Čekejte prosím
Čekejte, prosím...
Logo sekce

DreamHack - Jönköping, Mekka gamingu!

19.12.09, 22:31, autor: Hawr1x, vyšlo v blogu: NecroRaisers
Jaká je největší LAN párty na světě? Existují nějaké meze, kam až může zajít Gaming? Co že, přiláká 13 371 lidí na jedno místo ? To vše zajímalo naší výpravu, která se vydala na sever, do města hrám zaslíbeném.

25.listopadu jsme se společně s výpravou čítající 26 lidí vydali na výpravu do Jönköpingu. Dopravu měl zabezpečit autobus, kterého jsme domlouvali se společností, která nám vyšla vstříc a snížila cenu autobusu na polovinu. Stačilo tak dát do kupy "pouhých" 55 000 Kč, 22 000 Kč na trajekt a 11 000 Kč na vstupy pro účastníky zájezdu.

 

Do Švédska je možné se dostat několika způsoby, většinou se používá trajekt, jelikož putovat po pevnině by zabralo několik dnů. Existuje i kombinace trajekt a most, ale my zvolili - jako správní námořníci - trajekt z německého města Sasnitz. Našim cílem byl švédský přístav Trellborg.

 

 

Podívejme se však o pár týdnů zpět. Přesně o dva.

 

Do klanu NecroRaisers přichází dvojice managerů Pat & Mat, která si nejprve vyzkouší menší záležitost v podání World GameMaster Tournament a potěšena velkým a nečekaným úspěchem Counter Strike 1.6 sekce NecroRaisers se připravuje na výpravu, kterou Česká republika a herní komunita dlouho neviděla.

 

Týden před odjezdem zazní památná věta: Pojedeme na DreamHack! Začíná maraton drobností, mezi kterými je domluva s partnery, kteří by celý výlet zastřešili. Kromě partnerů jsme dbali zejména na to, aby naši hráči na největší LAN vypadali co nejlépe a tak začala usilovná jednání o tom, jaké že oblečení budou naši sportovci nosit.

 

Objednáváme vstupenky pro hráče a akreditaci pro naše novináře, je páty den před odjezdem. Překvapivě zjišťujeme, že naši hráči Counter Strike 1.6 nemohou na výlet.

 

Čtyři dny před odjezdem objednáváme oblečení pro naše hráče a management. Oslovujeme náhradní team Counter Strike 1.6.

 

Tři dny před odjezdem nabíráme propriety, které zpříjemní cestu našim výletníkům ( překvapivě se nejedná o nafukovací pany ). Counter Strike 1.6 team je připraven na účast na DreamHacku.

 

Dva dny před odjezdem proběhne nájezd do banky, která naštěstí nezavřela trezor a disponuje slušným obnosem švédských korun, které jsou 2,5x silnější, než koruna česká.

 

Den před odjezdem navštěvujeme kamenný obchod našeho partnera a přebíráme zboží, které právě doputovalo z Německa. Následuje návrat po promočené D1 a naše cesta vede přímo do příbramské reklamky, která pro naší výpravu pracuje přes noc a ve 3 ráno ( 3 hodiny před odjezdem ) dostáváme zprávu, že všechny dresy a soupravy jsou připraveny a potištěny dle naší představy.

 

 

Během příprav jsme též začali přemýšlet o tom, jaká bude optimální struktura pro pokrytí celé akce z mediální stránky. Jasná volba padla na Ondřeje "SmOka" Báču, který se svým výkonem na WGT představil ve velice dobrém světle a s celým teamem nastupoval do autobusu v Brně. Sestavu podpořil  Jan "Joohann" Hanušovský, šéfredaktor našeho klanu a Tomáš "SirAster" Kotrla, šéfredaktor největšího portálu, věnovanému Progamingu. Tato dvojice doplnila autobus v Praze. Na své si přišlo i Slovensko, které vyslalo Olivera "LaboTec" Ocska.

 

Jelikož se jednalo o vskutku ojedinělý projekt, rozhodli jsme se umožnit cestu i dalším redaktorům, jednak klanovým a druhak i portálovým - například GameParku, tato nabídka nebyla vyslyšena a tak jsme uzavřeli jednání a vrhli se na soutěže, které měli doplnit počty cestujících. Po vyhraných soutěžích se do autobusu dostali Jan "Kyng" Marek, Václav "Forst3n" Chmelda a Maroš "Blackened" Heršel, kteří se zajímali asi nejvíce o soutěže Quake Live.

 

Dalšími výherci byli David "Dejv" Šedivý, Barbara "Barbie" Průšová a Martin "Mars_cz" Stárek, ti naopak během pobytu ve Švédsku propadli hře StreetFighter 4.

 

 

Kromě publika a zástupců fanoušků se na výpravu za slávou a mrazem vydal i Counter Strike 1.6 team pod vedením Tomáše "zEra" Bojanovského. Tento team musel na poslední chvíli nahradit hráče, kteří se měli na DreamHack vydat původně, nicméně problémy, které se ze strany hráčů vyskytli byli natolik vážné, že muselo dojít ke změně.

 

Když jednáte s teamem, který působí v barvách jiného klanu, je vždy dobré o tomto kroku informovat vedení protistrany. Jelikož hráči působili v nEophyte, kontaktovali jsme Romana "Tombera" Bucháčka, který naši nabídku jeho teamu přijal jako možnou výmluvu pro ukončení spolupráce, což nám dosti uvolnilo ruce v dalším jednání.

 

Tomáš "zEro" Bojanovsý během pár hodin zmobilizoval celý team a bylo nám tak souzeno, aby jsme do autobusu na 111km dálnice D1 naložili Ondřeje "Arsase" Lhotu a Martina "Zigurata" Slance. Tito dva borce pak doplnili na Hlavním nádraží Petr "Petras" Funk, Milan "pepik" Musil a kapitán teamu.

 

Svůj norský squad Counter Strike team jeli podpořit manageři klanu Confis, kteří byli zastoupeni v naší výpravě dvojicí Kazimír "Kazi" Krysta a Tomáš "Siema" Schuppler.

 

Kromě Counter-Strike 1.6 se však v prostorách výstaviště Elmia hrála i TrackMania a slovenskou část osazenstva tvořili Erik "HakkiJunior" Leštach a jeho největší fanoušek, Miroslav "HakkiSenior" Leštach. Úspěšnou českou výpravu doplnil Tomáš "Sandro" Počta, který si vyjel účast ve finále této soutěže a nakonec se umístil na výborném druhém místě.

 

 

Ještě lépe si vedl Counter Strike: Source team Karla "sneixe" Pavlici, který působí v barvách Reason Gaming a kteří si ze severského klání přivezli výhru v celém turnaji.

 

Další soutěží, která probíhala za účasti našich barev byl turnaj StarCraft: Brood War a StarCraft II. V obou případech se účastnili Jakub "Crow" Sedláček, Jaroslav "Streetwalker" Kubík a Jiří "wOnder" Lněnička. Turnaji StarCraft II se pak věnoval i leader celé StarCraft komunity a organizátor LanCraftu, milovník tyčinky DELI a pizzy Havaj, Lukáš "Jump" Vobecký. Nutno dodat, že naši hráči to v případě turnaje StarCraft II "slušně vyzobali" jelikož vyhráli tři ze čtyřech pořádaných turnajů a každý z vítězů si odnesl klíč k public ßetě, která se bude již brzi spouštět. O tyto klíče je velká nouze a naši zástupci si tak vybudovali možnost náskoku před "běžným uživatelem."

 

Turnaje vrcholili a Counter Strike 1.6 sekce klanu NecroRaisers úspěšně prošla BYOC kvalifikací a poradila si i s dotírajícími teamy v Play-Off. Publikem podceňovaný team si za bujarého pokřiku a výborné podpory ze strany ostatních cestujících vybojoval účast v hlavní soutěži na DreamHacku Winter 2009 a splnil si svůj cíl.

 

Další postup byl takříkajíc "nad rámec," ale hráči se nenachali zahambit a i v nabytých základních skupinách si vedli výborně. Přesto že nikdo nečekal tak velký úspěch se objevil na tvářích našich borců smutek, když o postupu do Play-Off rozhodoval pouhý jeden jediný bod. Hráči si mohli vybrat buď v souboiji s klanem K1ck, který reprezentoval portugalsko, nebo švédský squad DarkSide. Proti nasazenému teamu SK Gaming se překvapení nečekala.

 

 

DreamHack však není - jak by se zprvu mohlo zdát - jen čistě herní akcí, na obrovských prostorech čtyř hal se nachází stánky, které kromě počítačového vybavení nabízí i zábavu v podobě fotbálku, hokeje, pinkpongu či trenažéru, za který by se nemusela stydět ani NASA. Kromě počítačů najdete i konzole, na kterých se paří klasické hry v novém kabátu a svůj koutek si našel i Magic: The Gathering - asi nejznámější karetní hra s fantasy motivy. Na Stage hlavní haly probíhají koncerty, ať už v podobě zpívané, nebo exhibice na různé hudební nástroje, či DJ show borce, který ke svým vystoupením používá jen notebook a iPod. Kdyby jste měli pocit, že toho není dost, tak se můžete v prostorách akce nechat ostříhat dle nejnovější módy a pokempit bezpočet restaurací.

 

Samotnou kapitolu bych věnoval Dream Arena, která je velikým konferenčním sálem, ve kterém se hrají finálová klání oficiálních turnajů a do kterého se vměstnalo na finále Counter Strike 1.6 neuvěřitelných 1 100 diváků, kteří vytvořili neopakovatelnou atmosféru. Podobnou podporu teamům na herních akcích v České republice a na Slovensku jen tak nenajdete.

 

Cesta domů probíhala v uvolněné atmosféře, s úsměvem na líci a zážitkem, který si každý z účastníků jistě nechá dlouho ve své paměti. Cestou jsme nasáli Vánoční atmosféru města Malmö, kde jsme prošustili místní trhy a okolí hlavního náměstí a starého města. Promrzlí tuhou severskou zimou jsme se vydali na trajekt, který nás dopravil po 4 hodinách do Německa a my mohli uhánět k našim domovům.

 

 

Když se podíváme zpět k počítačovým hrám, musíme říct, že naše výrava do Jönköpingu byla nadmíru úšpěšná a naši hráči dokázali, že i v nabyté konkurenci zahraničních - převážně severských - teamů dokážou mile překvapit a vybojovat úspěchy, které se zapíšou zlatým písmem do kroniky roku 2009.

 

1.místo - StarCraft II, NecroRaisers Crow, Czech Demolition Squad Jump & Streetwalker

1.místo - Counter Strike: Source, Reason Gaming

2.místo - TrackMania, Yoyo Tech Sandro

2.místo - Need For Speed: Shift, Yoyo Tech HakkiJunior

Postup do hlavní soutěže - Counter Strike 1.6, NecroRaisers

 

Mě nezbývá než Vás pozvat na příští rok a období kolem přelomu července a srpna, kdy v prostorách Elmii a městečku Jönköping proběhne DreamHack Summer 2010, kam se opět podíváme. Zhodnocení

Další články z této sekce...

ANKETA

Chtěli by jste se podívat na příští DreamHack?

Celkem: 102 hlasů

V této anketě jste již hlasovali.

Buď jste v této anketě již hlasovali, nebo hlasoval někdo se stejnou IP adresou. Pokud chcete hlasovat, zaregistrujte se prosím.

SDÍLET

Hodnocení

OHODNOŤTE ČLÁNEK

Kliknutím na hvězdičku vložíte své hodnocení
Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé. Děkujeme za Váš hlas.

BlogyProfil blogu
Vítáme Vás na Oficiálním blogu teamu NecroRaisers - Vašem progamingovém speciálu na serveru GamePark.
* Založen: 18.12.2009 0:47:48
* BlogRank: 1,22
* Přístupů: 40 474
* RSS: RSS zdroj
Redakce blogu

REDAKCE BLOGU

Celkem redaktorů: 4
Toplist