Čekejte prosím
Čekejte, prosím...
Logo sekce

E3 2018: Nintendo

01.07.18, 14:00, autor: kralik2012, rubrika: Konzole - Téma
Japonské Nintendo si při příležitosti letošního ročníku E3 připravilo speciální událost v rámci své série prezentací s názvem Nintendo Direct. V tom byla odhalena hromada nových her, hlavně jsme se však dostali příležitost podívat pořádně zblízka na očekávaný kousek Super Smash Bros. Ultimate. Více se dočtete v dnešním článku.

Poslední společností, na jejíž konferenci se v naší sérii článků podíváme, je legendární japonské Nintendo. To se od března minulého roku, kdy vyšla konzole Nintendo Switch, těší velké pozornosti, kterou si zasloužilo především otevřením svých bran a zaměřením se na širší cílovou skupinu. Ani ono se samozřejmě při příležitosti konání letošního ročníku výstavy E3 nezapomnělo blýsknout, přičemž tituly, jež nám ukázalo, rozhodně stojí za to. Pojďme je dnes spolu omrknout.

 

Na úvod byla veřejnosti představena nová mech akce s názvem Daemon X Machina, jež v prvním traileru nešetří obrovskými raketami ani metalovým soundtrackem, jenž by nás měl údajně doprovázet po celou dobu hraní. Titul přichází exkluzivně na Switch, zahrajeme si jej však nejdříve v průběhu příštího roku.

 

 

Jedno z nejpopulárnějších JRPG současnosti od tvůrců ze studia Monolith Soft se už zanedlouho, jak jsme se před dvěma týdny v průběhu prezentace dozvěděli, dočká prvního velkého rozšíření. Ponese název Xenoblade Chronicles 2: Torna - The Golden Country a stane se tak prvním slibným úlomkem dalšího obsahu pro všechny vlastníky season passu. Vyjít by mělo už 14. září letošního roku.

 

 

Reggie Fils-Aimé, prezident americké pobočky Nintenda, se následně mihnul na obrazovce, aby představil Poké Ball Plus, ovladač, jehož bude možné využít při hraní očekávaných titulů ‚Pokémon: Let's Go, Pikachu!' a ‚Pokémon: Let's Go Eevee!'. Určen je samozřejmě pro všechny fanoušky, kteří namísto ovladače po plachých pokémonech chtějí raději házet hračku v podobě jednoho z největších symbolů dětství celé řady fanoušků.

 

 

V pořadí již jedenáctým pokračováním série Mario Party se stane přicházející titul Super Mario Party, jehož oznámení jsme se následně dočkali. Potěšující je především fakt, že na hru nebude nutné čekat ani zdaleka tak dlouho, jak bychom od podobně velkého titulu čekali. Pokud vše půjde tak, jak má, zahrát bychom si hru mohli už na začátku října.

 

 

Po desetileté přestávce, během níž vycházela výhradně na handheldech, sérii Fire Emblem čeká návrat na domácí konzole. Chystaný titul Fire Emblem: Three Houses odvypráví příběhy čtyř postav, a pokud máte rádi taktická RPG, zajisté víte, že novina bude krokem správným směrem.

 

 

O mnoho větším překvapením, než bylo oznámení nových pokračování těchto zajetých sérií, se stalo vydání veleúspěšného battle royale titulu Fortnite na konzoli Nintendo Switch. Jde ale jen o další z mnoha důkazů, že se Nintendo hodlá v budoucnu o mnoho více zapojit do bitvy mezi Sony a Microsoftem, z jejichž působnosti začíná ukusovat čím dál větší porce, zatímco dříve se primárně zaměřovalo na odlišné skupiny hráčů.

 

 

V další spršce se společnost pochlubila přicházejícím pokračováním zábavné hříčky Overcooked! 2, konzolovým vydáním úspěšné arkádovky Killer Queen Black a na Switch čerstvě vydanou platformovkou Hollow Knight. Připomněly se ale též kousky Octopath Traveler, Starlink: Battle for Atlas, Arena of Valor, Minecraft, PixARK, Just Dance 2019, Dragonball Fighter Z, Splatoon 2: Octo Expansion, Captain Toad: Treasure Tracker, Ninjala či třeba FIFA 19, které všechny míří na Switch.

 

 

Ze všeho největší pozornost byla nicméně věnována připravovanému titulu Super Smash Bros. Ultimate, jenž byl oznámen před pouhými třemi měsíci. Není ale žádným překvapením, že práce na hře probíhají už několik let a již zanedlouho bude připravena k vydání. Nintendo se jí rozhodlo věnovat velmi rozsáhlý blok, v němž představilo prakticky všechny nové charaktery a další novinky, na něž se fanoušci série mohou v jejím novém pokračováním určeném výhradně pro Switch těšit. Titul vyrazí do světa ještě v prosinci.

 

 

Přestože na Nintendo Switch míří skutečně obrovská nálož her, je pravdou, že Nintendo se v porovnání s ostatními společnostmi na E3 nijak zvlášť předvádět nemuselo. Svojí vlastní sérii prezentací Nintendo Direct, jejímž prostřednictvím představuje plánované novinky dokonce několikrát za rok, totiž pozornost hráčů dokáže naprosto bez problémů udržet, aniž by muselo speciálně pro E3 připravovat nějaký obrovský ceremoniál. I tak ale byla představena hromada her, jež by stoprocentně neměly fanouškům konzole uniknout. Na kterou z nich se těšíte nejvíce?

Další články z této sekce...

SDÍLET

Hodnocení

OHODNOŤTE ČLÁNEK

Kliknutím na hvězdičku vložíte své hodnocení
Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé. Děkujeme za Váš hlas.

IKONKA

Ikonka GP
GamePark.cz
Toplist