Čekejte prosím
Čekejte, prosím...
Logo sekce

Modern Warfare 3 versus Battlefield 3

17.11.11, 17:55, autor: Nojby-cz, vyšlo v blogu: Bloger Nojby
souboj her

Jako jeden z mála jsem měl tu čest zahrát si obě tyto hry a tak jsem se rozhodl napsat porovnání, která z nich je lepší, pro ty lidi, co si třeba chtějí nějakou z nich koupit a sami neví jakou z nich vzít. 

 

Jak jistě víte jedná se u obou sérii o třetí díl a proto mají obě trojky v názvu. Není to jedinná věc, kterou mají společnou. Obě jsou taky simulátory dnešní války a tak jsou to v podstatě konkurenční produkty. Podle časopisu score, který si vždy jednou za čas koupím se jedná o nejočekávanější hry a tak Vám řeknu, která z těchto pecek je lepší. Nejsejm fanouškem ani jedné z nich a proto si myslím, že jakožto nezaujatí jedinec to dokážu posoudit nejlépe.

 

Nejdřív bych porovnal Singleplayer. Ten mě zaujal více ve hře Call of Duty 3 Modern Warfare 3, kde jsem měl tu možnost se podívat na opravdu hodně míst po světě. Jako je třeba Francie, Londn, USa a Praha. Ty poslední 2 jsou velice nadprůměrně a detailně zpracovány, což mohu snadno posoudit jelikož jsem v těchto zemích byl. Hlavně Praha se povedla. V té misi s Váma bojuje mnoho partizánů. Mise v Praze je příběhově velice důležitá a dokonce v ní umře jedna hlavní postava - Polívka. Tch samozřejmě postupně umře více, což se hodí jelikož příběh splácaný a takový kyčovitý. Takže smrt vašich přátel tomu dává na obrátky. 

 

Zatímco v BF3 jsem se koukl jen asi do 3 metropolí a ve všech to bylo o tom samém, v MW3 jsem mohl řídit letadla a bombardovat paříž, mohl jsem řídit minitank a nebo třeba posílat nálety na nepřátelské virtuální jednotky. Takový věci se v Battlefieldu 3 nedají. Obě hry mi v Singelayeru zabrali přibližně 10 hodin, což je dost málo. I když hrál jsem se jen na nejlehčí obtížnost, takže někou to může trvat déle.

 

Kooperace: V obou hrách je kooperace. Zatímco mise v BF3 jsou jenom na místech ze singplayeru a vůbec nejsou pozměněné, v MW3 jsou jak ise ze singleplayeru, tak i nové prostředí. Mapy udělané speciálně pro kooperaci a multiplayer, což je lepší, protože tyto 3 části se hrají jinak. Těch 6 misí v Battlefieldu 3 Vám zabere zhruba 2 hodiny zatímco v Modern Warfare 3 ztrávíte v kooperaci mnohonásobě více času jelikož si tam pořád musíte odemykat různé přístroje a další věci. 

 

Multiplayer: I ve třetí a poslední části vyhrála hra Modern Warfare 3. V battlfieldu 3 jsou totiž zbytečně moc velké mapy a než se tam s někým potkáte, tak běháte 5 minut jak hlupáci jen tak sami. Sice si můžete vzít třeba nějaké ty prostředky, ale ovládání j dosti složité a tak si na něj budete dlouho zvykat. Zatímco Modern Warfare 3 je prostě mnohem rychlejší a nemusíte trávit desítky hodin tréninkem. I map je dokonce víc, což je skvělé. 

 

Zbytek: Modern Warfare 3 jsem rozjel pělně na maximum v 1080p a ta grafika je fakt boží. Jedna z nej, co jsem kdy viděl. BF3 byl strašně kostičovaný (hlavně stromy) a chybělo tam několik efektů jako třeba kouřové stopy po raketách a další. Ani se nedivím, že Modern Warfare 3: Call of Duty je mnohem prodávanější hra. Je to jeden z mála případů, kdy zřejmě stojím na straně většiny, jak často říkají čtenáři. 

 

Trailery:

 

              

 

              

Call of Duty: 90%

Battlefield 3: 35%

Další články z této sekce...

Kupte si Call of Duty v našem shopu:
Cena:
299 Kč
Verze:
PC
Koupit hru Call of Duty

ANKETA

která z těchto her se Vám líbí víc?

Celkem: 952 hlasů

V této anketě jste již hlasovali.

Buď jste v této anketě již hlasovali, nebo hlasoval někdo se stejnou IP adresou. Pokud chcete hlasovat, zaregistrujte se prosím.

SDÍLET

Hodnocení

OHODNOŤTE ČLÁNEK

Kliknutím na hvězdičku vložíte své hodnocení
Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé. Děkujeme za Váš hlas.

BlogyProfil blogu
Blog about me -- nojby.bloger.cz
* Založen: 7.3.2011 15:09:53
* BlogRank: 0,96
* Přístupů: 146 543
* RSS: RSS zdroj
Redakce blogu

REDAKCE BLOGU

Celkem redaktorů: 1
Toplist