Čekejte prosím
Čekejte, prosím...

Pokud jste četli náš preview, tak už určitě víte, že ve Far Cry 5 velkou roli sehrají i NPC, která by tentokrát neměla být pouhými kulisami, jež nám maximálně zadají nějaký ten quest. Naopak má jít o osobité postavy, které nám utkví v paměti. Ubisoft teď pomocí krátkých videí představuje pětici z nich a vypadá to, že má dobře nakročeno. Postavy jsou zjevně inspirovány americkými stereotypy, které místy pojímají až parodicky. V každém případě jde ale o postavy, které fanatickému kultu Eden's Gate pořádně zatopí. 

  • Třeba taková Adelaide Drubman je na první pohled jen místní realitní makléřkou, ale pro Odboj bude představovat cenného spojence. Má totiž nadupanou helikoptéru, vybavenou dvojicí "padesátek", nebo-li těžkých kulometů značky Browning, které během chvilky dokázají rozpárat i náklaďák.
  • Grace Armstrong je pro změnu nebezpečná už na první pohled. Válečného veterána, který si prošel peklem v Afghánistánu, naštvat prostě nechcete. Navíc je trénovanou odstřelovačkou, která si hravě poradí i s nepřátelskými vrtulníky.
  • Hurk je naproti tomu všechno, jen ne nenápadný a tichý. Tenhle typický americký "redneck" se v první řadě ohání rychlopalným raketometem, který z vozového parku nepřátel v mžiku nadělá šrotiště. Byla by ovšem chyba si na základě jehoí vidlácké mluvy pomyslet cosi nehezkého o jeho intelektu, protože disponuje i sofistikovanějšími zařízeními, jako jsou třeba teplem naváděné rakety, které se postarají o čistou oblohu. 
  • Další postavou je Jess Black, která si libuje v plížení a nenápadném likvidování nepřátel pomocí luku. Také je to rozená zálesačka, takže divoká zvěř ji považuje za svůj vlastní druh a neútočí na ni. 
  • Skutečnou leteckou podporu pak poskytne Nick Rye, jehož obratný letoun dokáže na pozemní cíle útočit pomocí kulometů i bomb. O vzdušných cílech asi netřeba mluvit. 
  • Sharky Boshaw je děsivým pyromanem, který sice nemá moc přátel (proč asi?), ale zato dokáže během chvilky nadělat z armády kultistů škvarky. Používá k tomu především svůj plamenomet, ale v jeho arzenálu najdeme i zápalné náboje nebo kouřové granáty.
  • A nakonec je tu samozřejmě i Boomer, domácí mazlíček, pro kterého je boj proti kultistům skutečně osobní záležitost, protože mu ti mizerové vyvraždili jeho lidskou rodinu. 

Far Cry 5 vychází 27. března na PC, PlayStation 4 a Xbox One.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Další články z této sekce...

SDÍLET

Hodnocení

OHODNOŤTE ČLÁNEK

Kliknutím na hvězdičku vložíte své hodnocení
Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé. Děkujeme za Váš hlas.

IKONKA

Ikonka GP
GamePark.cz
Toplist