Čekejte prosím
Čekejte, prosím...

Okolo chystané hry Star Wars Battlefront II od DICE není chvíli klid. Kontroverze okolo systému lootboxů, které tvůrci přislíbili napravit, se sotva uklidnily a na vydavatele EA už se valí další vlna kritiky. Tentokrát se zloba hráčů zaměřila na systém odemykání hrdinů v multiplayeru. Uživatel Redditu The Hotter Potato si totiž dal tu práci a spočítal, že odemčení hrdinů jako je Darth Vader či Luke Skywalker nám zabere 40 hodin hraní. Odemčení všech hrdinů, ať už jde o princeznu Leiu, Palpatina nebo Žvejkala, pak dokonce jde až ke 200 stovkám hodin (výpočet si můžete prohlédnout zde). 

 

To by se možná dalo tolerovat u free-2-play titulu, ale u hry za 60 euro je to přece jen trochu moc. Hráči vesměs očekávali, že ikonické hrdiny a antihrdiny série odemknou ve výrazně kratší době. Kritici zatím vidí nehezkou snahu otrávit hráče dlouho trvajícím grindem a donutit je tak k nakupování herní měny za skutečné peníze. 

Společnost EA se hájí tím, že chce hráčům poskytnout "dobrý pocit z pýchy a úspěchu" a že zmíněné výpočty jsou nesprávné. The Hotter Potato do svých výpočtů údajně nezahrnul různé denní výzvy a bonusy k získávaní bodů. Tímto krátkým postem EA ovšem zřejmě málokoho přesvědčila, protože za necelých 24 hodin už stihl nasbírat více než 350 000 záporných hlasů, což je nejhorší skóre v historii redditu vůbec. 

 

Star Wars Battlefront II vychází 17. listopadu na PS4, Xbox One a Windows.

Naše dojmy z hraní bety si můžete přečíst zde.

 

Další články z této sekce...

SDÍLET

Hodnocení

OHODNOŤTE ČLÁNEK

Kliknutím na hvězdičku vložíte své hodnocení
Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé. Děkujeme za Váš hlas.

IKONKA

Ikonka GP
GamePark.cz
Toplist