Čekejte prosím
Čekejte, prosím...
Hrajete online hry? V tom případě jste se už určitě setkali s někým, kdo je mnohem lepší než vy. A víte o tom, že ti nejlepší počítačoví hráči jezdí na turnaje po celé Evropě a vyhrávají částky ve stovkách Eur? Máte i vy nějaký vzor, kterýmu byste se ve hrách chtěli podobat? Nebo snad taky chcete vydělávat tisíce Eur za hraní her? Jestli jste alespoň jednou odpověděli ano, tak pokračujte dál a já vám ukážu, jak toho docílit. Minimálně vám usnadním cestu a jednou třeba i vy budete jezdit na turnaje po celém světě a vyhrávat vysněné částky hraním her.

Mnoho online her jako například série Call of Duty, Counter-Strike 1.6 and Source, W: Enemy Territory, Team Fortress 2 či Quake Live mají ve své složce takový zázračný soubor .cfg, do kterého se ukládá nastavení hry každého hráče. Tento soubor se jmenuje buď config nebo config_mp a má příponu .cfg. Každému hráči se přizpůsobuje hra právě díky tomuto souboru – ukládají se tam bindy, nastavení grafiky a detailů, sensitivita myši, jas – prostě všechno, co vidíte na monitoru, se ukládá do souboru .cfg. Pro představu má config přes sto až tisíc příkazů k přizpůsobení si hry.

 

Ti nejlepší hráči, kteří jezdí na turnaje a vyhrávají stovky Eur si jsou toho dobře vědomi a potenciál configů využívají na sto procent, aby si hru vyladili přesně podle svého gusta – díky tomu se jim hraje mnohem lépe, příjemněji a jednodušeji. A to nemluvím o všech těch vychytávek, fintiček a tričků. Všechny tyto faktory vedou  k mnohem lepším výsledkům a komfortnějšímu hraní. V tomto článku si ukážeme, kde a jak tyto nastavení (chcete-li configy) stáhnout od těch nejlepších hráčů a vložit to do vaši hry. Určitě není od věci si vyzkoušet, na jakém nastavení hraje třeba váš herní vzor. Pojďme na to.

 

Na internetu se nachází pár takových stránek, které shromažďuji configy jak těch nejlepších hráčů, tak i těch obyčejných. Jednou z takových databází configů je i Configs.eu, která nyní obsahuje přes 4000 configů v osmi hrách: Call of Duty, Call of Duty 2, Call of Duty 4, Counter-Strike 1.6 & CS: Source, Quake Live, Team Fortress 2 a Wolfenstein: Enemy Territory. Pomocí vyhledávače můžete najít i některé další stránky, např: g. Na naše testování si ale vybereme stránku Configs.eu, která pečlivě ověřuje a schvaluje všechny nahrané configy.

 

Najeďte na stránku www.Configs.eu, kde si vyberte jednu ze svých oblíbených her. Pak vám najede seznam všech herních configů a vy si jeden z nich vyberte. Ještě vám ukážu, jací hráči daných her patří mezi špičku, ať si můžete vybrat ten config s největším potencionálem.

 

CoD cfg – yoda, slize, moose, maxx, kickR, VonoX, duke, plaZma, spaR
CoD2 cfg – crow, solz, Davy, luckeR, knaller,matrix, Luboshmir, Ozwald
CoD4 cfg – paradox, qLimAxzU, Mazarini, D1ablo, robyYE, Stevy, smithz, rivve
CS cfg – f0rest, markeloff, HeatoN, SpawN, kHRYSTAL, Edward, GeT_RiGhT, n0thing
CS:S cfg – Ex6TenZ, kHRYSTAL, RpK, PhP,  Nooky, GuardiaN, shox, WT, TuGuX, RattlesnK
QL cfgcypher, fox, cooller, rapha, strenx, Av3k, Smoke, Fatal1ty, noctis, l1nkje
TF2 cfgappe, Psycho, bybben, Enigma, m0re, Iggy, reptile, Extremer, numlocked
W: ET cfgmAus, diablo, mystic-, Wiesiek, snake, butchji, kot, razer, teKoa, lethal

 

To bychom měli. Tak ještě ten návod, jak tyto configy vložit do vámi vybrané hry, abyste mohli hrát na stejném nastavení jako váš vybraný hráč. Vybrali jste si hru, ze seznamu jste si zvolili config a teď musíte počkat pár sekund, než config budete moci stáhnout. Jakmile se objeví Download, klikněte na to a config máte v počítači. Teď ho musíte přejmenovat na „config_mp.cfg“ u Call of Duty série nebo na „config.cfg“ u ostatních her – Quake Live, W: ET, CS & CS:S a TF2.

 

-UPOZORNĚNÍ: Přípona .cfg po stažení configu nemusí jít vidět v názvu, protože můžete mít váš operační systém nastavený tak, aby známé přípony skrýval. Ale každý z configů na této stránce tuto příponu .cfg již vlastní kromě těch v archivech (přípona: .rar). Když už vámi vybraný config máte přejmenovány, tak musíte nahradit ten původní config_mp (u Call of Duty série) nebo config (u ostatních her), který najdete:

 

Call of Duty 1: C:\Program Files\Activision\Call ofDuty 1\main\players\YOUR PROFILE\
Call of Duty 2: C:\Program Files\Activision\Call of Duty 2\main\players\YOUR PROFILE\
Call of Duty 4: C:\Program Files\Activision\Call of Duty 4 – ModernWarfare\main\profiles\YOUR PROFILE\

Counter-Strike: C:\Program Files\Steam\SteamApps\YOUR PROFILE\counter-strike\cstrike
Counter-Strike: Source: C:\Program Files\Steam\steamapps\YOUR PROFILE\counter-strike source\cstrike\cfg

Quake Live: - C:\documents and settings\YOUR PROFILE\AppData\LocalLow\id Software\quakelive\home\baseq3
Team Fortress 2: - C:\Program Files\Steam\steamapps\YOUR PROFILE\team fortress 2\tf\cfg
Wolfenstein: Enemy Territory – C:\Prgram Files\Enemy Territory\etmain\profiles\YOUR PROFILE\etconfig.cfg


To je všechno. Jakmile máte config nahrazený, můžete si užívat hry za vámi vybraného hráče. Po zapnutí hry vám možná naskočí nějaká hláška – vždy dejte ne. Na webu mimochodem můžete najít i serverové configy, movie configy, FPS configs nebo třeba také best configs. A ještě taková maličkost - tedy odpověď na často kladenou otázku:

 

Který config je ten nejlepší?
Těžko říct, který config je ten úplně nejlepší. Záleží na mnoha faktorech - váš styl hraní, sestava počítače, oblíbená zbraň, náročnost hráče... Proto doporučuji zkoušet, zkoušet a zkoušet, dokud nenarazíte na ten dokonalý. Tak či onak, nečekejte zázraky! Ze dne na den se nikdo nestane hvězdou, chce to čas a tvrdý trénink. Tyto configy vám jen ulehčí běh na dlouhou trať. Je ale dokázáno, že vám config může zlepšit vaši hru v pohodě i o 20%. Hodně štěstí!

 

Další články z této sekce...

Kupte si Call of Duty v našem shopu:
Cena:
299 Kč
Verze:
PC
Koupit hru Call of Duty

ANKETA

Máte zkušenosti s configy?

Ano
Ne

Celkem: 474 hlasů

V této anketě jste již hlasovali.

Buď jste v této anketě již hlasovali, nebo hlasoval někdo se stejnou IP adresou. Pokud chcete hlasovat, zaregistrujte se prosím.

SDÍLET

Hodnocení

OHODNOŤTE ČLÁNEK

Kliknutím na hvězdičku vložíte své hodnocení
Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé. Děkujeme za Váš hlas.

* Založen: 8.2.2012 22:07:46
* BlogRank: 0,95
* Přístupů: 42 805
* RSS: RSS zdroj
Redakce blogu

REDAKCE BLOGU

Celkem redaktorů: 1
Toplist