Čekejte prosím
Čekejte, prosím...
Chtěli byste vědět, v čem vyniká nejnovější titul, který se objevil v naší nabídce webových her? V tom případě neváhejte a podívejte se na dnešní téma, které vám o něm řekne vše, co potřebujete vědět. A samozřejmě vám odpoví i na otázku ze všech nejdůležitější - vyplatí se do této budovatelské strategie pustit a zahrát si ji?

Po úspěšné budovatelské strategii The Settlers Online se na GameParku rozhodla usídlit nová posila v podobě zajímavé webovky Goodgame Empire. Ta měla v zahraničí dostatek času na získání velké podpory od milionů hráčů, přestože do České republiky hra dosud tak úplně příležitost zavítat neměla, tudíž se o ní dozvěděla pouze úzká skupinka hráčů. Nastal však čas na to to změnit. Pojďme si dnes proto něco málo povědět o mistrovském kousku od tvůrců z Goodgame Studios, kteří se mohou pochlubit hromadami zkušeností z tvorby mnohých dalších browserových her, jichž mají v současnosti na kontě, pokud bychom se mezi ně Goodgame Emipe rozhodli započítat, již velice pěknou devítku. Do každé z nich se navíc denně napojí stovky tisíc hráčů, o čemž si může velká část zbylých webovek nechat zdát. Máte chuť spolu s námi odhalit, v čem tkví návykovost těchto kousků a především pak právě Goodgame Empire, který si u nás můžete od nynějška zahrát?

 

Zahrejte si hned zdarma na empire.gamepark.cz!

 

Do určité míry by se hra dala považovat za nástupce Travianu. Je však třeba dodat, že vývoj webových titulů i za pouhých pár let doznal neuvěřitelných změn, takže se teď v mnohých pohledech bezproblémů zvládají vyrovnat klasickým titulům, jež si musíte na počítač pracně instalovat a následně je zdlouhavě spouštět. O budovatelských strategiích to platí dokonce dvojnásob. Překvapivě tak ale nejednou vyvstávají problémy s technickou náročností hry, jíž váš počítač nemusí tak úplně dostačovat. U Goodgame Empire však tento problém mít nebudete, neboť se tvůrci nebáli zabrousit do vod optimalizace a hru hladce upravit pro každého hráče. A pokud by se náhodou problém vyskytl, není třeba se strachovat o to, že by v nastavení chyběla položka pro upravení grafiky, které budete moci využít naprosto kdykoliv.

 

 

Vás ale bude pravděpodobně spíše zajímat, jak to celé vlastně začíná. Stejně jako všude jinde se vám i zde před očima nejprve objeví tutoriál odehrávající se v prosperujícím městečku, s jehož vojskem se rozhodnete dobýt malé městečko a vyčistit jej od banditské havěti, která se zde usídlila. Jakmile se vám to povede, od zbytku skupiny se oddělíte a právě toto dobyté území se stane vaším novým královstvím. Bohužel se však jedná o království, kterému chybí všechno od hradu po alespoň jednoho drobného občánka, na čemž bude tím pádem třeba ještě zapracovat. K tomu se však teprve dostaneme. Hlavní je, že vám už pouhý tutoriál dá jasnou představu o tom, jak to ve hře bude v pozdějších fázích vypadat, takže se po jeho dohrání můžete bezproblémů rozhodnout o tom, zda se vám vyplatí hru hrát a zda si jí užijete i později, nebo z vás nadšení opadne a vaše městečko opustíte.

 

  

 

To bychom vám ale samozřejmě nedoporučovali, protože byste přišli o nejzábavnější momenty hry, k nimž patří především položení základů města a záchrana „princezny", o níž si povíme za chvíli. První chvilky ve hře jste obklopováni hromadami rad a tipů, máte začátečnickou ochranu na sedm dní a nemusíte se tak starat o nic jiného kromě vlastního, ničím nerušeného pohodlí. Pokud však chcete, aby se vašemu království vedlo alespoň trochu dobře i za týden, nezapomínejte na stavbu budov, do nichž by se mohli nastěhovat potenciální obyvatelé, protože jinak pohoříte a nedosáhnete abolutně ničeho, což by byla škoda. Do začátku po vás bude Goodgame Empire chtít, abyste postavili klasické budovy zahrnující dřevorubectví, kamenolom, chatrče, farmy, kasárny a velitelství, takže nebudete mít příliš volného prostoru na to, abyste se plně vyjádřili, co se týče vzhledu vašeho království. To sice některé hráče může snadno odradit, nicméně i na tuto fázi po několika hodinách strávených ve hře dojde. Pouze se nejprve musíte rozkoukat a zjistit, o co ve hře jde, protože jinak byste dostali od ostatních hráčů, s nimiž zde samozřejmě soupeříte, neskutečnou čočku, načež byste se ve hře nechtěli ukázat už nikdy, o což tvůrci nestojí.

 

 

Stejně jako v každé jiné hře tohoto typu se vám i v Goodgame Empire dostane mnoha rozličných úkolů. Na rozdíl od her, jako jsou Travian či The Settlers Online, zde však questy nejsou založené výhradně na stavění budov a pokračování v budování města, takže nedoporučujeme automaticky klikat na tlačítko „OK" hned, co se objeví. Tvůrci se totiž odhodlali zabruslit do příběhových vod, jež samozřejmě nenabízí story, která by vydala na deset knih o velikosti Bible, avšak i tak dokáže dokonale zpříjemnit hraní, neboť se většinou jedná o vtipné kousky, mezi něž patří i již zmiňovaná záchrana „princezny". Tento úkol se totiž nakonec vyvrbí tak, že ze spárů nebezpečného monstra zachráníte homosexuální princátko, které se vám usídlí na hradě a vy jej nemůžete vyhnat pryč. Nakonec naštěstí zakročí váš věrný vojevůdce, který je naverbuje do armády, načež je velmi pravděpodobné, že vaše princátko zemře hned v další bitvě, což ale zase až tak velká smůla nebude.

 

Při pohledu na lištu se surovinami se vám ukáže pouze naprostý základ, jímž je kamení, dřevo a potrava. Zdá se vám to v porovnání s The Settlers Online, kde se těchto zdrojů nacházela více než desítka, poměrně málo? Máte úplnou pravdu. Je to ale způsobeno především tím, že je pro Goodgame Empire mnohem důležitější bojový systém a plenění nepřátelských vesnic než stavba překrásného městečka s cestičkami a lampami na každém kroku. Samotné útoky na nepřátele pak spočívají v nepříliš složité taktice. Na každý z hradů totiž útočíte ze tří stran, takže je třeba vaše vojsko dobře přerozdělit mezi všemi stranami tak, aby vás protivník nikde nepřekonal. Je to sice pouhý jeden z indikátorů úspěchu, každopádně pozornost je třeba věnovat i jemu a přehlížet jej by se vám mohlo šeredně nevyplatit, až byste všechny své jednotky umístili na pouhou jednu ze stran daného střetu.

 

 

Když se rozhlédnete po mapě kolem sebe, zjeví se před vámi stovky hráčů. S některými můžete uzavřít spojenectví, proti jiným se postavit a ohrožovat je svojí osobní armádou. Dovolovat si však ze začátku budete moci nejspíše jen na bandity a i ti vám čas od času pořádně zavaří. Pomoci si však máte šanci herní měnou kupovanou za reálné peníze, jíž jsou rubíny. Ano, stejně jako všechny zbylé free-to-play tituly si i Goodgame Empire musí na sebe nějak vydělávat, takže se tvůrci rozhodli pro systém, kdy jejich nakupování rapidně zlepší a urychlí vše, co v herním světě vykonáte. Nemusíte se ale bát, že pokud budete hrát pečlivě a pravidelně, nedostane se vám stejných výhod jako platícím hráčům. Opak je totiž pravdou.

 

  

 

Podobně jako každé jiné MMO má i tato hra chuť vás neustále sbližovat s jinými hráči. Na rozdíl od dalších her, kde si tvůrci vypomáhají chatem, zde veškerá komunikace probíhá teprve v případě, že jste členem nějakého cechu, do nějž se však dostanete dříve, než byste si mysleli. Je jich totiž neskutečně mnoho a každému se bonusový hráč do party rozhodně hodí. Většina každopádně vyžaduje denní aktivitu, do čehož vás ale uvrtá i hra samotná díky bonusům za každodenní přihlášení.  Navíc byste nenavštěvováním svého království mohli přijít o hromady specialitek, které se náhodně generují po celém herním světě, a nemohli byste tak vypomáhat se speciální stavbou, jíž se účastní každý na serveru a záleží pouze na vás, jak velkým dílem do ní přispějete.

 

 

Jestliže čekáte, že vás Goodgame Empire dokonale připoutá k židli svým soundtrackem, asi budete trochu zklamáni. Monotónní melodie je každopádně náplní téměř každé browserové hry, takže prakticky ani nemůže jít o výtku. Navíc není problém ji úplně vypnout a pustit si klasické písničky, které máte ze všech nejraději. Milým překvapením však bude na druhou stranu grafika, která je skutečně krásná. Minimálně na poměry webových her se jedná o vynikající komiksový kousek, jejž by byla škoda přehlédnout. Českým hráčům navíc dobře poslouží i překlad hry do češtiny, což vám usnadní hraní především ze začátku, i když byste později rozdíl mezi angličtinou a češtinou ani neměli šanci poznat.

 

Zahrejte si hned zdarma na empire.gamepark.cz!

 

Titul Goodgame Empire si v zahraničí získal velkou pozornost mnoha hráčů, což bylo způsobeno především tím, že se nebál nabídnout přesně to, co fanoušci chtějí. I několik měsíců po vydání se však hra stále vyvíjí dál a dál, u čehož můžete být i vy, pokud se rozhodnete do ní zapojit. A čím se vám za to tento kousek odmění? Stovky hodin skvělé zábavy zakládající si na soupeření s ostatními hráči, vzájemné pomoci v rámci cechovních uskupení či překvapivě dobrou grafikou, jež mnohým doslova učaruje. A pokud vás hra nechytí tak, jak byste očekávali, není samozřejmě problém kdykoli skončit a navrátit se k tomu, čeho jste si užívali dříve.

Další články z této sekce...

SDÍLET

Hodnocení

OHODNOŤTE ČLÁNEK

Kliknutím na hvězdičku vložíte své hodnocení
Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé. Děkujeme za Váš hlas.

O hřeZákladní informace o hře
GoodGame EMPIRE -Hodnocení GameParku:
82%Hodnocení čtenářů:
Vydavatel:
Strategie, ManagementŽánr:
Přejít na stránku hry

IKONKA

Ikonka GP
GamePark.cz
Toplist