Čekejte prosím
Čekejte, prosím...
Logo sekce

Dukla Praha

10.04.15, 10:34, autor: Stahler, vyšlo v blogu: Fotbalové stadiony očima fanouška

Dukla Praha: Tento slavný český armádní klub si prošel v ještě relativně nedávné minulosti dosti turbulentním obdobím. Dlouhé roky hrával v nejvyšší soutěži i v evropských pohárech, v období okolo roku 2000, těsně předtím i potom, vystřídal několik soutěží a v jednu chvíli klub úplně přestal existovat. V dobách největší krize Dukla hrávala dokonce i pražský přebor, což je v hierarchii našich soutěží pátá liga. Tehdy jsem se tam šel poprvé podívat, hráli tuším s Aritmou. No a dneska už jsou opět v plné síle v nejvyšší soutěži, klíčový byl nákup licence od krachujících druholigových Jakubčovic a první ligu už si sportovní cestou Dukla sama vykopala.

 Stadion Dukly za poslední roky prošel úpravami. O stadion se dělí s atlety, což bohužel obnáší to, že stadion má atletickou dráhu, takže je kvůli ní hřiště od hlediště vzdálenější o pár metrů. Nicméně s výjimkou sektoru pro hosty, který je oplocený, je výhled na hřiště z ostatních míst tribuny ničím nerušený. Jen to hřiště zkrátka není úplně blízko u diváků. Stadion má pouze jednu, ale poměrně obří tribunu. Ve středu tribuny v horní části je VIP sektor, v levém rohu je oplocený sektor pro hostující fanoušky. Sektor domácích fanoušků je zhruba ve středu tribuny v dolní části. Pamatuji časy, kde byl jak kotel domácích, tak i hostů přesně na protější straně stadionu, kde byly jen betonové schody. Oficiálně to má být území nikoho, ale naposledy jsem tam viděl asi padesát lidí, tak nějak různě roztroušených, asi se tam dostali nějak přes plot a nikdo je nevyhnal, nevím. Lístky se do těch míst totiž neprodávají. Ještě bych dodal, že sektor pro hosty má nevýhodu v tom, že wc zajišťují pouze dvě kadibudky toi toi, které jsou nahoře a musí se zdolat snad padesát schodů, což je mimořádně nepraktické. Kapacita stadionu je údajně 8150 míst, všechny k sezení. Před asi rokem a půl byly dřevěné lavice vyměněny za plastové sedačky.

 Doprava na stadion nic moc, i když je to v Praze. Přímo ke stadionu sice jedou snad dvě autobusové linky, ale v době konání atraktivnějších zápasů tam není k hnutí. Parkoviště u stadionu moc aut nepojme, a při výstupu z tramvaje fanoušky čeká slušný výšlap do kopce. A od nejbližší stanice metra je Juliska vzdálená asi kilometr, a taky se musí vyšlapat ten kopec. I tohle je asi jeden z důvodů, proč na Duklu moc lidí nechodí, pokud jim návštěvu zrovna nezvedne nějaké pražské derby a vysoká návštěva od soupeřů. Je to smutné, ale je to tak.

 Fanshop mají na Dukle jen takový provizorní, skládací přenosný stánek. Možná mají nějaký kamenný v hlavní budově, kde je veškeré zázemí klubu, ale nevšiml jsem si tam ničeho takového.

 Co se týče občerstvení, nabídka je poměrně široká a stánků je asi pět. Dokonce bych řekl, že v tomhle patří Dukla mezi pětici nejlepších týmů v lize, fanoušci si mají z čeho vybírat a cenově to je takový průměr. Klobásy jsou v nabídce tři- pikantní, václavská a bílá bavorská. Chuťově i velikostí jsou dobré, stojí 50 kč. Bramboráček stojí 15 kč, za stejnou cenu mají krajíc chleba se škvarkama. Párek v rohlíku stojí myslím 25 kč, hranolky asi také tolik. Co se týče pití, pivo točí jen nealkoholické a ještě do vratného kelímku, na který se dává záloha 50 kč. Sice chápu ekologický smysl tohoto vracení kelímků, ale hygiena pláče... Tohle na fotbal moc nepatří, lidi to akorát otravuje a i prodavači z toho jistě nemají radost, je to práce navíc.

 Vstupné pro děti do 15 let je zdarma, pro dospělé je vstupné za 140 kč nebo 160 kč podle atraktivity soupeře. Slevu mají osoby s průkazem ZTP. Program k zápasu je poměrně kvalitní a stojí 20 kč. Ještě nedávno měli na Dukle takové noviny slabší kvality, ale byly zdarma.

 

Další články z této sekce...

ANKETA

Navštívili jste někdy tento stadion ?

Ano
Ne

Celkem: 40 hlasů

V této anketě jste již hlasovali.

Buď jste v této anketě již hlasovali, nebo hlasoval někdo se stejnou IP adresou. Pokud chcete hlasovat, zaregistrujte se prosím.

SDÍLET

Hodnocení

OHODNOŤTE ČLÁNEK

Kliknutím na hvězdičku vložíte své hodnocení
Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé. Děkujeme za Váš hlas.

* Založen: 6.2.2010 20:51:03
* BlogRank: 1,37
* Přístupů: 114 874
* RSS: RSS zdroj
Redakce blogu

REDAKCE BLOGU

Celkem redaktorů: 1
Toplist