Čekejte prosím
Čekejte, prosím...
Logo sekce

Call of Duty 2: Turnaje 2010

20.12.10, 03:07, autor: Preu, rubrika: GamePark - Novinka

Rok 2010 se pomalu ale jistě chýlí ke svému konci a s tím nastává i období různých rekapitulací. Pojďme se podívat za uplynulým rokem a turnaji, kterých jste se na gameparku mohli zúčastnit.

 

Celkem jste si měli možnost zahrát v devíti turnajích. Vezmeme to pěkně po pořádku, od toho prvního.

Tím bychom mohli považovat CoD2 X-Mas Bash Tourney, který jsme pro vás měli na přelomu roku 2009/2010.

 

 

Do turnaje se registrovalo přes 500 hráčů, převážně díky tomu, že se turnaj odehrával na serveru, jenž nevyžaduje originální kopii hry. Bohužel taky dost hráčů k turnaji nepřišlo.

Výsledky X-Mas Bash Tourney jste se mohli dočíst zde

 

První místo: JAMES'

Druhé místo: B<X
Třetí místo: To[m]my™

Hrálo se o:

1. místo: Kšiltovka GamePark + Klíčenka GamePark + GamePark Premium účet na 3 měsíce + 500 Gbodů

2. místo: GamePark Premium účet na 2 měsíce + 400 Gbodů

3. místo: GamePark Premium účet na měsíc + 300 Gbodů

 

Pro ty z vás, kteří rádi hrajete bash máme radostnou zprávu - turnaj pro vás připravíme znovu, ještě během prosince. Opět se bude hrát na KB bash serveru, takže nebude potřeba originální verze hry. Budeme mít větší účast?

Jako druhý turnaj jste letos mohli hrát v SaD 2/2 - Call of Duty 2 - Battle Royale S&D 2vs2


Turnaj byl atypický tím, že se hrál ve večerních hodinách a to v pátek a sobotu ve 22:00. Aby měl možnost zúčastnit se opravdu každý tým, mohly se termíny zápasů po vzájemné dohodě měnit.
Bohužel, i v tomto turnaji jsme měli problémy s neaktivními týmy. Více se dozvíte v souhrnu turnaje.

Na 1. místě se umístil tým matrix & kalfi


v sestavě: matrix_asd a K.a.l.F.i


 

Na 2. místě se umístil tým Knight`s Cross Holders

v sestavě: fox0r a plague

 

 

Na 3. místě se umístil tým blue apple team

v sestavě: FreDiE!, El__ a lowbyoneil

 

Vítězové si odnesli následující ceny:

 

 

1. místo: 2x Profi sluchátka z té nejvyšší kategorie Sennheiser HD 555 (doporučená prodejní cena jednoho kusu je 3700 Kč) + 2x GamePark Premium účet na 3 měsíce

 

 

2. místo: 2x Kšiltovka GamePark + 2x GamePark Premium účet na 3 měsíce

3. místo: 2x GamePark Premium účet na 3 měsíce

 

Po Battle Royale následovala téměř 3 měsíční turnajová pauza a to především z důvodů mimo herních aktivit významné části admin teamu. Nicméně čas plynul a přišel další turnaj. Logitech Call of Duty 2 Summer Cup 3vs3

 

 

Turnaj se odehrával o prázdninách, hrát se mělo ve všech týmových herních módech.

Search & Destroy, Team DeathMatch, Capture the Flag a Headquarters. Týmy se rozdělily do skupin, stylem každý s každým jsme se měli dozvědět výherce jednotlivého kola. Bohužel, nedozvěděli, turnaj byl kvůli neaktivitě takřka všech registrovaných týmů zrušen. Dáváme to za vinu velké volnosti, kterou jste dostali a neuměli ji využít, termíny zápasů jste si totiž měli se soupeřem dohodnout sami.

 

Turnaj, ve kterém se vystřídají všechny herní módy, alespoň podle mě, je poměrně atraktivní, takže se s ním snad v příštím roce jistě setkáme znovu.

 

Ihned po zrušení Logitech Call of Duty 2 Summer Cup 3vs3 jsme spustili náhradní turnaj v 1/1.

 

Logitech Call of Duty 2 Summer Cup 1vs1

 

Abychom profiltrovali turnaj od neaktivních hráčů, první kolo se odehrálo formou skupinového DM zápasu, při kterém docházelo mimo jiné i ke kontrole používání ve své době velice rozšířených scriptů.

Ze skupiny postupovali první 3 hráči do pavouka play-off. Shrnutí obou turnajů si můžete přečíst zde

 

První místo: Deit

 

Druhé místo: #LeriX#

 

Třetí místo: kundickanickY

Hrálo se o:

1. místo:  LOGITECH - G9x v hodnotě 2499 Kč + GamePak Premium účet na 3 měsíce + originální hra Blood Bowl + originální hra Turok


 

2. místo: LOGITECH - G9x  + GamePak Premium účet na 2 měsíce + originální hra Blood Bowl

 

3. místo: LOGITECH - G9x  + GamePak Premium účet na 1 měsíc

 

 

 

 

Od října jsme tu měli turnaj v 5/5 SaD Call of Duty 2: S&D Cup 2010, který se před pár dny dohrál. Pojdme se tedy podrobněji podívat na jeho průběh.

 


V tomto turnaji jsme poprvé začali zavádět různá opatření proti neaktivním týmům. A? Jsou poměrně učinná, ale ne dostatečně. Kontumovaných zápasů v prvním kole oproti minulým turnajům ubylo téměř o 100%, nicméně filtrovacím kolem se stalo kolo nulté. Náš cíl ale je registraci týmům, které následně turnaj hrát nebudou, zamezit úplně (více se dozvíte v dalších odstavcích).

Turnaj nejprve začal tzv. nultým kolem - kolo, které slouží k profiltrování neaktivních týmů.

Do prvního kola postupují všechny týmy, které odehrají zápas. Dále následoval double elimination play-off pavouk. Toto opatření nám zajistilo první kolo téměř bez kontumací, alespoň tedy ve WB, na LB nám týmy ze začátku docela zapomínaly. Další průběh turnaje byl poměrně bezproblémový a hladký.
Pojďme se tedy podívat, o co se hrálo a kdo si ceny v hodnotě 12 500,- Kč odnáší.

1. místo: 5x profesionální hi-fi sluchátka Sennheiser HD 485, jedny v hodnotě 2.670 Kč + 5x unikátní ocenění do profilu + 5x originální hra Homeworld 2 + 5x originální hra Tribes Vengeance

2. místo: 5x originální hra Heroes of Might and Magic V + 5x originální hra Homeworld 2

3. místo: 5x originální hra Lost Planet Extreme Condition + 5x originální hra Homeworld 2

     

 

 

První místo

Tým  exzenieeeeeeeeeee

 

 

Druhé místo

Tým BW gaming


Třetí místo

Tým destiny alacrity

 

Dema z finálového zápasu a ze zápasu o 3. místo můžete stáhnout zde.
Finálové dema:

Call of Duty 2: Preu cups poprvé, podruhé a potřetí

 

Od října pro vás pořádáme pravidelné, krátké jednodenní turnaje. Tyto turnaje mají za úkol především zpestřit víkendové a všední dny, udržovat CoD2 komunitu a přilákat nové hráče z jiných her, nebo konkurenčních projektů. Turnaje jsou tedy hlavně pro zábavu a jako malou motivaci pro hráče dostává vítěz turnaje premium účet na jeden měsíc, nebo Gbody. Tutu politiku zachovávaly všechny 3 turnaje a tak tomu bude i nadále.

 

Ač původně měl být zkušení pouze první turnaj, ve skutečnosti byly zkušební všechny 3. Všechny se totiž hrály odlišným stylem.

 

V prvním turnaji byly 3 ligy, v nichž se ve všech hrál mód Search and Destroy. Aby se turnaj udržel opravdu krátký, do každé ligy se mohlo registrovat pouze prvních 8 týmů. Celkem se tedy mohlo zúčastnit 24 týmů. A ač registrační období bylo pouze 4 dny, kapacita turnaje byla naplněna již po 2 dnech. Bohužel jako tradičně, i mezi nimi se našlo pár (celkem 5) neaktivních týmů, i když procentuálně to je výrazně méně než u klasických turnajů, problémy tu vznikají větší, zvláště když se jich většina sejde v jedné lize. A tak jsme v prvním turnaji museli jednu ligu zrušit, neboť by se nám jeden tým dostal rovnou do finále a to by bylo dost nefér.

 

Do druhého turnaje jsme ještě více zpřísnili podmínky pro registraci a tím i defakto znemožnili účast v turnaji novým týmům, neboť jedna z podmínek byla, že minimálně 2 hráči musí být v týmu déle než 14 dnů před začátkem registračního období. Zaběhnutým týmům tato podmínka jistě nečiní problém.

V druhém Preu cupu jste měli možnost se registrovat opět do 3 lig, tentokráte se ale v každé hrál jiný typ hry a to TDM, CTF a HQ. Turnaj posloužil i jako takový menší průzkum, jak na tom jsou ostatní módy s hraností. A nutno přiznat, že jsme měli problém s naplněním CTF a HQ ligy, takže jme nakonec i slevili z původních podmínek a umožnili registraci i týmům, jenž neměly odehraných 10 zápasů v KB za poslední měsíc. Nakonec vše dobře dopadlo a všechny 3 ligy se úspěšně dohrály.

 

Třetí Preu cup byl určen pro jednotlivce, odehrával se formou skupinového DM zápasu. Vše mělo proběhnout stejně jako první kolo v Logitech summer cupu, s tím rozdílem, že se budou hrát 2 mapy.

Představa sice pěkná, nicméně tomu bylo trochu jinak. Pokud by se měl nějaký turnaj označit za špatně zorganizovaný, musí to být jistě tento. Turnaj byl po organizační stránce na slabé úrovni a to převážně proto, že organizace turnajů, zvláště pak krátkých turnajů, a o to více skupinové zápasy, není jednoduchá a vyžaduje přítomnost hlavního admina. Jak tomu však alespoň v Praze bývá, silničáři se diví velice, že jim sníh zasypal silnice a tak doprava kolabovala, proto jsem k turnaji přišel o 10 minut později, čímž celý turnaj dosti utrpěl na kvalitě a pevně věřím, že to vše mohlo vypadat úplně jinak. Za to se ještě jednou všem hráčům, co se turnaje zúčastnili, omlouvám. Po hektickém začátku přišel hořký konec, na serveru se nám stávalo, že se hráči odpojovali, když už věděli, že na první dvě hodnocené místa nedosáhnou. Proto jsme také byli nuceni spojit 2 skupiny D a E, neboť se stalo, že ve skupině D zůstali jen 2 hráči. Což je obrovská škoda a do příště budeme muset z tohoto důvodu vymyslet nové opatření, na které v zásadě bohužel doplatí všichni.

 

 

Zatím poslední turnaj, který se právě odehrává je Call of Duty 2: Operation Winter Invasion Cup

 

 

Jedná se o první CTF turnaj na GameParku. A v době psaní tohoto článku je turnaj ve fázi dohraného nultého kola. Do turnaje se přihlásilo 43 týmů a v nultém kole jich vypadlo 13. Do play off tedy postoupilo 30 týmů. Jak si povedou? A kdo turnaj nakonec vyhraje, se dozvíme na konci měsíce.Co se během turnajů změnilo a na co se ještě můžete těšit

 

Jak již bylo zmíněno, postupně zavádíme opatření proti neaktivním týmům a neaktivním hráčům.

Momentální opatření jsou dvojí.


Pro krátké turnaje:

- Minimálně 2 hráči musí být v týmu déle než 14 dnů před začátkem registračního období.
- Mít odehráno alespoň 10 zápasů v jakémkoliv týmovém žebříčku CoD2 KB za poslední měsíc od data konce registračního období.*
* Nevztahuje se na týmy, jenž se již zúčastnily některého CoD2 turnaje na GameParku a nebyly vyhozeni za porušení pravidel turnaje, nebo neaktivitu.

 

Pro dlouhé turnaje:

- Mít odehráno alespoň 5 zápasů v jakémkoliv týmovém žebříčku CoD2 KB za poslední měsíc od data konce registračního období.*
* Nevztahuje se na týmy, jenž se již zúčastnily některého CoD2 turnaje na GameParku a nebyly vyhozeny za porušení pravidel turnaje, nebo neaktivitu.

- Turnaj začne tzv. nultým kolem - kolo, při kterém postoupí poražený i vítězný tým.

Toto kolo slouží k profiltrování neaktivních týmů. Tým, který k zápasu nenastoupí, v turnaji končí.

 

Jak jsem již taktéž zmiňoval, tyto opatření nejsou moc účinná, proto od dalších turnajů budou další, ale od druhého konce.

Zavedeme seznam blokovaných hráčů a blokovaných týmů. Seznam bude dvojí, dočasný a trvalý.

Mezi dočasné blokované hráče a týmy se dostanete, pokud během nultého a prvního kola turnaje zápas kontumačně prohrajete, což zahrnuje jak neaktivní týmy, tak jiné porušení pravidel turnaje. Nebo pokud v dalších kolech závažně porušíte pravidla turnaje. Na trvalý seznam blokovaných hráčů a týmů se dostanete, pokud se vám to stane 2x během jednoho roku. Trvalý seznam bude platit vždy do konce roku. Dočasný, vždy jen na následujicí turnaj.

 

Nejprve se na hráčský "black list" budou dostávat pouze vlastníci neaktivních týmů, pokud ani to nepomůže, bude se zakazovat vstup všem hráčům týmu.

 

Znovu na vás tedy apelujeme:


Pokud víte, že nebudete moci hrát v uvedený termín, neregistrujte se!

 

Pokud se stane, že se dozvíte, že nebudete moci zápas odehrát až po registračním období, předem se omluvte. Minimálně je to slušnost a také vás to může zachránit před zařazením na black list.

 

Během turnajů jsme zavedli tzv. "Síň slávy", která se stala nedílnou součástí každého turnajového článku.

Výherci z minulých turnajů

 

 exzenieeeeeeeeeee

S&D Cup 2010

 

 .:KROCAN:.:GAMING:. 

Preu Cups #2

 

 .:KROCAN:.:GAMING:. 

Preu Cups S&D 3vs3

 

matrix &amp;amp; kalfi

Battle


JAMES'

X-Mas Bash Tourney

WHY SO SERIOUS!?

Preu Cups #2

 

RAIDEX

Preu Cups #2

 

PREPARE2FIGHT

Preu Cups S&D 3vs3


deit

Logitech Summer Cup

 


Co se samotných turnajů týče, tak ještě během prosince bude spuštěn bash 1/1 turnaj.

Bude opět běžet na KB serveru, takže nebude potřeba originální kopie hry a kromě nultého kola nebude obsahovat žádné další omezení proti neaktivním hráčům.

Rok 2011 začne dlouhým TDM turnajem, za nímž bude následovat HQ turnaj. Připravíme pro vás i turnaj napříč herními módy.

Pokusíme se zařídit i společný turnaj s jiným dílem CoD.

 

I v roce 2011 se můžete těšit na krátké turnaje obdobné Preu cupu, jen pod jiným názvem. V krátkých turnajích se občas odpoutáme od jednoho dne a turnaj vám rozprostřeme do jednoho týdne. Zároveň se dočkáte i night cupů.

 

Zároveň bude zřízeno fórum pro turnaje, kde nám můžete psát vaše návrhy a nápady na turnaje. Podělit se o vaše nápady můžete i zde, v komentářích.

 

Závěrem bych chtěl jen říct, že počet turnajů a svým způsobem i ceny, si určujete sami svojí aktivitou. Všichni admini co se na organizaci podílí, to dělají zadarmo, ve svém volném čase a věřte, že komplikace které přináší neaktivní týmy, nás od pořádání dalších turnajů spíše odrazují. Totéž platí i o sponzorech, kteří ceny do turnajů dodávají.

 

Všem výhercům ještě jednou gratulujeme a těšíme se na vás při dalších turnajích.

Ještě bych chtěl poděkovat všem týmům, které se turnajů účastní a všem adminům, kteří turnaje organizují. Doufejme, že rok 2011 bude turnajově ještě více nabitější.

Další články z této sekce...

Kupte si Call of Duty 2 v našem shopu:
Cena:
499 Kč
Verze:
PC
Další platformy:
Xbox 360
Koupit hru Call of Duty 2

SDÍLET

Hodnocení

OHODNOŤTE ČLÁNEK

Kliknutím na hvězdičku vložíte své hodnocení
Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé. Děkujeme za Váš hlas.

O hřeZákladní informace o hře
Call of Duty 2 -Hodnocení GameParku:
93%Hodnocení čtenářů:
ActivisionVydavatel:
Akční, First personŽánr:
Přejít na stránku hry

IKONKA

Ikonka GP
GamePark.cz
Toplist