Čekejte prosím
Čekejte, prosím...
Logo sekce

Big Farm

05.04.13, 19:17, autor: Impaleman, vyšlo v blogu: Goodgame hry
Nemůžete se dočkat jara? Máte rádi zahradničení? Pak vám zpříjemní dlouhé zimní večery onlinovka Goodgame Big Farm!

Goodgame Studio vypustilo do světa na konci loňského roku další flash hru pro více hráčů. Pokud jste ještě nikdy žádnou hru od Goodgame nehráli, pak se jedná o klasické flash hry v prohlížeči, které hrajete online společně s dalšími tisíci až desetitisíci hráči z vaší země.

Jednou takovou je i Big Farm.  Ta zaznamenala raketový vzrůst a již po prvním měsící ji hrálo celosvětově více než milion hráčů (nyní již téměř 9 milionů). Ptáte se, jestli to opravdu stojí zato? Možná budete moudřejší, budete-li číst dále :-)

Big FarmVšechno to začalo tím, že váš strýček George již nezvládá (možná kvůli stáří) hospodařit na farmě. Ta postupem času ztratila tolik na lesku a kvalitě, že zákazníci přešli ke konkurenci. A proto se rodina rozhodla, že farmu svěří vám. To se strýčkovi zpočátku nebude moc zamlouvat, nakonec ho ale zlost přejde a bude vám zadávat úkoly, za jejichž splnění dostanete bonusy v podobe dolarů, zlaťáků a zkušeností.

Zpočátku vás hrou provedou komixové postavičky, díky nimž poznáte prostředí hry, zjistíte, kde co najít a pochopíte, o co ve hře běží. Až se rozkoukáte, vtáhne vás Big Farm pevně do své moci a nebude se jistou chvíli chtít od hry odtrhnout. Všechno nejdříve půjde hladce, úrovně budou přibývat, stavění probíha ještě dostatečně rychle, prodkce květin nebo kukuřice je taky rychlá. Avšak zhruba od 10-15 úrovně se vše změní. Vylepšování budov stojí spoustu dolarů, vše trvá spoustu času, jste omezování prostorem a nové pozemky stojí buďto nehorázné částky dolarů, nebo si je můžete koupit za zlaťáky. A tady v tom vidím zásadní problém...

Goodgame Big Farm můžete hrát sice zcela zdarma, ale ne na nějaké, řekněme, "vyšší úrovni". Tvůrci hru zpoplatnili tím, že zavedli prémiovou měnu - zlaťáky. Drobnou část zlaťáku sice získáváte zdarma, ale věřte mi, moc si za to nekoupíte. Takže budete-li chtít urychlovat stavbu budov, sklizeň, nebo si kupovat bonusové budovy jen za zlaté, tak budete muset vytáhnout i reálné peníze z peněženky. Platit můžete různými způsoby, od sms až po bankovní převody.

Aby toho nebylo málo, můžete se stát členem spolku farmářů. Takto se můžete seznámit s dalšími online hráči. Budete s nimi moci komunikovat přes chat, domlouvat se na společných úkolech a projektech, skládat se na sbírky pro spuštení úkolů atd. atd. Většina těch lepších spolků má povinné denní vklady dolarů a někdy i zlaťáků. Kromě farmaření a klábosení na chatu máte možnost také soutěžit s ostatními hráči. Stačí se přihlásit do soutěže, vyčkat na začátek a pak po nějakou dobu sbírat např. co nejvíce vajíček :-) Za vyhranou soutěž získáte body reputace a posunete se v žebříčků hráčů.

Poslední dobou ve hře proběhlo několik aktualizací. Můžete zakoupit pozemek s restaurací anebo květinovou farmu. Všechny objekty jsou na sebe dobře provázané a to, co vyprodukujete na farmě se vám může hodit v restauraci :-)

Co bych hře Goodgame Big Farm vytknul? Tak předem jsou to již zmiňované zlaťáky (hold na něčem tvůrci vydělávat musí). Hodně mě obtěžuje, když má člověk plné sklady a rovnou se produkty při sběru prodávají. To pak nemůžete poklikat vše najednou, protože ty tabulky tam skáčou několikrat a neprovádí se to napoprvé. Trvaní stavby budov je také obtěžující, vždyť třeba vylepšení hlavní budovy může trvat klidně více jak 24 hodin ... navíc když jsou sloty pro stavbu sdílené, tak nemůžete nic dalšího po tuto dobu stavět v dalších objektech, např. v restauraci. Dolary bez zlaťáků a urychlování produkce moc nepřibývají, takže nepočítejte s tím, že si zvětšování pozemku budete moc dovolit třeba každý den. Na 40. úrovni musím na další část pozemku šetřit celý týden!

Abych hru jenom nehanil, tak se mi líbí grafické zpracování a přenositelnost. Hrát můžete prakticky všude a téměř na všem (od tabletu přes smartphone až po PC), co má internetový prohlížeč. Někteří si na fóru stěžovali na různé bugy, já jsem žádné za dobu svého hraní nezaznamenal. 

Komu bych hru doporučil? Určitě těm, kteří mají rádi hry tohoto typu (Farmville, Youda Farmer apod.). Big Farm vás nezklame:-)

 

Hodnocení: 3.9 / 5

Další články z této sekce...

SDÍLET

Hodnocení

OHODNOŤTE ČLÁNEK

Kliknutím na hvězdičku vložíte své hodnocení
Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé. Děkujeme za Váš hlas.

BlogyProfil blogu
Německé Goodgame Studios nám v poslední době sype pěknou porci slušných browser her. Navíc již vychytali počáteční bugy a cheaty a tak se můžete bez obav starat o svoji farmu, galaxii nebo království.
* Založen: 5.4.2013 17:34:09
* BlogRank: 0,87
* Přístupů: 6 953
* RSS: RSS zdroj
Redakce blogu

REDAKCE BLOGU

Celkem redaktorů: 1
Toplist