Čekejte prosím
Čekejte, prosím...

Společnost byla založena v roce 2003. Mistrovství světa her a Electronic Sports World Cup ™ (ESWC) je každoroční soutěž v Electronic Sports, ve které nejlepší týmy na světě videoher jsou koncipovány nebo přizpůsobeny tak, aby vznikla konfrontace mezi hráči různých národností.


 

Kvalifikace na ESWC probíhají po celém světě. Společnost spolupracuje s partnery, kteří zajišťují lokální kvalifikace v tom daném státě, jejichž vítězové postupujuí do jednoho grandfinále.

 

Čeští skilleři počítačových her měli tak možnost se zúčastnit kvalifikace na turnaj ESWC. Tento turnaj patří mezi dva nejprestižnější turnaje v tomto oboru.  Kvalifikace do mezinárodních počítačových turnajů probíhají stejně jako například ve fotbale. Tyto kvalifikace už proběhly a vítěze můžete shlédnout na stránkách herního portálu Grunex, jenž získalo od ESWC licenci, díky níž se právě hráči a hráčky z České republiky můžou podívat do Paříže. Čeští hráči nás budou zastupovat ve hře Starcraft 2 a FIFA 11.

 

Letos bude Paříž hostit 8. ročník Electronic Sports World Cup, který roběhne v rámci největšího francouzského festivalu Paris Games Week. Hrát se bude na ploše 6000 metrů čtverečních. Finále se uskuteční 21. - 25. října v Porte de Versailles. Organizátoři čekají masivní podporu diváků a proto jen u hlavní herní arény je připravena tribuna pro 1500 diváků.

 

ESWC Grand Final 2010 


  •  ESWC má na svém kontě více než 5000 národních a mezinárodních akcích po celém světě. 
  • 1100 hodin televizního vysílání.
  • Zastoupena ve 160 zemích
  • Tento rok se hraje o $200 000.

 

V letošním ESWC se bude soutěžit v sedmi hrách 

 

Starcraft 2 © Blizzard Entertainment

 Defense of the Ancients 2 © Valve Software

Counter-Strike 1.6 © Studio Sierra

Counter-Strike 1.6 ženy © Studio Sierra

Counter-Strike Source © Vivendi Universal Games

FIFA 11 © Electronic Arts

Trackmania Nations Forever © Focus Home Interactive

 

 Já osobně celou záležitost beru s nadhledem. Myslím, že dostat se na ESWC určitě není snadná věc, ale nepovažuji to za práci a tak hráče beru jako závisláky mající pevné nervy a čas na hraní, co nehrají pro potěšení ze hry. Pro nás "normální smrtelníky" je nepředstavitelné vypracovat se z hry na odreagování na světovou špičku. Ovšem není se čemu divit. Počítačový boom už je pár let pasé a každý, kdo hraje nějakou hru, chce vědět, jak si vede ve srovnání s ostatními. Vše potvrzuje fakt, že společnost ESWC už je nějaký ten pátek na světě. Spojit užitečné s příjemným se nepodaří jen tak ledakomu. Ovšem neznamená to, že bych našim zástupcům na světové scéně nepřál hodně úspěchů. Přece jenom ve všem je potřeba talent a "trocha" toho cviku. :-)

 

 

 

 

 

 

 

Další články z této sekce...

Kupte si Fifa 11 v našem shopu:
Cena:
499 Kč
Verze:
PC
Další platformy:
Xbox 360, PS3, PS2, PSP, Wii
Koupit hru Fifa 11

ANKETA

Možná se to povede

?.?

Celkem: 74 hlasů

V této anketě jste již hlasovali.

Buď jste v této anketě již hlasovali, nebo hlasoval někdo se stejnou IP adresou. Pokud chcete hlasovat, zaregistrujte se prosím.

SDÍLET

Hodnocení

OHODNOŤTE ČLÁNEK

Kliknutím na hvězdičku vložíte své hodnocení
Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé. Děkujeme za Váš hlas.

=============================================== Chtěl jsem psát o všem možném i nemožném. Pak mne možné začalo nudit a tak píšu nemožně.
* Založen: 22.5.2010 9:28:18
* BlogRank: 1,25
* Přístupů: 40 174
* RSS: RSS zdroj
Redakce blogu

REDAKCE BLOGU

Celkem redaktorů: 1
Toplist