských podmínek na jiných planetách. Pozemšťané jsou nejmladším druhem. Jsou nesmírně přizpůsobiví a vynalézaví, proto dokáží přežít i v tomto vesmírném konfliktu.

 

Titáni

Tato rasa je ve vesmíru nejstarší. Jejich technologie jsou nejdokonalejší, ale to neznamená, že by jiné rasy proti nim neměly šanci. Jejich nepřátelé jsou Xeni. S nimi několik století válčili, ale xeni se zmohli na jeden obrovský útok a zničili titánům jejich domovský svět - Gaiu. Titáni z toho byli natolik rozrušeni, že požádali pozemšťany o spolupráci, výměnou za titánské technologie.Pro titány je nepřípustné útočit na vlastní kolonie. Můžou tak učinit jedině loděmy třídy korzár,kteří se dokáží zneviditelnit.

 

Xeni

Tato rasa je nejvíce spjata s přírodou. Všechny jejich lodě i budovy jsou organické, lodě se tvoří pomocí mutace několika zeků. Zeci jsou malí živočichové, potřební pro tvorbu xenských lodí. Tato rasa je nejvíce agresivní a nemá žádné slitování. Nejpozoruhodnější vlastností lodí Xenů je jejich schopnost velmi rychlého stavění. Sílu Xenů tedy nedělá kvalita, ale kvantita. Jejich největším nepřítelem jsou Titáni. Proto s nimi nemohou obchodovat.

  

Planety

 

V imperionu je celkem 5 druhů planet. Každá planeta se od sebe neliší jen vhzledem, ale také vlastnostmi, jako je například počet stavebních míst, nebo energetická účinost.

 

Vodní planeta

Tato planeta, jak už její název napovídá je tvořena převážně vodou. Pozor, nejedná se o planetu tipu Země. Protože je tvořena převážně vodou, má pochopitelně méně stavebních míst.

 

Planeta zemského tipu

Jedná se o planetu, která je velmi podobná té naší. Její klima je vyrovnané, proto všechny tipy elektráren mají stejnou účinost. Tato planeta je vaší první, než kolonizujete další. Vaše další planeta už může být jaká chce.

 

Pouštní planeta

Má teplé klima, a hodně na ni svítí hvězda v její sluneční soustavě. Je tedy pochopitelné, že s největší účiností na ní pracuje solární elektrárna. Tato planeta má největší počet stavebních míst.

 

Sopečná planeta

Je to planeta s nejvyšší teplotou. Proto ji můžou osídlit pouze Xeni. S největší účiností na ní pracuje tepelná elektrárna. Její počet stavebních parcel je průměrný.

 

Ledová planeta

Kvůli velmi nízké teplotě a silným větrům je tato planeta pro Xeny neobyvatelnou. Je na ní velmi účiná větrná elektrárna.

 

 

 

Závěr

 

Když už vás hra jednou chytne, určitě vás jen tak nepustí. Když se poprvé přihlásíte do hry, uvidíte velmi propracovanou grafiku, ale jen u grafiky nezůstane. Hratelnost je také na velmi vysoké úrovni a velmi vás to bude bavit. Hra ale ještě není úplně hotova. Finální verze vyjde až někdy koncem tohoto roku.

 

 

 

 

 

 

 

   

Zdroj: Imperion, imperion wiki, vlastní hlava a další...

Další články z této sekce...

ANKETA

Hrajete, nebo slyšeli jste o Imperionu?

Celkem: 108 hlasů

V této anketě jste již hlasovali.

Buď jste v této anketě již hlasovali, nebo hlasoval někdo se stejnou IP adresou. Pokud chcete hlasovat, zaregistrujte se prosím.

SDÍLET

Hodnocení

OHODNOŤTE ČLÁNEK

Kliknutím na hvězdičku vložíte své hodnocení
Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé. Děkujeme za Váš hlas.

BlogyProfil blogu
* Založen: 17.4.2009 15:46:27
* BlogRank: 1,16
* Přístupů: 8 262
* RSS: RSS zdroj
Redakce blogu

REDAKCE BLOGU

Celkem redaktorů: 3
Toplist