Čekejte prosím
Čekejte, prosím...
Musím vám něco říct. Kdysi jsem hrával tady na GameParku. Stal jsem se dokonce i adminem. Možná je to i váš sen. Pro mě to bylo strašně těžký, protože jsem byl předtím i zabanován. Přesto se mi to podařilo. Mé jméno se rozzářilo o červený čtvereček a všichni ze mě měli respekt.

Bylo to něco úžasného, něco skvělého. Věřím, že i vy byste to chtěli zažít. Být něco víc, mít tu moc, respekt, autoritu... Vědět, že si na vás nikdo nemůže dovolit a povyšovat se nad vámi. Byl jsem adminem zhruba rok a dělal jsem to se vší chutí. Pak jsem ale odešel. Odešel jsem proto, protože jsem chtěl být součástí něčeho lepšího. Chtěl jsem být součástí progamingu...

 

Chtěl jsem být nejlepším hráčem. Chtěl jsem jezdit po turnajích a vyhrávat částy ve stovkách korun. Chtěl jsem mít zase moc, ale né jako autorita s právy. Ty nemá nikdo rád. Podívejte se na policii. Já chtěl být autorita ve smyslu, že budu nejlepším hráčem a všichni by chtěli být jako já. Hráči už by mi nenadávali, že jsem je zabanoval. Hráči by mě obdivovali za mé výkony a inspirovali se. Teď cítím, že to byla ta nejlepší volba.

 

Jako hráč jsem měl ale spoustu překážek. Rodina to nerespektovala, nesehnal jsem stejně namotivované spoluhráče a k tomu všemu to žralo spoustu času. Udělal jsem tedy závěrečné fragmovie a rozhodl jsem se, že budu redaktorem. Začal jsem v týmu, kde jsem hrál. United Soldiers. Po měsíci jsem ale dostal nabídku od Illusion Pictures Teamu. To byl tým, ve kterém jsem chtěl kdysi hrát, teď bych tam měl psát. Můj první článek v tomto týmu měl dvě věty, z toho ta první věta nedávala vůbec smysl.

 

To byly mé začátky. Postupně jsem se ale vypracoval a prošel si progamingovými týmy jako SkyRiders, inteRaction nebo exZenii. Pak jsem dostal životní nabídku. Dostal jsem se do eSuby. Byl jsem v nejlepším československém týmu. Byl jsem tam, kde by chtěl být každý nejlepší hráč. Mé články vypadaly profesionálněji a mnohem lépe... Bylo to úžasné, kam až se člověk může dopracovat.

 

Otázkou ale bylo, kam dál. Dál už to totiž nešlo. Byl jsem přece v nejlepším týmu. Odešel jsem proto z progamingu a flákal se. Jednou jsem dostal ale nabídku od NecroRaisers s úžasným vedením. Možná si pamatujete, psali o tom i tady na GameParku... Zájezd na zahraniční lan akce. Pamatujete si, jak NecroRaisers pronajalo autobus i s řidičem a jelo do Maďarska na ICL s celým týmem? Já v tom autobusu seděl. Půjčili mi notebook, zaplatili cestu a ubytování a po akci mi dali ještě výplatu. Bylo to boží. Bohužel to někde mělo trhlinu a celá vize, všechny ty sny se rozpadly a NR se zhroutilo. Já z PG odešel nadobro...


Léta jsem sbíral zkušenosti jinde, mimo progaming. Zůstal jsem ale na síti, tedy na internetu. Asi tu už budu do konce svého života. Když jsem se pak po několika měsících podíval zpátky na všechny klany a týmy z mého redaktorského seznamu, nestačil jsem se divit. Většina těch týmů už neexistovala a těch pár zbylých už taky přestávaly fungovat nebo se u nich nic nezměnilo. Vlastně se nezměnil celý progaming. Všechno v něm zůstalo stejné a jen to stagnovalo. Je hrozné vidět něco, co jste milovali, v takovém stavu. Mohl jsem se tedy dívat, jak se to postupně rozpadá, nebo nějak zasáhnout. Zasáhnul jsem. Dnes, teď a nyní. A chci, abyste mi v tom pomohli. Nejde ani popsat slovy, jak moc...

 

Založil jsem projekt PG1.cz. Projekt, který by to vše mohl vyřešit. Jen budu potřebovat vaši pomoc. Cíle jsem si stanovil na tyto:

 

Nikoho nebudu shazovat ani nikoho pomlouvat. Možná mě znáte z minulosti. Často jsem někoho kritizoval. Jediné, čeho jsem dosáhl, bylo, že jsem znechutil hráče, redaktory nebo manažery. To je za mnou. Tento projekt jsem založil, abych vám pomáhal. Pomocí tohoto projektu chci tedy změnit vaše myšlení. Chci přinést nové věci a nápady, které neznáte. Tento projekt toho má být důkazem. Důkazem toho, že se nemusíte spoléhat na ty samé věci a principy, ale že to jde i jinak. A že to bude fungovat i tady, tedy v progamingu. Inspirujte se.

 

Prostřednictvím PG1 chci vyřešit dva problémy, které trápí progaming.

 

1. Většina majitelů, hráčů a redaktorů jen utrácí svůj čas a své peníze. Nepřemýšlí, nemají cíle a jen kopírují to, co už někdo udělal. Vy ale můžete dělat věci i jiným způsobem, tedy tak, že budete svůj čas i své peníze investovat. Já tento projekt nedělám zdarma, něco od toho očekávám. Ať už zkušenosti, peníze nebo vaši přízeň, to se uvidí. A co očekáváte vy od progamingu?

 

2. Taky jsem si všiml, že tady máme hodně projektů – PlayZone, Grunex, Hitpoint…, ale žádné týmy. Je tu těch pár vyvolených a tím to hasne. Jakákoli snaha o zavedení „nové značky“ vždycky krachla. Krachla na bodě číslo jedna. Pokud vyřešíme předchozí bod, vyřešíme i problém s týmy. Bude jich tu víc, protože budou vědět, jak na to. Nemusí tu být jen zavedené značky jako eSuba, NecroRaisers nebo nEophyte. Můžete to být i vy se svým týmem.

 

 

 

A o tom všem bude PG1.cz. Rozdělil jsem si to do tří kroků, které postupně budu publikovat. Jsou to ZNALOSTI (tedy jak na to...), je to PROSTŘEDEK (tedy přes co...) a je to REVOLUCE ve smyslu nějakého důvodu (tedy proč to dělat...).

 

A pokud chcete být taky součástí komunity "Pro lepší Gaming" a pomoci ke zlepšení progamingu, tak můžete. Budu jen rád za vaše nápady. Chci uvést do pohybu věc, kterou jsem miloval. Věřím, že by se toho měl chopit každý vášnivý hráč... Pokud tedy chcete vědět více o tomto projektu, podívejte se na PG1. Těším se na vás.

 

 

 

To je má cesta od hráče na GameParku přes adminování až po profesionálního hráče, redaktora a v konečném důsledku i vlastníka něčeho mnohem většího. Větší v tom, že je to komunita, něco, co by mělo všechny z nás spojovat. Nic podobného tady nebylo. Tohle je revoluce :-) na kterou jsem pyšný. A jaká byla vaše cesta? Ještě v ní pokračujete, nebo už jste došli do cíle?

Další články z této sekce...

Kupte si Call of Duty 2 v našem shopu:
Cena:
499 Kč
Verze:
PC
Další platformy:
Xbox 360
Koupit hru Call of Duty 2

SDÍLET

Hodnocení

OHODNOŤTE ČLÁNEK

Kliknutím na hvězdičku vložíte své hodnocení
Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé. Děkujeme za Váš hlas.

* Založen: 8.2.2012 22:07:46
* BlogRank: 0,95
* Přístupů: 42 887
* RSS: RSS zdroj
Redakce blogu

REDAKCE BLOGU

Celkem redaktorů: 1
Toplist