Čekejte prosím
Čekejte, prosím...
Anno, jedna z nejoblíbenějších současných sérií budovatelských strategií, se dočkala svého online zpracování, které si nově můžete zahrát i u nás na GameParku. Jestliže si titul Anno Online máte chuť v budoucnu vyzkoušet, nebojte se a nahlédněte do dnešního článku na to, co všechno může tento kousek zajímavého nabídnout.

Hry mohou svým způsobem fungovat jako prostředek k tomu, abyste si splnili své sny, pokud to na jejich uskutečnění příliš nevypadá ve skutečném světě. Nezáleží na tom, zda už od dětství sníte o pochytání veškerých pokémonů nebo o tom, že po světě rozházíte pár atomovek, herní průmysl je tu jenom pro vás a nevěříme, že by se v něm nenašlo něco, co by dokázalo plně vystihnout vaši osobnost, když už existuje dokonce i simulátor splachování záchodu. Jestliže ale máte o něco vznešenější přání a chtěli byste si kupříkladu na nenápadném ostrůvku uprostřed ničeho vypěstovat své vlastní městečko, zaměřit byste se měli na série budovatelských strategií, mezi něž se řadí i kousek Anno Online, jejž si od nynějška můžete zahrát na GameParku.

 

http://anno.gamepark.cz

 

 

Anno Online by se dalo i přesto, že jde o webovou hru, považovat za důstojného nástupce oblíbené série, která tu s námi je již od roku 1998. Titul si vzalo na starosti studio Related Designs, jež se v minulosti postaralo o hned tři různá pokračování. Prvním z nich byl kus Anno 1701 z roku 2006, načež se tvůrci ještě předvedli s hrami Anno 1404 a Anno 2070, s níž jsme se poprvé podívali dokonce i do budoucnosti. Vývojáři tedy při tvorbě Anno Online rozhodně věděli, co dělají, což je koneckonců tím hlavním důvodem, proč se jim Ubisoft rozhodl onlinovku, která byla v plánu již delší dobu, svěřit do rukou. Stále si však ale pravděpodobně pokládáte otázku, v čem je tato hra natolik speciální, aby se vyplatilo si ji vyzkoušet. Pojďme se na to spolu nyní podívat.

 

 

Úplný začátek probíhá velmi podobně, jako je tomu u každé jiné budovatelské strategie. Ze všeho nejdříve si zde ale dostanete příležitost vybrat svého avatara, kterého budete následně nuceni neustále sledovat v levém dolním rohu obrazovky, takže doporučujeme, abyste vybírali moudře. Jakmile se rozhodnete pro ideálního představitele, dojde k vašemu vykopnutí z lodi na menší ostrůvek, kde však mimo vás absolutně nikdo a nic není. A přesně tam bude položen základní kámen vašeho budoucího hlavního města. K tomu vede však ještě nesmírně dlouhá cesta, která zahrnuje především vaši schopnost si ze všeho nejdříve určit, co vám ostrov, na nějž jste se dostali, může nabídnout. Základními surovinami se automaticky stávají dřevo, kámen, několik speciálnějších rud a ryby, každopádně spolu s tím, jak se hra bude dále vyvíjet, na vás čekají mnohé další věci, na něž si budete muset ve skladu udělat místo.

 

 

Samozřejmě to není vůbec tak jednoduché, nicméně, když se to vezme kolem a kolem, vás následně čeká už pouze rozšiřování města na úroveň metropole, v níž se nacházejí celé stovky různých budov. Vaše město se dokonce vyvíjí i samo o sobě spolu s tím, jak budete postupovat v érách a získávat čím dál větší počty obyvatel. Z dřevěných chatrčí se tak, pokud se budete dostatečně snažit, časem stanou překrásné kamenné stavby, před jakými se lidem ze středověku podlamovala úžasem kolena. To jsou ale vyhlídky možná až příliš dopředu. Pěkných pár hodin se totiž budete stále ještě dívat na to, jak se zaostalí obyvatelé vašeho města koupají v bahně s prasátky a objevují něco, co vzdáleně připomíná kolo.

 

 

Jestliže máte zájem na tom, abyste byli obklopeni generací géniů, bude třeba bezpřestání kontrolovat potřeby vašich obyvatel a zjišťovat, zda je něco netrápí. Spokojenost je jednou z hlavních podmínek úspěchu a neměli byste ji ani náhodou podceňovat. Ještě o něco více však to, jak si v budoucnu povedete, závisí na vašich schopnostech udržet se v plusu po stránce ekonomické. Jednotlivé suroviny, které získáváte z přírody, jsou dále zpracovávány, každopádně jakmile máte příjem základních surovin nedostatečný, není z čeho vyrábět, načež se musíte potýkat s nedostatkem peněz a blížícím se krachem. Je proto třeba mít neustále veškeré tabulky pod kontrolou, což je ale v pozdějších fázích hry mnohem obtížnější, než by se mohlo na první pohled zdát.

 

 

Stejně, jako je tomu u každého jiného panovníka, však zřejmě časem i vaše ego přeroste rozměry vašeho domovského ostrova, načež budete muset vyslat námořní flotilu, aby pro vás nalezla další ostrůvek, kde byste si mohli založit druhé městečko. Právě v ten moment, kdy tak učiníte, objevíte jednu z nejlepších featurek, které Anno Online může svým hráčům nabídnout. Dostanete příležitost k vytvoření obrovské obchodní sítě, která musí fungovat tak, aby ostrovům, které mají nedostatek jedné ze surovin, byla dovážena, díky čemuž bude možné zajistit zisk jiných surovin, které budou opět odváženy tam, kde jich bude právě zapotřebí. Kvůli tomu všemu ale bude přirozeně třeba ze všeho nejdříve najmout nějaké ty lodě, aby se o předávání předmětů postaraly.

 

 

Abyste se měli šanci vyšvihnout ke špičce, bude třeba plnit questy, které vám hra bezpřestání ukládá. Některé jsou jednoduché a postačí, když postavíte jednu nenápadnou budovu na okraji města, kvůli jiným se však budete muset pořádně snažit, což se vám následně vrátí náležitou odměnou. Jisté úkoly jsou zadávány pro všechny, zatímco některé mohou vyplynout z čistě náhodných situací, takže je možné, že se k nim ani nikdy nedostanete. Právě zadávané questy jsou navíc jedním z důvodů, proč ve hře budete mít neustále co dělat. Pravdou ale je, že vás bude vpřed táhnout i fakt, že je před vámi prakticky vždy něco k objevení a vynalezení, takže jste donekonečna zásobeni novým obsahem, což vás hned tak bavit nepřestane.

 

 

Anno Online v sobě ukrývá výbornou hráčskou komunitu, která je ochotná se navzájem podporovat, o čemž se budete moci přesvědčit především poté, co zamíříte na oficiální fórum. Pokud jste ale vlci samotáři, ani náhodou se nemusíte bát, že by vás při hraní stále někdo vyrušoval či nutil dělat něco, do čeho se vám právě nechtělo. Jakmile se vám pak zasteskne po hřejivém dotyku společnosti, budete moci vyrazit do světa a najít si svoji vlastní guildu. Až se seznámíte s některými z jejích členů, dostanete dokonce příležitost podívat se na to, jak jeho městečko vypadá a jak si v porovnání s vaší osobou vede. Soutěživější typy v té době už ale budou mít pravděpodobně dávno prozkoumány všechny možné žebříčky, které ve hře samozřejmě nesměly chybět.

 

 

K tomu, abyste si hru zahráli, není zapotřebí žádných instalací. Veškerá akce se odehrává v okně internetového prohlížeče, takže postačí, když se zaregistrujete a pustíte se do hraní. Co se mikrotransakcí týče, není žádným velkým překvapením, že se je Ubisoft rozhodl alespoň do jisté míry obsáhnout, přestože ve výsledku slouží pouze k nakoupení různé dekorace a k celkovému zrychlení získávání obyvatel a rozšiřování vašeho městečka. Je neuvěřitelné, jak pěkný grafický kabátek se tvůrcům povedlo vytvořit. Už na první pohled je navíc vidět, jak vámi vytvořené stavby skutečně žijí, neboť se všude kolem pohybují lidé, kteří takto zvládají bezvadným způsobem prohlubovat atmosféru.

 

 

Anno Online patří bez diskuze k nejlepším hrám svého žánru, jež si můžete zahrát zcela zdarma přes internet. Pokud vám tedy budování městečka a prozkoumávání nových území není úplně cizí, v každém případě bychom vám doporučovali, abyste si hru alespoň vyzkoušeli. Ani náhodou bychom nevylučovali možnost, že vás hra následně kompletně pohltí a budete se k ní každý den navracet s úsměvem na tváři, abyste si zkontrovali, jak se daří vašim občanům a jestli se náhodou některá z vašich námořních posádek nesetkala s piráty. Návykovost tohoto kousku je totiž neskutečná a snadno mu dokáže propadnout doslova každý.

 

http://anno.gamepark.cz

Další články z této sekce...

ANKETA

Až zkusíte ANNO, oznámkujte grafickou stránku hry. Jako ve škole!

1
2
3
4
5

Celkem: 202 hlasů

V této anketě jste již hlasovali.

Buď jste v této anketě již hlasovali, nebo hlasoval někdo se stejnou IP adresou. Pokud chcete hlasovat, zaregistrujte se prosím.

SDÍLET

Hodnocení

OHODNOŤTE ČLÁNEK

Kliknutím na hvězdičku vložíte své hodnocení
Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé. Děkujeme za Váš hlas.

O hřeZákladní informace o hře
Anno Online -Hodnocení GameParku:
84%Hodnocení čtenářů:
UbisoftVydavatel:
Masivní multiplayer, WebovéŽánr:
Přejít na stránku hry

IKONKA

Ikonka GP
GamePark.cz
Toplist