Čekejte prosím
Čekejte, prosím...
I tento rok jsme pozorně sledovali legendární akci Blizzcon, která zpravidla přináší své modré z nebe téměř pro každou ze svých her. Svou popularitou nabývá až podoby herního svátku, kde se setkávají hráči a cosplayeři z celého světa. Přitom jsme se letos dočkali zvláště zajímavých novinek...

Tento rok je na co vzpomínat. Letošní Blizzcon odstartovala tradiční uvítací ceremonie přímo v hlavní budově Blizzardu v Anaheimu, kterou uvedl jeden ze zakladatelů společnosti, Mike Morhaime. Už na začátku bylo cítit, že to bude velké. Tisíce lidí nadšeně skandovalo odpočet startu celé události. Na tuto akci se každoročně těší masy lidí, aby se mohly živě setkat s širokou herní a cosplay komunitou, zeptat se naživo vývojářů na nějakou peprnou otázku nebo si prostě jen zahrát demoverze připravovaných expanzí. Jsou to vlastně takové menší herní Vánoce v listopadu, kde dárky zpravidla nabývají minimálně trojmístných cifer a odolat pokušení z nákupu připomíná zkoušku pevné vůle. Pro většinu z nás není Anaheim geograficky úplně přístupným městem, ale díky virtuálnímu ticketu jsme mohli zhlédnout veškeré dění na všech stagích. Jelikož informací je mnoho a nikdo rád nečte deseti stránkové články, seznámíme vás stručně s nejstěžejnějšími novinkami, které byly ohlášeny pro hry World of Warcraft, Overwatch, Heroes of the Storm a Starcraft II. Pro Diablo III budou novinky ohlášeny později, dle slov vývojářů máme zachovat trpělivost.

 

 

 

 

Hlavní novinka oběhla internet rychlostí blesku v podobě úchvatného traileru. Ve World of Warcraft se můžeme těšit na novou expanzi s názvem Battle for Azeroth, která nám přinese více old-school zápletku týkající se boje Aliance proti Hordě. Navyšuje navíc maximální level na 120, přidává dvě nové lokace Kul Tiras a Zandalar, kdy každá z nich obsahuje dalších 6 herních zón a nový battlegrund – Seething Shore. Do toho všeho je přimíchána pirátská tématika, tudíž velkou roli sehraje také přístav. Řeč byla i o „Válečné kampani“, jež bude součástí hlavní quest linie, kdy se budou dobývat jednotlivá stanoviště. Nebude to jen tak bezduché „přijď, zbij a zaber“, nýbrž zde budou užity strategické prvky ze hry Warcraft III. Hlavními hrdiny expanze budou Thrall, Sylvanas, Anduin a Jaina. Další inovací budou spojenecké rasy, za které bude možno i hrát. Za hordu se jedná o Nightborne, Highmountain Tauren a Zandalari Trolls; a za Alianci jsou to Void Elves, Lightforged Draenai a Dark Iron Dwarfes. Hráči si mohli demoverzi tohoto připravovaného datadisku vyzkoušet přímo na Blizzconu. Poslední největší novinkou bylo ohlášení World of Warcraft Classic, neboli vanilla pod oficiální taktovkou Blizzardu. Kdy? Toť otázka, ale jedno je jisté. Naše peněženka bude krvácet. A to masivně.

 

Už v úvodu byli zveřejněni dva noví hrdinové do Heroes of the Storm – Hanzo, ranged assassin a Alexstrasza, ranged heal support. Jsou připravovány i lehké změny a vylepšení hry, které budou znát v nové PTR aktualizaci. Jedná se o voice chat, vybalancovanější matchmaking a úpravy pohledu kamery. Gameplay také nebyl ušetřen, nejznatelnější změnou budou nové věže, které budou mít nekonečné množství munice a True-sight (odhalování stealth modu). Stealth mod obecně obdrží změnu v podobě snadnějšího odhalení. Ve stavu neviditelnosti budou zvýrazněny vaše siluety, aby vás hráči mohli snáze vidět. Tato situace ale platí pouze pro případ pohybu, pokud ve stealth modu zůstanete stát na místě, nebudete vidět vůbec. Užitečnost a přínosnost těchto zajímavých nových mechanik už musíte posoudit sami.

 

 

 

Pravděpodobně největší novinkou celé události je, že StarCraft II se stává free-to-play záležitostí. Máte tak ideální možnost zahrát jednu z nejlepších sci-fi kampaní s nádherným příběhem. Wings of Liberty a Hearth of the Swarm budou zpřístupněny pro všechny, kteří chtěli Starcraft zkusit, ale nechtěli za to dát tolik peněz, nebo to nebyl úplně jejich šálek kávy. Kromě nejnovější expanze Legacy of the Void je možné zažít StarCraft mánii v plné síle. Co-op jsme si všichni mohli zahrát zcela zdarma už dávno, ovšem další hrdiny jsme si už museli zakoupit. To se teď mění. Všichni hrdinové jsou přístupní do levelu 5, další postup je už zpoplatněn. Novým přírůstkem do panteonu hrdinů je dvojice Han a Horner, kteří se hodně zaměří na destrukci ze vzduchu a vylepšování létajících jednotek. Další novinkou v kooperačním módu je nová mise Part and Parcel, která spočívá ve sbírání částí bojového stroje, se kterým pak drtíte své nepřátele. Do celé hry budou přidány další skiny na jednotky, které se budou moci poskládat do tematických celků. Jako zajímavost ještě zmiňme plánovaný vývoj StarCraft grafických novel, které jsme mohli vidět při vydání Warchest. Pokud jste někdy toužili po úspěšném titulu StarCraft II a ještě ho nemáte, víte co dělat.

 

 

Do Hearthstonu přichází nové rozšíření s názvem Kobolds and Catacombs, které kupodivu přináší tématiku dungeonů, pokladů a plno nejrozmanitějších protivníků - mezi nimi i kobolty. Společně s expanzí přijde i nový herní mód – dungeon run. Sestavíte si balíček karet a máte za úkol porazit určitý počet bossů. Na konci vás čeká odměna v podobě velice zajímavého lootu. Ale pozor! Jakmile vás jen jeden jediný boss dostane, hra končí a ocitáte se na úplném začátku. I vývojáři poznamenali, že mód bude opravdovou výzvou. Je tedy možné, že při zaznění „you no take candle“ budou praskat obrazovky a létat klávesnice. Bude velice zajímavé pozorovat, co s člověkem dokáže udělat obyčejná svíčka.

 

Overwatch nás překvapí novou mapou, kterou je zábavní park Blizzardworld. Bude to park s atrakcemi na motivy her a nejslavnějších herních míst od Blizzardu. Provedení vypadá opravdu zajímavě a vydaný trailer slibuje velké množství zábavy a možné interakce s okolními předměty. Společně s mapou přichází i nové skiny, například Nova pro Widowmaker, Butcher pro Roadhoga nebo Barbarian pro Zaryu. Novinkou bude nový hrdina Moira, rolí heal support a DPS se schopností Fade, kterou můžeme vidět u Sombry. Jako třešinka na dortu vše završuje epické video o příběhu Reinhardta, které osobně vřele doporučuji. Blizzard zkrátka umí vyprávět.

 

 

 

Krom herních novinek byl Blizzcon plný nejrůznějších aktivit od vytváření zvukových stop do her po cosplay soutěž, kterou vyhrál kostým legendárního Hoggera. Menší zklamání tvořilo jen téměř úplné vynechání Diabla III, ale i tak jsme si toho užili více než dost. Blizzard komunitě skutečně dokáže naslouchat, i když to tak někdy nemusí hned vypadat. Máme se tedy v budoucnu na co těšit, a jako obvykle střežme své peněženky, jelikož třeba takový hráč World of Warcraft na odvykačce bude mít sakra těžké období. Nezbývá tedy nic jiného, než sledovat data vydání nového obsahu a popřát vám příjemnou zábavu!

Další články z této sekce...

SDÍLET

Hodnocení

OHODNOŤTE ČLÁNEK

Kliknutím na hvězdičku vložíte své hodnocení
Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé. Děkujeme za Váš hlas.

IKONKA

Ikonka GP
GamePark.cz
Toplist