Čekejte prosím
Čekejte, prosím...
Logo sekce

Evoluce aneb budou tady ještě lidé?

16.11.15, 02:31, autor: nevimjmeno2, vyšlo v blogu: nevimjmeno2
Dneska se zaměřím na zajímavé téma, které se týká lidí.

V posledních letech je jaksi IN točit filmy na téma konec éry planety Země a vůbec další katastrofické trháky. Je jedno zda spadne vesmírný objekt na naši planetu, zda exploduje Slunce, či Země bude neobyvatelnou díky naší činnosti. Hlavné téma je vždy dostat se pryč a objevit a později osídlit podobnout planetu a asi čekat na stejný osud pořád dokola. Jenže je tady malý háček. Ten háček není pro kreacionalisty jako já, ale pro chytré a studované vědce, inženýry a návštěvníky pražských kaváren. Ten háček je v tom, že pokud věříte na evoluci, logicky tady za stovky milionů let lidé nebudou, alespoň ne v takové podobě v jaké jsme teď. S nejvyšší pravděbodobností tady budou létající raptoři, kteří se budou živit lidským masem a BIO kuřaty. 


Proč vůbec teorii evoluce zpochybňuji? Tato teorie je postavená na tom, že z jednoduchých forem života se po miliony let vývoje staly rozmanité škály dokonalých forem života, například lidé. První problém je v tom, že jde o jakési malé změny při kterých jde o selekci špatných funkcí, jenže jak sám tvor pozná, co je pro něj dobré? Jaké buňky mají na starosti vývoj? Pokud si useknu ruku a udělám si dítě, můj syn si usekne ruku a udělá si dítě, můj vnuk pořád bude mít 2 ruce. Navíc buňky v těle se obměňují, u člověka je to asi 50 000 000 buňek za den. Jak nové buňky poznají co je dobré a co ne? Je snad DNA jakousi nekonečnou formou zápisu evoluce? To bychom poté mohli z ničeho vyrobit živého mamuta, či dávno zesnulého člověka. Po tisíce let moderního člověka jsme neviděli jedinou změnu. A změna nemůže probíhat pomalu, jelikož by prototyp ani nepřežil. Co se týče dnešní velikosti lidí, tak to není evoluce, ale pouze to, že lidé dřívě neměli dostatek potravy a výživy, aby do takové výšky dorostli, ale jejich těla na to byla připravená. Další problém nastává s mezičlánkem. Každé 2 prototypy by měly mít miliony mezičlánků, kteří byly jakýmsi mezivývojovým embriem mezi dvěma formami vyspělého života. Můžete namítat, že každá forma života je mezičlánek, protože je to nekonečný vývoj, což je sice podle teorie evoluce pravda, jenže mezi rybou a nějakou ještěrkou, nebo mezi ještěrkou a ptákem muselo být plno mezičlánků, kteří nebyli vyvynuti jako 100% forma žádného jedince a tak byly prakticky nepoužitelní. 


Pokud si nějaká ještěrka řekla, že by chtěla létat, nemohou potomku ještěrky jen tak narůst křídla. Ale kde ta změna bude? Nějaký malý hrbolek, který by byl jakýsi předzvěst křídla? I to je dost podstatná změna. Pokud člověk dostane hyperkeratotickou formu dermatitidy způsobenou kvasinkou Malassezia znamená to, že jeho tělo vycítilo šanci vyvinout se ve strom? Jeho děti budou mít i větve? Jsou snad lidé ubohou minulostí dnes již silných sromů? Nebude každá nová zrozená a nová ztracená forma života jakýsi obří zásah do potravního řetězce? Navíc z plno živočichů stejného druhu by mělo po miliony let vzniknout hafo živočichů jiných forem a to jak těch dokonalých připravených pro novou evoluci, tak těch špatných co jsou odevzdané zániku. Kde ale jsou všechny nedodělané lidské mezičlánky? Všude máme jen vývoj z různých stádií člověka. Jenže i tento vývoj musel mít miliony mezičlánků a jejich kostry tady všude musí být. Navíc jednoduché formy života jsou tu pořád, ale proč se nevyvíjí? Navíc jakási záchrana ohrožených druhů, či postižených lidí jen evolučně degeneruje a oslabuje celou planetu, nemyslíte?


Není člověk svojí evolucí tak porušen, že jako jediný dosud objevený tvor filozofuje nad smyslem sebe sama? Není člověk ta špatná evoluční forma života, co je připravena na svůj konec? 


V čem ten evoluční tvor vůbec žije, co je to ten vesmír, co je podstata jeho bytí, jaký je jeho smysl života, je něco víc než samotný vesmír?


Žijeme snad v nějakém multiversumu? Znamená to, že v každém vesmíru probíhá evoluce trochu jinak, nebo se snad jenom jinak vesmír tvoří, nebo má každý vesmír jen jiné fyzikální zákony? Žijeme snad v matrixu? Možná jsme jen naprogramované bytosti jiné vyšší inteligence. Jen tady bloudíme s předem jasným osudem a debatujeme nad smyslem žití a bytí. 

 

 

Další články z této sekce...

ANKETA

Evoluce je

Celkem: 37 hlasů

V této anketě jste již hlasovali.

Buď jste v této anketě již hlasovali, nebo hlasoval někdo se stejnou IP adresou. Pokud chcete hlasovat, zaregistrujte se prosím.

SDÍLET

Hodnocení

OHODNOŤTE ČLÁNEK

Kliknutím na hvězdičku vložíte své hodnocení
Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé. Děkujeme za Váš hlas.

BlogyProfil blogu
* Založen: 27.3.2011 12:21:04
* BlogRank: 2,5
* Přístupů: 615 559
* RSS: RSS zdroj
Redakce blogu

REDAKCE BLOGU

Celkem redaktorů: 1
Toplist