Čekejte prosím
Čekejte, prosím...

Fotbalové stadiony očima fanouška

Fotbalové stadiony očima fanouška

3

komentáře

GKS Katowice

datum: 4.3.2014 7:51:00 | autor: Stahler | komentáře: 3 | hodnocení: 97% (25 hlasů)

GKS Katowice: Polský klub, který hraje druhou nejvyšší soutěž a aktuálně má po podzimní části nakročeno do nejvyšší soutěže. Jedná se o družbu českého Baníku Ostrava a právě z Ostravy jsou Katowice denně dobře dostupné vlakem. Fanoušci těchto dvou klubů se proto navzájem často podporují a navštěvují se. Stadion GKS je starý, ale v plánu je výstavba zcela nového stadionu, která však určitě ještě nějakou dobu potrvá. Kapacita stadionu je podle oficiálního údaje 10052 diváků, ale asi to bude starý údaj. Byl jsem totiž na zápase, který navštívilo 5250 diváků a stadion byl zaplněný z dobrých 80 %. Takže celkovou kapacitu bych viděl maximálně na nějakých cca 8000 diváků. Stadion má dvě kryté tribuny a sektor pro hostující fanoušky za jednou z branek. Tribuny jsou naproti sobě, ta hlavní je větší. Na tribunách jsou jednotlivé sektory ohraničeny barvou sedaček, střídají se zelená a žlutá, což jsou barvy klubu a opticky to působí hezky. Sektor hostí je za bránou směrem k lesu, je nekrytý a není příliš velký. Tento sektor byl postavený během minulých dvou let, protože tehdy jsem už v Katowicích na GKS byl a ten sektor tam nebyl. Že je ten sektor nový je poznat i podle nových zelených sedaček a okolního pletiva. Ve výhledu mají hosté jen síť, což je v pohodě, plůtek před sektorem je nízký. Obě kryté tribuny mají perfektní, ničím nerušený výhled na hřiště, které je blízko tribun a tak to má být. Doprava na stadion ujde, ale mohlo by to být lepší. Parkoviště není malé, ale když zaprší, tak je pořádně blátivé a další parkoviště už jsou trochu dál od stadionu. U stadionu je autobusová zastávka místní MHD, tramvajová je asi o sto metrů dál. Chůze pěšky z hlavního autobusového nebo vlakového nádraží, které jsou vedle sebe, zabere minimálně 40 minut, ono je to docela daleko. Ještě se musím zmínit o fanshopu, který je umístěný u hlavní tribuny a je docela slušně zásobený, na tým v druhé nejvyšší soutěži dost nadprůměrně.

 Občerstvení na stadionu je na polské poměry trochu nadprůměrné. Dobrá klobása za 10 zlotých-(65 kč). V nabídce mají šašlik za 13 zlotých a vepřový steak za 14, ale při zápase, na kterém jsem tam byl, neměli ani jedno z toho. Nevím, zda to byla výjimka a nebo to tam mají v nabídce jen na okrasu a aby byla jakoby širší nabídka...

 K pití si můžete dát pivo Tyskie, mám pocit, že točený půllitr do kelímku byl za 7 zlotých. Stejné množství nealkoholického nápoje coca-cola, sprite, fanta vyjde na 5 zlotých. Teplý čaj stojí 4 zloté a káva byla myslím za 6 zlotých.

 Na tomto stadionu je povinné mít kartu fanouška, domácí jí říkají karta kibica. Bez ní není možné koupit lístek na zápas. Stačí podat na pokladně obsluze občanku nebo pas, o zbytek se postará obsluha a pak Vám vydá plastovou kartičku velikosti kreditní karty, která stojí 5 zlotých. Vstupenka na hlavní tribunu stojí 20 zlotých, na protější a do kotle hostí je cena myslím 15 zlotých. Tyto ceny platí pro nákup lístku v den zápasu, při nákupu předem nebo přes internet je cena vstupného myslím o 5 zlotých nižší v každé kategorii. Program k zápasu stojí 2 zloté a musím ho pochválit, protože ho dělají přímo fanoušci, kteří ho i prodávají a má odpovídající kvalitu. V Katowicích bývaly s programy problémy. Už jsem tam jednou byl asi před rokem a půl, to neměli vůbec žádné a když tam byl asi před třemi lety kamarád, tak měli takový snad černobílý o pár stránkách, kde bylo navíc dost reklam.

 


ANKETA

Navštívili jste někdy tento stadion ?

Ano
Ne

Celkem: 43 hlasů

V této anketě jste již hlasovali.

Buď jste v této anketě již hlasovali, nebo hlasoval někdo se stejnou IP adresou. Pokud chcete hlasovat, zaregistrujte se prosím.

SDÍLET

4

komentáře

Wisla Kraków

datum: 6.1.2014 8:52:13 | autor: Stahler | komentáře: 4 | hodnocení: 96% (27 hlasů)

Wisla Kraków: Na stadionu tohoto celku se měla původně hrát jedna ze skupin nedávného ME 2012, které hostilo Polsko společně s Ukrajinou. Ale sešlo z toho z obav před fanoušky hlásící se právě k Wisle Kraków a jejich městskému rivalovi Cracovii Kraków. Mezi těmito celky je obrovská nenávist a na obou stranách jsou desítky mrtvých. Jejich stadiony se celkem paradoxně nacházejí kousek od sebe. Přes obrovský park je od sebe dělí necelý kilometr. Takže ačkoliv stadion Wisly splňuje i velice přísné podmínky pro pořádání mezinárodních zápasů, přednost dostala výstavba nového stadionu v Gdaňsku. Kapacita stadionu Wisly je 33326 kompletně sedících diváků, navíc všechna místa na stadionu jsou krytá.

 Sedačky na stadionu jsou v klubových barvách, tedy v modré a červené, přičemž modrá barva má docela převahu. Název klubu je udělaný z bílých sedaček a z dálky to opticky vypadá pěkně. Stadion je bezbariérový, bez sloupů a také je čistě fotbalový bez atletické dráhy a podobných pro výhled diváků nepříjemných věcí. Hlediště je hned u hřiště a ani fanoušci hostí nemají podle mě špatný výhled. Jejich sektor je za jednou z branek směrem k hlavní tribuně a ve výhledu mají jen slabou mříž a plot je z průhledného nerozbitného skla, což je v pohodě, lepší než odporné mřížové klece, kde se člověk necítí být jako na fotbale, ale téměř jako v kriminále. Domácí kotel je za druhou z branek a je dost velký, patří do něj všechny sektory co za bránou jsou.

 Doprava na stadion je vyřešená celkem dobře. Parkoviště u stadionu včetně toho přímo v areálu není moc velké, ale v nejbližším okolí staví dost autobusových linek místní MHD a na nejbližší tramvajovou zastávku je to asi 200 metrů. Hlavní vlakové nádraží i autobusové(jsou vedle sebe), jsou vzdálené asi půl hodiny svižné chůze pěšky, busem či autobusem je přesun pochopitelně rychlejší.

 Na stadionu je několik fanshopů, ten největší se však nachází v areálu stadionu na parkovišti, sortiment mají docela bohatý. Asi padesát metrů od něj, možná ani to ne, mají v místní tělocvičně krámek i místní aktivní fanoušci, kde prodávají svoje fans produkty od samolepek po oblečení a různé věci s logem Wisly nebo svých různých skupin. Tohle mají vymyšlené velice dobře.

 Jak už jsem psal snad ve všech minulých článcích o stadionech v Polsku, je zapotřebí stejně jako u všech klubů nejvyšší soutěže nechat si vyrobit kartu fanouška, v polštině se tomu říká karta kibica. Na Wisle za ni chtějí 10 zlotých, což je zhruba 60 korun a je zapotřebí vyplnit formulář, který je k dispozici v polštině nebo v angličtině. Přes webku Vás vyfotí a za minutku je karta hotová. S tou kartou se pak už dá koupit lístek. Pro běžného diváka jsou ceny vstupného 20, 25, 30, 40, 50 zlotých, vozíčkáři zaplatí 15 zlotých a rodič s jedním dítětem dohromady 25 zlotých. Aktuálně je jeden zlotý 6 korun a nějaké setinky. Co jsem tak zatím na nejvyšší soutěži v Polsku navštívil, tak na Wisle jsou ceny takové průměrné, což je fajn.

 Nabídku občerstvení hodnotím jako nadprůměrnou. Dobré klobásy stojí 10 zlotých, čtyři deci piva Tyskie 6 zlotých. Klobása a pivo se dá zakoupit v kombíčku za 15 zlotých, ušetří se tak jeden zlotý, což je sleva jako blázen...Místo piva může být nealko nápoj, ty jsou v půllitrovém množství. Jedná se o klasické nealko jako cola, fanta, sprite apod. Samostatně je nealko prodejné za šest zlotých, stejně jako káva nebo čaj. Výjimkou mezi nealkem je minerálka, kde je půllitrová plastová lahev k mání za 4 zloté. K jídlu je ještě zapékanka za 8 zlotých, v kombíčku pouze s nealkem stojí 13 zlotých. Pak nějaký řízek pouze s nealkem za 15 zlotých, vypadal jako vepřový a samostatně se neprodává, nevím proč. Pochutiny jako brambůrky nebo tyčinky vyjdou na 5 zlotých. Wisla bohužel nevydává žádné programy k zápasům, což je škoda, hlavně pro sběratele programů je to na takový velký klub mrzuté.

 


ANKETA

Navštívili jste někdy tento stadion ?

Ano
Ne

Celkem: 29 hlasů

V této anketě jste již hlasovali.

Buď jste v této anketě již hlasovali, nebo hlasoval někdo se stejnou IP adresou. Pokud chcete hlasovat, zaregistrujte se prosím.

SDÍLET

9

komentářů

Piast Gliwice

datum: 3.12.2013 7:53:50 | autor: Stahler | komentáře: 9 | hodnocení: 98% (22 hlasů)

Piast Gliwice: Polský klub, který hraje tamní nejvyšší soutěž a patří k těm, které jsou nejblíže k našim státním hranicím a nebo k těm slovenským. Takže pro fanoušky z obou zemí bývalé společné republiky není moc náročné se tam jet podívat. Piast hraje na pěkném, zhruba dva roky starém stadionu s kapacitou 10037 sedících diváků. Všechna místa na stadionu jsou krytá a stadion je zajímavý tím, že má kolem dokola jedno patro, přímo okolo hřiště je vše komplet oplocené. Nicméně, kdo chce u fotbalu stát a dívat se přes plot u plochy, má u hlavní a jedné z tribun za bránou, kde je kotel domácích, možnost. Na protější straně by za plotem nic moc vidět nebylo, je to tam samý billboard a za druhou z branek, kde je kotel hostí, je to stejné. Sedačky jsou v barvách klubu, tedy v červené a modré a opticky to vypadá pěkně. Na tribuně naproti hlavní je udělaný název klubu z červených sedaček a všude okolo jsou modré, takže nápis pěkně vynikne a je tak hezky vidět, čí je to vlastně stadion.

 Doprava na stadion bohužel žádná sláva, jelikož je celkem stranou na okraji města u velkého hřbitova. Pěšky se jde cesta z vlakového nebo autobusového nádraží asi půlhodinu, přesně jsem si ten čas nepočítal a obě centrální nádraží jsou vedle sebe. U stadionu je akorát zastávka několika autobusových linek místní MHD, poměrně rozsáhlé parkoviště na auta či autobusy a dokonce i stojany na motorky nebo kola.

 Občerstvení na stadionu je na průměrné úrovni. Klobása na tácek je za 8 zlotých, což je 48 kč. Klobása v bagetě stojí 10 zlotých, tedy 60 kč. Normálně by mělo být k dispozici pivo Tyskie za 7 zlotých, tedy 42 korun, ale v mnou navštíveném zápase u těch píp nikdo neobsluhoval, nechápu proč. Třeba je tam mají jen na okrasu...Různé nealkoholické nápoje stojí 5 zlotých-(30kč), minerálka je za 4 zloté-(24 kč). Brambůrky jsou také za 4 zloté a pak jsou na výběr v Polsku a na Slovensku populární různá semínka. Ty se mimochodem prodávají i venku v okolí stadionu po sáčcích nebo celých baleních, ceny však vůbec netuším. Tyhle věci nejím a zůstává po nich pěkný bordel z těch slupek či skořápek...

 Na stadionu mě zklamal pouze provizorní venkovní fanshop, který toho v nabídce moc nemá a je otevřený jen před zápasem, po zápase už je pryč. K návštěvě zápasu, jak už to v nejvyšší soutěži v Polsku bývá, je zapotřebí takzvaná karta fanouška. U nich se té kartě říká karta kibica. V Gliwicích stojí 10 zlotých, což je zhruba 60 korun a je potřeba pouze předložit občanku nebo pas a o zbytek se postarají pracovníci pokladen. Takže tady se narozdíl od drtivé většiny ostatních klubů fanoušek nemusí zabývat vyplňováním nějakého formuláře. Karta je nutná, bez ní totiž není možné koupit lístek na fotbal na žádnou tribunu. Ceny vstupného se liší podle toho, kdy si zakoupíte lístek. V předprodeji vždycky vyjde o pár zlotých levněji než na místě. Za většinu ligových zápasů dáte od 20-45 zlotých, což je zhruba 125-280 kč, na ty nejlepší soupeře si připlatíte za lístek o 5-10 zlotých více. Zamrzí, že klub nevydává žádné programy k zápasu, to je škoda především pro sběratele.

 


ANKETA

Navštívili jste někdy tento stadion ?

Ano
Ne

Celkem: 26 hlasů

V této anketě jste již hlasovali.

Buď jste v této anketě již hlasovali, nebo hlasoval někdo se stejnou IP adresou. Pokud chcete hlasovat, zaregistrujte se prosím.

SDÍLET

6

komentářů

Ruch Chorzów

datum: 29.10.2013 8:23:42 | autor: Stahler | komentáře: 6 | hodnocení: 98% (25 hlasů)

Ruch Chorzów: Tento celek se nachází v Polsku, hraje tamní nejvyšší soutěž, které se říká Ekstraklasa. Chorzów je okrajová část poměrně velkého města, Katowic. Právě klub GKS Katowice je největším rivalem Ruchu, oba stadiony jsou docela blízko od sebe, vzdušnou čarou asi tak 2 km. Stadion je poměrně starý, má kapacitu 13000 sedících diváků a až na nepříliš velkou krytou hlavní tribunu jsou všechna ostatní místa nekrytá. Sedačky jsou všechny modré a modrá je hlavní barva klubu, takže je hned jasné, kdo je na stadionu doma a to je dobře. K té hlavní tribuně bych ještě podotkl, že krytá je asi tak jen ta horní polovina, kde navíc asi třetinu tribuny, která je pod střechou zabírají místa pro V.I.P hosty, takže do prodeje jde těch opravdu krytých míst jen několik málo stovek, takže když prší, je problém se někde schovat. Malý počet krytých míst je slabinou tohoto stadionu. Výhled na hřiště je ze všech stran dobrý, kotel hostí je za brankou vlevo od hlavní tribuny a je jako jediný oplocený, ale nic hrozného. Kotel domácích je přesně naproti. Akorát hlediště je od hřiště trochu vzdálené, na stadionu kdysi evidentně bývala atletická dráha. Zub času je všude také znát, jsou velké praskliny v betonu nebo rez na hlavní tribuně, zkrátka generální rekonstrukce by přišla vhod. Stadion má zajímavé stožáry umělého osvětlení, jsou takové vysoké a tenké. Ještě co se týče výhledu na hřiště z pohledu hlavní tribuny...Nekupujte si první a druhou řadu kdo byste tam šel, protože ve výhledu Vám budou vadit obě střídačky, přes které neuvidíte na část hřiště. Tribuna je totiž postavená na úrovni hřiště včetně první řady, což není moc chytré.

 Doprava na stadion je dobrá. U stadionu je parkoviště na auta, přímo u stadionu je zastávka místní autobusové MHD. Tramvajová zastávka místní MHD je asi 150 metrů od stadionu, stejně tak vlakové nádraží.

 Občerstvení na stadionu je vyřešeno docela bídně. Na hlavní tribuně a v okolí není žádný stánek ani s jídlem, ani s pitím. Na okolních tribunách nějaké stánky určitě jsou, viděl jsem lidi s různým pitím i klobásama, ale je divné, že nejsou stánky všude. Mohli by na tom v klubu něco utržit, jejich škoda. V okolí stadionu, jak je v Polsku poměrně obvyklé, jsou lidé prodávající pytlíky různých semínek a oříšků. Nevím za kolik jsou, slunečnicová semínka apod.moc nemusím. Dobré je, že s tím není problém u vstupu a v pohodě s takovým nákupem diváky vpouští. Fanshop je u hlavní tribuny, poměrně kvalitně vybavený vším možným. A také se tam dělají v nejvyšší soutěži povinné karty fanouška. V polštině se tomu říká karta kibica. Vyplníte formulář, necháte se vyfotit, zaplatíte 5 zlotých, což je 30 kč a dostanete plastovou registrační kartu, s kterou se pak kupují vstupenky a permanentky. Vstupenky v den zápasu stojí 20, 40, 60 zlotých. 20 za veškeré sektory v okolí hřiště kromě hlavní tribuny, 40 za nekrytou část hlavní tribuny a 60 za tu krytou část hlavní. Program k zápasu je zdarma, jedná se o noviny o osmi stránkách, kde plno reklam. Hlavně, že je alespoň něco, protože v Polsku vyrábí programy k zápasům bohužel málokdo.

 


ANKETA

Navštívili jste někdy tento stadion ?

Ano
Ne

Celkem: 27 hlasů

V této anketě jste již hlasovali.

Buď jste v této anketě již hlasovali, nebo hlasoval někdo se stejnou IP adresou. Pokud chcete hlasovat, zaregistrujte se prosím.

SDÍLET

12

komentářů

Borussia Monchengladbach

datum: 25.9.2013 8:39:22 | autor: Stahler | komentáře: 12 | hodnocení: 95% (25 hlasů)

Borussia Monchengladbach: Tento celek se nachází poměrně daleko na území Německa pro ty,kdo tam jedou z Česka. Relativně kousek od hranic s Nizozemskem,prostě pro našince jeden z těch složitějších klubů na navštívení. Ale stojí to za to,Borussia hraje na pěkném a velkém stadionu s kapacitou 54057 diváků. Tento stadion byl postaven v roce 2004 z toho důvodu,že v roce 2006 se v Německu konalo MS a ten stadion hostil jednu ze skupin. Takže je aktuálně starý ani ne 10 let a je to na něm znát,pořád vypadá zbrusu nově. Je vidět,že si ho váží a udržují ho. Jak je v Německu zvykem,má i sektory na stání. Ty se bohužel nedají použít v mezinárodních zápasech hlavních soutěží,ale na Bundesligu pochopitelně ano. Kdyby se v Monchengladbachu někdy hrála nějaká evropská pohárová soutěž,tak by byla kapacita snížena na 46249 míst,což je i tak výborné číslo. Stadion je dvoupatrový a celý je krytý pod střechou,což je perfektní. Pod stropem jsou zavěšené dvě velké obrazovky,v rohu stadionu je jedna a ta druhá přesně v protějším rohu. Sedačky na stadionu mají zelenou barvu,což je jedna z barev klubu a tak to má být. Z každého místa na stadionu je dobrý výhled,jednak na stadionu není atletická dráha a až na sektor hostí není nikde nějaká klec nebo plot. Oplocený je pouze sektor hostí,ale přesto si myslím,že výhled mají obstojný i oni. Plot je ze silného průhledného skla a sektor je umístěný v dolním rohu za jednou z branek. Za tou druhou je sektor domácích skalních fanoušků,oba kotle jsou bez sedaček. Fanshopy má klub u stadionu hned dva. Jeden je velký,druhý menší a nabízí především věci ve slevách a sortiment,kterého se potřebují už zbavit. Jinak jsou další menší stánky po celém stadionu,v každé části tribuny alespoň jeden je. Za jednou z tribun u bran areálu mají krámek místní skalní fanoušci,což se jen tak nevidí.

 Doprava na stadion je na Německo trochu slabinou. Stadion totiž leží na úplném okraji města,nejedou tam vlaky a metro už vůbec ne. Zbývají tedy jen busy místní MHD a veliká parkoviště na auta,autobusy i specializovaná na motorky nebo kola. A město to není zrovna malé,takže procházku pěšky třeba z centrálního vlakového nebo autobusového nádraží bych určitě nedoporučoval.

 Občerstvení na stadionu je co se týče nabídky opravdu luxusní,jak je v Německu skoro všude dobrým zvykem. Populární bílá nebo pikantní klobása v housce stojí 2,70 euro,hot-dog stojí rovné 3 eura. Populární currywurst s hranolkama stojí 5 euro,samotné hranolky byly k mání tuším za 2,40 euro. Nějaký řízek,asi kuřecí byl za 3,30 euro. Nesmím zapomenout ani na solidní výběr nejrůznějšího pečiva jako jsou loupáky,celozrnné housky apod. U tohoto ceny nevím,tam by byly asi různé,stejně tak u krámků s různýma obloženýma houskama,které jsou obložené především salámy,sýry či lososem. Dále,a to je naprostý luxus je prodej vlastních klubových zmrzlin,které stály od 1,50 euro do tuším 3,50 euro. To je docela unikát,stejně tak prodej vlastního energy drinku slušné chuti za 1,80 euro. Pivo značky Burgpilsen stálo 3,20 euro za objem 0,4 l a kvalita nic moc. Na výběr je i řada nejrůznějších nealkoholických nápojů. Ceny vstupenek na Bundesligu se pohybují myslím od 20 eur výš,já tam byl na přátelském turnaji a vstup na tribunu,která je naproti té hlavní,stál 33 euro,což je na drahé Německo a navíc za dobrý výhled solidní cena. Program k zápasu byl zdarma,měl snad okolo 100 stran a byl nesmírně kvalitní,především obsahem. Nevím,jak to chodí na běžném ligovém zápase když jsem tam byl jen na turnaji,ale myslím si,že i na ligu bude mít program podobně vysokou kvalitu. Zda bude něco stát,to netuším. Nicméně,v Německu občas u některých klubů bývají programy zdarma a to je dobře.

 


ANKETA

Navštívili jste někdy tento stadion ?

Ano
Ne

Celkem: 37 hlasů

V této anketě jste již hlasovali.

Buď jste v této anketě již hlasovali, nebo hlasoval někdo se stejnou IP adresou. Pokud chcete hlasovat, zaregistrujte se prosím.

SDÍLET

4

komentáře

FK Senica

datum: 19.8.2013 7:58:43 | autor: Stahler | komentáře: 4 | hodnocení: 98% (30 hlasů)

FK Senica: Na fotbale v tomto městě jsem byl už asi před dvěma lety a teď nedávno. Tehdy jsem o návštěvě Senice report nenapsal,takže alespoň mohu trochu srovnávat,jak stadion vypadal tehdy a teď,protože se z půlky změnil a to rozhodně k lepšímu.

 Hlavní a protější tribuna zůstaly beze změn,ale hlavní se prý má zbourat a místo ní se postaví nová,větší. Obě tribuny za brankama jsou nové,pěkné. Tehdy tam byly jen nekryté ochozy,ten hostující byl myslím navíc bez sedaček. Teď jsou obě tribuny za bránou kryté,pěkné a sedačky jsou v jedné z klubových barev Senice-modré. Současná kapacita stadionu je 4500 míst,ale to se ještě změní,protože ještě  zbývá rekonstrukce,nebo spíše postavení nové a dlouhé hlavní tribuny. Teď je malá a po jejich stranách jsou ochozy na stání,kde může stát asi stovka lidí. Pak to bude takový docela uzavřený areál,až na volné rohy. V jednom z nich je pěkná velká informační tabule skóre,kde běží i videosekvence. Výhled na hřiště je ze všech míst na stadionu dobrý,hřiště je docela blízko k tribunám a akorát v obou kotlech jsou natažené sítě,ale nic hrozného.

 Doprava na stadion je dobrá,centrální autobusové nádraží je jen nějakých deset minut pěšky. Vlakové je sice pěkně daleko,přes celé město,ale u stadionu alespoň staví busy místní MHD.

 Fanshop není moc dobrý,je přímo v jedné z pokladen,kde se prodávají lístky,což není moc pohodlné a v případě větší návštěvy to zdržuje jak zájemce o lístky,tak i zájemce o suvenýry. Chtělo by to nějakou samostatnou budovu. Nabídka fanshopu je taková průměrná. Občerstvení na stadionu je poměrně slušné. Na výběr je cikánská pečínka buď z kuřecího,nebo z vepřového masa a stojí 2,50 eura. Na papírech mají napsanou i klobásu za 2,30 eura,ale tu zrovna neměli. Mám pocit,že nabízeli ještě párek v rohlíku. Jak je na Slovensku zvykem,čerstvý popcorn mají dobrý. Pak měli k dispozici různé pochutiny od brambůrek po žvýkačky. Z nápojů mají k dispozici točené pivo Corgoň,půllitr za 1 euro. Pak celou řadu nealko nápojů i včetně krabičkových pitíček pro děti.

 Vstupenky na fotbal v Senici stojí běžně 3 eura za většinu stadionu,hlavní tribuna se prodává myslím za 5 euro když zbydou lístky. Je totiž malá a většinu míst obsadí majitelé permanentek a VIP hosté. Až se místo ní postaví větší tribuna jak je v plánu,bude to jinak.

 Program k zápasu se od mé poslední návštěvy dost změnil. Tehdy byl za 0,5 eura a vydával se každý zápas v menším formátu,teď ho mají formou magazínu na 2 a více zápasů ve velkém formátu a stojí 0,80 euro.

 


ANKETA

Navštívili jste někdy tento stadion ?

Ano
Ne

Celkem: 85 hlasů

V této anketě jste již hlasovali.

Buď jste v této anketě již hlasovali, nebo hlasoval někdo se stejnou IP adresou. Pokud chcete hlasovat, zaregistrujte se prosím.

SDÍLET

2

komentáře

Zlaté Moravce

datum: 30.7.2013 7:53:47 | autor: Stahler | komentáře: 2 | hodnocení: 94% (26 hlasů)

Zlaté Moravce: Tento klub je docela mladý,založený byl teprve v roce 1995,přesto se už propracoval do nejvyšší soutěže na Slovensku a hraje v ní stabilně už několik sezon. Stadion byl postavený ve stejné době co klub vzniknul,takže vypadá ještě relativně nově a to na Slovensku nebývá zvykem,tam je naopak drtivá většina stadionů zastaralá nebo přímo chátrající. Kapacita je rovných 5000 diváků,což je na menší město dostačující počet,stejně tam vyprodáno rozhodně nebývá. Stadion má krytou hlavní tribunu a minitribunku,která je po pravé straně hlavní tribuny. Po levé straně je další minitribunka,tentokrát nekrytá a i celý zbytek stadionu je nekrytý. Sektor pro hosty je za bránou,pro domácí aktivní fanoušky je na stejné tribuně na opačné straně. Nicméně,na mnou navštíveném zápase nebyla v oficiálním sektoru domácích ani noha,takže tam oficiálně kotel je,ale ve skutečnosti buď domácí kotel nemají,nebo jsou roztroušení všude možně. Oba kotle jsou na stání,jinak jsou všude sedačky. Výhled na fotbal je ze všech míst dobrý,hřiště je hned u hlediště po všech stranách a nikde nejsou žádné zbytečně vysoké ploty nebo sítě. Sedačky na stadionu jsou v klubových barvách.

 Doprava na stadion celkem ujde. Vlaková zastávka je asi patnáct minut pěšky,autobusová asi dvacet. U stadionu je zastávka místní MHD a pár desítek aut v areálu nebo u něj v pohodě zaparkuje. Další parkovací místa jsou nedaleko.

 Slabinou je servis pro diváky z hlediska fanshopu a občerstvení. Fanshop je hned u pokladen,nicméně v době mé návštěvy byl po celou dobu zavřený,což nechápu. Co se týče občerstvení,je to docela bída a asi nejhorší,co jsem na Slovensku kdy zažil co se týče nejvyšší soutěže. Pivo je k dostání pouze v divácky nezajímavých zápasech,při těch tzv. rizikových není k dispozici vůbec žádné,dokonce ani nealkoholické ! Jinak se čepuje Corgoň desítka za euro a nealkoholický Zlatý Bažant,také za euro. Pak je k dispozici z nápojů jen točená kofola,nějaké čaje,kafe a různá pitíčka a tak. Co se týče jídla,je to také bída. Z teplých jídel mají pouze langoše,nicméně jsou až o poločase a je jich tak málo,že jsou hned vyprodané. Asi 20 langošů na celý stadion...Langoš bez žádné přísady stojí 1 euro,s kečupem a česnekem 1,20 euro. Pak jsou k mání už jen různé pochutiny jako chipsy,žvýkačky,sušenky apod. Před stadionem je několik prodavačů různých druhů jedlých semínek. Sáček za půl eura. Vstupné na některou z krytých tribun stojí 5 euro. Nekrytý zbytek stadionu bez ohledu na sektory,zda jsou místa na podélné straně nebo za bránou stojí 3 eura. Program k zápasu stojí půl eura a je za tu cenu dostatečně kvalitní.

 


ANKETA

Navštívili jste někdy tento stadion ?

Ano
Ne

Celkem: 88 hlasů

V této anketě jste již hlasovali.

Buď jste v této anketě již hlasovali, nebo hlasoval někdo se stejnou IP adresou. Pokud chcete hlasovat, zaregistrujte se prosím.

SDÍLET

7

komentářů

Bielsko Biala

datum: 19.6.2013 7:59:05 | autor: Stahler | komentáře: 7 | hodnocení: 97% (29 hlasů)

Bielsko Biala: Na tomto městském stadionu v Polsku hrají dva místní fotbalové kluby-Podbeskidzie Bielsko Biala a BKS Stal Bielsko Biala. S kamarádem jsme navštívili duel Podbeskidzie,které bylo v tu dobu na posledním místě nejvyšší soutěže v Polsku. Městský rival BKS Stal hraje až čtvrtou ligu. Vzhledem k tomu,že tento stadion má dva domácí týmy a navíc patří městu,jeho vzhled nemůže mít výrazné rysy podle klubových barev ani jednoho z týmů,co na něm hrajou. V současné době stadion prochází etapou postupné rekonstrukce. Hlavní tribuna byla opatřena převážně žlutýma sedačkama,prostředek té tribuny je udělaný nějak šedivě a je to převážně pro V.I.P hosty a novináře. Obě tribuny za bránama se teprve staví a vypadají,že budou hodně velké a pojmou tisíce lidí. Aktuálně má stadion kapacitu buď 3000,nebo 3950 míst,údaje se liší. Kousek vedle hlavní tribunky,která není dlouhá,je oplocený kotel pro hosty bez sedaček. Naproti hlavní tribuně je nekrytá tribuna po celé délce hřiště,jedná se asi o 12-13 řad modrých sedaček. Až se postaví tribuny za bránama,bude se jednat o jeden z těch trochu lepších stadionů v Polsku. Co se týče výhledu na fotbal,tak z hlavní tribuny bude určitě ok,z protější tribuny je problematická jen první řada,z které se kouká trochu do plotu. Hostující sektor je taková oplocená klec,aspoň je blízko hřišti a skoro na půlce,být to někde daleko v rohu,tak by to bylo ještě méně pohodlné. Osobně přesně takové vysoké klece nemám vůbec rád a nejsem zdaleka sám. Doprava na stadion ujde,pěšky je to jak z autobusového,tak vlakového nádraží necelá půlhodinka. V okolí jede navíc dost linek místní autobusové MHD. Slabinou je neexistence fanshopu,ale třeba to jen souvisí s probíhajícími stavbami na stadionu a i fanshop se nějak postaví.

 Občerstvení je trochu podprůměrné. K dispozici není žádné pivo,jen řada nealkoholických nápojů a dobré klobásy. Kolik stojí samotná klobása nevím,ale za klobásu a colu jsem platil 11 zlotých. To je zhruba 66 Kč,1 zlotý je stabilně 6 Kč a nějaké desetinky. Ještě tam měli něco,co připomínalo halušky,ale to jsem si nedal a nevím,za kolik to bylo. Vstupenka na fotbal stojí 30 zlotých za protější nekrytou tribunu,za krytou hlavní 60 zlotých. V.I.P. sektory stojí 120 zlotých. Tyto ceny platí při nákupu v den zápasu. Když se koupí lístek s předstihem,jsou různé slevy. Většinou od 5 do 20 zlotých. Ceny se mohou lišit podle atraktivity soupeře. Ženy,děti a důchodci mají slušné slevy. Před nákupem lístku je však nutné si pořídit tzv.KK. Jedná se o povinnost,bez KK není možné koupit lístek. Jmenuje se to karta kibica,v překladu karta fanouška. V nejvyšší soutěži v Polsku to musí mít všechny kluby a je pro získání té karty nutné vyplnit registrační papír na pokladně a předložit občanku nebo pas. Vydání karty tady stojí 5 zlotých. Program k zápasu je zcela zdarma,jedná se o velký formát o dvou dvoustranách,se všemi podstatnými informacemi. Z tohoto pohledu je tedy zcela ok.

 

 


ANKETA

Navštívili jste někdy tento stadion ?

Ano
Ne

Celkem: 86 hlasů

V této anketě jste již hlasovali.

Buď jste v této anketě již hlasovali, nebo hlasoval někdo se stejnou IP adresou. Pokud chcete hlasovat, zaregistrujte se prosím.

SDÍLET

2

komentáře

Spartak Myjava

datum: 30.5.2013 7:57:34 | autor: Stahler | komentáře: 2 | hodnocení: 92% (26 hlasů)

Spartak Myjava: Slovenská kometa nejvyšší soutěže prožívá skvělé časy,za poslední tři roky postoupili ze čtvrté ligy až do nejvyšší soutěže,což znamená co rok,to postup ! A s postupem do nejvyšší soutěže přišla i totální rekonstrukce stadionu,který září novotou. Pravda,kapacita 2709 míst není mnoho,nicméně na menší regionální město jako je Myjava to zatím stačí. Stadion by se dal rozšířit,protože má jenom tři tribuny,ale zatím to není potřeba. Hlavní tribuna je poměrně malá,krytá a ani není po celé délce hřiště. Vedle ní směrem k tréninkovému hřišti na straně,kde za bránou chybí tribuna,se nachází sektor hostí. Jedná se o menší montovanou nekrytou tribunu,ale je stejně jako všechny tribuny u hřiště a ve výhledu hostujícím fanouškům nebrání žádné ploty nebo sítě,což je fajn. Vlastně se dá říct,že celý stadion je postavený čistě pro fotbalové fanoušky. Žádná atletická dráha,vysoké ploty nebo sítě bránící ve výhledu,což je dobře. Tribuna naproti hlavní,stejně tak tribuna za bránou jsou zcela nové a pěkně ladí ke znaku a dresu Myjavy,protože jsou v klubových barvách,tedy v černé a bílé a to je dobře. Název klubu je udělaný z černých sedaček na tribuně za bránou,obě nové tribuny jsou kryté. Nekrytý je pouze sektor pro hosty,jinak celý stadion. Doprava na stadion je dobrá,centrální autobusové nádraží je pár minut pěšky a ani vlakové nebude o moc dál. V okolí stadionu a v areálu se také dá parkovat,pár desítek aut to parkoviště pojme určitě. Na menší stadion není potřeba nějaké velké parkoviště. Kousek od stadionu je zastávka místní MHD.

 Nabídka něčeho k jídlu je dobrá,nabídka nápojů velice bohatá. Především díky hospodě,která je v areálu stadionu. V té hospodě je výběr zhruba takový,jaký je v obvyklé hospodě k mání. V této mají různé druhy alkoholu v cenovém rozpětí 0,80-2,70 eura za panák v množství 0,04 cl. V nabídce pochopitelně nechybí ani různé druhy piv,vín,čajů,kafí a nealko nápojů. Ve stáncích u tribun se také dá sehnat tvrdý alkohol,na výběr je asi 10-12 druhů. Pivo se čepuje Corgoň,velké pivo je za 1 euro,malé za 0,60 euro. Stejně stojí z nealkoholických nápojů i čepovaná kofola. Co se týče jídla,klobása stojí 2 eura. Kuřecí nebo vepřová cikánská pečínka stojí 2,50 eura. Z pochutin  stojí určitě za ochutnání sladký nebo slaný popcorn,solidně velký kornout stojí 1 euro. V prodeji jsou i různé chipsy,tyčinky,žvýkačky a podoné menší pochutiny. Fanshop je v areálu stadionu kousek od vstupní brány,jeho nabídka je taková základní a cenově slušná. Vstupné je 3 eura,děti,důchodci a snad i ženy platí za vstup polovinu,tedy 1,5 eura. Jedno euro se pohybuje stabilně okolo 25 českých korun. Program k zápasu stojí půl eura a obsahuje všechny podstatné informace,je poměrně kvalitní.

 


ANKETA

Navštívili jste někdy tento stadion ?

Ano
Ne

Celkem: 78 hlasů

V této anketě jste již hlasovali.

Buď jste v této anketě již hlasovali, nebo hlasoval někdo se stejnou IP adresou. Pokud chcete hlasovat, zaregistrujte se prosím.

SDÍLET

14

komentářů

Wiener Neustadt

datum: 15.5.2013 7:53:44 | autor: Stahler | komentáře: 14 | hodnocení: 92% (27 hlasů)

Wiener Neustadt: Tento klub má zajímavý název,nachází se zhruba tak daleko od Vídně,jako je třeba Kladno od Prahy. Proto asi název Wiener,jelikož v němčině se jejich hlavní město píše Wien. Rakouskou nejvyšší soutěž tento klub hraje teprve krátce na solidním stadionu,kde proběhla v nedávné době stavba zcela nové pěkné montované tribuny za bránou. Stadion má tribuny jen tři,místo za jednou z branek je jen na stání v oblouku,což není nic moc. Hlavní tribuna je docela nízká,má asi deset řad po celé délce hřiště a sedadla jsou v klubových modrých barvách. Název klubu je vyveden pomocí několika bílých sedaček. V rohu u nové tribuny je kotel domácího celku. Za bránou je nová,pěkná montovaná tribuna s tmavomodrýma sedačkama. Naproti hlavní tribuně je betonová tribuna,kde sedačky nejsou. V její oplocené části v opačném rohu,než jsou skalní příznivci domácích,je kotel pro hostující fanoušky. Tam je vysoký plot,jinak je výhled na fotbal ze všech míst dobrý,hřiště je blízko k hledišti. Fanshop je umístěný před stadionem,nabídka moc rozmanitá není a ceny jsou,alespoň pro turisty z chudších zemích než je bohaté Rakousko,poměrně vysoké. Nabídka občerstvení není špatná. Solidní pivo Ottokirchen mají za 2 eura,nealko nápoje stojí myslím stejně a měli tam například i vinný střik,což se na fotbalech jen tak nevidí. Klobása nebo párky stály myslím mezi 2-3 eury. Brambůrky,tyčinky a jiné pochutiny byly v prodeji také.

 Doprava na stadion autem je v pohodě,u stadionu je parkoviště i zastávka místní MHD. Pěšky od vlakového nádraží zabere cesta zhruba půl hodiny,což je přijatelná vzdálenost.

 Vstupenky na oblouk za bránou stojí 11 euro,na nekrytou protější tribunu na stání 14 euro,na novou montovanou nekrytou tribunu 16 euro a na jedinou krytou,hlavní tribunu 18 euro. Děti mají výrazné slevy. Program k zápasu je zcela zdarma a je kvalitní.

 


ANKETA

Navštívili jste někdy tento stadion ?

Ano
Ne

Celkem: 78 hlasů

V této anketě jste již hlasovali.

Buď jste v této anketě již hlasovali, nebo hlasoval někdo se stejnou IP adresou. Pokud chcete hlasovat, zaregistrujte se prosím.

SDÍLET

* Založen: 6.2.2010 20:51:03
* BlogRank: 1,26
* Přístupů: 39 712
* RSS: RSS zdroj
Redakce blogu

REDAKCE BLOGU

Celkem redaktorů: 1
Flash hry

KATEGORIE

Kategorie článků
Toplist