Čekejte prosím
Čekejte, prosím...

Nápověda - Call of Duty 4: Modern Warfare

Online hry zdarma: nejvíce her na jednom místě. Online hry, Flash hry, Webové hry, hry ke stažení zdarma.

Nápověda

NÁPOVĚDA - CALL OF DUTY 4: MODERN WARFARE

Nevíte si rady s Call of Duty 4? Odpovědi na nejčastější otázky najdete v této nápovědě.
Funkce hry

Demo
Demo slouží k záznamu průběhu hry. Jeho nahrávání spustíte příkazem /record X, který napíšete do konzole a kde X je jakýkoliv jeho název. Chcete-li záznam ukončit, stačí napsat /stoprecord, pro přehrání potom /demo X. Demo se ukládá v adresáři hry nebo módu do složky demos, pro jeho přehrávání můžete také využít program CoD4Player.

FPS
Na počtu snímků za sekundu (FPS) závisí plynulost hry. Čím více, tím lépe, zobrazit počet FPS ve hře lze příkazem do konzole /cg_drawfps 1, maximální hodnota je omezena v pravidlech příkazem /com_maxfps. Pokud se vám hra seká kvůli malému počtu snímků za sekundu, jděte do menu hry i ovladačů a vypněte vertikální synchronizaci. Zkuste také aktualizovat na nejnovější verzi ze stránek výrobce AMD nebo NVIDIA podle toho, jakým procesorem je vaše grafická karta vybavena.

Konzole
Konzole je příkazový řádek hry, který slouží především k rychlé změně nastavení hry. Pokud ji máte vyplou, zapněte ji v menu hry úpravou položky Enable console na Yes. Konzoli poté vyvoláte stiskem klávesy ~ (pod Esc), chcete-li napsat jakýkoliv příkaz, nezapomeňte první automaticky vepsaný znak smazat a nahradit ho / (na numerické části klávesnice), bez něj se psaný text zobrazí v chatu hry. Pokud máte zájem o zobrazení všech viditelných záznamů ze hry v celoplošné konzoli, stiskněte kombinaci kláves Shift a ~.

Ping
Svůj ping můžete kdykoliv zobrazit v tabulce se skóre stisknutím klávesy Tab, pokud nemáte nastavenu jinou. Chcete-li sledovat ping prostřednictvím lagometru, stačí otevřít konzoli a napsat do ní příkaz /cg_drawlagometer 1.

Screenshoty
Máte-li zájem zaznamenat jakýkoliv okamžik ve hře screenshotem, napište do konzole příkaz /screenshotjpeg. Standardně je tato funkce přiřazena klávese F12, kterou můžete kdykoliv změnit. Pokud fotíte konzoli, je třeba vždy psát příkaz ručně, zde žádné bindy nefungují. Všechny záznamy najdete v adresáři hry nebo módu ve složce screenshots.

Záloha hry
Chcete-li uchovat nastavení a postup ve hře, zálohujte složku players, kterou najdete v adresáři hry.
Toplist