Čekejte prosím
Čekejte, prosím...
Logo sekce

GKS Belchatów

01.07.15, 09:29, autor: Stahler, vyšlo v blogu: Fotbalové stadiony očima fanouška

GKS Belchatów: Polský celek, který neúspěšně bojoval o záchranu v nejvyšší soutěži, kde byl nováčkem. Jedná se o z historického hlediska relativně mladý tým, založený v roce 1977. Stadion mají útulný, i když je druhý nejmenší z celé ligy. Oficiální údaje o kapacitě stadionu se podle dvou zdrojů liší, ale jenom těsně. Jeden informační zdroj uvádí 5238 sedaček, druhý zdroj 5264 sedaček. Místa na stání žádná nejsou, všechna jsou k sezení. Menší kapacitu v nejvyšší soutěži má aktuálně jen Górnik Zabrze, ale jenom z toho důvodu, že až na hlavní tribunu se zbytek stadionu kompletně předělává. Pokud by se Belchatów v soutěži zachránil, tak do ukončení prací v Zabrze měli mít nejmenší stadion oni. Nutno ale říct, že současná kapacita jim v drtivé většině případů bohatě stačí, Belchatów je na polské poměry menší město vzdálené asi 50 kilometrů od mnohem větší a známější Lodže.

 Na tomto stadionu, ačkoliv je na polské poměry v rámci profesionálních klubů jeden z nejmenších, se mi líbí to, že nemá žádnou atletickou dráhu a hřiště je v podstatě hned u hlediště a to ze všech stran. Líbí se mi i umístění kotle pro hostující fanoušky, který je naproti hlavní tribuně, tedy na dlouhé podélné tribuně a skoro uprostřed, což se jen tak nevidí a tak výhled na fotbal mají docela dobrý. Je tam sice vysoká mříž, ale jinak se jedná o fajn hostující sektor. Trochu mi to připomíná kotel pro hosty ve slovenském Liptovském Mikuláši, jen ve větším provedení. Všechna místa na stadionu jsou krytá, což je další plus. Akorát hlavní tribuna je docela malá, ani se na ni neprodávají běžným divákům vstupenky. Je to taková větší V.I.P tribuna, ve které jsou i boxy pro uzavřené V.I.P. skupiny. Z pohledu té tribuny napravo není nic, nalevo je další menší tribuna, ta je již pro běžné diváky. Za oběma brankama jsou další tribuny, na té vzdálenější od kotle pro hosty je kotel pro domácí aktivní fanoušky. Takže stadion má vlastně pět tribun. Kdyby chtěli, vešla by se jim tam i šestá tribuna vedle té V.I.P tribuny, ale asi nechtějí a ani to není na drtivou většinu zápasů potřeba.

 Fanshop je umístěný v tribuně, kde je domácí kotel a musím pochválit jeho výzdobu, která je moc krásná. Mají tam plno šál různých klubů po stěnách a ve vitrínách různé časopisy s fanouškovskou tematikou.

 Dopravu na stadion bych doporučil městskou MHD, parkoviště pro auta mi přišlo takové menší. Výhodou stadionu je, že je umístěný téměř uprostřed města.

 Nabídka občerstvení je jen taková základní, alespoň něco. Klobása průměrné velikosti i chuti stojí 8 zlotých. Hořčice, kečupu a krajíců chleba si můžete vzít, kolik chcete, což je plus. Půllitr piva Tyskie čepovaného do kelímku stojí 5 zlotých, stejné množství coly asi stejně. Před stadionem je možné zakoupit pytlíky s různými jadernými slunečnicovými semínky, a nejen slunečnicovými. Osobně jsem to nezkoušel, mám radši klasické klobásy, ale je to v polském fotbale celkem populární pochutina.

 Vstupné na zápas stojí 30 zlotých pro domácí fanoušky, hosté zaplatí také 30 zlotých. Co se týče programu k zápasům, tak klasický program nemají. Akorát tam zdarma rozdávají nějaké městské noviny, kde je uprostřed dvoustrana s plakátem mužstva a nějakými aktuálními informacemi z dění v klubu. Alespoň něco.

 

Další články z této sekce...

ANKETA

Navštívili jste někdy tento stadion ?

Ano
Ne

Celkem: 31 hlasů

V této anketě jste již hlasovali.

Buď jste v této anketě již hlasovali, nebo hlasoval někdo se stejnou IP adresou. Pokud chcete hlasovat, zaregistrujte se prosím.

SDÍLET

Hodnocení

OHODNOŤTE ČLÁNEK

Kliknutím na hvězdičku vložíte své hodnocení
Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé. Děkujeme za Váš hlas.

* Založen: 6.2.2010 20:51:03
* BlogRank: 1,37
* Přístupů: 115 060
* RSS: RSS zdroj
Redakce blogu

REDAKCE BLOGU

Celkem redaktorů: 1
Toplist