Čekejte prosím
Čekejte, prosím...
Logo sekce

Dolcan Zabki

22.07.16, 17:14, autor: Stahler, vyšlo v blogu: Fotbalové stadiony očima fanouška

Dolcan Zabki: Tento klub v minulé sezoně hrál druhou nejvyšší soutěž a nachází se jen několik málo kilometrů od hlavního města Polska, Varšavy. Své zápasy hraje na sice menším, ale poměrně útulném stadionku pro 2839 diváků, všechna místa na stadionu jsou k sezení. Klub má dlouhou historii, byl založený již v roce 1927. Přesto například umělé osvětlení bylo instalováno až na podzim loňského roku. Nyní ten stadion dokonce možná splňuje i podmínky pro účast v nejvyšší soutěži, což by byla pro tento menší klub jistě historická událost.

 Stadion má jednu větší krytou tribunu a přímo na protější straně je několik menších tribun, které však tu stranu pokryjí po celé délce a v pravém rohu z pohledu hlavní tribuny mají svůj sektor hostující fanoušci. Domácí sektor je přímo naproti nim na kryté tribuně. Něco jako je to v naší lize v Mladé Boleslavi, jen tak pro představu. Celá protější tribuna je bohužel nekrytá, její jediné minus. Jinak je odtamtud na fotbal výhled určitě v pohodě, žádné přehnaně vysoké ploty ani sítě a hlediště je hned u hřiště. Hlavní tribuna má na střídačku modré a červené sedačky, jsou tedy v barvách klubu a to je dobře. Z bílých sedaček je mezi modrými sedačkami udělaný název klubu, což vypadá opticky dobře. Na protější straně to vypadá navenek podobně, ale z důvodu stáří a vybledlosti řady sedaček to nemůže být tak hezké, jako je to na hlavní tribuně.

 Cesta na stadion je krátká, jde se kousek pěšky od vlakového nádraží, asi pět minut a díky stožárům umělého osvětlení je stadion vidět už od vlakového nádraží, což velmi usnadňuje orientaci a vlaky z Varšavy jezdí docela často. U autobusů to bude nejspíše podobné a i řidiči automobilů by měli být v pohodě, na potřeby místního klubu je kde zaparkovat. U stadionu je parkoviště a kdyby náhodou na nějaký vyprodaný zápas nestačilo, dá se zaparkovat i u nedalekého plaveckého stadionu.

 Občerstvení na stadionu je na úroveň druhé nejvyšší soutěže trochu nadprůměrné. Samotná dobrá klobása slušné velikosti stojí 8 zlotých, s dvěma deckami nealkoholického nápoje to kombíčko stojí 9 zlotých. Klobásový hot-dog s opečenou cibulkou stojí 9 zlotých, s pitím 10. Decka nealkoholického nápoje typu cola, fanta, sprite stojí 2 zloté, teplý čaj 4 zloté a káva je za 5 zlotých. Dále mají v nabídce různé pochutiny, především sušenky a brambůrky.

 Vstupné na stadion je 15 zlotých, je potřeba u vstupu ukázat občanský průkaz nebo pas, vstupenky se totiž prodávají na jméno. Program k zápasu bohužel nevyrábějí.

 

Další články z této sekce...

ANKETA

Navštívili jste někdy tento stadion ?

Ano
Ne

Celkem: 22 hlasů

V této anketě jste již hlasovali.

Buď jste v této anketě již hlasovali, nebo hlasoval někdo se stejnou IP adresou. Pokud chcete hlasovat, zaregistrujte se prosím.

SDÍLET

Hodnocení

OHODNOŤTE ČLÁNEK

Kliknutím na hvězdičku vložíte své hodnocení
Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé. Děkujeme za Váš hlas.

* Založen: 6.2.2010 20:51:03
* BlogRank: 1,37
* Přístupů: 115 695
* RSS: RSS zdroj
Redakce blogu

REDAKCE BLOGU

Celkem redaktorů: 1
Toplist