Čekejte prosím
Čekejte, prosím...

Fotbalové stadiony očima fanouška

Fotbalové stadiony očima fanouška

12

komentářů

Korona Kielce

datum: 8.6.2017 8:58:03 | autor: Stahler | komentáře: 12 | hodnocení: 83% (12 hlasů)

Korona Kielce: Polský klub, který má aktuálně poměrně dobrou sezonu bez starostí se záchranou v nejvyšší soutěži. Kdo sleduje naše krajánky v zahraničních soutěžích, možná ví, že v klubu již několik let působí odchovanec pražské Slavie Radek Dejmek, který v klubu dokonce obléká kapitánskou pásku. Což je poměrně čest, když takovou funkci vykonává zahraniční fotbalista. Klub hraje na poměrně novém stadionu s kapacitou 15550 diváků, všechny místa na stadionu jsou k sezení a celý stadion je krytý. Stadion má dvě patra, něco jako u nás mají třeba Slavie v Edenu západní část tribuny a Sparta Letnou kromě hlavní tribuny, jen tak pro představu. V Polsku patří stadion Korony mezi ty lepší, ale je škoda, že působí tak nějak smutně, omšele, jelikož výrazně převládají sedačky šedivé barvy. Klub přitom vyznává červenou a žlutou barvu a tak být sedačky v červeném a žlutém provedení, vypadá to hned lépe a každému návštěvníkovi by bylo hned jasné, který tým je na něm doma. Sektor pro aktivní domácí fanoušky se nachází za bránou na horním patře, hosté jsou v protilehlém rohu a mohou využít dolní i horní část svého rohu. Výhled na hřiště mají všichni slušný. Stadion je kompletně krytý pod střechou a zvenčí vypadá docela moderně.

 Dopravu na stadion autem bych úplně nedoporučoval, parkovací kapacity mi nepřijdou nějak velké, zvlášť při velkých návštěvách nemusí ta parkoviště stačit ani všechna dohromady. Přímo u stadionu staví několik autobusových linek, tak bych asi doporučil tuhle možnost. Vlakové i centrální autobusové nádraží, které jsou vedle sebe, jsou od stadionu vzdáleny nějakých 20-25 minut chůze, což není ani blízko, ani daleko.

 Občerstvení na stadionu mi přišlo trochu nadprůměrné z toho co jsem zatím v Polsku viděl. Klobásu Vám prodají jak na tácek, tak i v bulce, obě varianty stojí 10 zlotých. Velké hranolky stojí 7 zlotých, malé 5 zlotých. Hamburger je k mání za 8 zlotých. čerstvý pražený popcorn vyjde na 10 zlotých velký sáček a 5 zlotých dáte za malý sáček. Pytlík chipsů je za 6 zlotých. Z teplých nápojů je kelímek čaje za 3 zloté, kávy za 4 zloté. Pivo tyskie stojí klasický kelímek o obsahu 0,5l 6 zlotých, nealkoholické nápoje o stejném objemu 0,5l jako cola, fanta, nestea a další vyjdou na 5 zlotých.

 Vstupenky na stadion jsou vždy levnější, pokud máte kartu kibica. Na Koroně díky tomu ušetříte celých 10 zlotých, což je cca 65 korun českých. A když si lístek koupíte předem, ušetříte další peníze, protože za nákup lístku až v den zápasu je lístek dražší o 2 zloté a je úplně jedno, do jakého sektoru ho chcete. Vydání karty kibica stojí 10 zlotých, jak je v Polsku tak nějak obvyklé. Cenové rozpětí vstupného na Koronu Kielce je  28, 28, 32 zlotých za jakákoliv místa v dolním prstenci stadionu. Za místa v horním prstenci stadionu zaplatíte 34, 34, 40 zlotých. Pozor, s kartou kibica si z jakékoliv vstupenky odečtěte celých  10 zlotých, což jde. Ceny pro důchodce a studenty jsou ještě o něco příznivější. Klub vydává programy k zápasům zcela zdarma a jsou velmi kvalitní, z tvrdého křídového papíru. Za tohle určitě chválím.

 

ANKETA

Navštívili jste někdy tento stadion ?

Ano
Ne

Celkem: 17 hlasů

V této anketě jste již hlasovali.

Buď jste v této anketě již hlasovali, nebo hlasoval někdo se stejnou IP adresou. Pokud chcete hlasovat, zaregistrujte se prosím.

SDÍLET

6

komentářů

Stal Mielec

datum: 13.3.2017 10:38:41 | autor: Stahler | komentáře: 6 | hodnocení: 91% (14 hlasů)

Stal Mielec: Stadion nováčka polské druhé nejvyšší soutěže patří k těm lepším v rámci této ligy, ačkoliv má atletickou dráhu, které vůbec nemám rád, jelikož vzdaluje hlediště od hřiště. Zajímavé je, že tartan je modré barvy, což nebývá zrovna obvyklé. Stadion možná dokonce splňuje i podmínky na případnou účast v nejvyšší soutěži, ale aktuálně klub čeká tuhý boj o záchranu v nižší lize, což je jasná priorita. Kdysi byl klub velmi úspěšný, dokonce v minulosti dvakrát vyhrál v nejvyšší soutěži a slavil mistrovské tituly. Stadion disponuje umělým osvětlením, sloupy jsou netradičního vzhledu, kapacita stadionu je 6864 sedících diváků. Stadion má dvě kryté podélné tribuny, nahoře jsou umístěné prosklené skyboxy. Za brankami by se daly umístit menší montované tribuny, kdyby to bylo nutné, nějaký prostor na ně tam je. Ale to zatím nehrozí, průměrnou návštěvu nemají ani tolik, kolik je současná kapacita stadionu. Sedačky na stadionu jsou v klubových barvách, bílé a modré a jsou zajímavě uspořádané, opticky to vypadá solidně. Co se týče kotlů pro aktivní fanoušky, je to uspořádané přesně tak, jak to známe u nás z Mladé Boleslavi. Oba kotle jsou naproti sobě na krajích tribun, což je skvělé na vzájemné hecování. Plot není nijak vysoký, takový standardní a bez sítě, tak výhled na fotbal je z obou kotlů stejně dobrý, což je rozhodně plus.

 Dopravu na stadion autem bych úplně nedoporučoval, parkoviště mi přišlo menší a kdyby bylo na nějaký zápas vyprodáno, nestačilo by. Ke stadionu jede nějaká linka místní autobusové MHD. Stadion je v podstatě na kraji města, ale do patnácti minut se tam dá dojít pěšky z vlakového nebo autobusového nádraží. Jsou naproti sobě a pro fanoušky hostujících týmů je tohle určitě fajn, že není cesta na stadion nějak komplikovaná.

 Občerstvení na stadionu bylo obrovské zklamání. Měli jenom za 7 zlotých zapékanku, což je taková rozpůlená bageta, kde jsou zapečené různé přísady a pak už k jídlu měli jen nějaké chipsy, bída. Z pití za 6 zlotých pivo Tyskie, za 5 zlotých nealko typu coly, fanty a tak. Za 5 zlotých teplý čaj a káva byla tuším za 6 zlotých.

 Vstupné na stadion je pro malé děti, studenty do 26 let a invalidní osoby za 10 zlotých, pro ostatní je cena vstupenky 20 zlotých. 20 zlotých zaplatí i fanoušci hostujících týmů do svého určeného sektoru. VIP vstupenky do lóží s občerstvením se prodávají za 200 zlotých. Co jsme si s kamarádem však všimli, vůbec o ně není zájem, ta místa zela prázdnotou. Klub vydává zdarma programy k zápasům obstojné kvality, což je chvályhodné, jen je trochu hloupá skutečnost, že jsou poskládané na sedačkách v sektorech uprostřed stadionu. Takže lidé, kteří mají lístky na krajních sektorech, si pro ně musí dojít a může se i stát, že už nebudou. Jak to chodí na protější straně stadionu a v sektoru hostů, netuším. Lepší by bylo, kdyby je rozdávali na pokladnách nebo u vstupů na stadion.

 

ANKETA

Navštívili jste někdy tento stadion ?

Ano
Ne

Celkem: 15 hlasů

V této anketě jste již hlasovali.

Buď jste v této anketě již hlasovali, nebo hlasoval někdo se stejnou IP adresou. Pokud chcete hlasovat, zaregistrujte se prosím.

SDÍLET

10

komentářů

Anderlecht Brusel

datum: 23.12.2016 16:54:48 | autor: Stahler | komentáře: 10 | hodnocení: 100% (13 hlasů)

Anderlecht Brusel: Tento tým z hlavního města Belgie je to nejlepší, co tamní fotbalová scéna nabízí. V místní lize vyhrál přes 30 mistrovských titulů a pobral i řadu triumfů v různých místních pohárech či superpohárech. Vyhrál dvakrát dnes již zrušený Pohár vítězů pohárů a jednou pohár UEFA, což už jsou celoevropské trofeje. Své zápasy hraje na sice už trochu starším, nicméně přesto  stále slušném stadionu. Na ligové zápasy v Belgii má stadion kapacitu 28000 diváků, na evropské poháry je z různých bezpečnostních důvodů kapacita bohužel snížená na 21619 diváků. Všechna tato místa v evropských pohárech jsou k sezení. Střecha stadionu, zdá se říct, pokryje všechna místa na něm. Takže je celý krytý.

 Stadion má dvě patra po celém obvodu, která jsou pro běžné diváky. Mezi nimi je úzké patro, které je pojaté jako skyboxové, je tenčí s pár řadami sedaček. Trochu to v tomhle připomíná pražskou hokejovou O2 Arenu. Výhled skoro ze všech míst se zdá dobrý, akorát dolní sektor pro hosty je přes síť. Takže asi nic moc výhled. Chválím, že stadion nemá atletickou dráhu, je čistě fotbalový a hlediště je celkem blízko hřišti. I když přímo u něj hlediště není, je tam několikametrová úniková zóna nebo něco na ten způsob. Sedačky na stadionu jsou v barvách klubu, bílé a fialové. Prvních pár řad je osazeno pouze z fialových sedaček a pak se obě barvy až do posledních řad různě prolínají, vypadá to docela hezky.

 Doprava na stadion je v pohodě, protože stadion je nedaleko od stanice metra a i autobusem se na něj dá dorazit v pohodě, směřuje k němu hned několik linek. Autem je doprava v pohodě snad také, ale parkoviště u stadionu mi nepřišlo velké. Je tam sice ještě jedno poměrně rozsáhlé, které pojme auta i pár autobusů, ale to je ohraničené vysokým plotem a je pouze pro fanoušky hostujících týmů. Ti mají parkování dobré určitě a navíc bezplatné. Stadion disponuje velikým fanshopem.

 Občerstvení na stadionu bych řadil mezi takové průměrné co se týče nabízeného sortimentu a dá se předpokládat, že nebýt v sektoru pro hostující fanoušky, ale kdekoliv jinde na stadionu, je nabídka o něco širší, jak to obvykle bývá. Pro hosty je zpravidla nabídka chudší z toho důvodu, že ne s každým týmem jezdí velký počet fanoušků. V případě některých týmů by pořadatelé v hostujícím sektoru prodali jen málo jídla i pití. Což nebyl naštěstí případ Slavie Praha, se kterou jsem tento stadion navštívil. Bylo nás tam asi 300. V nabídce tedy měli nealkoholické belgické pivo značky Jupiler v netradiční míře 3,3 dl za 2,5 euro. Nealkoholické limonády typu cola, sprite apod. nabízeli také za 2,50 euro, opět v netradiční míře 2,5 dl. Stejně na tom byla voda. Pytel chipsů stál 3,50 euro, pytel bonbonů 4 eura. Z teplého jídla byl v nabídce hot-dog za 4 eura, hamburger za 4,50 euro, klobása v bagetce s cibulí za 5 euro a chilli burger stál 5,50 euro. Zkusil jsem klobásu a nebyla špatná, chuťově byla jiná naž jaké jsou běžné u nás, což stojí za vyzkoušení. 

 Vstupenka na zápas se prodávala za 10 euro do dolního prstence stadionu, 15 euro stály vstupenky do horního prstence. Programy k zápasu se nevyráběly, těžko říct, zda je vyrábí alespoň na běžné ligové zápasy, když na evropské poháry ne.

 

ANKETA

Navštívili jste někdy tento stadion ?

Ano
Ne

Celkem: 20 hlasů

V této anketě jste již hlasovali.

Buď jste v této anketě již hlasovali, nebo hlasoval někdo se stejnou IP adresou. Pokud chcete hlasovat, zaregistrujte se prosím.

SDÍLET

8

komentářů

Legia Varšava

datum: 21.9.2016 9:10:46 | autor: Stahler | komentáře: 8 | hodnocení: 100% (15 hlasů)

Legia Varšava: Několikanásobný mistr polské ligy z hlavního města Polska, Varšavy. Relativně nedávno za peníze daňových poplatníků krásně zrekonstruovali stadion pro 30805 diváků. Všechna místa na stadionu jsou k sezení. Stadion má dvě patra a horní patro je určitě celé kryté. U toho dolního to kryté bude na každé straně tribuny asi jenom částečně, střecha mi ze všech stran přišla nějaká kratší. Typologicky je stadion celkem podobný Edenu, domovu Slavie v Praze. Jen hlavně díky kapacitě ve větším provedení. Sedačky na stadionu jsou v barvách místní Legie, tedy zelené a bílé a je to celé vkusně udělané. Dolní sektory mají převážně zelené sedačky a z bílých je udělaný nápis klubu, což vypadá pěkně. V horních ochozech naopak převažují sedačky bílé barvy, které jsou vkusně promíchané s menšinou zelených, což opticky vypadá docela hezky. Kotel pro aktivní fanoušky domácích je za jednou z branek a hosté jsou přímo naproti nim v rohu stadionu, nicméně jejich sektor mi přijde na výhled na fotbal docela dobrý, akorát tam mají vysokou síť. Ale tu mají i domácí, nic hrozného.

 Doprava na stadion je možná hned několika způsoby. Přímo u stadionu je několik parkovišť, která pojmou myslím slušný počet aut nebo autobusů a jedno z nich je přímo pod stadionem. Další možnost je různými autobusovými spoji, které mají zastávku v okolí stadionu snad ve všech směrech. Dobrá možnost je i jízda metrem nebo tramvají a zbytek cesty dojít přes park.

 Občerstvení na stadionu patří k těm nadprůměrnějším, zklamáním je ale absence jakéhokoliv piva. Co se týče jídla, určitě bych doporučil velké stany, které jsou ještě před vstupy na ochozy stadionu. Tam mají jídlo už na první pohled lepší, než jsou ty klasická občerstvení běžná na stadionech moderního typu, což známe i u nás doma...Je totiž docela běžné, že na stadionech v nižších soutěžích mají lepší i levnější klobásy než na těch stadionech, kde se hraje profesionální fotbal. Ve stanu nabízí klobásy za 12 zlotých, ke kterým Vám dají nějaké opékané zelí a pečiva i okurek si můžete vzít, kolik chcete. V nabídce měli ještě nějaké maso za 15 zlotých, pravděpodobně šlo o vepřové steaky. K tomu bylo možné zakoupit i různé nealkoholické nápoje nebo teplý čaj. Ve stánkách po obvodu stadionu měli v nabídce hamburgery nebo klobásy za 12 zlotých, hot-dog stál myslím 10 zlotých a zapékanka 8 zlotých. Z pochutin měli za 10 zlotých popcorn a z pití se decka různého nealka nalévala za 5 zlotých. Velký kelímek horkého čaje stál 7 zlotých, malý kelímek 5 zlotých.

 Za zmínku ještě stojí, že na stadionu je kromě klasického klubového fanshopu i fanshop aktivních fanoušků, kteří mají v mnohém lepší a levnější sortiment než klub, což je na pováženou...

 Vstupenky na Legii patří k nejdražším v celém Polsku, je to zkrátka velkoklub, který letos dokonce hraje i slavnou LM. Mají určitě nejdražší kartu kibica, která byla až donedávna povinná, ale už tomu tak není. Stojí 15 zlotých, nicméně s ní máte lístek na zápas levnější o 5 zlotých, což není špatné. Za tři návštěvy se Vám investice do karty vrátí a zbyde Vám hezký malý plastový suvenýr. Karta platí na pět let, takže se to dá stihnout. Osobně mám v plánu se na Legii někdy určitě vrátit. Ceny vstupného s kartou kibica jsou pro dospělého diváka v cenových relacích 40, 50 a 65 zlotých podle toho, na jakou tribunu jdete. Bez karty kibica si připočítejte k ceně ještě 5 zlotých. Děti a senioři mají vstupné v průměru zhruba o třetinu levnější. Programy k zápasům vyrábí klub nepravidelně.

 

ANKETA

Navštívili jste někdy tento stadion ?

Ano
Ne

Celkem: 22 hlasů

V této anketě jste již hlasovali.

Buď jste v této anketě již hlasovali, nebo hlasoval někdo se stejnou IP adresou. Pokud chcete hlasovat, zaregistrujte se prosím.

SDÍLET

12

komentářů

Dolcan Zabki

datum: 22.7.2016 17:14:06 | autor: Stahler | komentáře: 12 | hodnocení: 100% (14 hlasů)

Dolcan Zabki: Tento klub v minulé sezoně hrál druhou nejvyšší soutěž a nachází se jen několik málo kilometrů od hlavního města Polska, Varšavy. Své zápasy hraje na sice menším, ale poměrně útulném stadionku pro 2839 diváků, všechna místa na stadionu jsou k sezení. Klub má dlouhou historii, byl založený již v roce 1927. Přesto například umělé osvětlení bylo instalováno až na podzim loňského roku. Nyní ten stadion dokonce možná splňuje i podmínky pro účast v nejvyšší soutěži, což by byla pro tento menší klub jistě historická událost.

 Stadion má jednu větší krytou tribunu a přímo na protější straně je několik menších tribun, které však tu stranu pokryjí po celé délce a v pravém rohu z pohledu hlavní tribuny mají svůj sektor hostující fanoušci. Domácí sektor je přímo naproti nim na kryté tribuně. Něco jako je to v naší lize v Mladé Boleslavi, jen tak pro představu. Celá protější tribuna je bohužel nekrytá, její jediné minus. Jinak je odtamtud na fotbal výhled určitě v pohodě, žádné přehnaně vysoké ploty ani sítě a hlediště je hned u hřiště. Hlavní tribuna má na střídačku modré a červené sedačky, jsou tedy v barvách klubu a to je dobře. Z bílých sedaček je mezi modrými sedačkami udělaný název klubu, což vypadá opticky dobře. Na protější straně to vypadá navenek podobně, ale z důvodu stáří a vybledlosti řady sedaček to nemůže být tak hezké, jako je to na hlavní tribuně.

 Cesta na stadion je krátká, jde se kousek pěšky od vlakového nádraží, asi pět minut a díky stožárům umělého osvětlení je stadion vidět už od vlakového nádraží, což velmi usnadňuje orientaci a vlaky z Varšavy jezdí docela často. U autobusů to bude nejspíše podobné a i řidiči automobilů by měli být v pohodě, na potřeby místního klubu je kde zaparkovat. U stadionu je parkoviště a kdyby náhodou na nějaký vyprodaný zápas nestačilo, dá se zaparkovat i u nedalekého plaveckého stadionu.

 Občerstvení na stadionu je na úroveň druhé nejvyšší soutěže trochu nadprůměrné. Samotná dobrá klobása slušné velikosti stojí 8 zlotých, s dvěma deckami nealkoholického nápoje to kombíčko stojí 9 zlotých. Klobásový hot-dog s opečenou cibulkou stojí 9 zlotých, s pitím 10. Decka nealkoholického nápoje typu cola, fanta, sprite stojí 2 zloté, teplý čaj 4 zloté a káva je za 5 zlotých. Dále mají v nabídce různé pochutiny, především sušenky a brambůrky.

 Vstupné na stadion je 15 zlotých, je potřeba u vstupu ukázat občanský průkaz nebo pas, vstupenky se totiž prodávají na jméno. Program k zápasu bohužel nevyrábějí.

 

ANKETA

Navštívili jste někdy tento stadion ?

Ano
Ne

Celkem: 22 hlasů

V této anketě jste již hlasovali.

Buď jste v této anketě již hlasovali, nebo hlasoval někdo se stejnou IP adresou. Pokud chcete hlasovat, zaregistrujte se prosím.

SDÍLET

9

komentářů

FC Zlín

datum: 8.2.2016 10:46:59 | autor: Stahler | komentáře: 9 | hodnocení: 90% (15 hlasů)

FC Zlín: Nováček české nejvyšší soutěže, který by za normálních okolností v nejvyšší soutěži nehrál. Ale hraje ji z toho důvodu, že lépe umístěný celek Varnsdorfu nabídku postupu sportovní cestou odmítl z důvodu nevyhovujícího stadionu. Což mohu potvrdit, jelikož jsem ve Varnsdorfu několikrát byl a ten stadion stačí akorát na druhou ligu, na první ligu nevyhovuje skoro v ničem. Takže Zlín postoupil administrativně ze třetího místa, jejich stadion prvoligová kritéria splňuje. Několikrát jsem tam byl, naposledy před asi čtyřmi lety a tak jsem byl nedávno zvědavý, co se tam změnilo a vypravil jsem se tam. Nejdůležitější a zároveň nejnákladnější věcí, co je ve Zlíně jinak, je vybudovaný vyhřívaný trávník. To ocení především hráči a správce stadionu, fanoušci tohle nijak nepoznají. No a jediné, čeho jsem si všimnul, byl nový plot v sektoru pro hostující fanoušky a elektronické turnikety, takže pro pohodlí fanoušků se neudělalo vůbec nic bohužel. Na zlínském stadionu je tedy všechno při starém, dá se říct. Perličkou jsou jejich záchody v hostujícím sektoru, kde už roky nesvítí světla a je tam ztrouchnivělá podlaha, ideální na zakopnutí...Ve výhledu brání zbytečně vysoký plot, jedná se o jeden z těch horších sektorů pro hostující fanoušky. Domácí kotel je přímo naproti. Obě kryté tribuny na podélných stranách hřiště vypadají dobře a celý stadion je se sedačkami a s výjimkou hostujícího sektoru je krytý.

 Dopravu na stadion autem moc nedoporučuji, jejich parkoviště na atraktivní zápasy nestačí a v nejbližším okolí se volná místa k parkování hledají celkem těžko. Cesta vlakem na stadion trvá asi 20-25 minut, což je celkem v pohodě a autobusem to je totéž, nádraží jsou totiž vedle sebe.

 Občerstvení na stadionu bych zařadil mezi ty průměrné. Dobře vypadající klobása stála tuším 45 Kč a pivo myslím 25 Kč, k dispozici byly ještě nealkoholické nápoje typu cola, sprite, fanta apod. Dále čaj nebo kafe. K jídlu kromě klobás měli ještě různé sušenky apod.

 Vstupné na stadion je od 80 Kč do 150 Kč. Nekrytá tribuna pro hosty stojí 80 Kč, krytá jižní tribuna pro domácí je za 100 Kč. Hlavní tribuna je za 150 Kč a protější podélná za 120 Kč. Ceny jsou v rámci první ligy jedny z nejpříznivějších. Program k zápasu stojí 10 Kč, je takový menší skládacího typu, nicméně obsahuje všechno podstatné a to stačí.

 

 

ANKETA

Navštívili jste někdy tento stadion ?

Ano
Ne

Celkem: 30 hlasů

V této anketě jste již hlasovali.

Buď jste v této anketě již hlasovali, nebo hlasoval někdo se stejnou IP adresou. Pokud chcete hlasovat, zaregistrujte se prosím.

SDÍLET

11

komentářů

MFK Vítkovice

datum: 30.11.2015 9:12:14 | autor: Stahler | komentáře: 11 | hodnocení: 88% (19 hlasů)

MFK Vítkovice: Asi se někdo bude divit, proč píši o stadionu klubu, který hraje až třetí nejvyšší soutěž. Skutečnost je ovšem taková, že se na tomto stadionu hraje nejvyšší česká soutěž z toho důvodu, že Baník Ostrava musel opustit svoje domovské Bazaly a nastěhoval se do Vítkovic, kde se o stadion dělí s místním klubem. Tento stadion je celosvětově známý především díky atletice, každoročně se tam konají závody v různých atletických disciplínách pod názvem "Zlatá tretra". Stadion prošel za posledních několik let kompletní přestavbou. Pamatuji si ho ještě z dob, když se na něm hrála druhá fotbalová liga a z té doby zůstala jen hlavní tribuna, která se i tak předělala a zbytek stadionu je úplně nový, dokončený byl před několika měsíci.

 Stadion má kapacitu 15000 míst, všechna místa jsou k sezení a stadion je komplet krytý. Z hlediska fotbalu má snad jen jednu nevýhodu a to atletickou dráhu, kvůli které je hlediště vzdálenější od hřiště. Kvůli této skutečnosti se nemůže jednat o čistě fotbalový stadion, přesto patří k těm lepším u nás. Sedačky mají modrou barvu, což je dobře z toho důvodu, že jak Vítkovice, tak i Baník, mají modrou barvu jako hlavní klubovou. Oba kotle pro aktivní fanoušky jak domácích, tak i hostů, se nacházejí za bránou, samozřejmě co nejdále od sebe, naproti sobě. Ve výhledu fanouškům nepřekáží nic, i když je tam v kotlích takový standardní plot. Ale alespoň žádná síť. Doprava na stadion je dobrá, jede k němu několik tramvajových linek nebo se dá jet vlakem na nedaleké vlakové nádraží a zbytek cesty dojít pěšky.

 Zklamaný jsem byl z občerstvení. K fotbalu patří taková klasika, jako pivo a klobása a oni neměli klobásy a pivo jen nealkoholické. Půllitr kofoly stál 30 Kč, měli na prodej ještě další nealkoholické nápoje a z teplých nápojů čaj a kafe. K jídlu měli menší bagety tuším za 35 Kč a vepřový řízek za 50 Kč s možností si ho dochutit kečupem. Nebyl špatný, ale byl studený a hodila by se k němu nějaká zelenina.

 Lístek na fotbal do kotle pro hosty stál 180 Kč a mám pocit, že tahle cena je stejná i pro zbytek stadionu, možná s výjimkou hlavní tribuny. Program k zápasu nevím jestli vydávají, a pokud ano, tak je neprodávají u kotle pro hosty a na obcházení celého stadionu jsem už neměl čas. Když hrával Baník na Bazalech, tak u hostů programy vždycky prodávali, teď je to bohužel jinak.

 

ANKETA

Navštívili jste někdy tento stadion ?

Ano
Ne

Celkem: 42 hlasů

V této anketě jste již hlasovali.

Buď jste v této anketě již hlasovali, nebo hlasoval někdo se stejnou IP adresou. Pokud chcete hlasovat, zaregistrujte se prosím.

SDÍLET

9

komentářů

Vasas Budapešť

datum: 26.10.2015 8:56:27 | autor: Stahler | komentáře: 9 | hodnocení: 96% (17 hlasů)

Vasas Budapešť: Tento celek z maďarského hlavního města je v nedávno zahájené nové fotbalové sezoně nováčkem soutěže. Na jejich stadionu je nejzajímavější skutečnost, že se o něj dělí s městským rivalem MTK Budapešť. Nevím, kvůli čemu MTK musí hrát své domácí zápasy na Vasasu, ani zda je to jen dočasně nebo trvale, ale je jasně znát, že Vasas je zde opravdu doma. Vedle stadionu mají totiž velkou budovu včetně fanshopu se znakem klubu a fasáda je i v klubových barvách. Stejně jako sedačky na stadionu. Na stadionu ani v okolí není vůbec poznat, že tam své domácí zápasy hraje i jiný klub. No a shodou okolností jsem ten stadion navštívil s přáteli právě na utkání Vasas Budapešť-MTK Budapešť a bylo to díky výše uvedeným skutečnostem poměrně pikantní utkání.

 Stadion má kapacitu 17000 diváků, z toho asi tak 4000 míst je na sezení, zbytek na stání. Sedačky jsou v červené a modré barvě, což jsou barvy klubu. Na hlavní, a jediné kryté tribuně, je ze sedaček udělaný i nápis "Hajrá Vasas", což v překladu znamená něco jako "Bůh s Vasasem". Ještě bych podotknul, že krytá střecha je docela krátká, pokryje akorát novinářská místa, místa pro VIP hosty a nějakou tu stovku běžných diváků. Takže v případě deště nic moc pohodlí pro ostatní diváky. I na tomhle příkladu je znát, že se jedná o starší a nepříliš moderní stadion. Jakž takž moderní mi přišel akorát ukazatel skóre a sloupy umělého osvětlení. Domácí aktivní fanoušci mají kotle dva. Jeden je na kraji tribuny a druhý přesně naproti na protější straně. Hostující fanoušci jsou také na protější straně. Jejich sektor je rozlehlý, mohou být i v rohu. Moc sedaček v sektoru nemají, ale kotelníci většinou stojí, takže to není problém.

 Dopravu na stadion bych doporučil určitě metrem. Od metra stačí jít jednou delší ulicí pořád rovně a asi za deset minut jste přímo u pokladen. Z druhé strany jsou nějaké autobusové zastávky, ale metro mi přišlo jako nejlepší možnost. Co se týče parkovacích míst, tak mi přišlo, že jich je dostatek. Jak parkoviště před stadionem, tak i parkoviště v areálu stadionu mi přišlo dostatečně veliké. U toho v areálu je navíc administrativní budova klubu, kde je i fanshop.

 Občerstvení na stadionu mi přišlo takové průměrné. Velká škoda absence tradiční klobásy, s tímhle jsem se setkal jen málokde. K pití měli dva druhy piva, sice alkoholického, ale jen v plechovce za 400 forintů. Decka sodovky stála 100 forintů, různé druhy nealkoholických limonád od 200 do 300 forintů za decku. Chválím, že ve vedru, které bylo, byly nápoje chlazené v lednicích, což potěšilo. K jídlu jsem si dal za 400 forintů vepřový řízek v bulce, kde byl ještě plátek papriky. Nebylo to špatné, velikost řízku ušla, jen to bylo bez kečupu nebo hořčice takové suché. Pak měli k jídlu ještě nějaké preclíky a něco, co vypadalo jako buchta. Ještě bych dodal, že měli v nabídce různé tyčinky, oříšky nebo sušenky od 100 do 300 forintů. Za stejné ceny tam měli různá slunečnicová a jiná semínka a takový sortiment prodávali i dva pánové před stadionem, v těchto končinách je to populární sortiment.

 Vstupenka na zápas stála 1200 forintů, měli jsme je na nekrytou část hlavní trinuny. Tištěný program k zápasu bohužel Vasas nevyrábí. Pro lepší orientaci v cenách dodám, že 100 forintů bylo v době naší návštěvy rovných 9 korun.

 

ANKETA

Navštívili jste někdy tento stadion ?

Ano
Ne

Celkem: 28 hlasů

V této anketě jste již hlasovali.

Buď jste v této anketě již hlasovali, nebo hlasoval někdo se stejnou IP adresou. Pokud chcete hlasovat, zaregistrujte se prosím.

SDÍLET

14

komentářů

GKS Belchatów

datum: 1.7.2015 9:29:26 | autor: Stahler | komentáře: 14 | hodnocení: 90% (26 hlasů)

GKS Belchatów: Polský celek, který neúspěšně bojoval o záchranu v nejvyšší soutěži, kde byl nováčkem. Jedná se o z historického hlediska relativně mladý tým, založený v roce 1977. Stadion mají útulný, i když je druhý nejmenší z celé ligy. Oficiální údaje o kapacitě stadionu se podle dvou zdrojů liší, ale jenom těsně. Jeden informační zdroj uvádí 5238 sedaček, druhý zdroj 5264 sedaček. Místa na stání žádná nejsou, všechna jsou k sezení. Menší kapacitu v nejvyšší soutěži má aktuálně jen Górnik Zabrze, ale jenom z toho důvodu, že až na hlavní tribunu se zbytek stadionu kompletně předělává. Pokud by se Belchatów v soutěži zachránil, tak do ukončení prací v Zabrze měli mít nejmenší stadion oni. Nutno ale říct, že současná kapacita jim v drtivé většině případů bohatě stačí, Belchatów je na polské poměry menší město vzdálené asi 50 kilometrů od mnohem větší a známější Lodže.

 Na tomto stadionu, ačkoliv je na polské poměry v rámci profesionálních klubů jeden z nejmenších, se mi líbí to, že nemá žádnou atletickou dráhu a hřiště je v podstatě hned u hlediště a to ze všech stran. Líbí se mi i umístění kotle pro hostující fanoušky, který je naproti hlavní tribuně, tedy na dlouhé podélné tribuně a skoro uprostřed, což se jen tak nevidí a tak výhled na fotbal mají docela dobrý. Je tam sice vysoká mříž, ale jinak se jedná o fajn hostující sektor. Trochu mi to připomíná kotel pro hosty ve slovenském Liptovském Mikuláši, jen ve větším provedení. Všechna místa na stadionu jsou krytá, což je další plus. Akorát hlavní tribuna je docela malá, ani se na ni neprodávají běžným divákům vstupenky. Je to taková větší V.I.P tribuna, ve které jsou i boxy pro uzavřené V.I.P. skupiny. Z pohledu té tribuny napravo není nic, nalevo je další menší tribuna, ta je již pro běžné diváky. Za oběma brankama jsou další tribuny, na té vzdálenější od kotle pro hosty je kotel pro domácí aktivní fanoušky. Takže stadion má vlastně pět tribun. Kdyby chtěli, vešla by se jim tam i šestá tribuna vedle té V.I.P tribuny, ale asi nechtějí a ani to není na drtivou většinu zápasů potřeba.

 Fanshop je umístěný v tribuně, kde je domácí kotel a musím pochválit jeho výzdobu, která je moc krásná. Mají tam plno šál různých klubů po stěnách a ve vitrínách různé časopisy s fanouškovskou tematikou.

 Dopravu na stadion bych doporučil městskou MHD, parkoviště pro auta mi přišlo takové menší. Výhodou stadionu je, že je umístěný téměř uprostřed města.

 Nabídka občerstvení je jen taková základní, alespoň něco. Klobása průměrné velikosti i chuti stojí 8 zlotých. Hořčice, kečupu a krajíců chleba si můžete vzít, kolik chcete, což je plus. Půllitr piva Tyskie čepovaného do kelímku stojí 5 zlotých, stejné množství coly asi stejně. Před stadionem je možné zakoupit pytlíky s různými jadernými slunečnicovými semínky, a nejen slunečnicovými. Osobně jsem to nezkoušel, mám radši klasické klobásy, ale je to v polském fotbale celkem populární pochutina.

 Vstupné na zápas stojí 30 zlotých pro domácí fanoušky, hosté zaplatí také 30 zlotých. Co se týče programu k zápasům, tak klasický program nemají. Akorát tam zdarma rozdávají nějaké městské noviny, kde je uprostřed dvoustrana s plakátem mužstva a nějakými aktuálními informacemi z dění v klubu. Alespoň něco.

 

ANKETA

Navštívili jste někdy tento stadion ?

Ano
Ne

Celkem: 31 hlasů

V této anketě jste již hlasovali.

Buď jste v této anketě již hlasovali, nebo hlasoval někdo se stejnou IP adresou. Pokud chcete hlasovat, zaregistrujte se prosím.

SDÍLET

10

komentářů

Dukla Praha

datum: 10.4.2015 10:34:46 | autor: Stahler | komentáře: 10 | hodnocení: 91% (23 hlasů)

Dukla Praha: Tento slavný český armádní klub si prošel v ještě relativně nedávné minulosti dosti turbulentním obdobím. Dlouhé roky hrával v nejvyšší soutěži i v evropských pohárech, v období okolo roku 2000, těsně předtím i potom, vystřídal několik soutěží a v jednu chvíli klub úplně přestal existovat. V dobách největší krize Dukla hrávala dokonce i pražský přebor, což je v hierarchii našich soutěží pátá liga. Tehdy jsem se tam šel poprvé podívat, hráli tuším s Aritmou. No a dneska už jsou opět v plné síle v nejvyšší soutěži, klíčový byl nákup licence od krachujících druholigových Jakubčovic a první ligu už si sportovní cestou Dukla sama vykopala.

 Stadion Dukly za poslední roky prošel úpravami. O stadion se dělí s atlety, což bohužel obnáší to, že stadion má atletickou dráhu, takže je kvůli ní hřiště od hlediště vzdálenější o pár metrů. Nicméně s výjimkou sektoru pro hosty, který je oplocený, je výhled na hřiště z ostatních míst tribuny ničím nerušený. Jen to hřiště zkrátka není úplně blízko u diváků. Stadion má pouze jednu, ale poměrně obří tribunu. Ve středu tribuny v horní části je VIP sektor, v levém rohu je oplocený sektor pro hostující fanoušky. Sektor domácích fanoušků je zhruba ve středu tribuny v dolní části. Pamatuji časy, kde byl jak kotel domácích, tak i hostů přesně na protější straně stadionu, kde byly jen betonové schody. Oficiálně to má být území nikoho, ale naposledy jsem tam viděl asi padesát lidí, tak nějak různě roztroušených, asi se tam dostali nějak přes plot a nikdo je nevyhnal, nevím. Lístky se do těch míst totiž neprodávají. Ještě bych dodal, že sektor pro hosty má nevýhodu v tom, že wc zajišťují pouze dvě kadibudky toi toi, které jsou nahoře a musí se zdolat snad padesát schodů, což je mimořádně nepraktické. Kapacita stadionu je údajně 8150 míst, všechny k sezení. Před asi rokem a půl byly dřevěné lavice vyměněny za plastové sedačky.

 Doprava na stadion nic moc, i když je to v Praze. Přímo ke stadionu sice jedou snad dvě autobusové linky, ale v době konání atraktivnějších zápasů tam není k hnutí. Parkoviště u stadionu moc aut nepojme, a při výstupu z tramvaje fanoušky čeká slušný výšlap do kopce. A od nejbližší stanice metra je Juliska vzdálená asi kilometr, a taky se musí vyšlapat ten kopec. I tohle je asi jeden z důvodů, proč na Duklu moc lidí nechodí, pokud jim návštěvu zrovna nezvedne nějaké pražské derby a vysoká návštěva od soupeřů. Je to smutné, ale je to tak.

 Fanshop mají na Dukle jen takový provizorní, skládací přenosný stánek. Možná mají nějaký kamenný v hlavní budově, kde je veškeré zázemí klubu, ale nevšiml jsem si tam ničeho takového.

 Co se týče občerstvení, nabídka je poměrně široká a stánků je asi pět. Dokonce bych řekl, že v tomhle patří Dukla mezi pětici nejlepších týmů v lize, fanoušci si mají z čeho vybírat a cenově to je takový průměr. Klobásy jsou v nabídce tři- pikantní, václavská a bílá bavorská. Chuťově i velikostí jsou dobré, stojí 50 kč. Bramboráček stojí 15 kč, za stejnou cenu mají krajíc chleba se škvarkama. Párek v rohlíku stojí myslím 25 kč, hranolky asi také tolik. Co se týče pití, pivo točí jen nealkoholické a ještě do vratného kelímku, na který se dává záloha 50 kč. Sice chápu ekologický smysl tohoto vracení kelímků, ale hygiena pláče... Tohle na fotbal moc nepatří, lidi to akorát otravuje a i prodavači z toho jistě nemají radost, je to práce navíc.

 Vstupné pro děti do 15 let je zdarma, pro dospělé je vstupné za 140 kč nebo 160 kč podle atraktivity soupeře. Slevu mají osoby s průkazem ZTP. Program k zápasu je poměrně kvalitní a stojí 20 kč. Ještě nedávno měli na Dukle takové noviny slabší kvality, ale byly zdarma.

 

ANKETA

Navštívili jste někdy tento stadion ?

Ano
Ne

Celkem: 40 hlasů

V této anketě jste již hlasovali.

Buď jste v této anketě již hlasovali, nebo hlasoval někdo se stejnou IP adresou. Pokud chcete hlasovat, zaregistrujte se prosím.

SDÍLET

* Založen: 6.2.2010 20:51:03
* BlogRank: 1,37
* Přístupů: 115 741
* RSS: RSS zdroj
Redakce blogu

REDAKCE BLOGU

Celkem redaktorů: 1
Flash hry

KATEGORIE

Kategorie článků
Toplist