Čekejte prosím
Čekejte, prosím...
Logo sekce

Fallout 76

07.07.18, 14:00, autor: Paliage, rubrika: Herní sekce - Preview
Oblíbená herní série Fallout se dočká nového, netradičního, pokračování již letos v listopadu a tentokráte půjde o multiplayerový survival. Těch je v poslední době velké množství, ale Fallout na to půjde jinak. Co všechno prozatím o hře víme?

Již nedávno jsme probírali bezradnost, která doprovází poslední dobu svět video her, a sice z neschopnosti přiřadit hernímu titulu správné číslo. Např. Hitman 2 (jenž není druhým dílem), Battlefield 1 a podobně. No a teď tomu všemu nasadil korunu Fallout 76. I když jedním dechem je třeba dodat, že v tomto případě se už jen opravdu jedná o vtipnou nadsázku, jelikož ona ta číslice v názvu má smysl. Nicméně o tom později.

 

 

Fallout 76, za kterým stojí Bethesda, vyjde 14. 11. 2018 na PC, PS4 a Xbox One. Jak už mnozí jistě ví, nepůjde o klasický díl této série, naopak se můžeme těšit (anebo naopak netěšit) na něco zcela úplně nového. Tím je online survival mód, v jehož duchu se celá hra ponese. Zapomeňte tedy na singleplayer, byť hru si samozřejmě můžete zahrát i samostatně.

 

 

Hra by tímto měla navazovat na multiplayer z Fallout 4 a posunout ho o úroveň výše. V zásadě půjde o jakési sdílení hraného světa s několika dalšími hráči, přičemž bude na vás, zdali s nimi budete spolupracovat. Podle všeho by Fallout 76 měl být inspirovaný hrami jako je Rust či český DayZ, ale bude méně hardcore a přístupnější.

 

Rozhodně ale nepočítejte s nějakým masivním multiplayerem, anebo nedej bože s další battle royale hrou. Mapu totiž budete skutečně sdílet jen malým počtem hráčů, nanejvýš s desítkami. Přeci jen, děj bude zasazen do doby ani ne 30 let po Velké válce (myslím tu v roce 2077, ne tu v roce 1914), kdy byl zničen svět tak, jak ho známe. Na Zemi se tedy radikálně zmenšila populace a vy právě s těmito přeživšími budete muset obnovit civilizaci.

 

 

Pokud jde o tu číslovku v názvu, tak ta - jak už někteří určitě tuší - odkazuje na Vault 76, který se nachází v Západní Virginii, kde se také bude odehrávat veškerý děj. Celkově by mapa měla být největší, jaká kdy ve Falloutu byla, až 4x větší než ve Falloutu 4. Celkem bude obsahovat 6 různých lokací, přičemž každá bude vycházet ze skutečného místa.

 

Další odlišností od Rust, DayZ a jiných her bude něco, co autoři popisují jako „softcore survival". Nepůjde tedy o hru, kde smrt znamená konec a ztrátu všeho, co jste si vybudovali. Stejně tak by se nemělo stávat, že se např. někdo z ostatních hráčů na vás zaměří a začne vás terorizovat. Celkový systém hry toto zkrátka neumožňuje. Pokud by se o to pokusil, tak se např. může stát, že na jeho hlavu bude vypsána tučná odměna, což rychle zpečetí jeho osud. Podle nejnovějších informací nepůjde hráče pod úroveň 5 vůbec zabíjel a i váš příbytek nebude moci být zničen kompletně. Hra by tak měla být vyvážena i pro slabší hráče.

 

 

Nečekejte ale mírumilovnou hru, mapa bude plná různých monster, dokonce se zde budou vyskytovat i jakési frakce (např. zombie ve stylu zmutovaných lidí). Před nimi si můžete postavit vlastní základnu, která vám poskytne základní útočiště. Tu budete pak bránit jak proti samotným monstrům tak i proti ostatním hráčům, kteří si na váš lup budou brousit zuby.

 

 

Třešničkou na dortu pak nebude nic menšího než atomová bomba. Pokud se vám povede zmocnit se sil s nukleárními střelami, což rozhodně nebude nic snadného, můžete atomovku odpálit kamkoli se vám zlíbí. Cílová oblast se během sekund změní v toxicky zamořené prostředí, kde rázem vyhyne běžný život a nahradí ho ten zmutovaný, právě zde se totiž budou vyskytovat ti nejhorší mutanti.

 

 

Třebaže půjde čistě o multiplayerovou hru, příběh zde stále bude, jen zkrátka bude zasazen do sdíleného prostředí. Nepřijdeme ani o V. A. T. S., ten ale pochopitelně bude značně přepracovaný, aby odpovídal multiplayerovému rázu. Naopak přibude tzv. systém C. A. M. P., díky němuž budeme právě moci budovat své základy.

 

Zbývá jen dodat, že veškerá nadcházející DLC by měla být zadarmo. Ve hře sice budou mikrotransakce, ale ty by se měly týkat pouze kosmetických záležitostí, rozhodně by neměly mít vliv na hratelnost jako takovou.

 

Zapište si tedy do diáře datum 14. 11. 2018, protože rozhodně je na co se těšit.

 

Další články z této sekce...

SDÍLET

Hodnocení

OHODNOŤTE ČLÁNEK

Kliknutím na hvězdičku vložíte své hodnocení
Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé. Děkujeme za Váš hlas.

IKONKA

Ikonka GP
GamePark.cz
Toplist