Čekejte prosím
Čekejte, prosím...

Vesmírná 4X strategie Stellaris od Paradox Interactive se brzy dočká nového DLC, které výrazně rozšíří vojenskou složku hry. Stellaris se už v základní verzi vyznačuje velkou hráčskou svobodou, která zahrnuje třeba i genocidy celých druhů nebo otrokářství. Přesto tu jisté limity stále jsou - pokud například chcete potrestat neposlušné vazaly po vzoru Dartha Vadera (tedy zničením celého jejich domovského světa), máte smůlu. Tak mocné zbraně jednoduše ve Stellaris nenajdeme. To se však díky rozšíření Apocalypse brzy změní.

 

DLC nabídne novou třídu lodí - Colossus, které budou ozbrojeny tak mocnými zbraněmi, že rovnou zafungují jako ničitelé planet (v bitvě nicméně užitečné nebudou). Stavba Kolosů bude nesmírně nákladná, ale vyplatí se - nepřátelská planeta jimi bude moci být zcela zničena a trosky následně vytěženy, ale budou existovat i jiné možnosti. Kolos třeba planetu zvládne obalit silovým polem a odříznout ji tak od zbytku galaxie. Další možností zase bude neutronové čištění, které planetu zbaví veškerého vyššího života, ale zachová infrastrukturu. Kolosy budou schopné také indoktrinovat populaci na planetě nebo ji přeměnit na kyborgy. 

 

Další novinkou bude zcela nová třída lodí - Titáni. Půjde o zatím nejmocnější vojenské lodě, které dalece převýší i velké bitevníky. Spolu s nimi do hry přibudou také Iontové kanóny, což nebude nový typ zbraně, nýbrž nový typ obranné stanice. Iontový kanón bude schopen působit velká poškození na obrovskou vzdálenost a jistě tak najde užitek vedle každé důležité planety.

 

DLC do hry navíc přinese nový typ nomádských mimozemšťanů - Maraudery. Půjde v podstatě o piráty, jen mnohem silnější a organizovanější. Tak, že budou moci provádět nájezdy na celé planety. Zároveň ale bude možné si služby pirátů pornajmout a využít je jako žoldáky. Vývojáři ale varují, že se nám následně mohou vymknout z rukou během krizí v pozdní fázi hry. Kromě toho se ve hře můžeme těšit i na nové Ascension perky, politické perky a nové možnosti, jak utrácet nahromaděnou Jednotu (Unity). 


Datum vydání zatím nebylo oznámeno, ale víme, že DLC Apocalypse bude stát 19,99 €.

 

 

Další články z této sekce...

SDÍLET

Hodnocení

OHODNOŤTE ČLÁNEK

Kliknutím na hvězdičku vložíte své hodnocení
Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé. Děkujeme za Váš hlas.

IKONKA

Ikonka GP
GamePark.cz
Toplist