Čekejte prosím
Čekejte, prosím...
Logo sekce

Hra roku 2017

31.12.17, 10:00, autor: .Steve., rubrika: Herní sekce - Téma
Rok 2017 přinesl řadu herních hitů i rekordů. Podívejme se na 10 nejlepších titulů, které rozhodně nesmí ujít vaší pozornosti. Najdete mezi nimi vašeho oblíbence? A kdo se umístil na 1. příčce?

Stejně jako v roce 2016 (článek zde), i letos jsme si pro vás připravili seznam deseti nejlepších her, které bychom vám jménem naší redakci rádi doporučili. Ani tentokrát nebylo vůbec jednoduché vytvořit jednoznačné pořadí. Každá hra totiž vyniká v jiné oblasti a jen těžko lze jednoznačně tvrdit, že třeba promyšlené RPG je obecně lepší než čistokrevná akce. Berte tedy seznam níže s rezervou.


1. Hellblade: Senua's Sacrifice

Už v první minutě hráče pohltí neuvěřitelná atmosféra. Hellblade: Senua's Sacrifice ale herní svět překvapil i výtečným grafickým zpracováním a hudební stránkou. V neposlední řadě si užijeme napínavé dynamické souboje, které prokládají originální hádanky. Třešničkou na dortu je více než zajímavý příběh, který sleduje osud vikingské bojovnice. Ta se postaví nejenom řadě krvelačných démonů podsvětí, ale i vlastní psychické nemoci. To vše ve jménu lásky. Na rozdíl od mnohých strategií, RPG, ale i akčních titulů, na nás Hellblade nevybalí komplikované systémy ani krkolomné ovládání. Tenhle herní počin se totiž nese v maximální jednoduchosti a špičkové hratelnosti. Proto si Hellblade zaslouží titul Hra roku 2017. Recenzi i gameplay najdete zde.

 

 


2. Divinity: Original Sin II

Druhé místo patří zřejmě nejlepšímu RPG tohoto roku. Tolik očekávané pokračování úspěšného prvního dílu dopadlo lépe, než kdo očekával. Nezbývá než si vytvořit sehranou partu jedinečných postav a pustit se vstříc kouzelnému příběhu plného zvratů, kouzel i objevování ohromných lokací. Opomenout nesmíme ani výživné rozhovory s širokými možnostmi odpovědí, které okamžitě ovlivní příběh. Promyšlená linie, soubojový systém a opravdu mnoho hodin nefalšované zábavy dokresluje skvělá grafika i hudba. Poznejte hru blíže v recenzi.

 


3. Rime

Ačkoliv na první pohled vypadá RiME jako pouhá sympatická adventura, ukrývá v sobě jeden z nejlepších herních příběhů vůbec. Ten dolaďuje jedinečná atmosféra, stále se měnící nevšední prostředí, špičková hudba i zvláště roztomilý společník ve formě lišky. Hráče neustále žene vpřed touha po tom, jak tahle příběhová linie vlastně skončí. Na cestě k odhalení všech tajemství narazíme na nesmírně zajímavé bytosti. Některé nám nabídnou pomocnou ruku, jiné se nás rovnou pokusí zabít. Na samotném konci nás přitom čeká zcela strhující závěr. Nenechte si ujít naši recenzi zde.

 

 

 


4. PlayerUnknown's Battleground

V našem žebříčku samozřejmě nemůže chybět ani nehranější hra roku, která hravě trhá herní rekordy. S koncem roku jsme se konečně dočkali plné verze, která v rámci optimalizace udělala velký krok kupředu. Vydejte se na ostrov s 99 nepřáteli a holýma rukama s jediným cílem – přežít. Posbírejte potřebné vybavení a zbraně, vytvořte sehrané vojenské komando s dalšími hráči, upusťte uzdu taktizování a staňte se posledním přeživším. Tahle realistická akce je překvapivě chytlavá a zábavná. Videorecenzi herního hitu zhlédněte zde.

 


5. Assassin's Creed: Origins

Dlouho očekávané pokračování slavné série Assassin's Creed přineslo fantastickou grafiku, návrat ke kořenům bratrstva asasínů i zcela odlišný bojový systém. Příjemným plusem také je kompletní čeština. Mimo to si prohlédneme nádherný starověký Egypt a to i z pohledu létajícího orla. Vydejte se spolu s námi do věků faraónů, gladiátorů a slavných velikánů jako je Caesar či Kleopatra. Jak hra dopadla jako celek zjistíte v recenzi.

 


6. Outlast 2

Máte-li pro strach uděláno a hororová atmosféra Vám dělá vyloženě dobře, nic Vám letos nemohlo nahnat větší strach než prvotřídní adventura Outlast 2. Z pohledu první osoby tu zažijete situace, ze kterých vám í díky velkolepé zvukové stránce bude běhat mráz po zádech. Připravte se, s minimem času se budete muset vyhnout těm nejstrašlivějším bytostem, jaké si dokážete představit. Stačí zaváhat a čeká vás pomalá smrt s pohledem na vaše zavraždění. Tahle hra nezná kompromis a není pro slabé povahy. Podrobnosti v recenzi.

 


7. Little Nightmares

V roli panáčka ve žlutém plášti se v Little Nightmares ihned ponoříme do naprosto nezapomenutelné adventury. Ať už díky nádherným scenériím, hře světel a stínů nebo napínavé hudbě, nebudete chtít přestat hrát. Překonejte nástrahy, vyřešte zapeklité puzzle a dostaňte se z ohrožení prapodivných obrů. Tuhle postavičku prostě musíte zachránit za každou cenu! Více zde.

 


8. Horizon: Zero Dawn

Jeden z největších letošních hitů na PlayStation 4 rozhodně je Horizon Zero Dawn. V roli zrzavé hrdinky se ponoříme do světa tvořeného pravěkými i futuristickými prvky. Co takhle popadnout luk a vydat se lovit robotické dinosaury? Už tak tematicky originální svět je tvořen nadprůměrnou grafikou a tak si hráč užije i samotné pohybování se po něm. K tomu připočtěme bitvy, které jsou ve výsledku mnohdy vyloženě epické. Nenechte se ale mýlit, proti nám se postaví i lidští bojovníci, kteří nám svůj život rozhodně nedají zadarmo. Opět více informací v recenzi

 


9. Middle-Earth: Shadow of War

V kůži hlavní postavy využijeme zkušeností rangera, magických schopností elfa i nesmírné síly prstenu moci. Middle Earth: Shadow of War zdárně navazuje na předchozí díl Shadow of Mordor, přidává mnoho možnosti navíc a vše opět zahlazuje dobrým příběhem plným neočekávaných zvratů. Středozemě nám představí dobře známé hrdiny z Pána Prstenů včetně jejich background příběhu, ale poznáme i historii řady důležitých míst. Ovládněte pomocí prstenu mysl orků, stvořte vlastní armády, obsaďte pevnosti a postavte se Sauronovým armádám i jemu samotnému. Tak na co ještě čekáte? Recenze včetně gameplaye tady.

 


10. The Evil Within 2

The Evil Within 2 se nese ve znamení kvalitního skloubení survival akce a hororu. V roli Sebastiana se vydáme do těch nejtemnějších míst, abychom se zde utkali s nejedním zlomyslným monstrem. Mohou ale střelné zbraně tyhle mutanty vůbec zlomit? Úchvatné audiovizuální zpracování jen umocňuje napětí a začíná být stále jasnější, že nám jde o holé přežití. Naše motivace přitom nespočívá v ničem jiném, než v záchraně vlastní dcery…

Více o hře v naší recenzi.

 

 

Závěrem mi dovolte vám za celou redakci popřát vše nejlepší do nového roku. Užijte si silvestra a na viděnou v novém roce!

Další články z této sekce...

SDÍLET

Hodnocení

OHODNOŤTE ČLÁNEK

Kliknutím na hvězdičku vložíte své hodnocení
Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé. Děkujeme za Váš hlas.

IKONKA

Ikonka GP
GamePark.cz
Toplist