Čekejte prosím
Čekejte, prosím...
Nabídku bezplatných MMO her u nás na GameParku nově rozšířila hra DinoStorm, která vás nechá osedlat vlastního dinosaura a vydat se v roli kovbojského zlatokopa na cestu za slávou a bohatstvím. A nejlepší na tom všem je, že k tomuto dobrodružství nepotřebujete nic víc, než váš webový prohlížeč a touhu po nových zážitcích. Více v našem preview.

Co se příběhu týče, ten vás rozhodně nebude zatěžovat nikterak složitou zápletkou a dal by se shrnout asi tak, že jste se jako dobrodruzi vydali do oblasti kolem DinoVille, významnému městečku v oblasti bohaté na naleziště zlata a na mysli tak máte hlavně vidinu rychlého zbohatnutí. Svět DinoStorm je ale plný nejrůznějších výzev a možností seberealizace a ti nejlepší z vás pak mohou pomýšlet i na pozici šerifa v jedné z místních oblastí.

 

Hrajte zdarma na dinostorm.gamepark.cz

 

 

Začněme ale od začátku. Jako správný kovboj přijíždíte do oblasti pro nováčky na svém prvním dinosaurovi a během několika málo minut budete plně seznámeni s ovládáním. Pro samotný pohyb můžete využít směrových kláves, tlačítek w, s, a, d nebo prostě všechno „uklikáte" myší, která zároveň slouží pro interakci s okolím a označování nepřátel. Pak už si stačí zapamatovat několik klávesových zkratek pro speciální schopnosti a můžete vyrazit vstříc dobrodružství.

 

 

Když už mluvíme o speciálních schopnostech, nesmíme zapomenout na vašeho dinosaura, který také disponuje mnoha speciálními útoky. Zmíníme například možnost zvýšit útočnou sílu na tří násobek nebo schopnost rychle vystartovat proti vašemu nepříteli a zasadit mu pořádnou ránu. Co se vašeho hrdiny týče, ten například disponuje možností na krátkou chvíli regenerovat svoje zdraví nebo schopností zvýšit svoji palebnou sílu. Postupem času si navíc zpřístupníte další schopnosti a můžete si tak vybrat, jakým směrem se chcete profilovat.

 

 

Asi nikoho nepřekvapí, že valnou část samotné hry strávíte souboji s nepřáteli řízenými buďto umělou inteligencí nebo ostatními hráči a ke slovu se tak dostávají nejrůznější taktiky, jako je třeba možnost využít rychlosti vašeho dinosaura a běhat kolem svého nepřítele v kolech, zatímco ho pomalu „ustřílíte" z dálky. Nejedná se sice o nejefektivnější způsob likvidace nepřátel, ale může vám přijít vhod při soubojích se silnými, ale zároveň pomalými nepřáteli a více lidech se jedná o celkem smrtonosnou kombinaci.

 

 

Co se samotných „questů" týče, můžete se těšit na desítky až stovky hodin zábavy při donášení speciálních „itemů", likvidování určitého počtu nepřátel a pomáhání se vším možným, co si místní NPC postavy vymyslí. Dobrá zpráva navíc je, že po splnění většiny úkolů se nemusíte vracet k jeho původnímu zadavateli a vaši odměnu si můžete vyzvednout přímo v terénu a nejste tak nikterak brzděni na vaší cestě za dobrodružstvím.

 

 

Velkou roli při plnění „questů" také hraje element PvP, ať už v dobrém, nebo špatném smyslu. Není totiž nic divného na situacích, kdy vstoupíte do oblasti s možností PvP a celkem rychle se stanete obětí o několik levelů vyššího hráče. Naopak, pokud vyhledáte pomoc přátelštějších hráčů, můžete spojit síly a navzájem si krýt záda. Osobně pak doporučuji týmovou spolupráci s reálnými kamarády, protože ta posouvá hratelnost na úplně jiný level.

 

 

PvP je obecně celkem populární téma na fórech DinoStorm a dá se tak očekávat, že se v této oblasti dočkáme ještě mnoha změn k lepšímu. Pevně tedy doufáme, že se brzy objeví PvP arény pro různé úrovně hráčů a pokud možno i oblasti, ve kterých budou moci jednotlivé klany poměřit své síly. Stejně tak bychom rádi viděli žebříček nejlepších hráčů a týmů, protože motivace do dalších soubojů není nikdy dost.

 

 

Pokud vás DinoStorm doopravdy chytne za srdce, můžete také zvážit možnost vyměnit pár skutečných peněz za rychlejší získávání zkušenostních bodů nebo místní měnu a dostat se tak díky všem těmto drobným vychytávkám k lepšímu vybavení a více možnostem. Samotná hra vás k tomuto kroku ale nijak nenutí a pokud nechcete, nemusíte v DinoStorm utratil jedinou korunu a i tak si můžete plnohodnotně zahrát. 

 

 

Ačkoliv DinoStorm svým vzhledem rozhodně nepatří k „tříáčkovým" hrám současné doby, musíme autory pochválit za pohledné grafické zpracování, které nikoho neurazí a když vezmeme v potaz, že vám k hraní stačí pouze webový prohlížeč, možná vás i mile překvapí. Pokud tedy není grafická stránka hry to hlavní, po čem toužíte, můžete se bez větších obav ponořit do „westernově" laděného světa plného nejrůznějších dinosaurů a kovbojů.

 

 

Připočtěte si k tomu také zajímavý a atmosféricky laděný soundtrack, který vám  mimo jiné pomůže ponořit se do samotného děje. Soundtrack se navíc mění podle vašich současných akcí v samotném světě a zatímco při průzkumu a procházení oblastí budete poslouchat spíše uklidňující a atmosférické písně, při soubojích se dočkáte o něco akčněji laděného hudebního doprovodu. 

 

   

 

Shrnuto podtrženo, DinoStorm rozhodně stojí za vyzkoušení, protože se jedná o kvalitní MMO RPG ze zajímavého a svým způsobem unikátního světa dinosauřích kovbojů, ve kterém můžete strávit desítky až stovky hodin dobrodružství. Připočtěte si k tomu i fakt, že k samotnému hraní nepotřebujete nic víc, než váš webový prohlížeč a máte celkem neodolatelnou kombinaci, kterou byste měli alespoň vyzkoušet. Přece jenom, možnost zahrát si za kovboje a rajtovat na dinosaurovi se nenabízí každý den.

 

Hrajte zdarma na dinostorm.gamepark.cz

Další články z této sekce...

SDÍLET

Hodnocení

OHODNOŤTE ČLÁNEK

Kliknutím na hvězdičku vložíte své hodnocení
Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé. Děkujeme za Váš hlas.

IKONKA

Ikonka GP
GamePark.cz
Toplist