Čekejte prosím
Čekejte, prosím...
Logo sekce

Descenders

18.02.18, 10:20, autor: jsemchleba, rubrika: Herní sekce - První dojmy
Fandíte letním extrémním sportům, ale zima vám v radovánkách brání? Pak oceníte Descenders, jež přináší nejenom bahno létající do všech stran, ale i prosluněné horské krajiny downhill bikingu. Drsný závod může započít...

Vývojáři z drobnějšího studia Ragesquid přicházejí doplnit řady her pro sportovní nadšence. Titul Descenders je zaměřený na extrémní cyklistiku. Hra je vedena zejména k horské cyklistice, přičemž zde najdeme zejména downhill, jež je doplněn o prvky terénní cyklistiky a akrobacie. Hra je pojata arkádovým stylem, nijak komplikované procesí, hlavní je požitek z extrémní jízdy téměř střemhlav ze svahu. Celkový zážitek vylepšuje přístup k tvorbě jednotlivých závodních map, ke kterému se ještě vrátíme a úžasný soundtrack. Záleží samozřejmě na vkusu a heavy metaloví fanoušci tentokrát bohužel ostrouhají, zato příznivci elektronické hudby naopak zaplesají. Výjev prosluněné horského prostředí spojené se skákavými melodiemi syntezátorů nám při klikání na klávesy dá téměř pocit větru ve vlasech. Kdybychom jako slušní bikeři neměli na hlavě přilbu a jako gameři pořádná sluchátka samozřejmě.

 

 

 

Hráčským zázemím ve hře je cyklistický kemp. Toto prostředí slouží jako freeride zóna. Můžeme se projíždět kolem táboráku, skákat a tríčkovat na lavičkách nebo si třeba sjet jednu ze zkušebních tratí, které jsou nám představeny v tutoriálu. Tyto tratě slouží ke zlepšení našeho skillu mimo závody. Najdeme zde trať pro každou disciplínu. Downihill můžeme potrénovat na strmém svahu s nebezpečnými kameny. K nacvičení terénní jízdy nám vývojáři připravili ostré serpentýny zablácených cest. A fanoušci jízdy se skoky a triky se mohou ukojit na rampách či skokáncích. Tato zóna je pouze předzvěstí jádra hry, kterým jsou závodní etapy. Postupně procházíme různými prostředími, po jejíchž dokončení se nám otevřou lokace nové. Závodní etapa je složena z několika závodů, přičemž si postup k finální trati můžeme v rámci možností zvolit. Při rozhodování, jakou cestou se vydáme, můžeme u jednotlivých tratí zohlednit faktory strmosti, terénu či akrobacie. Velký tahák Descenders se skrývá v samotných trasách. Každý úsek tandemu výzev je totiž generována přímo před startem. Nemusíme se tedy bát nepřekonatelného úkolu, alá závod z první Mafie nebo monotónního projíždění stejných cest pořád dokola. K úspěšnému absolvování sezóny disponujeme základem životů, které tak nesmíme všechny ztratit. V průběhu navíc můžeme jejich počet v každém závodě navýšit splněním vedlejšího úkolu.

 

 

 

 

Uvnitř garáže máme prostor k úpravám vybavení. Roli při vybírání jeho složení hrají sponzoři a firmy, které konkrétní výstroj vyrábějí. Každá značka se totiž specializuje na konkrétní styl jízdy: sjezd, terén nebo akrobacii. Vybírat si lze od kalhot, přes brýle, až po samotná kola. Předměty ovšem nejsou úplně zadarmo. Nemusíme za ně přímo utrácet peníze mikrotransakcemi, ale je nutné si je zasloužit svým výkonem v závodech. Příjemné je, že pokud tandem závodů nedokončíme, stále máme šanci na odměny dosáhnout. Záleží totiž i na reputaci, kterou v závodech získáváme stylem jízdy a triky. Závody, za které je zvýšená šance získat drop, jsou místo kolečkem na mapě označeny logem sponzora, který pro nás za dokončení závodu připraví balíček odměn. K novým předmětům se tak dostaneme bez větších průtahů. Vývojáři projevili smysl pro humor a mimo klasických sportovních doplňků seženeme třeba i rezavé kolo nebo kovbojský klobouk místo helmy.

 

Descenders jsou fajn odreagovačka, která je steamu dostupná v předběžném přístupu. Máme se tedy nejspíše ještě na co těšit. Stále dobíhají patche drobnějších bugů, jako je třeba projíždění krajinných objektů. Jediné, co by se hře dalo vytknout, je ovládání na klávesnici. Zrychlení na klávese Z je na české klávesnici daleko od ostatních kláves. Ve hře bohužel nastavení zatím nejde změnit, ale problém se dá vyřešit buď přepnutím na anglickou klávesnici nebo vynaložením úsilí na pořádný prstoklad. Pokud však vývojáři udrží motivaci, chuť a sílu tento projekt rozvíjet dál, mohli bychom se nakonec dočkat slibného sportovního díla. V samotném rozhraní hry je vidět důraz na herní komunitu, kdy je poskytnut například samostatný discord server a hra motivuje hráče ke spojení. Co byste si přáli, pokud Ragesquid vyslyší naše prosby? Za nás to je jednoznačně editor map ve stylu Track Manie. 

Další články z této sekce...

SDÍLET

Hodnocení

OHODNOŤTE ČLÁNEK

Kliknutím na hvězdičku vložíte své hodnocení
Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé. Děkujeme za Váš hlas.

IKONKA

Ikonka GP
GamePark.cz
Toplist