Čekejte prosím
Čekejte, prosím...
Logo sekce

Call of Duty 2: Forgotten Wars

03.10.10, 09:43, autor: BenKenobi, vyšlo v blogu: BenKenobi
Neuvěřitelné se stalo skutečností! Přestože práce na Modern Warfare 3 jsou již téměř u konce, Activision ohlašuje datadisk k druhému dílu této mimořádně úspěšné série.

 

 

 

 

 

 

 

A: Dobrý den, mohl byste nám nějak ve stručnosti představit o čem CoD2:FW bude?

 

B: Forgotten Wars bude stand-alone datadisk ke starému CoD2, který přinese mnoho vítaných změn.

 

A: Na ty se podíváme později, nyní se chci zeptat, co vás přivedlo k nápadu udělat datadisk pro hru, kterou stále hraje velké množství lidí? Nadšené ohlasy od většiny dětí nevolaly po změně. Tak proč tedy se najednou vracet k CoD2, navíc uprostřed práce na Modern Warfare 3?

 

B: Víte, přivedla nás k tomu úplná blbost. Jednou po šichtě jsem přemýšleli co dělat, a protože jsme stejně čekali v práci na vedoucího, který uvízl na dálnici kvůli sněhu, rozhodli jsme se pro partičku CoDa 2. a došli jsme k nesmírně zajímavému zjištění. Ta hra je neuvěřitelně blbá. Všichni jsme byli jako v transu, ale jakmile jeden z grafiků, kterého jsem právě zabil Sturmgewehrem na 2000m, rozvinul nahlas svoji teorii o tom, že je to odpad, nemohl jsem ten nápad dostat z hlavy. Ta hra je tak stupidní, že prostě potřebuje spravit. Vedení nám nápad na datadisk schválilo, koneckonců zisky jsou jisté. I kdybyste vydal oblékací hru a nazval ji Call of Duty: Wardrobe Warfare, komerční úspěch je zaručen. Navíc jak jde o Call of Duty, herní magazíny prostě pod 8/10 nepůjdou.

 

A:A vašemu šéfovi kritika CoD2 nevadila? Přece jenom shazovat vlastní výtvor je poněkud neobvyklé.

 

B:Samozřejmě mu to vadilo. Byl jsem dokonce na jeden den vyhozen z týmu, ale podařilo se mi ho pozvat na LAN párty, kterou jsme s kolegy uspořádali, a po půl hodině jsme měli povolení v kapse. Poté se ale našel problém. Na valné hromadě Activisionu se nám totiž nepodařilo dokázat, že je CoD2 opravdu tak špatný. Přikročili jsme tedy k speciálnímu pokusu, kterým jsme měli v plánu akcionáře přesvědčit o kvalitách Call of Duty 2 a jeho hráčů. Jistě si vzpomínáte na ten pokus někdy z 90. let, kdy nechali opici házet šipky do terče a podle toho se volily  aktivity na burze. Opice tehdy šla proti vyškoleným makléřům a jejich výsledky nebyly zdaleka tak rozdílné, jak se odhadovalo. Vzpomínáte si na to?

 

A:Jistě, byly toho plné noviny. Všichni se potom na celé finančnictví dívali s nedůvěrou.

 

B:A přesně to byl náš plán. Vybrali jsme nejchytřejšího šimpanze z New Yorkské zoologické zahrady a postavili ho proti lidem, kteří trávi s CoDem až 19 hodin denně.

 

A:A výsledek? Porazila je ta opice?

 

B: Přestože si Spirit of St. Louis (jméno opice) vedl dobře, porazit je nedokázal (pozn.: poměr skóre mezi šimpanzem a hráči byl 1 : 1,56 ve prospěch hráčů). Nicméně jsme vypozorovali jiné, snad ještě zajímavější výsledky. Opice se stala povážlivě agresivnější, počet užívaných skřeků zredukovala asi na polovinu, ale zato byla mnohem hlasitější. Stala se velice asociální a soužití s ostatními šimpanzy se díky jeho opakovaným verbálním útokům stalo nemožným. Nyní žije Spirit of St. Louis ve speciální kleci a začíná se z toho dostávat. Ovšem museli jsme zakázat nosit kolem jeho klece brokovnici, protože vždy dostal sebevražedný záchvat, křečovitě gestikuloval a mlátil hlavou o mříže.

 

A:Ubohá opice, nechtěl bych být na jejím místě.

 

B:To dozajisté nikdo a to je důvod, proč jsme rozjeli práce na Call of Duty 2: Forgotten Wars.

 

A:Aha, to je zajímavé. A řeknete nám, o co přesně v CoD2:FW půjde?

 

B: No, víte...já o tom nesmím moc mluvit. Ale můžu vám prozradit, že se dočkáte mnoha vylepšení, zejména co se týče multiplayeru. Také jsou připraveny tři kampaně pro singleplayer.

 

A: Předpokládám, že se opět podíváme do nějaké neokoukané lokace, například se budeme vyloďovat v Normandii, budeme ostřelovačem v ruinách Stalingradu nebo členy vojsk Commonwealthu ve Francii.

 

B: Nechte se překvapit...

 

 

 

Tak tento rozhovor nám poskytl nejmenovaný pracovník (koneckonců vývoj je stále tajný) přesně před osmi měsíci. Práce od té doby pokročily a já jsem se se skupinou kolegů mohl podívat na téměř hotovou hru (hlavně tedy díky blízkosti Activisionů a Henryho Gondorffa, který mi setkání zprostředkoval). A bylo to vskutku překvapení. Narozdíl od původního CoDu2 si CoD2:FW s přívlastky jako blbý, stupidní, lamerský nebo nosikllerovský netyká. Bude se to zdát divné, ale rozdíl mezi předchůdcem a nástupcem je skutečně obrovský. Skoro takový jako mezi Commandos 2 a Commandos Strike Force. Activision se prostě rozhodl udělat úplně jinou hru, patrně jako omluvu všem hráčům, kterým CoD2 zničil nervy.

 

Začneme tedy singleplayerem. Jak bylo řečeno, čekají na nás tři kampaně za tři rozdílné národy. A tady se skrývá hned první bomba. Kdo by čekal tradiční velké trio Američany, Sověty a Brity, bude zklamán. Activision se rozhodl zpracovat národy, které své místo ve střílecí hře ještě neměly a patrně taky už nikdy míti nebudou (tedy až na Francouze, kteří jsou přítomni v Battlegrounds: Europe, ale to je multiplayerovka, tudíž se to nepočítá). Vývojáři se dušují, že každý váš charakter bude mít svůj vlastní osobitý příběh a tak nebude pouhý shluk polygonů (chce se mi skoro říci létající ruka se zbraní), jako tomu bylo doposud. Každé kampani také předchází vlastní animace, která je nyní plně animovaná a není to tedy slideshow z History Channelu, jak bychom třeba mohli čekat.

 

 

 

 

 

 

SPOILER ALERT: Pokud si nechcete nechat vyzradit dramatické zápletky kampaní, tuhle část přeskočte!

 

"Píše se 23. září 1938. Hitler stále stupňuje územní požadavky proti malé zemičce na hranicích Sovětského svazu. Zdá se, že československý lid nebude pro mechanizované hordy nacistického Německa žádnou překážkou. A je tomu skutečně tak? Československá armáda stojí pevně. S presidentem ČSR, doktorem Beinaeschem a schopným ministerským předsedou, hrdinou Velké války, generálem Siroveem je zde stále šance, že Hitler nedostane, co požaduje. Je to právě horské město Pragieu, kde se rozhodne o budoucím osudu Evropy..."

 

Tak takto dramaticky nám začíná první  kampaň datadisku. Hra začíná mobilisací a první misi hrajete tedy ještě za civila. Vaším úkolem je dostat se k nejbližším kasárnám. Přestože se to může zdát poněkud nudnější, opak je pravdou. V téhle dramatické misi totiž pojedete na kole, vlakem anebo budete běhat. Další mise posunou laťku zábavnosti ještě dále. Budete převeleni do pohraničí, kde dostanete na starost jeden z mnoha objektů lehkého opevnění. Zde budete hlídat za kulometem příjezdovou silnici před procházejícími bojůvkami Freikorpsu. V každé jiné hře byste byli zákeřně přepadeni, přišli uprostřed potyčky mezi četníky a Němci. Tady ne! Activision boří zažité stereotypy! Garantuji vám, že za celý svůj pobyt v pohraničí (zhruba osm misí) nepotkáte jediného Němce. Dvacátého sedmého září budete zničeho nic (!) převeleni na Podkarpatskou rus (cesta je zpracována jako samostatná mise), kde budete pověřeni výcvikem rumunských a jugoslávských dobrovolníků. Pokud vás vždy štval ten voják, který střílí z kulometu, zatímco vy žerete hlínu pod ostatným drátem, zpozorněte! Budete přesně na jeho místě! I vy budete střílet ze ZB vz.26, zatímco Rumuni se budou učit mačkat Ctrl.

     Zde (na Podkarpatské rusi) se bude odehrávat dalších dvanáct misí a potom znenadání přijde pohroma. Ano, hru ukončí Mnichovská dohoda a hrdina se tedy vrátí zpět do Brna (jeho rodiště), kde dožije zbytek svého života. Věřte, že budete proklínat Nevilla Chamberlaina, protože střílet do zdi kulometem je sranda, které se snad nic nedá přirovnat. Doufám, že se ostatní firmy poučí a střílení do zdi v CoD2:FW se stane novým standardem virtuální zábavy.

 

 

"10. května 1940 započala nejpřekvapivější ofenzíva v dějinách. Skrze Nizozemí a Belgii se německá vojska valí na Paříž. Mocná Grand Armée d´France je naprosto zaskočená a snaží se vší silou vypořádat s průlomem na svém území. Druhá světová válka začíná nabírat na obrátkách..."

V druhé kampani CoD2:FW se ocitneme v těle francouzského vojáka Jeana Pierra Lorraina, jednoho z branců. Příběh začíná na Maginotově linii, kde Jean Pierre slouží jako kuchař. Budete tedy dělat to, co vojákci v jeho postavení skutečně dělali. Žádné zachraňování světa a vybíjení poloviny wehrmachtu včetně polních kuchyní a letových dispečerek. Budete v hloubi obří pevnosti vydávat obědy a večeře podobným existencím, jako jste vy sám. Změna přijde s rozhodnutím francouzské generality přesunout část sil z Maginotovy linie na sever, aby mohly zničit německý průlom. Jean Pierre se tedy připojí k útoku a zažije svoji první bitvu. Ta bohužel dopadne pro Francouze špatně a Jean Pierrova jednotka se ocitá na ústupu. Poté následuje asi dvacet ústupových misí. V praxi je jejich náplň asi taková: s průzkumnou jednotkou procházíte lukami, lesy nebo vesnicemi a jakmile spatříte Němce, musíte se vrátit na generální čtáb vaší armády a ta rozhodne, co bude dál. No, co si budeme povádat, je to ústup. Hra končí misí "Za zády Atlantik", ve které (jak už je z názvu patrné) není kam ustupovat a Jean Pierrova jednotka se tedy vzdá. Tím jeho příběh končí.

 

 

"Evropou se přehnala vichřice. Hitlerovi nyní nic nestojí v cestě za ovládnutím celého kontinentu. Je zde však jeden stát, jenž si díky své izolacionistické politice dokázal udržet samostatnost. Švýcarsko je baštou demokracie v nesvaté zemi. Bitva zla proti neutralitě může co nevidět vypuknout..."

Závěrečnou část kampaně CoD2:FW si střihnete ta opravdu neobvyklou postavu. Je pravda, že švýcaři ve válečných hrách mnoho prostoru nedostávají a právě proto se Activision rozhodnul jim dopřát místo ve své nové hře. Je sice pravda, že kampaň za vojáka země sýrů, ovcí, Alp a neurality nebude zrovna nejakčnější, ale o to více emocí a velkolepých situací zažijete. Například někdy v páté misi (první čtyři jsou hlídky v horách) uvidíte dva Messerschmitty Bf109 švýcarského letectva, kterak donutí k přistání německý junkers 52, jehož posádku poté naháníte po horských svazích. Dohromady na vás čeká dvacet pět neutrálních misí, tedy téměř třicet hodin zábavy.

 


Multiplayer: 


        

 

 

 A teď přichází na řadu ony zmiňované multiplayerové změny. Vyjmenuji zde ty nejdůležitější, ty co téměř úplně překopou styl hry a také její zařazení (tedy již žádná arkádová FPS). Některé změny se samozřejmě ještě můžou přidat, jiné naopak vypustit. Přesto se snažím podat seznam maximálně přesný. Tak se do toho tedy pustíme:

 

1) Žádný crosshair!

Komentář neznámého vývojáře: Víte, přítomnost záměrného kříže byla od začátku chybou. V CoD2 jsme se to snažili vykompenzovat jeho zvětšováním při běhu a střelbě, ale zjistili jsme, že to byl krok vedle. Od začátku vývoje Forgotten Wars bylo jasné, že crosshair nepříchází v úvahu. Sehnali jsme si vybavení z druhé světové a několik hodin běhali po dvorku. Nikomu z nás se crosshair neobjevil. Tudíž je naprosto nepřípustné, aby ve hře objevil.

 

Dalo by se říci, že odstranění záměrného křížku je nejdůležitější změnou, kterou v CoD2:FW potkáme. Vývojáři věří, že to změní celý zážitek ze hry a pomůže zbavit se nálepky odporné arkády. Střílet bez pohledu mířidel, jak se říká "od boku", tedy bude téměř zbytečné (mimo uzavřených místností velikosti koupelny). Nutno ještě zmínit, že takoví filutové, které by třeba napadlo tvořit si lihovým fixem tečku na monitor, tvrdě narazí. Zbraň nemíří přesně do středu obrazovky, míří pokaždé někam jinam a vzorec pro její pohyb jistě nebude zveřejněn.

 

2)  Běh prakticky znemožňuje přesnou střelbu

Komentář neznámého vývojáře: Pozvali jsme si několik válečných veteránů ze všech válčících zemí, měli jsme zde Němce, Brita z Portsmouthu, dva Američany, Poláka, Australana, stoletého Japonce z Okinawy a dokonce jednoho Gurkha...no to je vlastně jedno. Podstatné je, že jsme jim ukázali několik filmečků natočených komunitou kolem starého coda 2...jak tomu ti blázni říkají? Fragmovie...jo, to bude ono. To byste nevěřil, kolik se v těch důchodcích vzalo energie. Všichni se strašně hlasitě smáli a sami přiznali, že nic komičtějšího v životě neviděli. Gunther Luthow (pozn.: ten Němec) dokonce začal běhat okolo sedadel v promítacím sálu, hlasitě provolával slávu Vůdci a s myšlenou zbraní skákal, střílel, zalehával, střílel, klekal a opět skákal (a střílel). To vše neuvěřitelně rychle, přesně jak to viděl ve videu. Kdyby si u toho nezlomil nohu, byla by to skutečně podařená herecká etuda. Po následné konzultaci s těmito pány bylo jasné, že systém běhání se také musí překopat.


Tak drastické zhoršení míření při pohybu, jaké nám servíruje Activision, jen tak neuvidíme. Vzhledem k absenci záměrného kříže (viz. bod 1) bude nutné střílet přes hledí. A právě to bude při pohybu téměř nemožné, pro přesnou střelbu bude nutno zastavit. Střelba při běhu zůstane nadále možna, ale prakticky pouze z důvodů krycí palby (o tom dále). Navíc při střelbě z krytu (za pytly s pískem, stolem atd.) hra automaticky opře pažbu zbraně o kryt, střelba z krytu je tudíž přesnější než kdyby hráč pouze klečel.

 

3)  Zakázané skákání

Komentář neznámého vývojáře: Nechali jsme si dovézt obrovské množství historických materiálů, které natočilili různí váleční reportéři za druhé světové války a zjistili jsme šokující fakt. Přestože jsme shlédli přes 3500 hodin nahrávek, ani v jedné voják neskákal. Chtěl zkontrolovat roh, nevyskočil. Chtěl se přiblíži ke kulometnému hnízdu a vhodit ruční granát, přesto neskákal. A neskákal ani při střelbě z Thompsonu. Překvapující, že?

 

Popis této změny je jednoduchý. V CoD2:FW nebude skok. Zůstane nadále přelézání překážek, eventuelně proskakování oken touto funkcí, ale skok například uprostřed ulice nebude možný. Krom toho se také zvýší postihy za skoky z velkých výšek, postavy si budou moci vyhodit kotník nebo zlomit nohu.

 

     

 

4)  Rychlost pohybu

Komentář neznámého vývojáře: Oslovili jsme jednoho skvělého atleta a požádali ho o spolupráci. Ochotně souhlasil, vyfasoval tedy lehký kulomet BREN a revolver Webley. Poté běhal po oválu a zkoušel různé konfigurace zbraní. Nejprve s BRENem v rukou. Stěžoval si na velkou váhu zbraně a jeho výkon nebyl nijak oslňující. Poté se role obrátily a BREN byl připoután na záda, zatímco revolver měl atlet v pravici. K našemu údivu se žádný boost rychlosti o 100% nekonal, atlet si dokoce stěžoval více než u běhu s BRENem v rukou. V nynější konfiguraci si ponejvíce stěžoval na nepohodlnost, lehký kulomet mu totiž neustále narážel do boku a působil modráky. V konečném důsledku byl běh s kulometem v rukou dokonce rychlejší.

V CoD2:FW již nebude rychlost pohybu závislá na zbrani, kterou momentálně hráč drží. Namísto toho se bude počítat podle součtu hmotností všech zbraní, které hráč nese. Některé velké zbraně (lehké a těžké kulomety) navíc při nošení na zádech pohyb zpomalí. Perličkou je bazuka, která zpomalí hráče kdykoli, jakkoli. Tudíž konečně můžeme dáti sbohem stupidním situacím, kdy při přebíhání silnice postava během půl vteřiny přehodí zbraň na pistoli a běží rychleji než Chiktika Fastpaws.

 

5) Krycí palba

Komentář neznámého vývojáře: Celé moderní válčení je založeno hlavně na nesmyslném plýtvání municí. A to jsme dostali do hry. Chtěli jsme vytvořit podmínky, aby nikdy nemohla nastat situace, kdy se nácek krčí za bednou, do které pere Tomík z lehkého kulometu. A Němec najednou vstane, střelby si nevšímá, zamíří a pošle anglánovi do hlavy střelu přesnou jako šípy Robina Hooda.

 

Tento prvek bude jistou zvláštností. Narozdíl od předchozích neopravuje nedostatky původní hry, ale je zbrusu nový. V praxi to znamená, že pokud kolem vás sviští kulky, hra to automaticky vyhodnotí a znepřesní vám míření. Takže bude opravdu nutné udržovat palebnou převahu, sniper, kterému na okno busší dvacet samopalů, nebude se stoickým klidem posílat každého samopalníka do věčných lovišť. Bude muset počkat, až je to přestane bavit nebo se přesunout do jiného okna. A to je super.

 

6) Přebíjení

Komentář neznámého vývojáře: Zaměřili jsme se na starý CoD2 a co vidíme? Voják běží a přebíjí. Voják zalehává a nabíjí. Voják skáče a nabíjí. Voják skáče, v letu dělá piruetu...a nabíjí. Voják nabíjí vždy a všude (pozn.: mimo žebříků). A vždy stejnou rychlostí, stejně neomylně. To je naprosto nepřípustné.

 

Do CoD2:FW bude zabudován nový systém přebíjení. Do hry bylo uděláno asi 38 různých nabíjecích animací pro každou zbraň a různé situace. Ty se samozřejmě liší i délkou. Jednou z nich bude tradiční CoD nabíjení "I am rock, I am stone", tedy situace, kdy voják s terminátorskou přesností zasune zásobník do zbraně. Další již ale budou zajímavější. Například bude mít voják problém zasunout zásobník a do otvoru pro vsunutí se strefí až napotřetí nebo třeba bude mít potíž natáhnout závěr a celá procedůra tak samozřejmě bude trvat déle. A potom celá plejáda "něco mezi" nabíjení, samozřejmě trvající jinou dobu. Animace se volí podle různých situací, takže pokud zde bude někdo "ze staré školy" a rozhodne se nabíjet při seskoku z budovy, velice pravděpodobně jeho avatar nenabije, dokonce může ztratit zásobník a hráč ho poté musí sebrat ze země, jinak o náboje přijde.

 

7) Chat

Komentář neznámého vývojáře: Víte jaký je rozdíl mezi slovníkem Codařů a černých hiphoperů? Codařům se to nerýmuje. Ne, vážně, slovům, která s oblibou užívají hráči CoD2, se nic nevyrovná. No řeknětě, kdo použije jedno stejné slovo třikrát v jedné větě, která je složena ze slov čtyř. Nikdo! Proto jsme se rozhodli nastavit velice výkonné filtry, které jakoukoliv nepřístojnost vymažou (respektive nepustí dál).

 

V praxi to znamená, že přímo ve hře bude integrovaný detektor nepřístojných výrazů a ten nebude povolovat psát uakázaná slova. Takže zatímco "Mé vznášedlo je plné úhořů!" projde bez problémů, mírně opotřebovaná "Čuráku, kempo zasraná, čuráku, je ti asi zasraných 13, co zmrde? Nebudu se kurva bavit s takovou zpičenou čuráckou  mrdkou, jsi malý děcko, čuráku!" se prostě do chatu nedostane (pozn.: věta byla přepsána do "apoň trochu čitelného" stavu). Hráč, který se zakázané fráze bude stejně snažit procpat pomocí své vrozené inteligence (například oddělením různých části slova tečkou) bude taktéž odhalen a hra se z jeho harddisku sama odinstaluje.

 

       

 

 

Těchto sedm bodů je to nejdůležitější, co na nás Forgotten Wars chystá. Samozřejmě jsou nachystány další změny a nové herní prvky. Například přehřívání zbraní. U některých zbraní (např.: BREN) se může hlaveň střelbou zahřát natolik, že je ji nutno vyměnit, jinak se žárem poškodí. To samozřejmě trvá velice dlouho. Nebo dále si pro nás autoři připravili několik (desítek) vozidel. Ve hře budou nově tanky Sherman, Cromwell, Churchill, Pzkpfw. IV, Tiger, Panther, T-34-85, KV-1 a Pershing. Přítomny budou také lehké obrněné vozidla jako např.: A-20, M8, Sdkfz. 222 neo nespočet obrněných transportérů. Z letadel se dočkáme třeba P-51 Mustangu, Messerschmittu Bf109 (G-6), Focke Wulfu 190, Letovu Š.328, Junkersu 52 nebo Lavočkinu 7. Smutnou zprávou ovšem je, že ani jedno z těchto vozdiel není možno řídit nebo nějak využívat. Co si ale osaháme, jsou nové zbraně, jako například ZB vz.26, lehký kulomet DP nebo MG34. Zajímavou zprávou je, že byla odstraněna brokovnice, protože podle slov tvůrců měla negativní dopad na hratelnost. Namísto ní se dočkáme plamenometu.

 

Nové mapy jsou kapitolou samy pro sebe. Bude jich dohromady dvanáct a měly by převyšovat cokoliv z původní hry. Dočkáme se všech možných terénů. Marocké pouště, českých pahorkatin, švýcarských hor nebo třeba systému stok pod Athkatlou. Je toho hodně a je to variabilní. Co víc dodat?

 

 

Konečný verdikt:

 

Takže si to shrňme. Activision plánuje vydat hru, která by mu spravila notně pochroumanou reputaci za odpadní CoD2. Call of Duty 2: Forgotten Wars přináší obrovskou plejádu změn do multiplayeru, takže se snad konečně dočkáme hry, která se bude dáti hrát bez rizika infarktu a jejím hráčům se nebudou smát děti z mateřských škol. Vylepšený systém střelby stejně jako filtr pro in-game chat zní skutečně slibně. I to by stačilona opravdu dobrou hru, Activision nám ale dává přídavkem hned tři kampaně za státy, které se zrovna velké oblibě ve světě válečných FPS netěší. Pro fanoušky série nutnost a šanci by zapomenutým válkám měli dát i ti, kteří se díky jejich předchůdci dostali do péče doktora Chcholouška nebo ti, kteří považují hráče vanilly za uzavřenou, mentálně slabou a veskrze politováníhodnou skupinu obyvatelstva.

 

 

Hodnocení: 9/10

 

 

 

 


 

 

Poznámky pod čarou:

 

1) Jakákoliv podobnost čehokoliv nebo kohokoliv s čímkoli je čistě náhodná

 

2) Neměl jsem povolení uveřejňovat screenshoty ze hry, takže se tímto omlouvám. Nicméně víme, že hra bude po technické stránce naprosto stejná jako původní CoD2. Proto byl také vynechán rozbor technické stránky hry. Ta je na stejné úrovni jako u CoDu2 (což je asi jediná jeho pozitivní stránka, právě proto byla asi zachována)

 

3) Nainstalováním CoD2:FW se do vašeho počítače zároveň přidá prográmek, který znemožní hrát původní CoD2 (existuje i verze, která zakazuje pouze MP). Podle slov autorů je to pro vlastní dobro hráčů.

 

4) Smutnou zprávou je, že do Forgotten Wars bude přidána nová protipirátská ochrana DMGHRSTAPLS. To znamená, že abyste mohli hrát, musí být váš počítač stále připojen k centrálnímu serveru Activisionu, k databázi hráčů CoD2:FW, musíte stáhnout 8GB souborů, které jsou ovšem úplně k ničemu, Halleyho kometa musí být v určité vzdálenosti od Saturnu, Kostarika nesmí vést diplomatická jednání s Bangladéší a musíte mít monitor bez samolepek. Protipirátská ochrana také s okamžitou platností vymaže veškeré programy pro vypalování CD/DVD a také pro tvorbu jednotek virtuálních. Positivem vám bude možnost hrát bez originálního nosiče. Skvělé, že?

 

5) Doufám, že se u CoD2:FW sejdeme!

 

 

Další články z této sekce...

Kupte si Call of Duty 2 v našem shopu:
Cena:
499 Kč
Verze:
PC
Další platformy:
Xbox 360
Koupit hru Call of Duty 2

ANKETA

CoD2 nebo CoD2:FW?

Celkem: 1024 hlasů

V této anketě jste již hlasovali.

Buď jste v této anketě již hlasovali, nebo hlasoval někdo se stejnou IP adresou. Pokud chcete hlasovat, zaregistrujte se prosím.

SDÍLET

Hodnocení

OHODNOŤTE ČLÁNEK

Kliknutím na hvězdičku vložíte své hodnocení
Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé. Děkujeme za Váš hlas.

BlogyProfil blogu
* Založen: 4.6.2008 20:07:49
* BlogRank: 1,87
* Přístupů: 287 284
* RSS: RSS zdroj
Redakce blogu

REDAKCE BLOGU

Celkem redaktorů: 1
Toplist