Čekejte prosím
Čekejte, prosím...
Logo sekce

Hydrosvět jak jej neznáte

02.10.11, 23:59, autor: Desttro, vyšlo v blogu: O přemítání
První krůčky vody aneb letem hydrosvětem. Tato povídka je absolutně nesmyslná proto se ničemu prostě nedivte! Ps: Praha "02


 

  Žili byli dva prvky. Vodík a Kyslík pospolu létali prostorem, jeden těžší jeden lehčí a přesto tu spolu byli celá ta léta, v prázdném vesmíru. Dokud náhle nepřišlo beng bům, kdo s hůry praštil pěstí do stolu?


 • „ Co to bylo?“ ptal se Vodík.
 • „ Nevím, asi bůh.“ Odpověděl Kyslík.
 • „ Nebetyčný blázne, copak něco takové existuje?“ Posmíval se Vodík.
 • „ Kdo to ví, ten nám to nepoví!“


  Jiní se skupovali a přeskupovali ale Vodík a Kyslík pořád létali, dále plachtili vesmírem z jedné strany na druhou, lítali rychle a nebezpečně. Jindy zase pomalu a opatrně, jen aby do sebe nenarazili. Vzhlíželi k světlům, jenž na nebesích vzplály. Vzhlíželi ke kamenům, které všude poletovaly.  Nové hvězdám v záři svitu častovali, kamenům se cestou také vysmívali. Anarchii vyznávali, ale všechny silně respektovali. Kdo by to byl řek, že takhle se dá žít, jen létat a nikdy nezemřít?


 • „Pozoor kyslíku, srazíš se s…“
 • „Au!“ zaječel kyslík.
 • „ No já ti to povídal, kyslíku narazil si do bratra Vodíka! Co tet tady sám budu dělat? Nemá to cenu, jdu se přidat!“


  A co se vlastně stalo, že se všechno tak krásně pokazilo? Už nelítali pospolu, nýbrž absolutně spolu. Ztratili šmrnc a glanc, ovšem co s toho měli, asi nic. Prostě umřeli nebo se snad zrodili. Nyní nastal čas na sloučeniny, kterým se tak často vyhýbali. Nyní si pospolu říkali H2O.


Jak jistě všichni víme, H2O je chemická sloučenina vodíku a kyslíku, více známá jako ‚voda‘ čirá tekutina bez pachu, silně namodralá.


  H2O si tet poletovala vesmírem, bez cíle a poslaní, dokud nezahládla další bratry ve zbrani. Tam u toho slunce, které pálí! Dává život těm, kteří na něm dbají. Tam na planetě, kde vody je dosti, kde se každý může napít do sytosti. Tam kde i nebe je modré, tam chce ona jíti a nabýt smysl bytí!


  H2O tam letěla rychle, spěchala tak až byla na dosah. Pozastavila se však, co tam léta je to snad nějaký prach, přiblížila se pomalu a chtěla to prozkoumat, mrška zvědavá nechala se gravitací zlákat. Tet nabírala směr a pád, snad se chudinka v atmosféře nebude moc bát. Co to letí kolem? Je to snad kámen, je to Boží dílo nebo lidského poznání pramen? Kus kovu, který léta v černavě sem a tam, ráda by to prozkoumala ale kudy kam? Do atmosféry vletěla a už ví kudy kam. Najednou bum a bác a léta po obloze jako pták. Co se to stalo co se děje, je tam hodně Há dvě ó, to se v nich poryje.


  Tet už není sama, léta s bratry jako pára! Vznáší se a dívá, co tam lidé tropí, jim z komínů dýmá. Je to hnus a fuj, léta to do vzduchu a smrdí, to budou spodiny s támhle té lodi. Nebo snad z aut či továrny, kde se to tu bere dopr.. ele?


  [pozn. Autora: nic lepšího mě nenapadlo] Pára je plyn, který lze zkapalnit isotermickou kompresí. Prostě voda co se vypaří, jasné?!


  A co je to tam v dáli, další pára co se na nás valí?  Srazili se rychlé, blesky létaly, slítli k zemi rychlostí Ostravské veřejné dopravy. To to trvalo než doletěla na zem, rozplajzla se v tom hnusu, zvaném bahenní lázeň. Tet už putuje naše Kapka dobroty, pod zemí do pramenu studánky. Leze, leze, kde má díru tam vleze a kde nevleze, tam dává na frak kamenu tak dlouhou, dokud neprojde tou zemskou hroudou. Cestičku si mrška vždycky najde, co neobleze to praskne. A co se to děje nyní s ní, něco se do ní dostalo, snad magnezit. Samé férium, kalcium další sračky, z Kapky si dokonce udělali sedačky. Ovšem Kapka to nevzdala a šla dál to potvora, ničeho se nebála a z pramenu vyvřela. 


 • „ Hele, Slzo kampak tečeš?“ Optala se Kapka.
 • „ Ale, zase do moře, už po třetí, tenhle koloběh je docela zničující, víš kolikrát se musím vypařit? Už mě to fakt nebaví! Raději příště spadnu rovnou do moře, pokud mrak Drak se uvolí.“
 • „ Jo ták do moře! A Slzo, prosím tě co je to moře vlastně zač?“ cosi zvědavého v ní furt dříme.
 • „ Tam přijde jednou všechna voda, je to takové rušné město, každý furt někam spěchá, dělají se proudy vlny, no prostě hrůza. A když si říkáš, že už je toho dost tak připlave ryba a schlemstne tě! A furt lepší nějaká ryba než německý turista, ti jsou všude a je neuvěřitelné, že i když se potíme, když furt někam lítáme tak i přes to tě vypijí a to je pak blé… Už si někdy viděla co tam v nich je?!“


  Malá Kapka se natolik zděsila, že už slovo z „úst“ nevypustila. Tak unášena davem, mířila vstříc za bohapustým rájem. Plave, plave s ostatními se jí blaze a najednou ocitla se v Praze. To je hnusu v té vodě, řekla ostatním pěkně hrubě.  Ti lidé to jsou pěkná čuňata, samá chemikálie hambatá! Probůh to je k zlosti, oni tu stavějí domy k jejich hlouposti. Proč jsou tři patra pod hladinou, a proč ti lidé tak rádi plavou? Plavou lidé, kosti všichni bez milosti, zima jak na Sibiři, pět metrů vody a u mostu čtyři [Poz. Čí je to asi rým?] Rychle pryč spěchala, provodeň se jednou Prahou prohnala. Nyní směřuje do moře, sebou bahno ba i oře. Co neplave, to se potopí a do háje lidi jsou marodi. Co se to děje, kde to jsem, snad ne v tom Německu před mořem. Rychle holka naše spěchala, povodňová vlna Dražďany nenechala. To byl fičák, to je zlosti už toho má vážně dosti. Právě se seznámila s mořem slaným, jako ona na počátku snad byla? Ne to je hnus, samá sůl, Slza to popletla, to je kůl. Ovšem kapce nebylo dosti, osolila se ke společenské radosti. Tet je sní kapka v moři, do hlubin se noří. Avšak co se to děje, dolů to nejde. Je moc tepla, kamarádky sebou táhla. Zahřívá se čím dál víc, dýchá z plných plic. Najednou fů a je sní mráček, do háje to byl den plný sr..aček a vše k její nelibosti, opakuje se bez lítosti.  A zde náš příběh začíná, na to je však pozdě usínám. Loučí se s Vámi Kapka, na skle zůstala její tlapka. Má však tlapku či ne, či život či břímě. Toto je poučení pro vás dosti, k všeobecné lidské zlosti! Vody je pro nás zatím opět dosti, ovšem pro naše staré kosti, ale dojde-li bude to k zlosti! Chraňte prameny naše, jednou budou i vaše! 


 


Tato povídka není žádným manifestem zelených ani nic podbného. Jenom těžkou nudou při čekání na autobus u řeky tak smradlavé jako Vltava sama. Některé výrazy se prostě hodily co víc podotknout.

 

 

Další články z této sekce...

ANKETA

Piješ vodu?

Celkem: 151 hlasů

V této anketě jste již hlasovali.

Buď jste v této anketě již hlasovali, nebo hlasoval někdo se stejnou IP adresou. Pokud chcete hlasovat, zaregistrujte se prosím.

SDÍLET

Hodnocení

OHODNOŤTE ČLÁNEK

Kliknutím na hvězdičku vložíte své hodnocení
Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé. Děkujeme za Váš hlas.

BlogyProfil blogu
Čistý myšlenkový proud tekoucí přes Gamepark.cz :-)
* Založen: 4.1.2011 21:56:36
* BlogRank: 1,16
* Přístupů: 8 520
* RSS: RSS zdroj
Redakce blogu

REDAKCE BLOGU

Celkem redaktorů: 1
Toplist