Čekejte prosím
Čekejte, prosím...

knihovnikjarda

knihovnikjarda

13

komentářů

Vražda v baru

datum: 23.10.2008 19:22:23 | autor: Neufy | komentáře: 13 | hodnocení: 89% (99 hlasů)

   Vražda v baru

 

Z vraždy:

Václav Kočka mladší byl zastřelen před čtrnácti dny ve čtvrtek 9. října kolem jedenácté večer v pražském baru monarch.Z jeho vraždy je obviněn podnikatel Bohumír Duričko.Padly tři výstřeli.Duričko který provozoval pražský hotel Axa,se hájí,že ho Kočka napadl.

 

Obět i střelec spolu popíjeli po křtu knihy předsedy sociální demokracie Jiřího Paroubka, který však v době vraždy na místě už nebyl.Podle svědků se Duričko s otcem oběti Václavem Kočkou starším nejprve sázeli kdo má u sebe více peněz.

 

Kočkovi i Duričko se s Paroubkem dobře znají.Obět a střelec společně figurovali v tak zvané Kubicově zprávě o prorůstání zločinu do politiky.

 

Existují dvě vyšetřovací verze vraždy.Podle té první(verze obhajoby)Kočka přišel k Durickovi a dvakrát ho udeřil pěstí.Podle druhé verze Kočka Durickovi něco pošeptal a ten pak vytáhl pistoli.

 

Minulý týden už proběhla na místě činu rekonstrukce vraždy,na kterou policie přivedla Duricka v neprůstřelné vestě.Policisté mají obavy že se mu Kočkovi chtějí pomstít.

 

Z pohřbu:

Je krátce před jedenáctou odpoledne.Z břevnovského kláštera vychází šestice mužů, která nese na ramenou honosnou ocelovou rakev.Odpočívá v ní korunní princ kolotočářského klanu Kočků Václav,zastřelený hoteliérem Bohumírem Durickem.Rakev doprovází truchlící rodina a tisícovka smutečních hostů.Rozloučit se přišly celebrity, ale i podnikatelé podezřelí ze styku s organizovaným zločinem.Kytici u rakve položil třeba příbuzný Kočkovy rodiny Zpěvák Michal David nebo příbramský boss Jaroslav Starka.Pohřeb hodně těžko nesl otec zesnulého Václav Kočka starší.Při chůzi ho musel podpírat jeho syn Jan Kočka.

 

 

SDÍLET

10

komentářů

Nový Jágr?

datum: 21.10.2008 16:54:30 | autor: Neufy | komentáře: 10 | hodnocení: 90% (78 hlasů)

           Milan Michálek

 

 

Vážná zranění kolene málem vymazala jeho jméno z hokejových ročenek.Léčba,rehabilitace,nabírání kondice...To je vysilující martyrium, které musel Michálek vytrpět několikrát.

Vydržel.A v minulé sezoně ho v lize vyhlásili jedním z hráčů,kteří se svým klubům nejvíce vyplatili.Přes svou hluboce podprůměrnpu gáží se zařadil mezi hvězdy San Jose Sharks a vysloužil si první místo v lajně vedle Joea Thorntona a Jonathana Cheechooa.

Patří mezi mladíky s ohromnou perspektivou-je mu teprve dvaadvacet, čeká se že se šestka v draftu 2003 bude ještě zlepšovat.

Ron Wilson, kouč San Jose, předpovídá, že v zakončení se Michálek dokáže prosadit ještě mnohem víc.Milan se teprve ještě učí útočit. Je to jeden z těch českých kluků, co hráli s dospělými od šestnácti let,ale zůstávali kvůli tomu trčet v málo nasazované čtvrté řadě.

Michálek vyrůstal v Jindřichově Hradci jako vyjímečný talent,jejž poháněl příklad staršího bratra Zbynka, který to taky dotáhl do NHL.

Hokej pro mě byl všechno,"vzpomíná."Trénoval jsem dvakrát, někdy třikrát denně-ráno ve škole se staršími kluky,odpoledne s bráchou a jeho kamarády.

V osmnácti reprezentoval česko na MS ve Finsku a vzápětí si ho Sharks vzali v prvním kole draftu.Okamžitě se prosadil do prvního týmu a při premiéře v NHL dal v Edmontonu gol.Nic méně ve druhém utkání v Calgary si pochroumal kolenní vazy.Následoval tuhý a dlouhý boj o návrat.Málokdo si umí představit, jaká je to dřina....

Zkuste se vžít do té situace.Zatímco se naděje jeho generace Eric Staal,Thomas Vanek či Ryan Getzlaf stále zlepšovali a sbírali zkušenosti, Michálek se díval na ochablé svaly na noze, přemáhal bolest a zápolil se závažím v posilovně.

To bylo strašně těžké období přiznáva Michálek.Byl jsem psychicky fakt dole. Ještě že jsme si denně volali s bráchou, ten mě hodně povzbuzoval.Bál jsem se jak to všechno dopadne.

Díky pevné vůli a bráchově podpoře Michálek znovu našel cestu do sestavy Sharks a v sezoně 2006/2007 se přidružil k nastupující partě hvězd.

Vskutku báječně mu vyšel závěr NHL.Trenér Wilson promíchal složení formací,Michálka posunul k tvořivému Thorntonovi a ten tah se vyplatil.Oba bodově povstali a Thornton dokonce útočil na vedení v celé lize.

Milan se těžko brání je velký a silný,nenechá se odtlačit a skvěle čte hru,Prohlásil Thornton.

Vedle něj může Michálek vyniknout a kdo ví třeba ještě Staala,Vanka a Getzlafa jednou předežene.

 

herní styl:Na svou postavu neskutečně rychlý.Zvládá ofenzivní i defenzivní úkoly.Je nebezpečný kolem branky.Není divu že mu Sharks budou od příštího roku platit přes 4 miliony dolarů.

 

Citát od jiného hráče:Milan byl typický mladší brácha.Pořád se mě držel a pořád chtěl hrát se staršími.Odmalička bylo jasné že na to má.Že má větší talent než jeho vrstevníci.


Jméno:Milan Michálek

Přezdívka:Michy

Narozen:7.12.1984 Čr

Výška:188cm

Váha:98kg

Plat:450 000 dolaru ročně

 

 

SDÍLET

2

komentáře

Hokejové Hvězdy Henrik Zetterberg

datum: 20.10.2008 21:16:36 | autor: Neufy | komentáře: 2 | hodnocení: 91% (71 hlasů)

   Henrik Zetterberg

 

 

Henrik Zetterberg se za poslední dva roky proměnil ze slibného, talentovaného hráče v opravdovou hvězdu NHL.I díky němu mohou fanoušci Red Wings hledět do budoucnosti s nadějí.Najdou se i experti, kteří tvrdí, že Zetterberg je stejně kompletním hráčem jako byl Peter Forsberg ve svých nejlepších letech.

Je to kompletní útočník pro obranu i útok a ve všech aspektech hry je skvělý.Henrik dělá drobnosti které možná nevypadají hezky, ale pro vítězství jsou nutné a pro Red Wings rozhodující,řekl Craig Button,scout Toronta.

Když letos Zetterberg chyběl mezi trojicí nominovanou na Selke Trophy, ozývalo se mnoho nespokojených hlasů.Pro mě je Hank jasně nejlepším defenzivním forvardem v lize, řekl Ken Holland, který má ovšem jako generální manažer Red Wings na celou věc samozřejmě subjektivní pohled.Souhlasí s ním ale Darren Pang, bývalý brankář v NHL a současný expert kanálu ESPN:,Henrik je jasným kandidátem na Selke Trophy a vůbec bych se nedivil, kdyby si jednoho dne odnesl i Hart Trophy.

Při těchto slovech novináři rádi připomínají, že v draftu bylo vybráno před Henrikem hned 209 hráčů.A kdyby nebylo Hakana Anderssona evropského scouta Red Wings, možná by ho všichni genarální manažeři přehlédli a Zetterbergovo jméno nikdo z nich nikdy nevyslovil.Andersson Red Wings přesvědčil že Zetterberg stojí za volbu v sedmém kole.

Henrik přišel do Detroitu hned poté, co Detroit získal svůj třetí Stanley Cup v pěti letech.Pokusil se prosadit v týmu kde, hráči jako Luc Robitaille a Brett Hull hráli až ve třetím útoku-a úspěšně.Po překvapivě dobré první sezoně, kdy skončil v hlasování o Calder Trophy druhý za Barretem Jackmanem,nepřestal Zetterberg přesvědčovat a překvapovat.

Na jaře 2006 získal se švédskou reprezentací zlato na ZOH i MS a o rok později poznal, jak chutná dostat se do play off opravdu daleko.Red Wings s Zetterbergem v čele převálcovali Calgary i San Jose, ale Anaheim byl nakonec nad jejich síly.

Detroit prochází určitou přestavbou,důvěru v další sezoně by měli dostávat šanci mladí hráči a Zetterberg by se měl stát jejich mentorem.Je to centr první řady,který jednou zřejmě převezme po Nicklasi Lidstromovi kapitánské céčko.K opravdovému uznání, ale ještě musí dovézt svůj tým k nějakému úspěchu.A protože hraje v hokejovém Detroitu, za úspěch se bude považovat pouze zisk Stanley Cupu.

 

Herní styl:Rychlý a jistý s pukem.Díky skvělé technice se dokáže prokličkovat až do hloubi útočného pásma.Osvojil si Yzermanovu fintu, kdy prostrčí puk mezi hokejkou a bruslí soupeřova obránce.

 

Citát od jiného hráče:Vždycky se dokáže správně rozhodnout.Je hrozně těžké ho zastavit nebo přitlačit k mantinelu, protože vám k tomu skoro nikdy nedá šanci. řekl Samuel Pahlsson útočník Anaheimu

 

 

Jméno:Henrik Zetterberg

Přezdívka:Hank

Narozen:9.10.1980 Švédsko

Výška:180cm

Váha:85kg

Plat:2.6 milionu dolaru ročně

SDÍLET

3

komentáře

Jevgenij Malkin

datum: 20.10.2008 16:29:36 | autor: Neufy | komentáře: 3 | hodnocení: 94% (66 hlasů)

 Jevgenij Malkin

 

Před sezonou 2006/2007 byl Jevgenij Malkin považován za nejlepšího hokejistu mimo NHL.Dlouhou dobu to vypadalo, že při tom i zůstane, protože uprostřed léta stále trénoval se svým domovským klubem v Magnitogorsku.Poté ale přišel divoký útěk z tréninkového kempu ve Finsku, kde se Malkin několik dní skrýval,než dostal americké vízum.Do Pittsburghu už potom byl jenom skok.Ruský klub se ale nevzdal a žaloval Penguins i vedení NHL z porušení smlouvy.

Proti Magnitogorsku nic nemám.Jsem rád že jsme tam dostal šanci.Chci ale hrát v NHL,to pro mě znamená všechno, řekl Malkin,když vysvětloval co ho vedlo k dobrodružnému odchodu z Ruska.

I když si teprve mladý Rus teprve zvykal na odlišný herní styl,zanechal v tréninkovém kempu dobrý dojem.Před začátkem sezony se většina expertů shodovala, že jeho největší výzvou v sezoně bude zisk Calder Trophy pro nováčka roku.

Při kolizi se spoluhráčem Johnem LeClairem v přípravném utkání si ale Malkin poranil rameno a jeho debut v NHL musel být odložen.Přišel o čtyři zápasy později a Malkin všechny záhy přesvědčil, jak obrovskou posilu v něm Penguins získali.Stal se prvním nováčkem od roku 1917,který dokázal alespon jednou skorovat v prvních šesti zápasech v řadě.

Zběsilé střelecké tempo se pak poněkud zvolnilo, ale přesto bylo jasné že Pittsburgh má v Crosbym a Malkinovi dva z nejtalentovanějších hokejistů v lize.V polovině ledna nasbíral Malkin v zápase s Torontem pět asistencí a pouze o týden později Magnitogorsk definitivně neuspěl se svou žalobou.

Celkem si Malkin v sezoně připsal 85 bodů a jasně vyhrál bodování nováčků před Paulem Stastnym z Colorada.Přesto nedosáhl na stejný výsledek jako o rok dříve Alexander Ovečkin a Sidney Crosby.

Mít ale jako měřítko tyto dva supertalenty by bylo poněkud nespravedlivé.Malkin totiž díky své rychlosti a fyzičce značně ulehčil v Pittsburghu práci Crosbymu a je důležitým článkem mužstva Penguins,které již za několik let může dokázat opravdu velké věci.

Pittsburgh se pro někoho možná překvapivě pohodlně protlačil do play off.A i když nehrál špatně, proti mnohem zkušenější Ottawě měl tým Penguins složený z mnoha mladíků jen pramalou šanci uspět.Po pěti zápasech se Pittsburgh se sezonou loučil.Malkin si připsal čtyři body za asistence,ale na první gol z bojů o Stanley Cup si musí ještě počkat.V následující sezoně by k němu měl dostat znovu příležitost.

 

Herní styl:efektivní kombinace rychlosti,šikovnosti a hry do těla.Malkin má fantastické zápěstí a hodí se do přesilovek i oslabení.

 

Citát:Malkin nám obrovsky pomáhá a jsem velmi rád že s ním mohu hrát v jednom týmu. Od Sidneyho Crosbyho spoluhráče

 

Jméno:Jevgenij Malkin

Přezdívka:Geno

Narozen:31.7. 1986 Rusko

Výška:192cm

Váha:89kg

Plat:984 000 dolarů ročně

 

SDÍLET

10

komentářů

Alexander Ovečkin

datum: 19.10.2008 18:31:02 | autor: Neufy | komentáře: 10 | hodnocení: 94% (73 hlasů)

   Alexander Ovečkin

 

Alexander Ovečkin vlětl do NHL jako bouře.Užve své nováčkovské sezoně vstřelil gol, který je všeobecně považován za jeden z nejkrásnějších v historii NHL.Přestože ho bránil Paul Mara z Phoenixu, povedlo se Ovečkinovi,v tu dobu ležícímu na ledě, nasměrovat puk který měl za hlavou, přesně do branky!Dokonce i Wayne Gretzky, kouč Phoenixu, se tehdy podíval na obrazovku nad ledem, aby zjistil,jak to ten kluk krásně provedl.

Ovečkinova první sezona byla skutečně impozantní.Ale v dobrém muže vzpomínat i na tu druhou.Vstřelil 46 golu a se stejným počtem přihrávek nakonec skončil na 92 bodech v 82 zápasu.Historie říká, že druhý rok je pro úspěšné nováčky drsný ale to nebyl Ovečkinuv případ.Vzhledem k tomu že je mu teprve 22 let a v NHL vedle sebe dosud nikdy neměl skutečně elitního centra, jsou jeho statistiky opravdu fantastické.

Ještě úžasnější je Ovečkinova vůle po vítězství a drzá povaha.Nenávidí porážky-a těch si zatím v NHL užil do sytosti,protože poslední místo v jihovýchodní divizi si Capitals, zdá se, předplatili.S Alexandrem Velikým u kormidla by se ale mělo vše změnit.Tým je zatím mladý a nezkušený, ale postupná změna k lepšímu by se mohla dostavit už v příští sezoně.Klub přilákal centra Michaela Nylandera.Zkušený švéd má za sebouživotní sezonu. Po boku Jaromíra Jágra bodově explodoval a vedení Washingtonudoufá že podobně se mu bude dařit i vedle Ovečkina.Ta spolupráce by totiž mohla fungovat na výbornou.Nylander bude tvořit hru a přihrávat do golových příležitostí Ovečkinovi.A ten by je měl podle všech předpokladů využívat.

Někdo takový po jeho boku totiž chyběl.Ovečkin je ryzí kanonýr.Snaží se pálit ze všech možných pozic.Ve svém prvním roce v NHL měl celkem 425 střel na branku nejvíce z celé NHL:,vůbec se jedná o čtvrtý nejvyšší počet historie.Loni skončil s 392 střelami-opět nejvíce ze všech.

Vždycky si říkám že musím střílet z každé pozice, vysvětluje Ovečkin.Zvlášt když se mi nepovedla minulá třetina nebo zápas.

Dobrým příkladem může být zápas proti Carolině, kdy Ovečkin vypálil hned 15krát a dvakrát se mohl radovat z golu.V předchozím zápase byl totiž totálně neviditelný a připsal si hned čtyři minusové body.

Ovečkin je společně s Crosbym a několika dalšími budoucností NHL.Pokud se mu budou vyhýbat zranění, bude přinášet fanouškům radost ještě mnoho let.Svou rychlostí a technikou dělá z hokeje zábavu.A statistici dokonce spočítali, že kdyby si udržel současný průměr vstřelených golu na zápas po 16 sezon, překonal by Wayna Gretzkyho.I proto si ho liga tolik hledí.

 

Herní styl:výbušný-tohle slovo Ovečkynův styl vystihuje nejlépe.Jedná se ovšechno-bruslení,zákroky tělem i střelbu.

 

Citát:Tenhle chlapík je užasný.Je jediným hráčem, proti kterému jsem jako trenér nastoupil a on mi poslal polibek poté co nám dal gol. Wayne Gretzky kouč Phoenixu

 

Jméno:Alexander Ovečkin

Přezdívka:Ovie

Narozen:17.9.1985 Sovětský svaz

Výška:188cm

Váha:100kg

Plat:984 000 dolarů ročně.

 

 

 

ANKETA

kdo je lepší?

Celkem: 241 hlasů

V této anketě jste již hlasovali.

Buď jste v této anketě již hlasovali, nebo hlasoval někdo se stejnou IP adresou. Pokud chcete hlasovat, zaregistrujte se prosím.

SDÍLET

9

komentářů

Sidney Crosby

datum: 18.10.2008 14:13:42 | autor: Neufy | komentáře: 9 | hodnocení: 84% (86 hlasů)

 

                Sidney Crosby a rok 2008

 

 

 

říka se že ve sportu je druhy rok vždycky nejtěžší.První rok muže vše přehlušit nadšení a dojmy z nových zážitku.Tohle pravidlo ,ale samozřejmě  pro Sidneyho Crosbyho neplatí.Proč by také mělo,u Crosbyho totiž neplatí vubec žádné pravidlo o tom jaky by měl hokejista být.Jen si vzpoměnte,jak hrál v základní části a potom v play off se zlomeninou v chodidl, aniž by si jak koliv stěžoval.

Na začátku jsem tu nohu cítil, ale při hře mě nijak neomezovala.řekl Crosby poté co jeho Penguis vyřadilav 1kole play off Ottawa.Po porážce byl Crosby pochopitelně zklamany, ale on sám zanechal dobrý dojem.Přesto že podle mnohých expertu Penguis překvapili už samotným postupem do vyřazovacích boju, má Sidney Crosby vítězný instinkt v krvi.Prohry snáší huř než zlomenou nohu v chodidle.

 

Mužstvo které v sezoně 2005/2006 nasbíralo jen 58 bodu bylo v lize druhé nejhorší, bylo o rok pozdeji naprosto k nepoznaní.Jenom sedm týmu dosáhlo v základní části většího počtu bodu než Pittsburg.A na tom měl Crosby jasnou zásluhu.

Již po třech týdnech ukázal fanouškum, na co se vbudoucnu mohou těšit, když po zápase proti Philadelphii zaznamenal první hattrick v kariéře.O měsíc a pul později prožil proti stejnému soupeři první šestibodový večer-jeden gol a pět asistencí.Po tomhle zápase se stal druhým nejmladším hráčem NHL, který vedl kanadské bodováni pochopitelně po Waynovi Gretzkym.Vzhledem k tomu, že tohle vedení už nepustil,stal se díky svým 120 bodum vubec nejmladším držitelem Art Roos Trophy pro nejprodujtivnějšího hráče  základní části  hráče NHL.Poprvé vyhrál bodování jakékoliv americké profesionální ligy teenager.

Je to příjemný výkon, vubec jsem s tím před začátkem sezony nepočítal.Snažil jsem se o co možná nejlepší sezonu a naštěstí se mi to podařili,řekl skromně Crosby po svém historickém zápisu.Jen málo koho pak asi udivili, když si na jaře převzal také Hart Trophy pro nejužitečnějšího hráče ligy.A rovněž Lester Pearson Award, udělovanou samotnými hráči udělovanou samotnými hráči nejlepšímu hokejistovy ročniku.

 

Herní styl

fantastický přehled o hře vypadá to, že skoro s jistotou předvídá další soupeřuv krok.Díky své rychlosti dokáže v mžiku projít okolo jakéhokoliv protivníka již nyní jeden z nejlepších tvurcu hry v lize.

 

Citát od jiného hráče

je skoro neuvěřitelné, že je mu teprve 21 let  je tak dobrý že se zdá že jde o třicátníka na vrcholu kariéry

 

Jméno:Sidney Crosby

Přezdívka:The next one

Narozen:7.srpna 1987 Kanada

Výška:180cm

Váha:91kg

Klub v NHL:Pitsburgh Penguis

Plat:850 000 dolaru ročně

 

v článku není zpracováná jeho poslední sezona.

 

 

 

 

SDÍLET

Videa

VIDEA V BLOGU

Zajímavá, vtipná, krátká videa
BlogyProfil blogu
* Založen: 16.10.2008 16:43:35
* BlogRank: 1,39
* Přístupů: 138 258
* RSS: RSS zdroj
Redakce blogu

REDAKCE BLOGU

Celkem redaktorů: 1
Flash hry

KATEGORIE

Kategorie článků
Toplist