Čekejte prosím
Čekejte, prosím...
Logo sekce

Anderlecht Brusel

23.12.16, 16:54, autor: Stahler, vyšlo v blogu: Fotbalové stadiony očima fanouška

Anderlecht Brusel: Tento tým z hlavního města Belgie je to nejlepší, co tamní fotbalová scéna nabízí. V místní lize vyhrál přes 30 mistrovských titulů a pobral i řadu triumfů v různých místních pohárech či superpohárech. Vyhrál dvakrát dnes již zrušený Pohár vítězů pohárů a jednou pohár UEFA, což už jsou celoevropské trofeje. Své zápasy hraje na sice už trochu starším, nicméně přesto  stále slušném stadionu. Na ligové zápasy v Belgii má stadion kapacitu 28000 diváků, na evropské poháry je z různých bezpečnostních důvodů kapacita bohužel snížená na 21619 diváků. Všechna tato místa v evropských pohárech jsou k sezení. Střecha stadionu, zdá se říct, pokryje všechna místa na něm. Takže je celý krytý.

 Stadion má dvě patra po celém obvodu, která jsou pro běžné diváky. Mezi nimi je úzké patro, které je pojaté jako skyboxové, je tenčí s pár řadami sedaček. Trochu to v tomhle připomíná pražskou hokejovou O2 Arenu. Výhled skoro ze všech míst se zdá dobrý, akorát dolní sektor pro hosty je přes síť. Takže asi nic moc výhled. Chválím, že stadion nemá atletickou dráhu, je čistě fotbalový a hlediště je celkem blízko hřišti. I když přímo u něj hlediště není, je tam několikametrová úniková zóna nebo něco na ten způsob. Sedačky na stadionu jsou v barvách klubu, bílé a fialové. Prvních pár řad je osazeno pouze z fialových sedaček a pak se obě barvy až do posledních řad různě prolínají, vypadá to docela hezky.

 Doprava na stadion je v pohodě, protože stadion je nedaleko od stanice metra a i autobusem se na něj dá dorazit v pohodě, směřuje k němu hned několik linek. Autem je doprava v pohodě snad také, ale parkoviště u stadionu mi nepřišlo velké. Je tam sice ještě jedno poměrně rozsáhlé, které pojme auta i pár autobusů, ale to je ohraničené vysokým plotem a je pouze pro fanoušky hostujících týmů. Ti mají parkování dobré určitě a navíc bezplatné. Stadion disponuje velikým fanshopem.

 Občerstvení na stadionu bych řadil mezi takové průměrné co se týče nabízeného sortimentu a dá se předpokládat, že nebýt v sektoru pro hostující fanoušky, ale kdekoliv jinde na stadionu, je nabídka o něco širší, jak to obvykle bývá. Pro hosty je zpravidla nabídka chudší z toho důvodu, že ne s každým týmem jezdí velký počet fanoušků. V případě některých týmů by pořadatelé v hostujícím sektoru prodali jen málo jídla i pití. Což nebyl naštěstí případ Slavie Praha, se kterou jsem tento stadion navštívil. Bylo nás tam asi 300. V nabídce tedy měli nealkoholické belgické pivo značky Jupiler v netradiční míře 3,3 dl za 2,5 euro. Nealkoholické limonády typu cola, sprite apod. nabízeli také za 2,50 euro, opět v netradiční míře 2,5 dl. Stejně na tom byla voda. Pytel chipsů stál 3,50 euro, pytel bonbonů 4 eura. Z teplého jídla byl v nabídce hot-dog za 4 eura, hamburger za 4,50 euro, klobása v bagetce s cibulí za 5 euro a chilli burger stál 5,50 euro. Zkusil jsem klobásu a nebyla špatná, chuťově byla jiná naž jaké jsou běžné u nás, což stojí za vyzkoušení. 

 Vstupenka na zápas se prodávala za 10 euro do dolního prstence stadionu, 15 euro stály vstupenky do horního prstence. Programy k zápasu se nevyráběly, těžko říct, zda je vyrábí alespoň na běžné ligové zápasy, když na evropské poháry ne.

 

Další články z této sekce...

ANKETA

Navštívili jste někdy tento stadion ?

Ano
Ne

Celkem: 20 hlasů

V této anketě jste již hlasovali.

Buď jste v této anketě již hlasovali, nebo hlasoval někdo se stejnou IP adresou. Pokud chcete hlasovat, zaregistrujte se prosím.

SDÍLET

Hodnocení

OHODNOŤTE ČLÁNEK

Kliknutím na hvězdičku vložíte své hodnocení
Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé. Děkujeme za Váš hlas.

* Založen: 6.2.2010 20:51:03
* BlogRank: 1,37
* Přístupů: 115 030
* RSS: RSS zdroj
Redakce blogu

REDAKCE BLOGU

Celkem redaktorů: 1
Toplist