Čekejte prosím
Čekejte, prosím...
Logo sekce

Zkuste hrát jako ti nejlepší díky configům!

01.10.11, 16:32, autor: Dudis, vyšlo v blogu: dizdu
Hrajete často online hry? Určitě už jste se v nich setkali s někým, kdo tyto hry hraje o mnoho lépe než vy sám. A víte o tom, hodně špičkových hráčů jezdí na turnaje po celé evropě a vyhrávají tak tisíce eur? Jestli aspoň něco víte :), tak já vám ukážu, jak můžete hrát stejně jako ti nejlepší hráči z CS 1.6, CS:S nebo série Call of Duty. Pak už to bude jen na vás, abyste také vyhrávali takové vysněné částky hraním her.

Mnoho online her jako například Counter-Strike 1.6, Counter-Strike: Source, Call of Duty 1, Call of DUty 2 či Call of Duty 4 .. vlastně celá série :) mají ve složce takový soubor s názvem cfg, který ukládá individuální nastavení hry každého hráče. Tento soubor je config. Každému hráči se přizpůsobí hra právě podle jeho nastavení - např. bindy, různé příkazy na grafiku či sensitivita a pohyb myši. Všechno, jak to vidíte na monitoru, je zapsáno v souboru .cfg. Většina nejlepších hráčů dané hry, kteří jezdí a vyhrávají na lankách tisíce eur, většinou těchto nastavení v configu využívají a vyladí si hru přesně podle svého gusta - pak se jim hraje mnohem příjemněji a jednoduše. A to nemluvím o všech těch vychytávek, fintiček a tričků. Všechno tohle vede k mnohem lepším výsledkům a komfortnějšímu hraní. V tomto článku si ukážeme, jak tyto nastavení (chcete-li configy) stáhnout od těch nejlepších a vložit do své hry. Určitě není od věci si vyzkoušet, na jakém nastavení hrajou takoví skill hráči - některé z nich si i představíme.

 

Na internetu jsou pár takových stránek, které sbírají tyto configy hráčů z různých her. Jedna z těchto stránek je Configs.eu, která má obsahuje nastavení z her CS 1.6, CS:S a série Call of Duty. Další stránky můžou být např. gamerscfg.com nebo cod4cfg.com. My si vybereme na naše testování první stránku www.configs.eu, která pečlivě ověřuje a schvaluje všechny nahrané configy. Ještě než se pustíme do změny hry, představíme si pár těch nejlepších hráčů z káždé hry. Následně vám pak ukážu, jak to do těch her vložit a hrát za tyto hráče.

 

 

Teď třeba najeďte na první zmiňovanou stránku Configs.eu a vyberte si vámi hranou hru a následně vám najede seznam těch configů se jménama. Pojďme si ukázat, jací hráči patří mezi to nejlepší nejen v České republice, ale také i v zahraničí. Pak si ukážeme, jak si takový config dát do vlastní hry.


Call of Duty: kickR, spaR, p8nt, Warmachine, dark nebo nabore

Call of Duty 2: luckeR, davy, Mazarini, hráči z eSuby, Trigger, zem, knaller
Call of Duty 4: rob-wiz, Luboshmir, paradox, Stevy, strelok, Raz, movie config

Counter-Strike 1.6: SpawN, GeT_RiGhT, naSu, oskar, dukE, f0rest, hráči z mTw a MYM
Counter-Strike: Source: PhP, UN, wT, STR, henryG, ritch, jiMMy, fr3d a hráči z H2k a Reason Gaming 

 

Tak to bychom měli. Ještě návod, jak tyto configy dát do vámi vybrané hry a pak budete hrát jako ti nejlepší. Pojďme na to..

Je to jednoduché. Stáhněte si z některého z výše uvedeného webu config vybraného hráče (doporučuji configs.eu - podle této stránky je tvořen návod), po stažení musíte soubor nejprve přejmenovat na "config_mp.cfg" u CoD série nebo na "config.cfg" u CS a CSS.


-UPOZORNĚNÍ:
 Přípona po stažení nastavení nemusí jít vidět v názvu, protože váš operační systém může být nastaven tak, aby známé přípony skrýval. Každopádně každý z configů na této stránce tuto příponu již vlastní kromě těch v archivech (přípona: .rar). Když už vámi vybraný cfg máte přejmenovány, tak musíte nahradit ten původní config_mp (u Call of Duty série) nebo config (u Counter-Strike série), který najdete:

 

Call of Duty 1: C:\Program Files\Activision\Call of Duty 1\main\players\VAS PROFIL\

Call of Duty 2: C:\Program Files\Activision\Call of Duty 2\main\players\VAS PROFIL\

Call of Duty 4: C:\Program Files\Activision\Call of Duty 4 - Modern Warfare\main\profiles\VAS PROFIL\

 

 

Counter-Strike 1.6: C:\Program Files\Steam\steamapps\VAS PROFIL\counter-strike\cstrike\config.cfg\
Counter-Strike: Source: C:\Program Files\Steam\steamapps\VAS PROFIL\counter-strike source\cstrike\config.cfg

To je všechno. Jakmile máte config nahrazený, můžete si užívat hry za vámi vybraného hráče. Ještě taková maličkost - tady odpověď na často kladenou otázku:

Který config je ten nejlepší?

Těžko říct, který config je ten úplně nejlepší. 

Záleží na mnoha faktorech - váš styl hraní, sestava počítače, oblíbená zbraň, náročnost hráče...

Proto doporučuji zkoušet, zkoušet a zkoušet, dokud nenarazíte na ten dokonalý.

Tak či onak, nečekejte zázraky! Ze dne na den se nikdo nestane hvězdou, chce to čas a tvrdý trénink. Tyto configy vám jen ulehčí běh na dlouhou trať.

 

 

Další články z této sekce...

Kupte si Call of Duty v našem shopu:
Cena:
299 Kč
Verze:
PC
Koupit hru Call of Duty

ANKETA

Využíváte configů?

ano
ne

Celkem: 1167 hlasů

V této anketě jste již hlasovali.

Buď jste v této anketě již hlasovali, nebo hlasoval někdo se stejnou IP adresou. Pokud chcete hlasovat, zaregistrujte se prosím.

SDÍLET

Hodnocení

OHODNOŤTE ČLÁNEK

Kliknutím na hvězdičku vložíte své hodnocení
Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé. Děkujeme za Váš hlas.

BlogyProfil blogu
dizdudizdudizdudizdudiz... blogování o poznání
* Založen: 2.7.2006 23:08:00
* BlogRank: 1,2
* Přístupů: 27 450
* RSS: RSS zdroj
Redakce blogu

REDAKCE BLOGU

Celkem redaktorů: 1
Toplist