Čekejte prosím
Čekejte, prosím...
Logo sekce

E3 2016: Microsoft

23.06.16, 12:17, autor: Malinka, rubrika: Herní sekce - Téma
Další v pořadí konferencí z E3, na kterou se podíváme, je Microsoft. Ten by se rád dostal zpět na výsluní co se týká produkce a vydávání her, ale také výrobců konzolí. Představil tak především dvě nové konzole a spoustu dalšího. Vše se dozvíte v našem článku.

Ani Microsoft nezůstal pozadu a vytasil na E3 řadu novinek. Podíváme se na ty nejhlavnější a představíme si co na nás v Redmontu chystají.

 

Dvě nové konzole?!

Jedním z hlavních překvapení konference Microsoftu bylo oznámení ne jedné, ale hned dvou konzolí, které Microsoft vydá během následujících dvou let. Prvním z nich není přímo nová konzole, ale vylepšení stávající Xbox One. Sice nebude mít krásný název Xbox One Two :) ale bude se jmenovat Xbox One S a bude dostupný již letos v srpnu. Nabídne přepracovaný hardware, bude menší, užší, s větším harddiskem v základní výbavě a také s trochu jiným designem. Cena by se měla v americe pohybovat kolem 300 dolarů, což v Čechách bude někde k deseti tisícům s ohledem na daň, clo a dovoz.

 

 

Další konzole se dočkáme v druhé polovině roku 2017 a to už bude jiné kafe. Bude se jednat o zcela nový hardware, prozatím nazvanou pracovně Project Scorpio, který bude podporovat hraní her ve 4K rozlišení a bude připraven a schopen podporovat virtuální realitu. O hardwaru se mluvilo pouze telegraficky a nová konzole by měla obsahovat 8 jader, 6 Tflops výkonu, propustnost paměti 320 GB/s, podporu rozlišení 4K. Není se ale třeba bát, protože i tato nová konzole bude podporovat hry určené pro Xbox One. Microsoft tak chce teoreticky rozšířit kompatibilitu her i do budoucna, takže pokud se časem dočkáme další konzole, měla by být výkonnější, ale měla by stále podporovat i starší hry zpětně, což by byla velká změna a výhoda oproti aktuální generaci konzolí. Otázka je, jak se na to budou tvářit tvůrci her, kteří toho šikovně využívají a prodávají znovu remastery her z předchozích generací. Za hráče ale určitě palec nahoru!

 

 

Xbox Play Anywhere

Většina her vydaných nebo produkovaných v budoucnu by měla umožnit hraní napříč platformami, ale nejen to, budete moci začít hrát hru na Xbox One a pak pokračovat na svém počítači s Windows 10 a přitom bude stačit zakoupit hru jen pro jednu platformu. První tituly, které tuto funkci využijí budou Recore, Forza Horizon 4 a Halo Wars 2. Časem by tato kompatibilita měla fungovat i mezi mobilními zařízeními, PC, Xboxem a také virtuální realitou. Plány jsou tedy veliké.

 

 

Kluby a aréna v Xbox Live

Kluby mají být trvalé skupiny v rámci přátel na Xbox Live. Místo toho, aby bylo třeba při každém hraní zakládat partu, budete moci být trvale spojeni v rámci klubu a využívat tak hlasovou a textovou komunikaci. Textový chat navíc není limitován pouze na Xbox, ale můžete do něj vstupovat i skrze PC a Xbox Live aplikaci na mobilních zařízeních.

 

Dalším rozšířením Xbox One Live bude Arena. Bude to turnajová platforma, do které mohou vývojáři zapojit své hry a pořádat tak turnaje mezi hráči. Jednou z první firem, které se do nového systému zapojí bude EA se svými sportovními hrami jako je FIFA.

 

Recore

Recore bylo oznámeno již vloni pomocí krátkého videa, které vypadalo velmi zajímavě a od té doby se neobjevilo nic nového, obrázek, video ani screenshot. Během roku ale vývojáři udělali hodně práce a recore bylo na E3 v další ukázce. Příběh by se měl točit kolem osamělé přeživší, která prozkoumává pustinnou krajinu společně se svým modrým společníkem ve tvaru koule, který umí aktivovat různé roboty s různými schopnostmi a pomáhat v boji proti nepřátelským robotům aktivovaným červenými nepřáteli. Bohužel podle prvních informací redaktorů, kteří měli možnost zjistit více podrobností, se nejedná o nic světoborného a je to běžná akční hra s trochou inovací v podobě puzzlů. Přesto je do vydání 13. září ještě poměrně daleko a do hry nějaké naděje vkládáme.

 

 

Gears of War 4

Na přípravě Gears of War 4 pracuje dlouholetý tvůrce této série Rod Fergusson, který vede obnovené studio ve Vencouveru. Výsledkem je, že podle prvních dojmů vypadá Gears of War 4 skvěle a perfektně zapadá do série, na rozdíl od ne úplně povedeného spinoffu Judgement z roku 2013. Navíc to bude jedna z první her, která využije Play Anywhere a navíc umožní kooperaci napříč platformami. Společně s hrou vyjde také speciální edice ovladače v GOW designu.

 

 

Forza Horizon 3

Forza je jedním z hlavních koní Microsoftu a podle ohlasů a videí vypadá absolutně perfektně. Samozřejmě nabídne také hraní napříč platformami a navíc bude připravena i pro nový Xbox One S s výkonnějším hardwarem a podporou 4K rozlišení. Hra nabídne kooperaci pro čtyři hráče včetně synchronizace počasí a všech detailů mezi hráči. Spuštění hry očekáváme 27. září.

 

 

Halo Wars 2 beta

Strategie ze světa Halo se bohužel dočkáme nejdříve v únoru příštího roku, ale již nyní po E3 Microsoft spustil betaverzi. Měla by to být součást nového trendu, kdy by se měli hráči dostat k obsahu dříve než při samotném spuštění hry a stát se tak součástí vývoje hry a přispět svým testováním a hodnocením ke zdárnému dokončení vývoje.

 

 

Gwent

Zajímavým oznámením je očekávaná karetní hra Gwent ze Zaklínače 3, který dostane vlastní titul a Microsoft získal pro PC a Xbox One exkluzivní betu, takže hráči těchto platforem si budou moci zahrát jako první. Vzhledově je hra trochu podobná hrám jako Hearthstone, měla by obsahovat čtyři frakce s různou hratelností a desítky karet pro rozdílné taktiky. Pro fanoušky určitě hodně očekávaná věc.

 


Jistě uznáte, že i novinky od Microsoftu stojí za to a na nové konzole a především jejich zpětnou kompatibilitu se těšíme stejně jako na připravované hry, jejichž drtivou část si budeme moci zahrát již letos. Ukazuje se, že Microsoft po pár letech stagnace začíná do herního trhu opět šlapat a tak se máme jistě v budoucnu na co těšit.

Další články z této sekce...

SDÍLET

Hodnocení

OHODNOŤTE ČLÁNEK

Kliknutím na hvězdičku vložíte své hodnocení
Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé. Děkujeme za Váš hlas.

IKONKA

Ikonka GP
GamePark.cz
Toplist