Čekejte prosím
Čekejte, prosím...
75. mistrovství světa v ledním hokeji uspořádala poprvé v historii samostatnosti Slovenská republika. Turnaj se odehrával v Bratislavě a v Košicích. Ve slovenské éře samostatnosti sice Bratislava pořádala turnaj pro elitní kategorii mistrovství světa poprvé, ale v rámci Československa Bratislava hostila několik zápasů už během MS 1959 a 1992.

Vlk Goooly - oficiální maskot turnaje.

Turnaj za hranicemi, ale stejně doma

 

O konání mistrovství světa v ledním hokeji v roce 2011 na Slovensku rozhodl kongres IIHF během stejné sportovní akce v roce 2006 v lotyšské Rize, kdy Slovensko v hlasování porazilo Švédsko a Maďarsko. Podmínkou udělení pořadatelství bylo od IIHF postavení nového zimního stadionu, ale z důvodu nedostatku peněz se nakonec pouze zrekonstruoval bratislavský stadion Ondreje Nepely, který ale počas mistrovství světa nesl název Oragne aréna (sponzor). Turnaj se odehrával od 29. dubna do 15. května. Na turnaji postoupily z I. divize týmy Rakouska a Slovinska, které nahradily na základě předchozího ročníku mužstva Itálie a Kazachstánu. Na Slovesku proběhla prakticky celonárodní horečka a touha celému světu ukázat, že Slováci jsou hokejovým národem. Pomalu na každém kroku bylo znát slovenské nadšení pro hokejovou věc. Slováci celému světu tak jasně ukázali, že jsou stále hokejovou republikou, ačkoliv výsledky v posledních letech určitě nejsou podle představ tamních fanoušků. Prakticky veškeré zápasy provázela téměř neskutečná atmosféra a český hokejový nároďák měl kromě zápasu s výběrem domácí reprezentace vždycky domácí prostředí. Osobně jsem až takhle vřelé přijetí našich hráčů nečekal, ale ukázalo se, že Češi a Slováci stále dokáží táhnout za jeden provaz, ostatně na turnajích v Praze a v Ostavě v letech 2004 a 2015 to bylo zase opačně. Na stadionech se tak fandilo českému i slovenskému týmu jako v dobách společného týmu.  Výjimky potvrzující pravidlo naštěstí zůstaly doma a remcaly na internetu.

 

Logo Českého svazu ledního hokeje.

 

Arény turnaje

 

Jak už bylo řečeno výše, tak turnaj hostily dvě města na Slovensku - Bratislava a Košice. V Bratislavě to byl zimní stadion Ondreje Nepely, který počas turnaj nesl název Orange aréna. V Košicích to byla tamní Steel Aréna. Obě dvě haly snesly velmi přísná kritéria a tak se diváci mohli těšit na nové zrekonstruované multifunkční arény. Kapacita košické arény je 8 347 lidí a do bratislavského stánku se vešlo 10 055 diváků. Do Bratislavy byli nasazení domácí Slováci a takřka domácí Češi (kvůli vzdálenosti ke státním hranicím), Slováci hráli v základní skupině A a Češi ve skupině D. Stejně jako během dřívějšího turnaje v České republice v roce 2004 tak v turnaji hrály 2 domácí týmy, proto je první nadpis v článku takový, jaký je.

 

Zimní stadion Ondreje Nepely v Bratislavě - během turnaje Orange aréna.

 

Košická Steel Aréna.

 

Soupisky týmů

 

Jako vždycky před mistrovstvím světa jsou oči fanoušků, členů realizačních týmů i samostných hráčů (působících hlavně v Evropě) upřeny hlavně na dění do Kanady a USA na NHL. Český tým byl oproti minulým rokům v jiné pozici, protože byl obhájce titulu mistrů světa a turnaj se konal v podstatě za humny. To mělo za následek, že hráči až na výjimky zapomněli na své spory s novým trenérem Aloisem Hadamczikem, který nahradil Vladimíra Růžičky, který se stejně jako po mistrovství světa v roce v rakouské Vídni rozloučil s lavičkou národního celku titulem mistrů světa. Na naší soupisce tak ve nakonec nechyběly hvězdy světového hokeje jako Jaromír Jágr, Jakub Voráček, Tomáš Plekanec, Martin Havlát, Marek Židlický nebo Patrik Eliáš, pro kterého to bylo zřejmě poslední mistrovství světa v jeho kariéře. Za tým Slovenska musím zase zmínit Miroslava Šatana, Pavola Demitru, Mariána Hossu či Mariána Gáboríka, ale samozřejmě i v sestavách dalších týmů se nacházeli hráči, kteří určitě stáli za pozornost.

 

 

Soupiska našich hráčů včetně jejich tehdejšího působiště

 

Brankáři: Jakub Kovář - HC České Budějovice, Ondřej Pavelec - Atlanta Thrashers, Jakub Štěpánek - SKA Petrohrad.

 

Obránci: Petr Čáslava - CSKA Moskva, Lukáš Krajíček - HC Třinec, Radek Martínek - New York Islanders, Zbyněk Michálek - Pittsburgh Penguins, Ondřej Němec - Severstal Čerepovec, Karel Rachůnek - Lokomotiv Jaroslav, Martin Škoula - Avangard Omsk, Marek Židlický - Minnesota Wild.

 

Útočníci: Roman Červenka - Avangard Omsk, Patrik Eliáš - New Jersey Devils, Michael Frolík - Chicago Blackhawks, Martin Havlát - Minnesota Wild, Petr Hubáček - HC Kometa Brno, Jaromír Jágr - Avangard Omsk, Jan Marek - Atlant Mytišči, Milan Michálek - Ottawa Senators, Jiří Novotný - Barys Astana, Tomáš Plekanec - Montreal Canadiens, Petr Průcha - SKA Petrohrad, Tomáš Rolinek - Metallurg Magnitogorsk, Petr Vampola - Avangard Omsk, Jakub Voráček - Columbus Blue Jackets.

 

Kapitánem byl stejně jako v minulém roce zvolen Tomáš Rolinek, jeho asistentem byl také jako na zlatém mistrovství světa v Německa Jaromír Jágr a druhým (novým) asistentem kapitána se stal Patrik Eliáš. Naši dva elitní útočníci teda dostali funkci asistenta kapitána. Jaromír Jágr později řekl, že díky shodě okolností tohle byl jeden z nejsilnějších výběrů našeho týmu na mistrovství světa za posledních několik let - já ho upřesním: byl to nejsilnější výběr od roku 2005.

 

 

Základní skupiny

 

Jak jsem už psal nahoře, tak v Bratislavě se hrály základní skupiny A a D, v Košicích zase skupiny B a C. Ve skupině A hrály týmy Slovenska, Ruska, Německa a Slovinska. V této skupině byly papírové předpoklady jasně rozdány ve prospěch Ruska a Slovenska, ale oběma celkům tzv. "vypálil rybník" tým Německa, který nejprve v první zápase porazil tým Ruska 2:0 a následně i Slováky 4:3, aby si pak poradil i se Slovinci, byť to už bylo až po samostatných nájezdech. Němci tak překvapivě skončili na 1. místě této skupiny, Rusové skončili druzí, přemohli Slováky i Slovince, Slováci se umístili na 3. místě a na Slovince zůstalo poslední místo, které je poslalo do skupiny o udržení. Ve skupině B byly výběry celků Kanady, Běloruska, Švýcarska a Francie. Tady šlo naopak všechno podle očekávání, první skončila Kanada, která zválcovala Francii poměrem 9:1, Bělorusko 4:1 a nakonec i Švýcarsko 4:3 v prodloužení. Švýcarsko porazilo Francii 1:0 po prodloužení a Bělorusko 4:1, takže si zasloužilo 2. místo. Francie obsadila díky výhře nad Běloruskem v prodloužení 2:1 třetí místo a na Běloruse zbyla smustná vstupenka za 4. místo do skupiny o udržení. Ve skupině C startovali Švédi, Američani, Norové a Rakušané. Tuto skupinu podle předpokladů vyhrál výběr Švédska, který sice padl v první zápas s Nory 4:5 po samostatných nájezdech, ale následně dokázal porazit Rakousko 3:0 a USA 6:2. Druhé místo si zajistili hokejisté USA, kteří přehráli Rakušany 5:1 a Nory 4:2. Třetí příčku obsadili Norové a na poslední Rakušany, kteří nezískali ani bod, čekala skupina o udržení. V poslední skupině D hráli naši, Finové, Dánové a Lotyšové. Výběr českých hokejistů tuto skupinu suverénně ovládl tuto skupinu, když vyhrál bez ztráty bodu. Postupně jsme porazili Lotyše 4:2, Dánsko 6:0 a nakonec Finy 2:1. Druhé místo získali hokejisté Finska, jenž zdolali Dánsko poměrem 5:1 a Lotyšsko 3:2 po samostatných nájezdech. 3. flek obsadili hokejisté Dánska, kteří měli sice stejný počet bodů jako Lotyšsko, ale měli lepší vzájemný zápas, který vyhráli 3:2 po samostatných nájezdech. Lotyšsko tak možná trošku překvapivě putovalo do skupiny o udržení. Český celek se od začátku turnaje prezentoval velmi útočným hokejem, což se líbilo a nebývalo to zvykem. Tento styl vydržel našim hokejistům v podstatě během celého turnaje.

 

 

Skupina o udržení

 

Ve skpině o udržení v elitní kategorie mistrovství světa se tedy ocitly tyto týmy: Lotyšsko, Běloruska, Slovisnka a Rakouska. Tady papírové předpovědi mluvily jasně a počítalo se s tím, že se udrží Lotyši a Bělorusové. Naopak se tedy očekávalo, že sestoupí Rakušané a Slovinci. Nakonec se tyhle předpovědi vyplnily bez výjimky. Slovinsko sice v prvním zápase této skupiny porazilo Lotyšsko 5:2, ale následně mu došel dech, když nejprve prohrálo 2:3 s Rakouskem a později dokonce i 1:7 s Běloruskem. Rakousko nedokázalo navázat na výhru proti Slovinsku a prohrálo poté s Běloruskem 2:7 a posléze i s Lotyšskem 1:4. Výsledky v této skupině byly hodně zamotané, ale nakonec 6 bodů mělo Lotyšsko a Bělorusko, což jim postačilo k udržení. Naproti tomu 3 body nestačily k udržení Slovincům ani Rakušanům, které čekal tak po roce opět návrat do I. divize mistrovství světa.

 

 

Osmifinálové skupiny

 

Do osmifinálové skupiny E byly zařazeny týmy Česka, Slovenska, Dánska, Finska, Německa a Ruska. I tuto skupinu opanoval český výběr, který i v těchto zápasech stále neprohrál a vyhrál tak bez ztráty bodu s počtem 15 bodů. Češi zvládli i federální derby s domácími Slováky výsledkem 3:2 a stejným výsledkem i klání s Rusy. Zápas českých hokejistů s ruským obrem velmi ovlivnilo chování ruského hráče Arťuchina (před zápasem prohlásil, že nemá rád Čechy), který nevybíravými zákroky trefil Karla Rachůnka a Milana Michálka. Po tomto zápase naši hráči odmítli podat ruce tomuto hráči a česká výprava následně podala protest proti jeho jednání, nicméně komise IIHF neshledala na jeho chování na hřišti nic mimo rámec. Druhé skončilo Finsko s 10 body, které porazilo 3:2 Slováky a dvakrát vyhrálo po samostatných nájezdech (s Ruskem 3:2 a s Německem 5:4). 3.  skončilo překvapivě Německo s 8 body, které dokázalo získat další body za prohry po nájezdech s Finy 4:5 a Dány 3:4. Rusko bylo nakonec čtvrté s pouhými 7 body, jenž prohrála s naší reprezentací 2:3, Finskem po nájezdech 2:3 a dokázalo tak porazit pouze Dánsko 4:3. Konečnou štací byla tato osmifinálová skupina E v tomto turnaji pro Dány a Slováky, kteří v této fázi turnaje dokázali přehrát pouze Dány 4:1 a to v posledním zápase jejich vystoupení na domácím turnaji. V tomto turnaji se Pavol Demitra rozhodl ukončit svoje působení ve slovenské reprezentaci, bohužel i jeho život skončil o pouhých pár měsíců později, konkrétně to bylo 7. září při tragické nehodě letadla jeho týmu Lokomotivu Jaroslavl na začátku nového ročníku KHL (společně s ním zahunyli i 3 čeští hráči - Josef Vašíček, Karel Rachůnek a Jan Marek). Později vyšlo najevo, že někteří Slováci měli spor se zahraničním trenérem. Otázkou je, jak moc trenér nakonec ovlivnil výsledek Slováků na tomto turnaji.

 

 

V osmifinálové skupině F byly týmy Kanady, Švédska, Norska, USA, Švýcarska a Francie. I tady se první místo obešlo bez překvapení a obsadilo ho Kanada se 13 body, která porazila USA 4:3 po samostatných nájezdech, Švédsko 3:2 a stejným výsledkem i Norsko. Druzí skončili Švédové s 10 body za výhry nad Švýcary 2:0 a Francií 4:0. 3. byli překvapivě Norové s 8 body za výhry nad Francií 5:2 a Švýcarskem 3:2. Až 4. skončil výběr USA s pouhými 7 body, jenž porazil v této fázi turnaje pouze výběr Francie poměrem 3:2. Švýcarům na pátém místě se 6 body nepomohl ani výsledek jejich posledního zápasu, ve kterém porazili Američany 5:3. Poslední skončili Francouzi s pouhým jedním bodem.

 

Autobus s motivem MS na Slovensku.

 

Play Off

 

Do čtvrtfinále ze skupiny E postoupily teda celky Česka (1. místo), Finsko (2. místo), Německo (3. místo) a Rusko (4. místo). Ze skupiny F se do vyřazovacích bojů dostaly týmy Kanady (1. místo), Švédska (2. místo), Norska (3. místo) a USA (4. místo). Dvojice se utvořily křížem stylem 1. skupina se druhou, kdy nejlepší celek na 1. místě hrál s tím ze 4. místa. Dvojice tedy byly: Česko vs. USA, Finsko vs. Norsko, Německo vs. Švédsko a Rusko vs. Kanada. V zápase našich s USA jsme nezačali vůbec dobře, mladí Američané hráli velmi dobře, rychle bruslili a přesně kombinovali, což nám dělalo veliké problémy prakticky po celou první třetinu. Několik takřka jasných gólů chytil náš brankář Ondřej Pavelec a jednou ho zachránila i tyčka. Na konci první třetiny přišel rozhodující moment celého zápasu, když ve středním pásmu dostal puk Jaromír Jágr, který situaci dva proti jednomu (tří proti dvěma) vyřešil střelou, která prošla až za záda amerického brankáře Conklina. Americký celek pak už v podstatě po celý zbytek zápasu nedokázal zareagovat na tento vývoj a když ve 2. třetině Jaromír Jágr zvýšil v přesilovce pět proti třem na 2:0, tak se zdálo být hotovo. Ve třetí třetině potom na 3:0 zvyšoval Tomáš Plekanec po přihrávce Michaela Frolíka. Na 4:0 pak potom zápas uzavřel ten, kdo ho výsledkově načal - Jaromír Jágr. Ten tak zaznamenal svůj hattrick v národním dresu a nejspíše i poslední. Nejlepším hráčem zápasu byl vyhlášen Ondřej Pavelec, ale osobně bych to dal Jágrovi. V dalším čtvrtfinále se utkalo Finsko s Norskem. V tomto zápase Finové jasně dominovali a nedali Norům v podstatě ani šanci, zápas v klidu vyhráli poměrem 4:1. V podstatě to samé se stalo i v klání mezi Švédskem a Německem, Němce srazil i další vlastní gól a Švédové bez problémů vyhráli 5:2. Nejzajímavějším utkáním ve čtvrtfinále, co se týká napínavosti, bylo tak určitě utkání velmocí mezi Kanadou a Ruskem. Kanada postupovala z 1. místa, zatímco Rusové postoupili ze 4. místo jen tak tak. Pohoda tak byla určitě na straně hokejistů s javorovým listem na prsou, kteří šli i dokonce do vedení 1:O. V tu dobu asi nikdo moc nepochyboval o postupu Kanady, jenže Rusové dokázali vyrovnat a posléze i otočit výsledek zápasu na 2:1. Tímto stavem i zápas skončil a Rusové tak odvrátili pro ně nepřííjemnou potupu v podobě vyřazení už ve čtvrtfinále, zatímco smutná Kanada po 1. místě v základní i osmifinálové skupině jela domů.

 

 

 

V semifinále se tedy potkaly mužstva Česka a Švédska, Finska a Ruska. Zápas našich nemohl snad ani začít lépe proti Švédům, když jsme šli do vedení poměrem 1:0 po trefě Patrika Eliáše, ale potom začali dominovat hráči s korunkami na prsou. Zápas rychle otočili a zbylý průběh si poměrně v klidu pohlídali. Našim nepomohli hlavně zbytečné fauly. Po jednom z nich se náš trenér Alois Hadamczik rozhodl stáhnout ze sestavy Romana Červenka, což byl později velmi diskutovaným krokem. Švédové se dostali do vedení 4:1, zápas ještě dokázal zdramatizovat svým druhým gólem v zápase Patrik Eliáš, ale finální podobu výsledku určil do prázdné branky trefou Berglund. Naši tak podlehli svému soupeři 5:2, zatímco na Švédy čekalo finále, zklamaní hokejisté našeho výběru po první ztrátě museli vzít za vděk soubojem o 3. místo. 

 

 

Ve druhém semifinále se střetly Rusové s Finy. V tomto zápase se Rusům nepodařilo vsítit ani jeden jediný gól, zatímco Finové se zapsali do listiny střelců hned třikrát. Tento zápas skončil výsledkem 3:0 ve prospěch skandinávského celku. Zápas si mnozí fanoušci ale pamatují dodnes zejména díky gólu Mikaela Granlunda, který použil trik z florbalu. Na Finy tak čekalo ve finále skandinávské derby se Švédy, Rusové se znovu po roce v poslední den šampionátu utkali s českým výběrem, ale zatímco v Německu se hrálo o zlato, na Slovensku z toho byl "jenom" souboj o bronz.

 

 

V zápase o bronz se tedy na turnaji znovu střetly výběry České republiky a Ruské federace. Rusové nám toužili oplatit porážku z osmifinálové skupiny 2:3. V našich hokejistech se zase mísily pocity zklamání, že nebudou hrát o zlato, ale taky touha odvědčit se fanouškům medailí. Někteří z hráčů přiznali i touhu pomstít se Arťuchinovi, což se nakonec i povedlo. Zápas jako takový byl co do počtu gólů velmi bohatý a potvrdil tak, že v zápasech o bronz padá hodně gólů. Vedení se přelévalo ze strany na stranu a zápas nakonec skončil 7:4 pro naše hokejisty, kteří si tak zajistili bronzové medaile. Roman Červenka si připsal hattrick, Petr Průcha přidal další 2 góly, Tomáš Plekanec a Jan Marek po jednom. Karel Rachůnek navíc tvrdým hitem vyrazil pomocí Arťuchina plexisklo. Tento zápas měl z pohledu českého fanouška všechno, co by měl správný zápas o medaili mít.

 

 

 

 

Finále bylo záležitostí skandinávských celků a dvou odvěkých rivalů. Finsko a Švédsko. To je něco jako pro naše zápas s Ruskem. Finále ale dostalo úplně jiný náboj, než by kdokoliv čekal. Přestože Finové prohrávali 0:1, tak si úplně podmanili zápas a vyhráli poměrem 6:1. Zatímco Švédům zbyly oči pro pláč, tak naproti Finové se mohli těšit teprve ze druhého titulu mistrů světa ve své historii.

 

 

 

 

Nejlepší hráči turnaje

 

Podle direktoriátu IIHF:
Brankář: Viktor Fasth - Švédsko.
Obránce: Alex Pietrangelo - Kanada.
Útočník: Jaromír Jágr - Česko.


All Stars:
Brankář: Viktor Fasth - Švédsko.
Levý obránce: Marek Židlický - Česko.
Pravý obránce: David Petrasek - Švédsko.
Levé křídlo: Patrik Berglund - Švédsko.
Střední útočník: Jarkko Immonen - Finsko.
Pravé křídlo: Jaromír Jágr - Česko.

 

Čeští hokejisté s medailemi na krku poslouchají hymnu.

 

Zdroje:

https://www.sport.cz/hokej/ms2011/cesky-tym/clanek/186538-hokejiste-perlili-na-ms-i-mimo-led-jagrova-barcelona-pruchova-zed-z-betonu.html

https://www.sport.cz/hokej/ms2011/ostatni/clanek/186478-zraneny-martinek-florbalova-finta-jagruv-hattrick-slovensky-zmar-ms-ma-na-co-vzpominat.html

https://www.sport.cz/hokej/ms2011/ostatni/clanek/186591-slovakum-prece-jen-dosla-trpelivost-a-kouce-hanlona-vyhodili.html

https://www.sport.cz/hokej/reprezentace/clanek/186563-ruzicka-se-svedy-jsme-zacali-blaznit-ale-ted-je-kazdej-chytrej.html

https://www.sport.cz/hokej/ms2011/ostatni/clanek/186592-kanada-je-nespokojena-priste-chce-na-ms-vic-hvezd-z-nhl.html

https://www.sport.cz/hokej/ms2011/ostatni/clanek/186963-kouc-bykov-po-neuspesnem-ms-skoncil-u-ruske-hokejove-reprezentace.html

https://www.sport.cz/hokej/ostatni/clanek/187034-granlunduv-gol-se-ve-finsku-objevil-na-postovni-znamce.html

https://cs.wikipedia.org/wiki/Mistrovstv%C3%AD_sv%C4%9Bta_v_ledn%C3%ADm_hokeji_2011

https://www.sport.cz/hokej/ms2011/perlicky/clanek/187577-hokejovy-sampionat-na-slovensku-skoncil-ziskem-2-az-2-5-mil-eur.html

https://www.sport.cz/hokej/ms2011/ostatni/clanek/186551-rusko-takovou-ostudu-jsem-nevidel-pronesl-vladce-hokejovych-sovetu-tichonov.html

https://www.sport.cz/hokej/ms2011/cesky-tym/clanek/186477-jsem-z-pristupu-a-vykonu-hracu-nadseny-rekl-sef-hokejoveho-svazu-kral.html

https://www.sport.cz/hokej/ms2011/perlicky/clanek/186532-video-opily-finsky-kouc-se-zritil-z-letadla-na-zem-spadl-i-s-poharem-pro-mistry.html

https://www.sport.cz/hokej/ms2011/ostatni/clanek/186523-bondra-skoncil-u-slovenske-reprezentace-o-hanlonovi-se-bude-rozhodovat.html

https://www.sport.cz/hokej/ms2011/cesky-tym/clanek/186479-elias-se-vraci-ze-slovenska-s-bronzem-ale-doma-ho-ceka-zlato.html

https://www.sport.cz/hokej/ms2011/statistiky/clanek/186508-cesti-hokejiste-meli-nejvyssi-efektivitu-strelby-na-ms.html

https://www.sport.cz/hokej/ms2011/perlicky/clanek/186475-je-to-trapas-a-bozi-dopusteni-pise-rusky-tisk-po-porazce-s-cechy.html

https://www.sport.cz/hokej/ms2011/cesky-tym/clanek/186476-a-bronz-je-doma-jsem-zas-nabity-laskou-k-hokeji-priznal-hadamczik.html

https://cs.wikipedia.org/wiki/Soupisky_hokejov%C3%BDch_reprezentac%C3%AD_na_MS_2011

https://www.sport.cz/hokej/ms2011/cesky-tym/clanek/186474-vzdycky-jsem-byl-hodne-verici-a-verim-ze-cokoliv-se-stane-je-pro-moje-dobro-rekl-jagr.html

https://www.sport.cz/hokej/ms2011/cesky-tym/clanek/186481-devet-bronzovych-z-ms-dostalo-za-svuj-vystup-jednicku-nejhorsi-byla-trojka.html#article-artcl

https://www.sport.cz/hokej/ms2011/ostatni/clanek/186485-debakl-kolaps-a-totalni-ponizeni-tak-pise-po-finale-rozcarovany-svedsky-tisk.html

https://www.sport.cz/hokej/ms2011/ostatni/clanek/186482-finsko-se-opaji-zlatem-z-ms-tento-tym-je-plny-fantastickych-kluku-zaril-ruutu.html

https://www.sport.cz/hokej/ms2011/ostatni/clanek/186473-finove-slavi-druhy-titul-mistru-sveta-v-historii-ve-finale-deklasovali-svedy.html

https://www.sport.cz/hokej/ms2011/ostatni/clanek/186480-jagr-a-zidlicky-se-dostali-do-all-star-tymu-hokejoveho-ms.html

https://www.youtube.com/watch?v=UXsxY067-84

https://www.sport.cz/hokej/ms2011/cesky-tym/clanek/186472-video-rachna-kachna-a-bum--artuchin-rozsypal-plexisklo-to-byla-rana-turnaje-rekl-jagr.html

https://www.sport.cz/hokej/ms2011/cesky-tym/clanek/186464-dal-hattrick-a-cesko-slavi-je-lepsi-koncit-s-medaili-na-krku-smal-se-cervenka.html

https://www.sport.cz/hokej/ms2011/cesky-tym/clanek/186435-cesti-hokejiste-vybojovali-na-ms-bronz-rusy-rozstrileli-sedmi-goly.html

https://www.sport.cz/hokej/ms2011/cesky-tym/clanek/186444-posledni-souboj-sezony-cesti-hokejiste-svedou-bitvu-o-bronz-na-mistrovstvi-sveta.html

Další články z této sekce...

ANKETA

Nejsilnější moment z tohoto mistrovství světa ?

SDÍLET

Hodnocení

OHODNOŤTE ČLÁNEK

Kliknutím na hvězdičku vložíte své hodnocení
Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé. Děkujeme za Váš hlas.

BlogyProfil blogu
Příběh českých a slovenských hokejistů trvá 100 let. Jejich slavné zápasy drží v napětí hokejový národ. Češi i Slováci jsou právem označovány jako hokejové národy ze středu Evropy. V tomto blogu budou zajímavá videa a články z hokejové prostředí včetně všech jeho příbuzných sportů.
* Založen: 5.12.2010 8:22:44
* BlogRank: 3,95
* Přístupů: 1 288 540
* RSS: RSS zdroj
Redakce blogu

REDAKCE BLOGU

Celkem redaktorů: 4
Toplist