Čekejte prosím
Čekejte, prosím...

Fotbalové stadiony očima fanouška

Fotbalové stadiony očima fanouška

9

komentářů

FC Zlín

datum: 8.2.2016 10:46:59 | autor: Stahler | komentáře: 9 | hodnocení: 89% (14 hlasů)

FC Zlín: Nováček české nejvyšší soutěže, který by za normálních okolností v nejvyšší soutěži nehrál. Ale hraje ji z toho důvodu, že lépe umístěný celek Varnsdorfu nabídku postupu sportovní cestou odmítl z důvodu nevyhovujícího stadionu. Což mohu potvrdit, jelikož jsem ve Varnsdorfu několikrát byl a ten stadion stačí akorát na druhou ligu, na první ligu nevyhovuje skoro v ničem. Takže Zlín postoupil administrativně ze třetího místa, jejich stadion prvoligová kritéria splňuje. Několikrát jsem tam byl, naposledy před asi čtyřmi lety a tak jsem byl nedávno zvědavý, co se tam změnilo a vypravil jsem se tam. Nejdůležitější a zároveň nejnákladnější věcí, co je ve Zlíně jinak, je vybudovaný vyhřívaný trávník. To ocení především hráči a správce stadionu, fanoušci tohle nijak nepoznají. No a jediné, čeho jsem si všimnul, byl nový plot v sektoru pro hostující fanoušky a elektronické turnikety, takže pro pohodlí fanoušků se neudělalo vůbec nic bohužel. Na zlínském stadionu je tedy všechno při starém, dá se říct. Perličkou jsou jejich záchody v hostujícím sektoru, kde už roky nesvítí světla a je tam ztrouchnivělá podlaha, ideální na zakopnutí...Ve výhledu brání zbytečně vysoký plot, jedná se o jeden z těch horších sektorů pro hostující fanoušky. Domácí kotel je přímo naproti. Obě kryté tribuny na podélných stranách hřiště vypadají dobře a celý stadion je se sedačkami a s výjimkou hostujícího sektoru je krytý.

 Dopravu na stadion autem moc nedoporučuji, jejich parkoviště na atraktivní zápasy nestačí a v nejbližším okolí se volná místa k parkování hledají celkem těžko. Cesta vlakem na stadion trvá asi 20-25 minut, což je celkem v pohodě a autobusem to je totéž, nádraží jsou totiž vedle sebe.

 Občerstvení na stadionu bych zařadil mezi ty průměrné. Dobře vypadající klobása stála tuším 45 Kč a pivo myslím 25 Kč, k dispozici byly ještě nealkoholické nápoje typu cola, sprite, fanta apod. Dále čaj nebo kafe. K jídlu kromě klobás měli ještě různé sušenky apod.

 Vstupné na stadion je od 80 Kč do 150 Kč. Nekrytá tribuna pro hosty stojí 80 Kč, krytá jižní tribuna pro domácí je za 100 Kč. Hlavní tribuna je za 150 Kč a protější podélná za 120 Kč. Ceny jsou v rámci první ligy jedny z nejpříznivějších. Program k zápasu stojí 10 Kč, je takový menší skládacího typu, nicméně obsahuje všechno podstatné a to stačí.

 

 

ANKETA

Navštívili jste někdy tento stadion ?

Ano
Ne

Celkem: 21 hlasů

V této anketě jste již hlasovali.

Buď jste v této anketě již hlasovali, nebo hlasoval někdo se stejnou IP adresou. Pokud chcete hlasovat, zaregistrujte se prosím.

SDÍLET

11

komentářů

MFK Vítkovice

datum: 30.11.2015 9:12:14 | autor: Stahler | komentáře: 11 | hodnocení: 88% (18 hlasů)

MFK Vítkovice: Asi se někdo bude divit, proč píši o stadionu klubu, který hraje až třetí nejvyšší soutěž. Skutečnost je ovšem taková, že se na tomto stadionu hraje nejvyšší česká soutěž z toho důvodu, že Baník Ostrava musel opustit svoje domovské Bazaly a nastěhoval se do Vítkovic, kde se o stadion dělí s místním klubem. Tento stadion je celosvětově známý především díky atletice, každoročně se tam konají závody v různých atletických disciplínách pod názvem "Zlatá tretra". Stadion prošel za posledních několik let kompletní přestavbou. Pamatuji si ho ještě z dob, když se na něm hrála druhá fotbalová liga a z té doby zůstala jen hlavní tribuna, která se i tak předělala a zbytek stadionu je úplně nový, dokončený byl před několika měsíci.

 Stadion má kapacitu 15000 míst, všechna místa jsou k sezení a stadion je komplet krytý. Z hlediska fotbalu má snad jen jednu nevýhodu a to atletickou dráhu, kvůli které je hlediště vzdálenější od hřiště. Kvůli této skutečnosti se nemůže jednat o čistě fotbalový stadion, přesto patří k těm lepším u nás. Sedačky mají modrou barvu, což je dobře z toho důvodu, že jak Vítkovice, tak i Baník, mají modrou barvu jako hlavní klubovou. Oba kotle pro aktivní fanoušky jak domácích, tak i hostů, se nacházejí za bránou, samozřejmě co nejdále od sebe, naproti sobě. Ve výhledu fanouškům nepřekáží nic, i když je tam v kotlích takový standardní plot. Ale alespoň žádná síť. Doprava na stadion je dobrá, jede k němu několik tramvajových linek nebo se dá jet vlakem na nedaleké vlakové nádraží a zbytek cesty dojít pěšky.

 Zklamaný jsem byl z občerstvení. K fotbalu patří taková klasika, jako pivo a klobása a oni neměli klobásy a pivo jen nealkoholické. Půllitr kofoly stál 30 Kč, měli na prodej ještě další nealkoholické nápoje a z teplých nápojů čaj a kafe. K jídlu měli menší bagety tuším za 35 Kč a vepřový řízek za 50 Kč s možností si ho dochutit kečupem. Nebyl špatný, ale byl studený a hodila by se k němu nějaká zelenina.

 Lístek na fotbal do kotle pro hosty stál 180 Kč a mám pocit, že tahle cena je stejná i pro zbytek stadionu, možná s výjimkou hlavní tribuny. Program k zápasu nevím jestli vydávají, a pokud ano, tak je neprodávají u kotle pro hosty a na obcházení celého stadionu jsem už neměl čas. Když hrával Baník na Bazalech, tak u hostů programy vždycky prodávali, teď je to bohužel jinak.

 

ANKETA

Navštívili jste někdy tento stadion ?

Ano
Ne

Celkem: 29 hlasů

V této anketě jste již hlasovali.

Buď jste v této anketě již hlasovali, nebo hlasoval někdo se stejnou IP adresou. Pokud chcete hlasovat, zaregistrujte se prosím.

SDÍLET

9

komentářů

Vasas Budapešť

datum: 26.10.2015 8:56:27 | autor: Stahler | komentáře: 9 | hodnocení: 95% (16 hlasů)

Vasas Budapešť: Tento celek z maďarského hlavního města je v nedávno zahájené nové fotbalové sezoně nováčkem soutěže. Na jejich stadionu je nejzajímavější skutečnost, že se o něj dělí s městským rivalem MTK Budapešť. Nevím, kvůli čemu MTK musí hrát své domácí zápasy na Vasasu, ani zda je to jen dočasně nebo trvale, ale je jasně znát, že Vasas je zde opravdu doma. Vedle stadionu mají totiž velkou budovu včetně fanshopu se znakem klubu a fasáda je i v klubových barvách. Stejně jako sedačky na stadionu. Na stadionu ani v okolí není vůbec poznat, že tam své domácí zápasy hraje i jiný klub. No a shodou okolností jsem ten stadion navštívil s přáteli právě na utkání Vasas Budapešť-MTK Budapešť a bylo to díky výše uvedeným skutečnostem poměrně pikantní utkání.

 Stadion má kapacitu 17000 diváků, z toho asi tak 4000 míst je na sezení, zbytek na stání. Sedačky jsou v červené a modré barvě, což jsou barvy klubu. Na hlavní, a jediné kryté tribuně, je ze sedaček udělaný i nápis "Hajrá Vasas", což v překladu znamená něco jako "Bůh s Vasasem". Ještě bych podotknul, že krytá střecha je docela krátká, pokryje akorát novinářská místa, místa pro VIP hosty a nějakou tu stovku běžných diváků. Takže v případě deště nic moc pohodlí pro ostatní diváky. I na tomhle příkladu je znát, že se jedná o starší a nepříliš moderní stadion. Jakž takž moderní mi přišel akorát ukazatel skóre a sloupy umělého osvětlení. Domácí aktivní fanoušci mají kotle dva. Jeden je na kraji tribuny a druhý přesně naproti na protější straně. Hostující fanoušci jsou také na protější straně. Jejich sektor je rozlehlý, mohou být i v rohu. Moc sedaček v sektoru nemají, ale kotelníci většinou stojí, takže to není problém.

 Dopravu na stadion bych doporučil určitě metrem. Od metra stačí jít jednou delší ulicí pořád rovně a asi za deset minut jste přímo u pokladen. Z druhé strany jsou nějaké autobusové zastávky, ale metro mi přišlo jako nejlepší možnost. Co se týče parkovacích míst, tak mi přišlo, že jich je dostatek. Jak parkoviště před stadionem, tak i parkoviště v areálu stadionu mi přišlo dostatečně veliké. U toho v areálu je navíc administrativní budova klubu, kde je i fanshop.

 Občerstvení na stadionu mi přišlo takové průměrné. Velká škoda absence tradiční klobásy, s tímhle jsem se setkal jen málokde. K pití měli dva druhy piva, sice alkoholického, ale jen v plechovce za 400 forintů. Decka sodovky stála 100 forintů, různé druhy nealkoholických limonád od 200 do 300 forintů za decku. Chválím, že ve vedru, které bylo, byly nápoje chlazené v lednicích, což potěšilo. K jídlu jsem si dal za 400 forintů vepřový řízek v bulce, kde byl ještě plátek papriky. Nebylo to špatné, velikost řízku ušla, jen to bylo bez kečupu nebo hořčice takové suché. Pak měli k jídlu ještě nějaké preclíky a něco, co vypadalo jako buchta. Ještě bych dodal, že měli v nabídce různé tyčinky, oříšky nebo sušenky od 100 do 300 forintů. Za stejné ceny tam měli různá slunečnicová a jiná semínka a takový sortiment prodávali i dva pánové před stadionem, v těchto končinách je to populární sortiment.

 Vstupenka na zápas stála 1200 forintů, měli jsme je na nekrytou část hlavní trinuny. Tištěný program k zápasu bohužel Vasas nevyrábí. Pro lepší orientaci v cenách dodám, že 100 forintů bylo v době naší návštěvy rovných 9 korun.

 

ANKETA

Navštívili jste někdy tento stadion ?

Ano
Ne

Celkem: 21 hlasů

V této anketě jste již hlasovali.

Buď jste v této anketě již hlasovali, nebo hlasoval někdo se stejnou IP adresou. Pokud chcete hlasovat, zaregistrujte se prosím.

SDÍLET

14

komentářů

GKS Belchatów

datum: 1.7.2015 9:29:26 | autor: Stahler | komentáře: 14 | hodnocení: 90% (25 hlasů)

GKS Belchatów: Polský celek, který neúspěšně bojoval o záchranu v nejvyšší soutěži, kde byl nováčkem. Jedná se o z historického hlediska relativně mladý tým, založený v roce 1977. Stadion mají útulný, i když je druhý nejmenší z celé ligy. Oficiální údaje o kapacitě stadionu se podle dvou zdrojů liší, ale jenom těsně. Jeden informační zdroj uvádí 5238 sedaček, druhý zdroj 5264 sedaček. Místa na stání žádná nejsou, všechna jsou k sezení. Menší kapacitu v nejvyšší soutěži má aktuálně jen Górnik Zabrze, ale jenom z toho důvodu, že až na hlavní tribunu se zbytek stadionu kompletně předělává. Pokud by se Belchatów v soutěži zachránil, tak do ukončení prací v Zabrze měli mít nejmenší stadion oni. Nutno ale říct, že současná kapacita jim v drtivé většině případů bohatě stačí, Belchatów je na polské poměry menší město vzdálené asi 50 kilometrů od mnohem větší a známější Lodže.

 Na tomto stadionu, ačkoliv je na polské poměry v rámci profesionálních klubů jeden z nejmenších, se mi líbí to, že nemá žádnou atletickou dráhu a hřiště je v podstatě hned u hlediště a to ze všech stran. Líbí se mi i umístění kotle pro hostující fanoušky, který je naproti hlavní tribuně, tedy na dlouhé podélné tribuně a skoro uprostřed, což se jen tak nevidí a tak výhled na fotbal mají docela dobrý. Je tam sice vysoká mříž, ale jinak se jedná o fajn hostující sektor. Trochu mi to připomíná kotel pro hosty ve slovenském Liptovském Mikuláši, jen ve větším provedení. Všechna místa na stadionu jsou krytá, což je další plus. Akorát hlavní tribuna je docela malá, ani se na ni neprodávají běžným divákům vstupenky. Je to taková větší V.I.P tribuna, ve které jsou i boxy pro uzavřené V.I.P. skupiny. Z pohledu té tribuny napravo není nic, nalevo je další menší tribuna, ta je již pro běžné diváky. Za oběma brankama jsou další tribuny, na té vzdálenější od kotle pro hosty je kotel pro domácí aktivní fanoušky. Takže stadion má vlastně pět tribun. Kdyby chtěli, vešla by se jim tam i šestá tribuna vedle té V.I.P tribuny, ale asi nechtějí a ani to není na drtivou většinu zápasů potřeba.

 Fanshop je umístěný v tribuně, kde je domácí kotel a musím pochválit jeho výzdobu, která je moc krásná. Mají tam plno šál různých klubů po stěnách a ve vitrínách různé časopisy s fanouškovskou tematikou.

 Dopravu na stadion bych doporučil městskou MHD, parkoviště pro auta mi přišlo takové menší. Výhodou stadionu je, že je umístěný téměř uprostřed města.

 Nabídka občerstvení je jen taková základní, alespoň něco. Klobása průměrné velikosti i chuti stojí 8 zlotých. Hořčice, kečupu a krajíců chleba si můžete vzít, kolik chcete, což je plus. Půllitr piva Tyskie čepovaného do kelímku stojí 5 zlotých, stejné množství coly asi stejně. Před stadionem je možné zakoupit pytlíky s různými jadernými slunečnicovými semínky, a nejen slunečnicovými. Osobně jsem to nezkoušel, mám radši klasické klobásy, ale je to v polském fotbale celkem populární pochutina.

 Vstupné na zápas stojí 30 zlotých pro domácí fanoušky, hosté zaplatí také 30 zlotých. Co se týče programu k zápasům, tak klasický program nemají. Akorát tam zdarma rozdávají nějaké městské noviny, kde je uprostřed dvoustrana s plakátem mužstva a nějakými aktuálními informacemi z dění v klubu. Alespoň něco.

 

ANKETA

Navštívili jste někdy tento stadion ?

Ano
Ne

Celkem: 25 hlasů

V této anketě jste již hlasovali.

Buď jste v této anketě již hlasovali, nebo hlasoval někdo se stejnou IP adresou. Pokud chcete hlasovat, zaregistrujte se prosím.

SDÍLET

10

komentářů

Dukla Praha

datum: 10.4.2015 10:34:46 | autor: Stahler | komentáře: 10 | hodnocení: 91% (22 hlasů)

Dukla Praha: Tento slavný český armádní klub si prošel v ještě relativně nedávné minulosti dosti turbulentním obdobím. Dlouhé roky hrával v nejvyšší soutěži i v evropských pohárech, v období okolo roku 2000, těsně předtím i potom, vystřídal několik soutěží a v jednu chvíli klub úplně přestal existovat. V dobách největší krize Dukla hrávala dokonce i pražský přebor, což je v hierarchii našich soutěží pátá liga. Tehdy jsem se tam šel poprvé podívat, hráli tuším s Aritmou. No a dneska už jsou opět v plné síle v nejvyšší soutěži, klíčový byl nákup licence od krachujících druholigových Jakubčovic a první ligu už si sportovní cestou Dukla sama vykopala.

 Stadion Dukly za poslední roky prošel úpravami. O stadion se dělí s atlety, což bohužel obnáší to, že stadion má atletickou dráhu, takže je kvůli ní hřiště od hlediště vzdálenější o pár metrů. Nicméně s výjimkou sektoru pro hosty, který je oplocený, je výhled na hřiště z ostatních míst tribuny ničím nerušený. Jen to hřiště zkrátka není úplně blízko u diváků. Stadion má pouze jednu, ale poměrně obří tribunu. Ve středu tribuny v horní části je VIP sektor, v levém rohu je oplocený sektor pro hostující fanoušky. Sektor domácích fanoušků je zhruba ve středu tribuny v dolní části. Pamatuji časy, kde byl jak kotel domácích, tak i hostů přesně na protější straně stadionu, kde byly jen betonové schody. Oficiálně to má být území nikoho, ale naposledy jsem tam viděl asi padesát lidí, tak nějak různě roztroušených, asi se tam dostali nějak přes plot a nikdo je nevyhnal, nevím. Lístky se do těch míst totiž neprodávají. Ještě bych dodal, že sektor pro hosty má nevýhodu v tom, že wc zajišťují pouze dvě kadibudky toi toi, které jsou nahoře a musí se zdolat snad padesát schodů, což je mimořádně nepraktické. Kapacita stadionu je údajně 8150 míst, všechny k sezení. Před asi rokem a půl byly dřevěné lavice vyměněny za plastové sedačky.

 Doprava na stadion nic moc, i když je to v Praze. Přímo ke stadionu sice jedou snad dvě autobusové linky, ale v době konání atraktivnějších zápasů tam není k hnutí. Parkoviště u stadionu moc aut nepojme, a při výstupu z tramvaje fanoušky čeká slušný výšlap do kopce. A od nejbližší stanice metra je Juliska vzdálená asi kilometr, a taky se musí vyšlapat ten kopec. I tohle je asi jeden z důvodů, proč na Duklu moc lidí nechodí, pokud jim návštěvu zrovna nezvedne nějaké pražské derby a vysoká návštěva od soupeřů. Je to smutné, ale je to tak.

 Fanshop mají na Dukle jen takový provizorní, skládací přenosný stánek. Možná mají nějaký kamenný v hlavní budově, kde je veškeré zázemí klubu, ale nevšiml jsem si tam ničeho takového.

 Co se týče občerstvení, nabídka je poměrně široká a stánků je asi pět. Dokonce bych řekl, že v tomhle patří Dukla mezi pětici nejlepších týmů v lize, fanoušci si mají z čeho vybírat a cenově to je takový průměr. Klobásy jsou v nabídce tři- pikantní, václavská a bílá bavorská. Chuťově i velikostí jsou dobré, stojí 50 kč. Bramboráček stojí 15 kč, za stejnou cenu mají krajíc chleba se škvarkama. Párek v rohlíku stojí myslím 25 kč, hranolky asi také tolik. Co se týče pití, pivo točí jen nealkoholické a ještě do vratného kelímku, na který se dává záloha 50 kč. Sice chápu ekologický smysl tohoto vracení kelímků, ale hygiena pláče... Tohle na fotbal moc nepatří, lidi to akorát otravuje a i prodavači z toho jistě nemají radost, je to práce navíc.

 Vstupné pro děti do 15 let je zdarma, pro dospělé je vstupné za 140 kč nebo 160 kč podle atraktivity soupeře. Slevu mají osoby s průkazem ZTP. Program k zápasu je poměrně kvalitní a stojí 20 kč. Ještě nedávno měli na Dukle takové noviny slabší kvality, ale byly zdarma.

 

ANKETA

Navštívili jste někdy tento stadion ?

Ano
Ne

Celkem: 30 hlasů

V této anketě jste již hlasovali.

Buď jste v této anketě již hlasovali, nebo hlasoval někdo se stejnou IP adresou. Pokud chcete hlasovat, zaregistrujte se prosím.

SDÍLET

10

komentářů

Bayer Leverkusen

datum: 28.2.2015 17:32:22 | autor: Stahler | komentáře: 10 | hodnocení: 99% (16 hlasů)

Bayer Leverkusen: Tento německý celek je pojmenovaný podle gigantického koncernu Bayer, který je i v názvu klubu. Díky dobré finanční situaci hraje tento klub v posledních letech v horní polovině tabulky i evropské poháry a především v nedávné minulosti zmodernizoval a rozšířil svůj krásný stadion. Dlouhou dobu měli kapacitu okolo 22000 míst, nyní mají kapacitu 30210 míst a v poslední době na většinu zápasů mají vyprodáno. I když v případě zápasů v evropských pohárech mají kapacitu asi o něco sníženou, jelikož v kotli mají místa na stání a stejné je to i v případě sektoru pro hostující fanoušky. Stadion má krásnou střechu, která jistě pokryje všechna místa pro diváky na stadionu. Z venku nevypadá nijak impozantně, o to hezčí je pohled z hlediště. Na stadionu dominují červené sedačky, což je jedna z barev klubu a vypadá to hezky. Po celém obvodu stadionu v horní části jsou prosklené luxusní skyboxy. Kotel pro domácí fanoušky se nachází za jednou z branek, kotel pro hosty je v rohu na druhé straně směrem k hlavní tribuně, včetně horního patra rohové části. Co jsem si tak všiml, ve výhledu jim nic nebrání, což je fajn. Ani nikomu jinému, stadion je bezbariérový a hřiště je docela blízko k hledišti, vzdaluje ho jen užší tartanová dráha. Nikde žádné sítě, nesmyslně vysoké ploty a podobně. Navíc stadion je až na kotel hostů celkem průchozí, což je fajn.

 Doprava na stadion je podle mě v pohodě, protože se nachází asi čtvrt hodiny chůze od centra města, možná ani to ne. Před stadionem je pod širokou dálnicí docela velké parkoviště pro auta, autobusy, motorky i kola. Z druhé strany jede několik linek místní autobusové MHD. Pouze fanoušci, kteří zvolí jako způsob dopravy vlak to budou míst možná daleko, jelikož vlakové nádraží jsem nikde poblíž neviděl.

 Co se týče fanshopu, tak jeden velký je umístěný přímo na stadionu. A co se týče občerstvení, tak opět musím v tomto ohledu jako snad všude v Německu je chválit, nabídka je opravdu široká. Dokonce bych řekl, že v Leverkusenu mají jednu z těch nejširších vůbec. Jen cenově to je pro turisty z ekonomicky slabších zemí poněkud dražší, ale s tím se musí počítat.

 Jak je na německé poměry dobrým zvykem, nabídka občerstvení i nápojů je bohatá, o takové si u nás můžeme většinou jen nechat zdát. I když některé naše kluby mají nabídky občerstvení docela široké, na naše západní sousedy to bohužel nestačí. Co se týče pití, na výběr mají hned dvě piva, značky gaffel kolsh a bitburger, půllitrový kelímek za 3,90 euro. Za stejnou cenu pořídíte nealko nápoj cola, fanta, sprite. Dvě deci svařeného vína, ať už bílého nebo červeného, vyjdou na 2,70 euro. Dvě deci horké kávy vyjde na 1,90 euro. Z občerstvení mohu doporučit skvělý currywurst za 3,20 euro, za stejnou cenu mají i bratwurst nebo krakauer. Klobása v housce stojí 2,90 euro. Všechno to jsou kvalitní klobásy slušných velikostí. Vepřový řízek stojí 3,50 euro, ještě měli v nabídce za stejnou cenu jeden řízek, nejspíše kuřecí. Čtvrtka pizzy margarita stojí 2,70 euro, salámová 3,20 euro. U speciálních pojízdných stánků s pečivem mají preclíky a další druhy pečiva, v cenovém rozmezí asi 2-3 eura. Zkrátka jako snad všude v profesionálním fotbale v Německu velmi dobrý výběr, za poněkud vyšší ceny na naše poměry.

 Ceny vstupenek na Leverkusen se odvíjí podle atraktivity soupeře. V nejvíce atraktivní kategorii "A" je pět nejvíce atraktivních klubů, jako jsou Bayern Mnichov, Borussia Dortmund plus tři další, v prostřední kategorii "B" je zhruba půlka ligy a pár klubů je v nejméně atraktivní kategorii "C". Nejlevnější lístky v nejnižší kategorii v určitých sektorech stadionu jsou dětské za 10 euro, nejdražší lístky vyjdou na nejlepší místa uprostřed hlediště na nejlepší zápasy v kategorii "A" na 99 euro. Ale průměrné ceny se pohybují okolo 30 euro na průměrné zápasy jak jsem se tam tak koukal, což není cenově vůbec špatné i na jinak finančně náročnější německé poměry. 

 Program k zápasu je zcela zdarma a je kvalitní, má hodně stránek a ani v něm není moc reklam. K dispozici je ve stojanech u vstupů do sektorů. Klub ještě k zápasům vydává za jedno euro velký magazín, který se dá koupit ve fanshopu. 

 

ANKETA

Navštívili jste někdy tento stadion ?

Ano
Ne

Celkem: 22 hlasů

V této anketě jste již hlasovali.

Buď jste v této anketě již hlasovali, nebo hlasoval někdo se stejnou IP adresou. Pokud chcete hlasovat, zaregistrujte se prosím.

SDÍLET

9

komentářů

FO Podbrezová

datum: 8.1.2015 7:52:50 | autor: Stahler | komentáře: 9 | hodnocení: 91% (19 hlasů)

FO Podbrezová: Tento nováček nejvyšší soutěže pochází z nejmenšího města, které nejvyšší soutěž na Slovensku kdy hrálo. Město má jen lehce přes 4000 obyvatel a tak aby se naplnila kapacita stadionu, která je 6500 diváků, je zapotřebí, aby buď přijelo hodně hostujících fanoušků, nebo aby přijel dostatek lidí z okolí... Je docela zvláštní, že některá mnohem větší města na Slovensku nehrají ani druhou ligu, a maličká Podbrezová je mezi elitou. Hlavním sponzorem klubu jsou nějaké železárny a je to znát. Do stadionu se investovalo určitě hodně peněz a na poměry na Slovensku patří k těm lepším. Stadion má dvě tribuny, horní je na svahu a ta byla rekonstruovaná, je na ní ještě novotou zářící beton a sedačky. Je o poznání větší než ta dolní a střecha pokryje skoro celé hlediště. Dolní tribuna, která je menší a má kapacitu asi 500 sedících diváků, je zcela nová, útulná a krytá. Kotel pro fanoušky hostů je vedle té velké kryté tribuny na svahu s dobrým výhledem na hřiště. Je na úrovni velkého vápna, což je mnohem lepší poloha než někde v rohu nebo za bránou. Ani žádná síť jim ve výhledu nebrání, takže jediné minus toho sektoru je skutečnost, že nemá střechu. Takže za hustého deště nebo sněžení se hosté bohužel nemají kde schovat. Ale tohle je problém většiny sektorů pro hostující fanoušky na Slovensku, a to bohužel i v nejvyšší soutěži. Přesto tento stadion v Podbrezové hodnotím jako jeden z těch nadprůměrných co se týče diváckého komfortu.

 Dopravu na stadion autem nebo autobusem bych moc nedoporučoval, parkovacích ploch v areálu stadionu i v nejbližším okolí není moc a při nadprůměrně plném stadionu by mohla doprava autem způsobit problém, případně by se muselo parkovat někde dál od stadionu. Doprava vlakem je dobrá, stadion je kousek od nádraží. Nicméně, cestou na něj se jde do pořádného kopce, ale cestou zpátky zase rychle z kopce, takže se to tak nějak vyrovná :D Cesta tam zabere něco okolo čtvrt hodiny, zpátky jen pár minut. Autobusové nádraží je o něco dál než vlakové, je zhruba 150 metrů za ním.

 Co mě na stadionu zklamalo, bylo občerstvení. V areálu byl sice jeden pojízdný stánek a v každé z tribun bylo další občerstvení, ale nabídka byla bohatá jen na papíře. K pití měli za 1 euro půllitr alkoholického kozla 11 stupňového, za malé pivo chtěli 60 centů. Další piva byla už jen v plechovkách, měli na výběr několik značek. Z nealka měli takovou tu klasiku jako cola, fanta, sprite nebo i ledové čaje apod. Co se týče jídla, tak jsem viděl akorát párky v rohlíku a langoše. Bohužel jsem ani jedno z toho neochutnal, o přestávce byly u stánků dlouhé fronty a hned po zápase jsem sprintoval na vlak směr Bratislava, protože jinak bych v Podbrezové musel čekat pár hodin na další vlak a to se mi nechtělo.

 Ceny vstupného mají v Podbrezové lidové, určitě jedno z nejlevnějších v nejvyšší slovenské soutěži. Možná dokonce úplně nejlevnější. Vstupenky na libovolnou tribunu stojí 2 eura a ženy, důchodci a ZTP mají vstupné poloviční, tedy pouhé jedno euro. Děti do 12 let a členové klubu mají vstupné zdarma. Program k zápasu stojí 1 euro a je kvalitní. K dostání je v jedné z tribun u občerstvení, součástí programu je zapojení do slosovatelné soutěže o ceny.

 

ANKETA

Navštívili jste někdy tento stadion ?

Ano
Ne

Celkem: 25 hlasů

V této anketě jste již hlasovali.

Buď jste v této anketě již hlasovali, nebo hlasoval někdo se stejnou IP adresou. Pokud chcete hlasovat, zaregistrujte se prosím.

SDÍLET

16

komentářů

Paris Saint Germain

datum: 9.12.2014 10:41:25 | autor: Stahler | komentáře: 16 | hodnocení: 93% (28 hlasů)

Paris Saint Germain: Tento slavný klub z hlavního města Francie je pojmenovaný podle čtvrti, kde sídlí. Ale nejčastěji je uváděný v jednoduché zkratce PSG. Na stadionu je zajímavé to, že pod ním je tunel, kterým normálně plynule proudí městská doprava. Tohle se moc nevidí, naposledy jsem tohle viděl snad jenom na stadionu Atlétika Madrid ve Španělsku. Nicméně chod klubu tohle nenarušuje ani v nejmenším, jen jsou ty dopravní prostředky, co jezdí tunelem, slyšet. Stadion patří k největším ve Francii, jak se na bohatý velkoklub z hlavního města sluší a patří. Stadion má kapacitu 48712 sedících diváků, je celý krytý a dvoupatrový. Na klubu je celkem zajímavé i to, že byl založený až v roce 1970, což je na několikanásobného mistra ligy docela pozdě, obvykle bývají takto úspěšné kluby založené o pár desítek let dříve. Dolní patro je osázené kolem dokola červenými sedačkami, horní patro modrými. Tyto dvě barvy jsou i barvami klubu, takže je to hezky sladěné. Sedačky jsou sklápěcí, mají opěradla na záda. Domácí fanoušci mají dva kotle, za oběma brankama. Hostující fanoušci jsou nedaleko jedné z nich, v takovém rohu a ve výhledu jim překáží akorát síť, což není špatné. Stadion nemá žádnou atletickou dráhu, takže hřiště je docela blízko k hledišti, i když úplně u něj zrovna není. Nicméně výhled je myslím ze všech míst v pohodě, snad ani žádné sloupy nikomu nepřekáží, žádné nesmyslné ploty a tak by to mělo být.

 Doprava na stadion je rozmanitá a nejlepší je asi nedaleká stanice metra. Další možností je využití místní autobusové MHD, v okolí stadionu je několik zastávek snad na všech světových stranách. Parkoviště mi nepřišlo zrovna velké. Je možné, že někde bude nějaké podzemní parkoviště, ale moc bych na to nesázel. 

 Co mě docela zarazilo, je poměrně malý fanshop na takový velkoklub. Některé prvoligové celky u nás ho mají větší a to je co říct. Na druhou stranu, nabídka občerstvení je celkem široká. Ta je naopak lepší než u nás, i když s tím, co nabízí fanouškům v Německu, se to moc srovnávat nedá. Docela mě překvapila kombinace hranolek s párkem a tak jsem ji ochutnal a bylo to fajn, hranolek bylo hodně, možnost vybrat si mezi majonézou, kečupem a hořčicí také potěší. Cena 6 euro není nízká, ale velikost porce byla dobrá. Hotdog stál 5,50 euro. Zaujaly muffiny za 3 eura, ty jsem na fotbale myslím ještě nikde neviděl. Za stejnou cenu tam měli ještě nějaké zákusky, vypadalo to snad na nějaké kousky snad žemlovky, nevím. Pak byly v nabídce i nějaké bagety a klasické pochutiny jako chipsy, tyčinky jako mars, snickers, bounty apod. Co se týče pití, jsem zklamaný, že nemají klasické točené pivo. Jen plechovku 0,33 l nějakého nealkoholického piva. Nealko limonády jako cola, sprite, fanta jsou ke koupi za 3,50 euro za půllitrovou lahev. Za stejnou cenu měli i energetický nápoj powerade o stejném objemu. Kelímek teplé kávy stál 2 eura.

 Vstupenky pro dospělé stojí od 30 euro, záleží jako vždy na sektoru a atraktivitě soupeře, dětské lístky jsou levnější, což je dobře. 

 Sběratele zápasových programů určitě zklame, že domácí klub nic takového nevydává, na takový velkoklub je to celkem ostuda. Vydávají akorát nějaký měsíční časopis.

 

ANKETA

Navštívili jste někdy tento stadion ?

Ano
Ne

Celkem: 36 hlasů

V této anketě jste již hlasovali.

Buď jste v této anketě již hlasovali, nebo hlasoval někdo se stejnou IP adresou. Pokud chcete hlasovat, zaregistrujte se prosím.

SDÍLET

13

komentářů

FC St. Pauli

datum: 12.11.2014 8:04:04 | autor: Stahler | komentáře: 13 | hodnocení: 94% (23 hlasů)

FC St. Pauli: Tento relativně slavný německý klub sídlí v poměrně nechvalně známé čtvrti v přístavním Hamburku. Místní celek hraje druhou nejvyšší soutěž, hrával pár let i v té nejvyšší. Stadion patří k těm starším, nicméně některé jeho části byly v minulých letech rekonstruovány a zvelebeny. Některé však bohužel ne, hlavně sektor na stání za bránou, kde je i kotel pro hosty není hezký. Plot něco pamatuje, drolící se schody a zdivo rovněž. Kapacita stadionu je 29063 míst. Většina míst je k sezení, nicméně za oběma brankami se tribuny dělí na dvě poloviny. Spodní část je nekrytá a bez sedaček, horní krytá se sedačkami. Kotel hostů se nachází v jedné nekryté části na severní tribuně, patří jim zhruba polovina toho sektoru a zbytek patří domácím fanouškům. Zbylé podélné tribuny jsou jen k sezení a snad všechna místa tam jsou krytá, i když střecha se mi zdála trochu kratší, tak možná na první řady prší, nevím. Sedačky na stadionu jsou ve tmavších barvách, což by odpovídalo znaku klubu, který má odstíny hnědé barvy.

 Doprava na stadion není moc dobrá za předpokladu, že se přesunujete autem. Parkovacích míst je nedostatek, kde parkovat nemají ani například přenosové televizní vozy, které jsem viděl parkovat na vedlejším tréninkovém hřišti, spolu s dalšími auty. Naštěstí místní MHD okolí stadionu pokrývá velice dobře. Stadion se nachází vedle zábavního parku, před kterým jsou výstupy ze stanice metra, takže to je nějakých 100, maximálně 150 metrů chůze. Ze všech stran je plno autobusových zastávek, které určitě doporučuji využít spíše než auto. V okolí stadionu se evidentně parkuje hodně těžko, to bylo vidět.

 U stadionu se nachází velký a dobře zásobený fanshop a to není všechno. Z boční strany se nachází klubovna, hospoda a administrativní oddělení pro klub a jeho fanoušky, dá se tam zakoupit řada fanouškovských předmětů. Další fanshopy jsou na stadionu a zdálo se, že na každé tribuně je jeden. Tohle mají udělané velmi dobře.

 Občerstvení na stadionu řadím jako velmi nadprůměrné a to i na Německo, kde je kvalita občerstvení a šíře sortimentu obecně asi vůbec nejlepší v Evropě. Půllitr piva značky Astra pořídíte za 4 eura, nealko nápoje ve stejné míře za 3 eura, jedná se o klasiku jako cola, fanta, sprite a minerálka o stejném obsahu vyjde na 2,50 euro. Hodně mě zaujal panák o velikosti asi 0,5 cl, jednalo se totiž o mix známého rumu Captain Morgan s colou za 4,75 euro. Myslím, že v nabídce měli i teplé nápoje jako kafe nebo čaj. K jídlu musím pochválit výbornou krájenou na kolečka klobásu na kari, tzv. currywurst za 2,80 euro. Klobása stojí 2,50 euro a měli asi tři nebo čtyři druhy klobás. Zaujal mě stánek s houskama, kde byly v těch houskách ryby s trochou zeleninové oblohy. Druhů bylo několik, včetně lososové housky nebo zavináčové a většina z nich byla za 2,50 euro, zbytek o půl eura dražší. V prodeji bylo i několik druhů různého sladkého pečiva, popcorn a nějaké další pochotiny jako tyčinky, chipsy apod.

 Vstupné na zápas stojí 13 euro za nekryté tribuny, které jsou na stání. Na všechny kryté tribuny platí myslím jednotná cena 27 euro. Dětský lístek do rodinného sektoru stojí jen 5 euro. Klub vydává k zápasům programy ve formě novin, které mají solidní obsahovou kvalitu. Sice pár stránek je plných reklam, ale ty noviny jsou zcela zdarma, takže v tomto ohledu určitě panuje spokojenost.

 

 

ANKETA

Navštívili jste někdy tento stadion ?

Ano
Ne

Celkem: 27 hlasů

V této anketě jste již hlasovali.

Buď jste v této anketě již hlasovali, nebo hlasoval někdo se stejnou IP adresou. Pokud chcete hlasovat, zaregistrujte se prosím.

SDÍLET

10

komentářů

Hamburger SV

datum: 17.10.2014 15:44:42 | autor: Stahler | komentáře: 10 | hodnocení: 93% (24 hlasů)

Hamburger SV: Tento slavný klub je ze známého německého přístavního města Hamburgu a jako jediný ještě nikdy nesestoupil z nejvyšší soutěže, která se jmenuje Bundesliga. Tato série trvá úctyhodných více než 50 let. Stadion patří k těm největším a nejmodernějším v celém Německu. Oficiální údaje o kapacitě se trochu liší, jeden zdroj uvádí 56889 míst pro diváky, druhý o něco více, 57274. Nicméně, tyhle dvě cifry se netýkají mezinárodních zápasů v rámci evropských pohárů nebo reprezentačních zápasů. Na stadionu jsou totiž nejen místa k sezení, ale i na stání. Jedná se o spodní patro za jednou z branek, kde mají domácí aktivní fanoušci svůj kotel a také jde o sektor pro hostující fanoušky, který se nachází naproti v pravém rohu z pohledu domácího kotle. Takže kapacita na mezinárodní zápasy bude snížená, tipoval bych to na nějakých 50000 míst k sezení, což je i tak výborné číslo. Všechna místa na stadionu jsou krytá. Co se týče sedaček na stadionu, 99 % jich má modrou barvu, což je jedna ze tří barev klubu a to zbývající 1 % tvoří sedačky bílé a černé barvy, ze kterých se udělal znak klubu na třech tribunách ze čtyř. Opticky to vypadá moc hezky a jediná tribuna, kde tento znak ze sedaček udělaný není, je ta, kde je kotel domácích fanoušků a ten je na stání.

 Doprava na stadion je vymyšlená docela dobře. Od metra je to sice procházka asi na patnáct minut do mírného kopce, ale je možnost se zdarma svézt speciální autobusovou linkou, která je v provozu v den zápasu před zápasem i po jeho skončení. Procházka na velké parkoviště, které pojme veliké množství aut i autobusů, trvá něco přes 20 minut pěšky. Stadion byl záměrně postavený trochu stranou od města, ale díky tomu velkému parkovišti a metru, které je nedaleko, je doprava fanoušků na zápas a ze zápasu docela v pohodě. Ono je sice jedno parkoviště u hlavní tribuny, ale to je spíše jen pro klubové zaměstnance, hráče a přenosové televizní vozy.

 Co se týče občerstvení na stadionu, nabídka je velice široká, bohužel řada produktů v sortimentu je za poněkud mastné ceny... Nepříliš chutné pivo značky Holsten pořídíte za 4,20 euro, klasický půllitrový kelímek. Stejný kelímek naelka jako je cola, fanta, sprite stojí také 4,20 euro, minerálka je za 3,20 euro. Z teplých nápojů měli kafe do malého kelímku, cenu už nevím. Hot-dog s výběrem několika přísad stojí 3,50 euro, za stejnou cenu pořídíte i rybí file v sezamové bulce. Co mě zaujalo, k mání byly palačinky s řadou přísad v cenovém rozpětí tuším od 4 eur do 6 podle zvolených přísad. Klasická, potřená nutellou stála 4 eura. Zaujaly mě také krajíce chlebů s různými pomazánkami po třech eurech za krajíc. Oblíbený currywurst nebo klobása stojí 4 eura, za stejnou cenu pořídíte i řízek v bulce, nejspíše kuřecí. Měli také na výběr různé rybí sendviče, stály myslím od 3,50 do 4,50 eura. Zkrátka nějaká bulka, třeba s lososem nebo matesem a troškou zeleninové oblohy, a chutná to dobře. Měli tam i stánek s pár druhy pečiva a třeba preclík si můžete koupit v kombíčku s colou nebo jiným nealkem za 6,50 euro. Hamburger stojí 3 eura, stejně tak i hranolky. Za stejnou cenu tam měli i něco, co vypadalo jako sekaná. Pak tam měli ještě k dispozici klasické pochutiny jako tyčinky typu mars, snickers, twix, brambůrky, nebo dětská pitíčka a nějaké nealko pivo, které stálo 4,50 euro za velkou plechovku. Zkrátka výběr všeho je hodně nadprůměrný, ale pro průměrné české turisty je skoro všechno z toho cenově mastnější...

 Co mě mrzelo, byla absence nějakého zápasového programu. Na druhou stranu je fakt, že jsem tam byl jen na přípravném turnaji. Na ligu nějaké programy snad vydávají.

 

ANKETA

Navštívili jste někdy tento stadion ?

Ano
Ne

Celkem: 28 hlasů

V této anketě jste již hlasovali.

Buď jste v této anketě již hlasovali, nebo hlasoval někdo se stejnou IP adresou. Pokud chcete hlasovat, zaregistrujte se prosím.

SDÍLET

* Založen: 6.2.2010 20:51:03
* BlogRank: 1,33
* Přístupů: 81 088
* RSS: RSS zdroj
Redakce blogu

REDAKCE BLOGU

Celkem redaktorů: 1
Flash hry

KATEGORIE

Kategorie článků
Toplist