Čekejte prosím
Čekejte, prosím...
Logo sekce

,,Dame,, Angelina Jolie

23.12.14, 00:32, autor: Alexandr!®, vyšlo v blogu: Alexandr!
Článek o člověku, kterého velice obdivuji

 

 

 

 

Čestná dáma Angelina Jolie


 

Můj další článek bude o člověku,kterého obdivuji nejen za jeho krásu,ale i za jeho osobnost,charakter a velké srdce-Angelina Jolie Voight.

 

 

           

 

 

 

 

Americká herečka se narodila 4.června roku 1975 v LA, Kalifornii USA herci Jonu Voightovi, který předvedl neuvěřitelný herecký výkon v oscarovém filmu Půlnoční kovboj a herečce Marcheline Bertrandové. Zajímavé je, že otec Angeliny je z poloviny Němec a z poloviny Slovák. Má také bratra herce Jamese Voighta,

 

 

 

 

 

 

 

 

Poprvé jsem Angelinu viděl ve filmu Tomb Raider, jelikož jsem hrál stejnojmennou hru a zvědavost mě táhla shlédnout i film. Tam mě zaujala svou krásou a začal jsem se o ní více zajímat a stahovat její filmy..

 

 

 

 

Další film, který jsem viděl, byl Nebezpečná síť, kde se při jeho natáčení seznámila se svým prvním manželem Johnnym Lee Millerem a kde jsem jí skoro nepoznal, jelikož byla na krátko. Že jí sluší vše, i sestřih úplně nakrátko, se můžete přesvědčit v klipu The Rolling Stones - Anybody Seen My Baby. Micka Jaggera zaujala natolik, že o ní složil nádhernou baladu ,,Angie´´ .

 

 

 

 

 

 

Další film Bláznivá Runaway jsem shlédl z důvodu jejího vztahu a posléze i sňatkem s jejím druhým manželem Billym Bobem Thortonem (manželství s J.L.Millerem skončilo oficiálně po 3 letech),jenž ve filmu ztvárnil jejího manžela, který byl neustále na cestách a ona z toho dá se říct šílela..

 

 

 

 

 

 

 

Nejsilnější pocity jsem měl však z filmu Gia. Film je natočený podle skutečné události, respektive o životě americké lesbické modelky jménem Gia Maria Carangi, která byla jedna z nejúspěšnějších světových modelek 60.let, ale později její sláva zaniká důsledkem závislosti na heroinu. Nakonec se nakazí infikovanou jehlou a umírá na AIDS ve věku 26 let. Tady se projevil Angelinin neuvěřitelný herecký talent a smysl vžít se velice věrohodně do role..

 

 

 

 

Potom následovaly filmy jako 60.sekund, který jsem si velice oblíbil díky nadupaným kárám, film Narušení, za který získala Oscara-vedlejší role psychopatky, Tomb Raider-Kolébka života(pokračování Tomb Raidera), Sedmý hřích (svůdná po boku Antonia Banderase), Hranice zlomu ( válečné drama dle skutečné události), Výměna ( drama) , Salt (akční), Wanted (akční) a spostu dalších filmů, které opravdu stojí za to shlédnout, stačí nakouknout do její obsáhle filmografie a vybrat si žánr dle svého gusta..filmy zakončím Mr. and Mrs. Smith, kde se při natáčení do sebe zamilovali s Bradem Pittem a Jennifer utřela nos (nikdy jsem jí neměl rád a pro Brada nebyla dle mě dost dobrá)..

 

 

 

 

Když spolu s Bradam začali, Angelina už měla adoptované 2.děti.. 


10. března 2002 Angelina adoptovala své první dítě, sedmiměsíčního chlapce Maddoxe Chivana ze sirotčince v Phnom Penhu v Kambodži..

 

 

 

 

Druhé dítě, holčičku jménem Zahara Marley, adoptovala Angelina ze sirotčince v Addis Abebě v Etiopii 6. července 2005 (její rodiče zemřeli na AIDS).

 

 

 

 

27. května 2006 se Angelině ve Swakopmundu narodila dcerka Shiloh Nouvel .

 

 

 

 

15. března 2007 Angelina adoptovala druhého chlapce, tříletého Paxe Thiena, ze sirotčince v Ho Či Minově Městě ve Vietnamu

 

 

 

 

12. července 2008 porodila syna Knoxe Léona a dcerku Vivienne Marcheline..řekněte sami-tolik dětí, nejen vlastních ale i adoptovaných jen potvrzuje mé teze.

 

 

 

 

Angie a humanitární činnost..Poprvé si uvědomila humanitární krizi v r.2001 při natáčení Tomb Raidera v Kambodži, odkud adoptovala své první dítě, syna Maddoxe..začala se zajímat a žádat o informace o krizových a problémových místech ve světě. Absolvovala mnoho nebezpečných a náročných misí už jako Velvyslankyně dobré vůle UNHCR (ochrana uprchlíků). Po více jak 10-ti letech byla za svou obdivuhodnou a skvěle vykonávanou práci jmenována  speciální vyslankyní Vysokého komisaře UNHCR pro uprchlíky. Jako Speciální vyslankyně reprezentovala UNHCR a Vysokého komisaře Antónia Guterrese, což je člověk na diplomatické úrovni, pracující na dlouhodobých projektech v řešení humanitární krize např. v Afgánistánu nebo Somálsku. Za svojí humanitární činnost si Angelina vysloužila široké uznání. V roce 2002 obdržela cenu Humanitarian Award od organizace Church World Service. Po celou dobu, až do roku 2013, kdy se jí objevila rakovina prsu (na kterou zemřela její maminka), se účastnila mnoha konferencí, schůzí, založila nadace, cestovala a pomáhala tam, kde bylo nejvíce třeba a byla zvolena také jako Velvyslankyně OSN..

 

 

 

 

 

 

Po boji s rakovinou, kdy si musela nechat odstranit obě prsa, získala oprávněně titul ,,Dame,,(čestná dáma) před svým jménem, za své zásluhy a to do samotné královny Alžběty II., anglické královny.

 

 

 

 

 

 

 

 

Další články z této sekce...

ANKETA

Líbí?

Ano
Ne

Celkem: 40 hlasů

V této anketě jste již hlasovali.

Buď jste v této anketě již hlasovali, nebo hlasoval někdo se stejnou IP adresou. Pokud chcete hlasovat, zaregistrujte se prosím.

SDÍLET

Hodnocení

OHODNOŤTE ČLÁNEK

Kliknutím na hvězdičku vložíte své hodnocení
Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé. Děkujeme za Váš hlas.

BlogyProfil blogu
* Založen: 19.10.2013 11:45:08
* BlogRank: 1,74
* Přístupů: 264 843
* RSS: RSS zdroj
Redakce blogu

REDAKCE BLOGU

Celkem redaktorů: 1
Toplist