Čekejte prosím
Čekejte, prosím...
Logo sekce

Creontech LAN Party

25.01.11, 19:16, autor: Expl0iT, vyšlo v blogu: Creontech LAN party
V době kdy je po akcích jako je tato docela sucho, proběhla ve dnech 3. až 5. prosince na Ostravsku - ve městě Bílovec - akce, zvaná Creontech LAN party. Jednalo se o první ročník této LAN, přičemž druhý ročník už je za dveřmi, již 18. – 20. března.

 

Creontech LAN party Winter 2010 & Spring 2011

 

V době kdy je po akcích jako je tato docela sucho, proběhla ve dnech 3. až 5. prosince na Ostravsku - ve městě Bílovec - akce, zvaná Creontech LAN party. Jednalo se o první ročník této LAN, přičemž druhý ročník už je za dveřmi, již 18. – 20. března.

 

První ročník Creontech LAN party winter 2010


Akce vznikala – jak by řekl její strůjce Adam Surák – na koleni mezi 4-mi přáteli. Věci se dali do pohybu a když se podařilo získat pro akci prostory, kterými byl kulturní dům v Bílovci (malý sál), začalo se dál jednat. Akce byla tehdy plánována pro 40 hráčů + 6 náhradníků. Nakonec bylo na místě připraveno k boji o první místa 33 hráčů a admin tým skládající se z dalších 5 „hráčů“. Nepíšu je do uvozovek proto, že by jejich herní schopnosti byly špatné, nýbrž proto, že když už jste jednou adminem, neorientujete se na takové akci jen na hraní, ale staráte se i o spoustu jiných věcí. Paradoxně, jeden z adminů vyhrál umístění ve třech ze čtyř hlavních turnajů. Holt, i to se stává, ale k tomu později.

 

 

 

Jak jsem psal výše, akce trvala celé tři dny. Od pátku čtvrté hodiny odpolední až do neděle, kdy úderem třetí hodiny odpoledne odcházeli poslední účastníci akce. V pátek se zajistilo připojení všech hráčů na síť, obeznámení s obecnými pravidly LAN party a také synchronizace všech her (stejné verze aplikací), tak aby od soboty kdy se začali hrát všechny hlavní turnaje nebyly prodlevy a nevznikaly zbytečné problémy. Dále pak páteční večer pokračoval volnou zábavou ve stylu naprosto volného gameplaye, vesměs se hrály hry, které budou na turnajích, ale objevily se i jiné jako Call of duty 4 či Battlefield. Páteční večer končil někdy nad pátou ranní a někteří podle toho také vypadali následné ráno.

 

V sobotu se malý sál zaplnil kolem deváté hodiny ráno. Už kolem desáté hodiny se začal odehrávat první turnaj a to v CS 1.6. Do turnaje se nahlásilo 10 týmu, které spolu soutěžily. Systém turnaje byl takový, že jednotlivé týmy byly rozděleny do dvou skupin po pěti, přičemž hrál každý s každým a z těchto skupin postoupily dva nejlepší týmy. Finálová skupina skládající se ze 4 nejlepších týmů byla kvůli časovému presu odložena na nedělní dopoledne. V neděli se odehráli finálové zápasy, ze kterých se do finále probojovali InsaneGamers ve složení Frost, Buttermasta a Huvik a proti nim tým D3m3nc3 ve kterém hráli hráči Trip, Monk a kEkE. Po napínavém finálovém souboji nakonec zvítězil tým D3m3nc3 výsledkem 13:7 a právem jim patřily ceny za první místo. Druzí tedy skončili InsaneGamers a na třetím místě se umístil tým SJG Mumínci (Esuel, AllstrikerCZ, Porem). (Zajímavostí je, že v základních skupinách tým D3m3nc3 podlehl InsaneGamers).

 

Další na řadu přišel turnaj ve hře Warcraft III, přesněji v módu zvaném Defend of the Ancients, ve zkratce známém jako DotA. Turnaj se začal hrát někdy okolo třetí odpoledne a táhl se až k osmé hodině večerní s tím, že finále se opět odehraje až v neděli. Nakonec se ale finálové týmy domluvily a poslední zápas odehrály před zraky několika posledních diváků kolem první hodiny ranní v neděli. V tomto turnaji bylo zaregistrováno 8 týmů. Hrálo se 2 vs 2 a modem hry byl –apomsh. Systémem pavouka na Winers a Loosers Bracket se do finále nakonec dostali opět týmy InsaneGamers (Buttermasta, Huvik) a D3m3nc3 (Trip, Monk). Ve finále zvítězil tým InsaneGamers a odnesl si tak hodnotné ceny. Druhý skončil tým D3m3nc3 a jako třetí se umístil tým Bobři z města ve složení ExploiT a Bobr.

 

Třetím a předposledním turnajem byl turnaj ve hře Trackmania Nations Forever. Tohoto turnaje se zúčastnilo na 20 hráčů a rozdali si to spolu ve čtyřech základních skupinách po pěti hráčích. Hrálo se oficiálním turnajovým modem do 100 bodů. Dvě zahřívací kola a jedno ostré s tím, že se nemohl závod restartovat, ale nějakým způsobem dojet s časovým limitem 10 minut.  Z každé základní skupiny postoupili dva hráči do dvou semifinálových skupin po čtyřech hráčích. Z těchto dvou skupin dále opět postoupili dva nejlepší do finálové poslední skupiny. Ve finále se potkali 4 nejlepší jezdci ve složení Dr@mm@, ExploiT, Bobr a Morfeo21.Finále se jelo stejným systémem jako turnaj, ovšem na oficiálních červených Nadeo mapách. Vítězem turnaje se stal Dr@mm@, který si tak přišel na krásný procesor i5, následován ExploiTem. Třetí místo obsadil Bobr a jako čtvrtý se umístil Morfeo21. (Zajímavostí turnaje byla druhá semifinálová skupina, která byla pro mnoho diváků zajímavější než samotné finále. V ní probíhal velmi těsný boj, kde jako druhý postupující finalista zvítězil ExploiT o pouhý jeden jediný bod).

 

Čtvrtý a poslední turnaj se odehrál ve hře Age of Empires II, která se na svůj věk těšila nebývalému zájmu. Do turnaje se přihlásilo 18 hráčů, což si myslím není zrovna málo, na to, jak je tato hra stará a online světu už se moc netěší. Tento turnaj probíhal opět ve čtyřech skupinách a z každé skupiny postoupili dva přeživší hráči. V základní skupině se hrála jedna mapa stylem všichni proti všem na vraždu krále. Od semifinále se začal hrát standardní pavouk jeden proti jednomu až do finálového zápasu. Ve finále se utkal favorit turnaje – Doom proti TriPovi. Kde favorizovaný Doom během hodiny svého soupeře udolal a vyhrál. Za jeho celkové vítězství si odnesl SSD disk o velikosti 64 GB. První tedy Doom, druhý TriP a jako třetí se umístil ExploiT.(Zajímavostí turnaje byl opět semifinálový zápas, který trval bezmála tři hodiny i přesto, že rychlost hry byla nastavena na vysokou).

 

V neděli jak už bylo řečeno v článku se dohrály některé turnaje a zbývalo rozdat ceny vítězům. Celkové umístění tedy vypadá takto :

 


CS 1.6.: 1.D3m3nc3, 2. InsaneGamers, 3. SJG Muminci

DotA : 1. InsaneGamers, 2. D3m3nc3, 3. Bobri z města

TMN : 1. Dr@mm@, 2. ExploiT, 3. Bobr

AoE II : 1. Doom, 2. TriP, 3.ExploiT


Myslím, že na první ročník se akce velmi povedla, děkujeme tímto Adamu Surákovi, že ho tento bláznivý nápad napadl a dal nám příležitost se této akce účastnit. Teď se přesuneme k druhé části článku, kde si povíme něco málo o připravovaném druhém ročníku.

 

 

 

Creontech LAN party Spring 2011


Na chystaném druhém ročníku Creontech LAN party se již budu podílet jako admin, takže k tomu mohu říct něco málo z pozadí realizačního týmu. V první řadě se realizační tým rozrostl z minulých 4 adminů na současných 12 adminů. Je to jednak z důvodu toho, že na minulé LAN, byl pouze jeden admin pro jeden turnaj a zvládal to jen tak tak (potvrzeno i z následného feedbacku hráčů) a taky kvůli tomu, že teď máme mnohem propracovanější systém turnajů a hlavně jsme zvětšily kapacitu hráčského osazenstva ze 40-ti na současných 100 + 10 náhradníků.

 

S navýšením počtu hráčů souvisí i herní prostory, kdy nám město Bílovec zapůjčilo celý kulturní dům v Bílovci jen a pouze pro naše potřeby na celý víkend. Z toho plyne, že se nově bude hrát ve velkém sále a malý sál bude koncipován jako tzv. „sleeping area“.

 

Novinkou na druhém ročníku této LAN party by měla být možnost ozkoušet si konzole jako Nintendo Wii, Microsoft XBOX 360 + Kinect a další. Dále jsme připravili menší soutěže, které budou probíhat ještě před začátkem druhého ročníku akce. Jedná se především o „Creontech Wallppapper“ kdy půjde o to vytvořit co nejlepší pozadí na plochu s motivem Creontech LAN party a soutěž „Dívka LAN Party“, která bude určena výhradně pro dámy. Detaily ohledně těchto soutěží najdete na našem oficiálním webu (který se aktuálně dokončuje, odkaz přidám později).

 

Když se vrátím zpět ke hrám, budou se hrát opět 4 hlavní turnaje, které ale budou nově doprovázeny několika side turnaji. Možná uskutečníme i nějaké turnaje na konzolích. Další novinkou, která potěší hlavně hráče starší 18-ti let je, že budeme mít k dispozici vlastní bar, ovšem s mírou, je to LAN party, ne žádná diskotéka! Famozní novinkou pak budou slečny – hostesky, které nás budou provázet celým turnajem , pomáhat u herních konzolí a také vítat za barem. 

 

Pokud se jedná o bezpečí, na prvním ročníku jsme se dokázali uhlídat sami, přecejen bylo nás „jen“ 40, ale nově na druhém ročníku Creontech LAN party bude bezpečností ostraha, která bude zabezpečovat celý areál, takže nemusíte mít strach o své věci. Tohle je výčet jen některých novinek, které mohou zaujmout Vaše oko, jak vidíte, je se opravdu na co těšit.


Technické údaje:


Místo : kulturní dům Bílovec, zhruba 30 km od Ostravy


Čas : 18. – 20. března


Vstupné : 200 Kč u)


4 hlavní turnaje : CS 1.6, DotA, TMN, AoEII(W3, SC)

 

 

Tímto bych chtěl můj článek o této skvělé akci ukončit a zároveň Vás k nám pozvat. Takže začněte trénovat a přijeďte nám ukázat co ve Vás je! Vyhrávají jen Ti nejlepší. Těšíme se už 18. března.


Za Creontech LAN party tým


ExploiT

 

 


 

Další články z této sekce...

ANKETA

Přijedete na Creontech LAN Party Spring 2011?

NE.

Celkem: 122 hlasů

V této anketě jste již hlasovali.

Buď jste v této anketě již hlasovali, nebo hlasoval někdo se stejnou IP adresou. Pokud chcete hlasovat, zaregistrujte se prosím.

SDÍLET

Hodnocení

OHODNOŤTE ČLÁNEK

Kliknutím na hvězdičku vložíte své hodnocení
Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé. Děkujeme za Váš hlas.

* Založen: 25.1.2011 17:13:58
* BlogRank: 0,86
* Přístupů: 2 588
* RSS: RSS zdroj
Redakce blogu

REDAKCE BLOGU

Celkem redaktorů: 1
Toplist