Čekejte prosím
Čekejte, prosím...

Metro 2033

Metro 2033

3

komentáře

Metro 2033>>By foxitaxi

datum: 17.6.2010 18:37:25 | autor: ^9Sw^4ee^9T^4y^9_ | komentáře: 3 | hodnocení: 86% (13 hlasů)

 

Metro 2033

 

 

',width:'425',height:'344'" mce_src="js/tiny_mce/plugins/media/img/trans.gif" src="/js/tiny_mce/plugins/media/img/trans.gif" />
Metro 2033 je jedním z nejambicióznějších projektů výrobce her 4A Games, jehož tvůrci jsou bývalí členové studia GSC, kteří vyvinuli i populární sérii S.T.A.L.K.E.R. Ovšem srovnávat tyhle dvě hry by od nás nebylo příliš korektní, už proto, že obě přistupují k hráčům jiným způsobem.

 

 

 

 

O co v nové hře jde? V blízké budoucnosti dojde ke globální katastrofě a jaderné zbraně zničí celou Moskvu (možná i celý svět, ale toho se hra netýká). V ruském hlavním městě přežili pouze ti, kteří byli v době výbuchu dole v podzemce. Nezbylo jim nic jiného než se naučit žít ve velmi zvláštním světě tunelů a stanic, kde postupně vznikají městečka s poněkud svéráznou infrastrukturou. Obyvatelé chovají vepře a pěstují houby, aby měli co do úst; žijí tu i stopaři, kteří se sem tam vydávají na povrch, zda by tam nenašli něco užitečného pro další přežití, a tímto způsobem se jim do podzemí podaří dostat zbraně i dopravní prostředky. Jenže poklid netrvá dlouho a mezi obyvatele podzemky se postupně infiltrují fašisté, komunisté a z povrchu se sem dostanou i strašlivá monstra, která stvořila radiace.

 

',width:'425',height:'344'" mce_src="js/tiny_mce/plugins/media/img/trans.gif" src="/js/tiny_mce/plugins/media/img/trans.gif" />

 

Hrdinou hry je mladý obyvatel stanice metra VDNCH  (Rusové milují zkratky, česky je to Výstava úspěchů národního hospodářství) jménem Arťom. Má za úkol zbavit podzemí monster, která ohrožují jeho i ostatní obyvatele metra. Naděje na záchranu je ale prakticky nedostupná - Arťom se musí dostat až na hodně vzdálenou stanici Polis, kam ho naviguje Hunter, starý kamarád jeho otce. Cestou ke stanici Polis se hrdina dostává do řady více či méně nebezpečných situací, občas se dostane i na povrch, kde čelí nečekaným hrůzám, prochází "rudými" lágry a ocitne se také mezi fašisty.  Na všech těchto scénách se tvůrci z 4A Games pořádně vyřádili, jsou vícevrstevné a nezaměřují se pouze na hlavního hrdinu. Budete tak moci sledovat i konflikty, do kterých se dostávají lidé na jednotlivých stanicích metra. Je ale docela na škodu, že právě Arťom po celou dobu mise stále jen mlčí. Tvůrci to zdůvodňují tím, že hra tak získává mnohem více na atmosféře a vám to pomůže lépe se do ní vžít.

Metro 2033

Metro 2033
V praxi to vypadá tak, že půjdete od jedné stanice ke druhé, vyjdete na povrch, projdete dalším tunelem, potkáte parťáka, po chvíli o něj přijdete a to vše stále dokola. V každé jiné hře by to asi začalo lézt na nervy, ale Metro 2033 dokáže svým zvláštním způsobem udržet hráčovu pozornost až do samého konce. Asi za to může i to, že na začátku hry jste hozeni přímo děje a až postupně se dozvídáte celou zápletku: Proč jsou nacisté v Moskvě? Proč jsou mutanti hrozbou? Proč je třeba se dostat až na zastávku Polis?

Metro 2033

 

Samostatnou kapitolou jsou zbraně. Je jich velké množství, od pistolí přes brokovnice až po staré dobré kalašnikovy. Měnit je v průběhu boje se nevyplácí.  Samotný způsob boje pro vás bude spíše zklamáním. Není špatný, ale je ve velkém rozporu s jinak vynikajícím zpracováním dalších prvků herního procesu. Balistika nepředstavuje nic mimořádného. Takovou brokovnicí se netrefíte na větší vzdálenost než 20 metrů, takže nakonec musíte doběhnout a protivníka zlikvidovat pomocí starého dobrého nože. Ten se vůbec ukáže jako velmi efektivní zbraň.

Metro 2033

Obecně platí, že nejlepší obranou je útok. Dávejte si pozor v některých stanicích, kterými budete coby Arťom procházet, světlo bude mizerné a přítomnost nepřátel budete jen tušit. Vyplatí se mít v pohotovosti nůž, který můžete bleskově hodit potřebným směrem.

Metro 2033

Hlavním nedostatkem hry jsou občasné výpadky umělé inteligence. Nepřátelé mohou naše "alter ego" ignorovat, prostě ho vůbec nezaregistrují, a to dokonce v takové míře, že se jim musíte postavit sami tváří v tvář. Komické je, že když už se o Arťomově přítomnosti nepřátelé dozvědí, okamžitě se o místě jeho pobytu dozvědí i na všech ostatních stanicích. Metro 2033 vás každopádně chytne a pobaví, místy se dokonce zasmějete.


P.S: tadyto sou některe moje videa ktere sem daal i na youtube


Metro 2033 je zkrátka povedená akční hra, která zejména sází na svou tajemnou atmosféru postapokalyptického světa, skvělého audiovizuálního zpracování a po dohrání hry dostanete chuť na přečtení knižní předlohy od Dmitryho Glukhovského. Menším zklamáním pro nás byl jen bojový systém a občas tupá UI nepřátel.

 

',width:'425',height:'344'" mce_src="js/tiny_mce/plugins/media/img/trans.gif" src="/js/tiny_mce/plugins/media/img/trans.gif" />
 Metro 2033

 

 

A prosím,mohli byste mi tam přidat komentář?chtěl bych taky něco slyšet...Díky =)

SDÍLET

BlogyProfil blogu
* Založen: 17.6.2010 18:15:10
* BlogRank: 1,15
* Přístupů: 5 925
* RSS: RSS zdroj
Redakce blogu

REDAKCE BLOGU

Celkem redaktorů: 1
Flash hry

KATEGORIE

Kategorie článků
Toplist