Čekejte prosím
Čekejte, prosím...
Dnešní doba v oblasti techniky by se dala nazvat revoluční, současné technologie a věda umožňují výtvářet dokonalé přístroje, programy atd. V tomto článku se zastavíme u počítačového Hardware, o kterém si myslím že prošel velmi zdrcujícím převratem.

Něco na úvod

Doufám že tento článek si alepoň trochu oblíbíte, seznámím Vás doposud s nejlepším počítačovým hardwarem, který výkonností převyšuje s přehledem ostatní. Dozvíte se parametry mnou vybraných komponent, jejich nejlepší použití a s čím máme vůbec tu čest.

Malý přehled

HARDWARE - Technické vybavení - fyzické jednotky vytvářející počítačový systém, funkční protiklad programovému vybavení (software). Minimální sestavu tvoří ústřední řídící jednotka, paměť a jednotka styku s prostředím (vstup a výstup informací).

Procesor + Grafická karta

Jdeme k věci, každému z Vás se určitě stala nepříjemná věc, doba letí a jak už jsem se zmiňoval, počítačová technika kráčí obrovskými kroky vpřed, tudíž to je ten důvod neustálého ochabování Vaší PC sestavy. Časem vychází nové a nové hry, které podporují stále více technologií a zastaralé komponenty bohužel nestačí, nakonec Vám zamezí úplnému STOP hraní her, nic Vám bohužel nepůjde. Proto si přečtěte zbytek tohoto článku, na kterém budete mít nejlepší řešení UPGRADu PC, které výkonností vydrží pár let. Což si myslím že je na počítačový hardware až moc.

Procesor

Ač se to někomu nezdá, tak je to pravda. Vytvořením nových dvoujádrových procesorů INTEL CORE 2 DUO, se firma INTEL vyhoupla výkonností svým komponentů na první místo. Ročně vyrábí přes 100 miliónů procesorů. Core 2 Duo je vyráběn modernější technologií 65nm a je procesorem se dvěma jádry. Právě díky dokonalejší architektuře a použitím původně mobilních technologií spotřebuje i méně energie (kolem 65W), což je zhruba spotřeba známá u konkurenčních Athlon 64 (ovšem singlecore!). Podporuje nově také instrukční sadu SSE4. Procesor je kompatibilní s většinou desek na čipsetech Intel 975X a P965. Díky nízké ceně a velkému výkonu poměrně zaskočil svého největšího konkurenta AMD. Já sem do této doby byl pouze pro AMD, které bylo stále na špičce a INTEL se snažil dohánět. Bohužel se mu to podařilo a AMD spadlo. Upřímně si myslím že AMD se zase dostane do vedení, protože se chystají nové procesory, ale o kterých nejsou zatím zádné informace.

Máte zájem udělat v dnešní době nejlepší UPGRADE vašeho počítače? Tady máte procesor, který je nejvýkonnější na trhu, a jeho výkon by Vás určitě hodně překvapil.

---------------------------------------------------------------------------------------------

Dvoujádrový procesor INTEL CORE 2 DUO E6700. Poněkud dražší, ale v současné době nezklame a nezklame ani v budoucnu, revoluční procesor je opravdu na takové technologické vyzrálosti, že se nemusíte bát žádných her. Parametry jsou:

Typ jádra Conroe

Frekvence jádra 2,67 GHz

Frekvence sběrnice 1066 MHz

Patice socket 775

L1 cache 64 kB

L2 cache 4096 kB

Technologie výroby 65 nm

Dual Core ano

Virtualization technologie ano

EM64 technologie ano

Execute Disable Bit (XD) ano

Chladič ano

Grafická karta

Troufám si říci že už asi každý ví, nebo slyšel o nových, revolučních a extrémně výkonných grafických kartách řad GF 8800. Nástup této karty na trh změnil celou herní součastnost a budoucnost. S takto výkonnou kartou se nebojím říci, že koupí karty uděláte nejlepší věc v oblasti výkonu, který vydrží minimálně 2 roky a hraní bude neustále v plné kráse. nVIDIA stojí za touto dokonalou kartou a ATI bohužel hodně ochabl.

---------------------------------------------------------------------------------------------

8800 podporují PS 4 a k tomu ještě DX 10, který budou už podporovat budoucí hry. A to Vás upozorňuju že to kurňa bude stát za to. Pokud by ste se rozhodli udělat UPGRADEgraf. karty, nejýkonnější kartou by byla MSI NX8800GTX T2D768E-HD, 768MB DDR3. Parametry :

Grafický čip NVIDIA® GeForce 8800 GTX

Paměť 768 MB GDDR3

Rozhraní PCIe x16

nVidia SLI ano

Šířka paměťové sběrnice 384-bit

Frekvence jádra 575 MHz

Frekvence pamětí 900 MHz (1800 MHz GDDR3)

RAMDAC 400 MHz

Max. rozlišení 2560 x 1600

Chladič aktivní

DVI výstup 2x DVI-I

TV výstup 1x S-video

HDTV ano

Podpora HDCP ano

Podpora rozhraní DirectX 10.0

Požadavek na zdroj 450 W (12 V, 30 A)

Přídavné napájení ano

Jsme u konce

Všem Vám moc děkuju že ste strávili čas nad přečtením tohoto nemalého článku. Tímto článkem sem vám chtěl hlavně ukázat a seznámit Vás o nejdokonalejších a nejvýkonnějším počítačovým hardwarem součastnosti. Také doufám že ste si z tohoto článku něco odnesli a byl pro Vás i poučný. Pokud přemýšlíte o UPGRADu, tyto komponenty určitě mějte na paměti. S pozdravem Novak_TuckerCZ

Další články z této sekce...

SDÍLET

Hodnocení

OHODNOŤTE ČLÁNEK

Kliknutím na hvězdičku vložíte své hodnocení
Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé. Děkujeme za Váš hlas.

* Založen: 23.8.2006 23:38:49
* BlogRank: 0,89
* Přístupů: 10 094
* RSS: RSS zdroj
Redakce blogu

REDAKCE BLOGU

Celkem redaktorů: 1
Toplist